/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F4d1b44dd8ad525a169c596dbaaf722b0.jpg)
10% найбагатших людей відповідальні за 2/3 глобального потепління — дослідження
Дослідження свідчать, що починаючи з 1990 року 10% найбагатших людей світу несуть відповідальність за дві третини глобального потепління, пише France24.
Водночас дослідники припускають, що високі податки на багатство та інвестиції в енергоощадні проєкти покращать ситуацію.
Дослідники з ETH Zurich поєднали дані про економіку та кліматичні прогнози, щоб зрозуміти, як викиди від різних соціальні груп з різним рівнем доходів впливають на екстремальні кліматичні явища.
За результатами цього аналізу, провідна дослідниця проєкту Сара Шенгарт розповідає, що є зв’язок між вуглецевим слідом найбагатших людей і реальним впливом на клімат. Виявилося, що спосіб, яким багаті споживають і інвестують, значно збільшив ризик смертельних спек та посух.
У журналі Nature Climate Change опублікували дані, що 1% найбагатших людей світу мав у 26 разів більше впливу на екстремальні хвилі спеки та у 17 разів більше — на посухи в Амазонії.
10% людей у Китаї та США, які разом спричиняють майже половину світового вуглецевого забруднення, збільшили екстремальну спеку у два-три рази. А спалювання викопного палива та вирубка лісів підняли середню температуру Землі на 1,3 градуса Цельсія.
Дослідники вважають, що власників капіталу можна змусити відповідати за їхній вплив на клімат через додаткові податки. Наприклад, податки на викиди, пов’язані з їхніми активами, будуть справедливішими, ніж загальні податки, оскільки вони не обтяжують бідніші верстви населення.
У 2024 році Бразилія, як країна-господар G20, вже запропонувала податок у 2% для осіб з активами у понад мільярд доларів, та спроби підвищити податки на найбагатших людей та великі корпорації здебільшого не мали успіху, особливо після того, як Дональд Трамп повернувся до Білого дому.
Хоча лідери G20 погодилися працювати над тим, щоб багаті люди сплачували податки, до цього часу жодних конкретних кроків не зроблено. Також у 2021 році майже 140 країн погодилися працювати над глобальним корпоративним податком для великих компаній, і майже половина підтримала мінімальну ставку в 15%, але ці переговори також не дали результату.
За даними організації Oxfam, найбагатші 1% людей за останнє десятиліття накопичили 42 трильйони доларів, що значно більше, ніж має решта 95% людей разом узяті.
- #глобальне потепління
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті