/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F513b8d4bb790754ed350dffa6f466f3a.jpg)
У Норвегії відбулися Українські дні
Як передає Укрінформ, про це посольство України повідомило на своїй фейсбук-сторінці.
У центрі столиці діяла виставка-продаж сучасних українських брендів. Дизайнери з України представили одяг, взуття, сумки, аксесуари та інші вироби, демонструючи креативність і життєстійкість українського бізнесу навіть в умовах війни.
На відкритті виставки Тимчасовий повірений у справах України Ігор Головченко підкреслив, що навіть в умовах російського повномасштабного вторгнення українці продовжують працювати, творити мистецтво і виробляти продукцію, цікаву іншим країнам.
З вітальним словом до присутніх звернулася Міністерка торгівлі та промисловості Норвегії Сесілія Мірсет. Вона зазначила, що захід відкриває нові можливості для розвитку українського бізнесу та запевнила, що Норвегія й надалі продовжить сприяти економічному розвитку та відбудові України.
Ігор Головченко розповів про наслідки російської масованої атаки на Київ 24 квітня та ознайомив Сесілію Мірсет з віртуальним проєктом «Living the War». Міністерка мала можливість на власні очі побачити наслідки воєнних злочинів, які Росія щодня чинить проти мирного населення українських міст.
У рамках виставки були також представлені вироби кролевецького ткацтва, які занесені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, а моделі Інклюзивної модельної школи «НовіМИ» взяли участь у показі старовинних українських вишиванок.
Під час проведення Українських днів в Норвегії відбувся концерт українських виконавців та виставка дитячих малюнків «Україна це ми», які підготували учні Сумської дитячої художньої школи імені М. Лисенка.
Завершальною подією Днів України в Норвегії стала конференція «Україна-Норвегія: Погляд у спільне майбутнє». Відкриваючи захід, Ігор Головченко привернув увагу українських виробників до особливостей норвезького ринку та розповів про можливі перспективи і виклики для експортерів товарів легкої промисловості з України.
Нагадаємо, міністерка праці й інтеграції Норвегії Тоньє Бренна Норвегії заявила, що майже всі повнолітні серед 90 тисяч українських біженців у країні відвідують «Програму введення», де вивчають норвезьку мову.
Фото: Embassy of Ukraine in Norway / Фейсбук