/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F8148a59fbffb5a5bd974ecf5e924c714.jpg)
Паркомісця в Києві дедалі частіше купують для заробітку — чому це вважають привабливою інвестицією?
Місця на паркінгах Києва все частіше купують як інвестиційний об’єкт — не для особистого використання, а щоб здавати в оренду та отримувати пасивний дохід.
Подібна стратегія вже давно практикується з житлом, причому чимало таких квартир-інвестоб’єктів не здаються в оренду, а просто стоять порожніми, про що ми неодноразово писали в попередніх матеріалах.
Придбання паркінгів при покупці житла ще, скажімо, у 2015 році не було поширеною практикою, зазначала в коментарі Мінфіну Анна Анісімова, керівниця відділу інвестицій та аналітики компанії «Інтергал-Буд». Перші паркомісця взагалі почали споруджувати у житлових будинках лише у 2000-х — для держслужбовців, згадував експерт із продажу нерухомості Олександр Дурадажи.
Згодом попит на паркомісця у критих і підземних паркінгах став стрімко зростати й досяг першого піку в 2019−2021 роках. Їх почали активно купувати не тільки для власного автомобіля, а як один із різновидів інвестицій у нерухомість. «За рік до повномасштабного вторгнення ми фіксували зростання спекулятивного попиту на паркомісця, — розповідала Анісімова — Інвестори вбачали у цьому вигоду: придбати з метою подальшого продажу, коли питання паркування у комплексі стане гострішим, або здавати машиномісця в оренду».
Щоб уникнути спекуляцій на ринку, забудовники часом застосовують правило: купівля паркомісця можлива виключно лише з одночасною купівлею квартири у будинку, зазначають у компанії InCo home. Забудовник також може обмежити кількість паркомісць, які доволяється придбати одному інвестору.
«Будівельна компанія може пустити у вільний продаж паркінги окремо від квартир, коли на об’єкті завершеного будівництва залишилися непродані одиниці, що означає ціну вищу, ніж на старті продажів, — зазначає Богдан Серотюк, співвласник компанії. — За аналогією з квартирами, можна розраховувати, що з часом паркінги зростають у ціні. Наприклад, на одному з ЖК в Оболонському районі… на початковому етапі продажів ціни за паркомісце були від 150 тисяч гривень, вже за два роки стартова вартість зросла до 400-500 тисяч гривень».
За даними компанії, оренда паркомісця у спальних районах може приносити 4–7% річного доходу, в центральних — до 9%.
OLX Нерухомість підтверджує, що ціни на місця на критих і підземних паркінгах в Україні зростають, тоді як на відкритих майданчиках — падають.
Часом ціни на паркомісця в Києві перевищують вартість однокімнатної квартири, повідомляє 24 канал, посилаючись на аналіз OLX Нерухомість. У липні паркомісце в «елітних» житлових комплексах коштувало в середньому від 11,5 тисячі доларів до 60 тисячі.
Паркомісця розглядають як привабливу інвестицію з низки причин. По-перше, загалом вони дешевші за житло, відповідно потребують менших вкладень. По-друге, не вимагають ремонту та обслуговування.
По-третє, попит лишається високим через велику кількість автомобілів у Києві, на яких не вистачає безкоштовних ділянок на вулиці, — ця ситуація погіршується через сумний стан міського громадського транспорту.
Зараз, під час регулярних обстрілів Києва, паркінги можуть слугувати як укриття, однак часто трапляються випадки, коли людей, що не мають у них власного паркомісця, не пускають чи навіть виганяють на вулицю.
У КМДА заявили, що власники паркінгів справді мають право не пускати людей на свою територію під час обстрілів, якщо паркінг не внесено до спику укриттів, — а це може зробити лише са власник.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
- #Нерухомість
- #Паркінг
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті