/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F201%2Fa51e4b52c539e341adf1317a0588c4e7.png)
Про що варто памʼятати перед першим побаченням
«Зрушення. Міняй погляди, а не себе» — це нонфікшн від американської інфлюенсерки Крістіни Наджар, відомої в медіапросторі під креативним псевдонімом Тінкс.
Авторка на власному прикладі навчає дівчат бути головними героїнями свого життя: не ідеалізувати кандидатів у партнери та не драматизувати, коли все летить шкереберть; спокійно відмовляти обранцям, із якими не сталося метчу; не розчинятися в інших людях, а розвиватися в різних сферах, щоб стати кращою версією себе.
Тінкс переконана: необхідно ініціювати життєві зміни, а не бути їхнім об`єктом — і лише усвідомлення цієї парадигми дозволить пізнати істинне щастя.
Ми ділимося уривком з книжки «Зрушення. Міняй погляди, а не себе».
ПЕРЕД ПЕРШИМ ПОБАЧЕННЯМ:
ПРАКТИЧНИЙ КУРС ТЕОРІЇ КОРОБКИ
Якщо ти йому сподобаєшся, ти про це дізнаєшся.
Тінкс
А зараз, люба моя, найголовніші поради щодо побачень. Якби я здобувала докторський ступінь, то мусила би присвятити цьому свою докторську дисертацію, а якби виступала на конференції TED, це була б тема моєї доповіді. Якщо казати про участь у виборах, такою була б моя політична платформа. Тож тут я поділюся з тобою своїм шедевром.
Суть Теорії Коробки в тому, що, коли хлопець знайомиться з тобою (в романтичному сенсі — ми не маємо на увазі сім’ю чи родичів, колег чи друзів), він кладе тебе в одну з трьох коробок:
1. Він хоче зустрічатися з тобою.
2. Він хоче переспати з тобою.
3. Він не хоче мати з тобою нічого спільного.
Після того як він зробить свій вибір, він не може його змінити. Слухай уважно, з цього випливає важливий наслідок: ТИ ТЕЖ НЕ МОЖЕШ ПЕРЕМІСТИТИСЯ З ОДНІЄЇ КОРОБКИ В ІНШУ. Жінки зустрічають хлопця і думають: «О, він здається веселим, якраз для легкого знайомства», але потім можуть відчути до нього почуття й вирішать зустрічатися. У кожної з нас є подруга, яка каже: «О Боже, я переспала зі своїм придуркуватим окулістом, смішно, але я це не планувала!», а через місяць вони вже заручені. Те, чого жінка хоче від чоловіка, може змінюватися залежно від обставин і від того, наскільки органічно розвиваються події.
АЛЕ! Чоловіки не змінюють (за винятком, коли це адвокати диявола, дуже рідко) своє ставлення до жінки, яку вони віднесли до певної категорії, і вони роблять свій вибір коробки, майже не враховуючи будь-яких зовнішніх факторів. Одну й ту саму жінку один хлопець може розглядати як потенційну партнерку для серйозних стосунків, другий хлопець вважає її об’єктом для короткочасних зустрічей, а третьому до неї байдуже — і все це у той самий день, навіть якщо вона поводиться з кожним із них абсолютно однаково. І навряд чи ти спроможешся зробити якесь диво, щоб вплинути на їхній вибір. Те, що зазвичай може відштовхнути, може їх привабити, і навпаки, хоч би як ти намагалася підлаштуватися під їхні очікування, це не подіє.
Моє перше знайомство з Теорією Коробок відбулося в старших класах, коли я напилася й виблювала хлопцеві на взуття, а наступного дня він запропонував мені бути його дівчиною. Попри блювоту, я явно значилась у нього в категорії для побачень. Потім у коледжі я страждала за гравцем у водне поло на ім’я Джим, який, усупереч усім моїм зусиллям, кинув мене в категорію для інтрижок швидше, ніж кинув свої порвані плавки Speedo в смітник роздягальні. Я почала помічати закономірність. Упродовж наступного десятиліття я зібрала більше доказів і підтвердила свою теорію.
У своїх дослідженнях я виявила, що хлопці насправді не грають в ігри у двох (дуже різних) випадках, коли:
• ти їм дуже подобаєшся;
• ти їх геть не цікавиш.
Якщо ти йому подобаєшся, то швидко дізнаєшся про це. Він запросить тебе на побачення заздалегідь. Він пам’ятатиме, що твоя мама робила операцію на стопі, і запитає, як усе минулося. Він виявить ініціативу (не просто писатиме повідомлення, а й буде діяти).
Так само, якщо він не зацікавлений, ти також знатимеш про це (якщо тільки не переконаєш себе в протилежному). Він пасивно відповідатиме на повідомлення, ні про що не спитає і, хай би як ти там старалася, залишиться при своїй думці. Стіни цієї коробки зависокі, щоб перелізти.
Якщо хлопець помістив тебе в коробку для побачень, навряд чи якісь твої дії змінять його рішення, навіть якщо переспати з ним на першому ж побаченні. Всупереч поширеній думці, те, що ти віддалася йому першої ж ночі, не змусить його поважати тебе менше чи більше, хіба що він миттєво перейде від думки «Чи сподобається вона моїй мамі?» до «Хай там що, дзвонитиму їй лише після десятої вечора». З іншого боку, якщо хлопець намірився лише переспати з тобою, а ти вирішила змусити його почекати зо три місяці, то він усе одно не змінить свою позицію від «переспати з нею» до «одружитися з нею».
Це звільняє тебе від обмежень та надає свободу дій. Замість того щоб турбуватися про те, чи варто тобі навмисно чекати до третього, четвертого чи п’ятого побачення, якщо тобі дійсно подобається хлопець, просто переспи з ним, коли закортить. Неймовірно, правда?
ЗРУШЕННЯ: Що він відчуває до мене? → Які почуття він у мене викликає?
Купа дівчат накручує себе думками про нового хлопця, не прислухаючись до свого тіла. Тобі слід звернути увагу на те, як він фізично впливає на тебе. І не тільки тоді, коли ви разом. Якщо ти постійно перевіряєш свій телефон і відчуваєш тривогу, якої не відчувала з часів вступних іспитів до коледжу, це ще не свідчить про те, що тебе помістили у коробку для побачень.
Ти повинна відчувати приємне, трошки хвилююче збудження, але під усім цим має бути шар спокою — відчуття безпеки, а не безумство чи невпевненість.
Щоразу, коли ти не знаєш, як повестися, просто звертай увагу на те, як він змушує тебе почуватися, і на те, що його дії (а не слова) демонструють. Проте, якщо у тебе виникли сумніви, ось шпаргалка:
ОЗНАКИ ТОГО, ЩО ТИ В КОРОБЦІ ДЛЯ ПОБАЧЕНЬ:
• він запрошує тебе на побачення в понеділок, щоб обговорити плани на вихідні;
• він намагається довше бути разом із тобою;
• він пам’ятає імена твоїх друзів;
• він фотографує тебе;
• він пише тобі лише для того, щоб перевірити, як твої справи — це не лише для узгодження планів;
• він надсилає тобі подвійні повідомлення (не чекає, поки ти відповіси йому).
ОЗНАКИ ТОГО, ЩО ТИ ДЛЯ СТОСУНКІВ БЕЗ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ:
• він пише тобі тільки у вихідні;
• він пише щось на кшталт «Які в тебе плани?» або «Коли я тебе побачу?»;
• він запитує: «У тебе ж є сестра, так?», хоча ти вже говорила, що маєш трьох братів, з якими ви дуже близькі;
• він не зв’язується з тобою наступного дня після того, як ви провели ніч разом.
Важливо зауважити: зберігатися у коробці для стосунків без зобов’язань не завжди погано! Якщо ти сама хочеш лише короткочасних стосунків, тоді радій взаєморозумінню. Однак, якщо ти сподіваєшся на стосунки і лягаєш із ним у ліжко через бажання зблизитися, а потім він просто зникає, будь ласка, зрозумій, що він не змінив своєї думки про тебе через те, що ти з ним переспала. Він спочатку розглядав тебе як об’єкт для розваг, і тепер ти це точно знаєш. Перепиши сюжет і скажи: «Мені було весело, і тепер він мені більше не цікавий». Влаштуй похорон, зроби педикюр, зателефонуй подрузі й переходь до наступного кандидата.
ОЗНАКИ, ЩО ВИ З НИМ ПРОСТО ДРУЗІ:
• він ніколи не будує планів і не продовжує спілкування після зустрічі з тобою;
• розмова з ним схожа на співбесіду: «В якому коледжі ти навчалася?», «Як довго ти живеш на Західному узбережжі?»;
• він обіймає тебе збоку.
Перш ніж перейти до обговорення інших теорій, я б хотіла розглянути розбіжні думки з приводу цієї концепції. Деякі критики Теорії Коробки стверджують, що цей підхід передбачає весь контроль у руках чоловіків. Я не можу погодитися з цією точкою зору. Теорія Коробки полягає в тому, щоб повернути владу і приймати обґрунтовані рішення, засновані не на містичній алхімії, а на тому, чого ти жадаєш. Для цього потрібно змінити розподіл влади — і це підводить мене до формулювання наступної теорії…
ТЕОРІЯ ПЕРЕВЕРНУТОЇ КОРОБКИ:
МИСЛЕННЯ, ЯКЕ БАЗУЄТЬСЯ НА РЕАЛЬНОСТІ, ПРОТИ ФАНТАЗІЙ ПРО МАЙБУТНЄ
«Я зробила дещо божевільне. Я використала фотошоп на роботі, щоб скомпонувати наші обличчя разом, аби побачити, якими будуть наші діти. Наш сімейний альбом!»
Енді Андерсон, «Як позбутися хлопця за 10 днів»
У період від двадцяти до тридцяти років я була схиблена на суцільних невдахах. У межах нашого дослідження наречемо їх усіх Крісами. Кріс носив сорочки з короткими рукавами, працював на якійсь непримітній роботі у великій технологічній компанії та жив із чотирма іншими Крісами у великій квартирі в центрі міста. Я познайомилася з Крісом на Hinge і перед побаченням будувала повітряні замки про наше спільне майбутнє, спираючись на одну-єдину фотографію в його Instagram, де він зображений біля сімейного будинку на озері. І раптом я подумала: «Так, весілля в червні в Президії було б чудово. У нас народиться троє дітей, і він буде таким чудовим татусем». Тим часом я НІКОЛИ НЕ ЗУСТРІЧАЛАСЯ З КРІСОМ. Це трохи непокоїло.
Я маю чимало подруг, які саме так і поводяться. Ми укладаємо волосся заради хлопців, які навіть паспорта не мають. Ми втрачаємо голову через когось, хто, наскільки нам відомо, може назвати барменку «сонечко». І найгірше, що ми заздалегідь вирішуємо, що чоловік нас гідний.
Ми вже віднесли його до «коробки для побачень» ще до того, як отримали хоч якісь докази, що він саме такий (отже, Теорія Перевернутої Коробки, згідно з якою, на відміну від чоловіків, які розміщують жінок в одній із трьох коробок, ми відразу вкидаємо кандидатів до «коробки для побачень», перш ніж вони це заслужать). Ми вже обрали його нашим майбутнім чоловіком, а це, даруйте, створює дивну атмосферу для першого побачення. Це змушує нервувати більше, ніж зазвичай, і спотворює сприйняття цієї людини та й самого побачення.
Наче нас усіх запрограмували на цю брехню, що єдина мета побачень — сподобатися хлопцям. І я розумію, приємно бути бажаною. Але набагато більше шансів досягти мети, якщо ти не поводитимешся так, ніби йдеш на побачення з ідеальним чоловіком. Зніми його з п’єдесталу. Збирай докази. Ось як:
1. ПАМ’ЯТАЙ ТЕОРІЮ КОРОБОК: Хлопець, напевно, не планує робити тобі пропозицію, поки ти потягуєш свій слабоалкогольний освіжаючий напій. Він може бути зацікавлений у тобі й захотіти зустрічатися з тобою, але, поки він не надав конкретних доказів, не роби поспішних висновків та не дозволяй йому керувати своїми почуттями.
2. УЯВИ СОБІ, ЯК ВІН ПЕРЕЧІПАЄТЬСЯ через шнурівку або ж як у нього в зубах застрягла їжа. Він така ж людина, як і ти. Містер Досконалість навіть каже: «І вам також», коли офіціант бажає йому насолоджуватися їжею — от же йолоп!
3. БУДЬ ВИМОГЛИВОЮ. Оцінюй його так само, як би ти оцінювала нового хлопця найкращої подруги. Будь трошки критичнішою, гаразд?
4. ОСНОВНА РЕКОМЕНДАЦІЯ: Не роби квапливих прогнозів. Не приписуй людині риси, яких вона не має. Збирай докази лише на основі того, що бачиш перед собою.
ЗРУШЕННЯ: Він може бути тим, кого я шукала! → Час покаже!
Зрозумій мене правильно: ти можеш і навіть мусиш радіти новим можливостям, і цілком природно прив’язуватися до образу людини більше, ніж до реальної особистості. Просто усвідомлюй це та не забувай зосереджуватися на почуттях, які він у тебе викликає. Це зменшить емоційну напруженість, дозволить тобі бути тверезішою у своїх очікуваннях та надасть більше можливостей отримувати задоволення від життя.