/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2Fb07ebd9f11e5c90a1ef867b9017f4000.jpg)
У Кишиневі українські організації вшанували пам’ять Володимира Івасюка
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Молдові.
Захід «Пісня буде поміж нас» спільно організували Товариство української культури в Республіці Молдова, товариство «Просвіта» ім. Т.Шевченка в Молдові, ансамбль Центру №151 «Для душі» та ансамбль «Селянка».
До присутніх звернулася директорка Муніципальної бібліотеки української літератури і культури ім. Лесі Українки Анна Бевза, представники посольства України – Олеся Юрченко, українських громадських організацій – Олександр Кушнір, Любов Бурлака, Олександр Вегера.
Під час заходу голова Товариства української культури в Молдові Світлана Кетрушко вручила низку відзнак товариства.
Почесні грамоти від посольства України отримали керівниця ансамблю Центру №151 «Для душі» Іраїда Шпак та Світлана Козак, яка займалася розробкою українських туристичних маршрутів у Молдові.
Зустріч була наповнена музикою Волдимира Івасюка. Артисти-аматори виконали його культові пісні «Червона рута», «Водограй», «Я піду в далекі гори» та ін.
Організатори вже анонсували свій наступний захід, який буде присвячений ювілею відомого естрадного співака Василя Зінкевича, котрий також був учасником ансамблю «Смерічка» та плідно співпрацював з Володимиром Івасюком, Левком Дутківським, Софією Ротару та Назарієм Яремчуком.
Володимир Івасюк прожив всього 30 років, але створив 107 пісень, 53 інструментальні твори, написав музику до кількох вистав. Він був надзвичайно обдарованою людиною. За професією – лікар та скрипаль, а також грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, окрім того – поет та живописець.
Володимира Івасюка посмертно було відзначено званням Герой України (2009), визнано Лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка (1994), Республіканської премії ЛКСМУ ім. Миколи Островського (1988) та у номінації «За внесок у розвиток музичної культури України XX століття» (2001).
24 квітня 1979 року за телефонним викликом В.Івасюк вийшов з дому і більше не повернувся. Пошуки тривали 25 діб. 18 травня 1979 року Володимира Івасюка було знайдено повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Версію про самогубство одразу було піддано сумніву, а додаткове розслідування проведено вже у роки Незалежності. 22 травня відбувся похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі Львова. Точна дата смерті так і залишається невідома.
Нагадаємо, у березні посольство спільно з українською громадою відзначило у Кишиневі 100-річчя від дня народження Дмитра Гнатюка – Героя України, театрального режисера, оперного співака, педагога, виконавця легендарних українських хітів 60-х років.
Фото: посольство України в Молдові / Фейсбук