/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F77bab5b2aad4f0997544d40aa157f6cb.jpg)
У Києві відсвяткували День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, під час заходу заклали сад міжнаціональної злагоди, у якому представники національних спільнот і корінних народів України висадили понад 30 дерев.
«Сьогодні важливий день. Уперше ми відзначаємо цю дату. Менш ніж пів року пройшло з її признанням Президентом, і вже таке свято… Я впевнений, що заходи будуть по всій країні — в обласних центрах, в містечках, в містах, де живуть представники ваших національних спільнот. Нам дуже важливо зібратися й, зокрема, обговорити наболілі питання, які є у вас до уряду, парламенту, а також намітити подальші кроки», — зазначив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.
Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький зауважив, що відзначення Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття є вкрай важливим для держави, адже у різноманітті — багатство України, а в єдності — її сила.
«Наша політика стосовно національних меншин і спільнот виходить із того, що кожний народ, який вважає Україну своїм домом, робить унікальний внесок у загальноукраїнську скарбницю, який ніхто інший, крім цього народу, внести не може», — сказав голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський.
Він додав, що політика в галузі меншин і спільнот важлива для самих громадян. Єленський наголосив, що важкий шлях до незалежності «навчив українців поважати честь, свободу, мовну, культурну й громадську ідентичність всіх народів, для яких Україна є домом».
Зі свого боку міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов зазначив, що у цей день також варто згадувати про тих, хто загинув через бойові дії, і пам'ятати про людей, які перебувають у російській неволі.
«Те, що ми сьогодні вперше відзначаємо такий день, говорить тільки про одне: ми всі єдині, і єдині ми, зокрема, у лавах Сил безпеки і оборони. Там нема українців, киримли, болгар, румунів, угорців. Там всі є воїнами, які захищають державу. Вони можуть розрізнятися тільки пікселями — хтось може бути в «мультикамі», хтось — у «жабі», хтось — в українському пікселі. Вони є тою частиною Сил безпеки і оборони, до якої належать. Але всі вони — політичні українці», — сказав він.
Своєю чергою постійна представниця Президента в АР Крим Ольга Куришко підкреслила, що багато представників корінних народів, національних меншин і спільнот зараз захищають Україну, адже «для них важливо бути частиною українського суспільства, і як для всіх бути єдиними перед ворогом, що зараз намагається знищити нашу державу і людей, які тут живуть». Вона наголосила, що тільки в різноманітності можна бути насправді вільними.
У межах заходу був закладений сад міжнаціональної злагоди. Його початок поклали дві тополі, які висадили представники державних органів влади. Члени національних спільнот посадили ще понад 30 дерев, серед яких були сливи, яблуні, липи, магнолії.
«Ми сьогодні заклали сад міжнаціональної злагоди. Це великий простір в ботанічному саду, куди ведуть дві тополі — символи українства, волі, безкрайнього степу. Вони ведуть до саду міжнаціональної злагоди, де своїм корінням дерева, наприклад, румунське, вірменське, угорське, грузинське, переплітаються в українській землі. Ми хочемо, щоби це був щорічний ритуал, коли тут будуть досаджуватися дерева. Кожне з них буде символізувати ту чи іншу національну спільноту і три корінних народи України», — зазначив голова ДЕСС у коментарі Укрінформу.
Єленський додав, що також сад поповнюватиметься артефактами, які символізуватимуть ту чи іншу національну спільноту чи корінний народ, зокрема, скульптурами.
Захід відбувся за спільного проєкту ЄС та Ради Європи «Підтримка впровадження європейських стандартів щодо боротьби з дискримінацією та прав національних меншин в Україні» та проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні».
Як повідомлялося, згідно з указом Президента України № №883/2024 від 27 грудня 2024 року День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття в Україні відзначається 21 травня.
Свято заснували з метою зміцнення єдності і злагоди українського народу, утвердження національної та громадянської ідентичності, сприяння вільному розвитку культурного розмаїття корінних народів і національних меншин (спільнот) України, засвідчення поваги до їх внеску у відстоювання державного суверенітету і незалежності України, у збройну боротьбу з державою-агресором.