/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F321be34fe1bd56cf2a0cb6ba3d188ba5.jpg)
Український скульптор Лідаговський презентував свої роботи в Італії
Про це Укрінформу повідомила одна з організаторів проведення виставки Валентина Білан.
Митець представив скульптури з паперу, металу, дерева, мініатюри та макети. Захід перетворився на емоційний простір діалогу між митцем і студентами, де Лідаговський наголосив, що мистецтво не зупиняється навіть під звуки сирен. Виставка триватиме до 30 травня.
Директорка ліцею Емілія Аморанте, яка багато років працювала археологом у Помпеях, наголосила, що «Роботи Олександра – це не просто естетика, це культурна вага й історичне свідчення. «Вони – голос країни, що бореться, і водночас запрошення до діалогу», – сказала вона.
Представниця Генерального консульства України в Мілані Валерія Зотс підкреслила, що виставка стала проявом культурної дипломатії у складний історичний момент і подякувала Італії за відкритість і підтримку української культури.
Другий день був присвячений воркшопу, де студенти-художники ставили Лідаговському глибокі питання про втрату, еміграцію та покликання, зокрема: «Чи можна вижити в мистецтві, коли світ падає?». Для самого митця це була подія не менше емоційна, ніж для учасників.
Раніше Олександр Лідаговський встановив у місті Грейт-Ярмут (графство Норфолк, Велика Британія) кінетичну скульптуру «Канатоходка», виготовлену в Києві. Висота фігури – 7 метрів. Її конструкція дозволяє фігурі рухатися завдяки вітру: противага-вітрило створює ефект балансування над простором. Образ відсилає до теми гармонії, ризику та збереження рівноваги – як метафори української реальності.
Крім того, в Лондоні Лідаговський презентував лімітовану серію портретів Вінстона Черчилля. Роботи вже увійшли до приватних колекцій Марини Черчилль, ексшерифа Лондона Ендрю Марсдена та посла України у Великій Британії Валерія Залужного.
Після виставки в Мілані та інсталяції у Великій Британії скульптор продовжує працювати над новими проєктами.
Зокрема, над інсталяцією в Нью-Джерсі (США), де здобув перемогу в міжнародному конкурсі, а також над масштабною серією підвісних скульптур «Вершники Апокаліпсиса». Вона має на меті нагадати міжнародній спільноті: війна в Україні – не ізольований конфлікт, а прояв глобальних загроз.
Нагадаємо, 2024 року Олександра Лідаговського прийняли до Королівського товариства британських художників.
Фото: Accademia di Belle Arti di Brera