/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F785953217c347aa66df40c8322def2f9.jpg)
У Делі українці ознайомили індійців з українською культурою у День вишиванки
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Індії.
Захід, що проходив за підтримки посольства й української громади, зібрав численних поціновувачів українських традицій. Українці в Індії представили багату спадщину вишивки – від класичних зразків до сучасних інтерпретацій, розкриваючи глибокий символізм та історії, що стоять за кожним вишитим стібком.
Програма святкування була різноманітною і включала захопливий майстер-клас з вишивання хрестиком, виставку майстерно вишитих сорочок, рушників, традиційних ляльок-мотанок та картин. Особливий інтерес викликали живі демонстрації роботи досвідчених майстрів вишивки.
Захід відкрив посол України в Індії доктор Олександр Поліщук. У своєму вітальному слові він висловив подяку спільноті Академії Pearl за їхню відкритість та щиру цікавість до української спадщини.
У святкуванні взяли участь близько 50 студентів Академії, для багатьох з яких це було перше знайомство з мистецтвом української вишивки. Зазначається, що увага до деталей, глибина символізму візерунків та можливість отримати практичний досвід справили на молодь незабутнє враження.
Подія також сприяла започаткуванню натхненних розмов про перспективи майбутньої співпраці між Академією Pearl, українською громадою та дизайнерами. Обговорювалися можливості творчого діалогу між українською вишивкою та багатими традиціями індійських ремесел, моди та дизайну. Учасники висловили сподівання, що ці обговорення переростуть у реальні проєкти, які допоможуть поєднати багату культурну спадщину обох народів у нових, унікальних формах.
Це святкування у Делі стало частиною «Тижня вишиванки» – серії заходів, присвячених вшануванню цієї живої української традиції. Організатори закликали стежити за подальшими подіями, підкреслюючи важливість будівництва культурних мостів.
Окрема подяка була висловлена всім представникам української громади, які долучилися до цього особливого дня, а також команді Академії Pearl – Абхішеку Шармі, Ручі Шармі, Шарді Наутіял та Фалак – за їхню неоціненну підтримку в організації та успішному проведенні заходу.
Нагадаємо, День вишиванки традиційно святкують у третій четвер травня. Акція бере початок з ініціативи студентської молоді факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького університету імені Юрія Федьковича.
У 2006 році вони запропонували один день року присвятити українській вишитій сорочці. Свято існувало й відзначалося у вузькому колі, але у 2014 році воно вийшло не тільки за межі гуртка свідомого українського студентства, але й за межі України.
Фото: Embassy of Ukraine in the Republic of India / Фейсбук