/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F193%2F49884ba4e429a0a25a7866f0e41d3a4b.jpg)
Український Інститут випустив посібник з деколонізації музеїв: чим він корисний
Посібник “Підтримка деколонізації в музеях: Україна у фокусі” розроблено Українським інститутом разом з International Council of Museums UK (ICOM UK), ICOM Ukraine та Museums Association за підтримки British Council Ukraine. Більше ніж сто культурних діячів і дослідників з усього світу об’єдналися, щоб створити практичний музейний путівник для різних інституцій. Він спрямований на повернення історичної точності та глибини представлення української спадщини. У посібнику зібрали успішні кейси, які можна використовувати в музеях, архівах та інших культурних установах, пише Український Інститут в Facebook.
Цей гід розроблений для тих, хто ще мало знає про Україну, але хоче працювати з темами різноманіття та справедливого представлення її культури. У ньому показано практичні методики, які допоможуть музеям переосмислити репрезентацію української ідентичності та позбутися нав’язаних колоніальних наративів. Посібник з інструментами та покроковими рекомендаціями доступний для безкоштовного завантаження на сайтах партнерів.
Офіційна онлайн-презентація посібника відбудеться 21 липня о 15:00 за київським часом. Під час заходу автори та авторки дадуть коментарі, розкажуть про процес підготовки, а учасники матимуть змогу поставити їм запитання. Для участі необхідна реєстрація – посилання доступне в коментарях до анонсу УІ.
Нещодавно повідомлялося про новий виставковий проєкт “Corpori Propior… (Ближче до тіла…)”, відкритий у Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври. У центрі експозиції — дванадцять лляних тунік, перетворених українською художницею Оксаною Брензович на абстрактні мистецькі об’єкти, та сім авторських хоругов — інтерпретацій сакральних процесійних стягів. Проєкт створено у співпраці з Львівською національною галереєю мистецтв і Тракайським історичним музеєм, Литва. Він організований спеціально для сакрального простору Лаври як приклад міжнародної солідарності, культурного спротиву та переосмислення символів духовного спадку.