/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F94f46b16665f325a8e3c808e938e9a17.jpg)
150-річний будинок біля Театру на Подолі реставрують: обіцяють без надбудов
На Андріївському узвозі реставрують будинок №18 — пам’ятку 1879 року. Проєкт реставрації
передбачає виключно консерваційно-відновлювальні роботи — без надбудов, перепланувань чи втручань у первісну структуру, повідомила Вечірньому Києву Марина Соловйова, директорка Департаменту охорони культурної спадщини.
Довгий час будинок занепадав. У 2021 році остаточно провалився дах. Прокуратура подала позов на власника, й суд зобов’язав того укласти охоронний договір.
Торік власник презентував консультативній раді архітектурну концепцію реставрації: першочергові протиаварійні та реставраційні заходи. Водночас Соловйова не змогла сказати терміни завершення робіт — це залежить від коштів, які власник готовий вкласти у відновлення.
Будинок у стилі історизму звели майже півтора століття тому за проєктом київського архітектора Павла Спарро. Через дванадцять років споруда змінила вигляд внаслідок реконструкції, яку зробив інженер Андрій Фердинанд Краус.
Однією з особливостей будинку є старовинні різьблені двері.
Після реконструкції будинок перейшов у власність родини ювеліра Йосифа Ребьонка. Після його смерту у 1943 році приміщення зайняли художники, облаштувавши 18 майстерень.
Слід зазначити, що за фасадною будівлею ховається цілий комплекс будинків — щонайменше чотири закинуті наразі споруди. У 2004 році Подільська райадміністрація передала будинок в оренду фірмі «Авіантбуд», що протягом 2004–2007 років скуповував усі будинки комплексу, заплативши до бюджету приблизно три мільйони гривень.
Як виявили журналісти проєкту Схеми, «Авіантбуд» укладала охоронний договір на фасадний будинок ще у 2007 році. Тоді мали провести реставраційні роботи упродовж 2009 року, а також взяти участь у ремонті всього Андріївського узвозу. Цього так і не сталося.
У рішенні Київради 2010 року, за мерства Леоніда Черновецького, йдеться про продаж ділянки «для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових апартаментів з офісним центром, закладами торгівлі, громадського харчування та підземним паркінгом».
У 2000-х роках художників виселили. Торік пам’яткоохоронець Дмитро Перов повідомляв, що з приміщень вивозять полотна та пензлі, що лишилися, — готують будівлю до реставрації.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
- #Андріївський узвіз
- #Пам'ятка архітектури
- #Поділ
- #Реставрація
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті