/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F651fa8cc3ec4d6a21d3ce8b3ab5919fb.jpg)
Воїн і письменник Артур Дронь демобілізувався й анонсував вихід книжки "Гемінґвей нічого не знає"
Про це він написав у facebook.
24-річний український поет Артур Дронь повідомив, що від 4 липня 2025 року більше не є військовослужбовцем. Його звільнили в запас за наявності інвалідності, отриманої внаслідок тогорічного поранення.
"Позаду — 7 місяців лікування, реабілітації та оперативних втручань. Попереду — цивільне життя, продовження занять з реабілітологом і ще одна операція. А під кінець року навіть досягну призовного віку", - написав воїн.
Дронь мобілізувався на початку повномасштабного вторгнення і служив 3 роки і 4 місяці.
"Можливо, колись у цьому військовому квитку з’явиться ще якийсь запис. Я тверезо дивлюсь на наші обставини й розумію, що це може бути не закінченням історії, а тільки перервою", - заважив письменник.
Він також оголосив, що стартував передпродаж його нової книжки "Гемінґвей нічого не знає". Перша прозова збірка автора вийде 12 серпня у "Видавництві Старого Лева".
фото: starylev.com.ua
"Вона супроводжувала мене довгий час і тепер з неї почнеться нове життя", - поділився Дронь.
Як зазначають у видавництві, "Гемінґвей нічого не знає" — це свідчення солдата про досвід великої війни.
"Віра на фронті, братерство між військовими, страх і надія, смерть і любов. Автор пропрацьовує власні травматичні спогади, але текст може стати психотерапією не лише для нього, а й для читачів. Автор говорить про себе, переповідає реальність та сни, але передовсім фіксує життя на межі. Розповідає про людей великої любові, на яких все й тримається. Тут обʼявляється Господь Окопний, починається Найновіший Завіт, стає опорою українська культура в рюкзаку, а визнані метри воєнної літератури не витримують випробування реальністю. Їм про нас, українців, нічого не відомо. Про себе можемо говорити тільки ми, бо на Східному фронті все змінилось. І Артур Дронь говорить про це відверто і прямо. Як говорять ті, які були на межі. І повернулися", - йдеться в описі книжки на сайті ВСЛ.