/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F2f935f22d26ea497d7def4d51d96d0a6.jpg)
ReThink запускає безкоштовний онлайн-курс «Зелена відбудова України». Про що він?
Громадська організація ReThink запускає безкоштовний онлайн-курс «Зелена відбудова України», який буде корисний для архітекторів, інженерів, студентів, представників громад та всіх, хто працює над відбудовою країни.
Курс стартує в червні 2025 року, а реєстрація триває до 26 травня.
Навчання буде безкоштовним і проходитиме в інтерактивному форматі. Після завершення курсу учасники отримають сертифікат від ReThink і Посольства Нідерландів в Україні.
Програма курсу складається з п’яти модулів: основи зеленої відбудови, круговий дизайн, низьковуглецеве будівництво, переробка матеріалів та масштабування рішень. Кураторів курсу — досвідчені архітектори, лектори та науковці з України.
Курс також стане першим в Україні, де окремий модуль буде присвячено повторному використанню матеріалів після руйнувань, з особливим акцентом на бетон і низьковуглецевий цемент.
Потреба в такому курсі підтверджена дослідженням, проведеним серед 79 українських архітекторів. Більшість з них вже використовують кругові практики, але багато хто не знає, як застосовувати їх у реальних проєктах. Основними бар’єрами є нестача знань, невизначеність у законодавстві та відсутність інструментів для практики.
«Для нас важливо не просто обговорювати сталу відбудову, а допомагати людям реалізовувати її в конкретних умовах — у містах, селах, у співпраці з громадами. Цей курс — ще один крок у цьому напрямі», — говорить Наталія Фадєєва, програмна менеджерка ReThink.
Нагадуємо, що громадська організація ReThink разом з Катериною Лопатюк та Германом Мітішем створила проєкт, який за допомогою програми ШІ може аналізувати фото уламків і з точністю до 86% визначати бетон, метал, цеглу, деревину та інші матеріали, які можна повторно використовувати. На основі цього буде створена відкрита база даних з матеріалів зруйнованих будівель у місті Буча.
- #Відбудова
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті