/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F73c57c7f99f080768f6028b38126c078.jpg)
На березі Сени відкрили облаштовані пляжі для купання. Вони пропрацювали рівно один день
Пятого липня в парижани почали сезон купання в Сені. Так до 31 серпня містяни зможуть відпочити на нових спеціальних облаштованих для цього пірсах.
Але шостого липня місцеві ЗМІ повдомили, що пляжі закриті як мінімум до вівторка через зливи, які підвищіли рівень стічних вод.
Плавати в Сені припинили у 1923 році, а про відкриття нових пляжів говорив, ще Жак Ширак в 1988 році. Купатися не можна було через стару каналізаційну систему, спроєктовану в XIX столітті, яка змішує дощову воду з стічними водами, через що після злив в річку потрапляла вода з каналізації.
До Олімпіади 2024 року Париж таки звів підземний резервуар для збору дощової води – вода з резервуара потраплятиме в каналізаційну систему через 24 години після зливи. Він розміщений під Садом рослин біля вокзалу Аустерліц. Також місто запустило експеримент з очищення води за допомогою комишевих плавнів у Булонському лісі. Загалом за останні десять років в очищення Сени вклали понад мільярд євро.
Хоча нові три локації безкоштовні, це не гарантує, що кожен може зкупатися, оскільки кількість місць обмежена.
Басейн Bras Marie вміщує 150 осіб у зоні для плавання розміром 70×20 метрів. Басейн Bercy може вмістити 700 осіб, з яких 300 — у зонах для плавання (35×12,5 метрів та 67×11 метрів). Басейн Grenelle вміщує 200 осіб, з яких 150 — у зоні для плавання розміром 60×20 метрів. Місто витратило 11,2 мільйона євро на розвиток пляжів, а щорічно додаватимуть ще майже три мільйони євро на їхнє обслуговування. Але це дасть можливість купатися лише тисячі людей при загальному населення Парижа в два мільйони.
Зазначимо, що до цього Сена не була повністю заборонена для купання, кожен рік мерія Парижа облаштовувала тимчасові пляжі в деяких місцях. Зокрема у 2016-2017 роках Париж почав перекривати рух на набережній і створювати міські пляжі. На каналі Сент-Мартен навіть зробили зону для купання, але її закривали під час злив, коли в річку потрапляли забруднені води.
Всі пляжі щодня перевірятимуться за стандартами держави та агентства охорони здоров’я. За результатами проб води пляжі можуть закрити, що власне одразу і сталося
Також не всі парижани радіють новим пляжам. Деякі хвилюються, що купатися небезпечно. Є ризик утоплення через мул та рослини, сильні течії, а також проблеми з водою та річковим рухом. Наприклад, у 2024 році в Сені загинуло 13 людей, а цього року — вже троє.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
- #Париж
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті