/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F201%2Fe32d19ee4a7a845cff1e4e10255b4b81.jpg)
Історія серця, що пульсує: як Даніель Розберрі перетворив роботу Сальвадора Далі на унікальну прикрасу
У понеділок в Парижі стартував Тиждень високої моди сезону осінь-зима 2025/26, і першим брендом, який розпочав марафон показів, традиційно став Schiaparelli. Нова лінійка Даніеля Розберрі була наповнена чималою кількістю футуристичних елементів, які відсилали до минулого модного дому й, зокрема, до творінь самої засновниці Ельзи Скіапареллі. Скульптурні силуети, драпірування, вишивка золотими нитками — кожен предмет гардероба приковував погляд і змушував подовгу роздивлятися всі деталі.
Утім якими б розкішними не були всі образи, основну увагу публіки привернув лише єдиний — яскраво-червоний ансамбль, що особливо виділився на фоні безбарвного вбрання. Модель вийшла на подіум у сюрреалістичній максісукні, що відтворювала форму людського тіла. До її задньої частини була прикріплена конструкція з вирізьбленим животом і грудями — таким чином створювалося враження, немовби голова повернута задом наперед.
Та не лише незвичне рішення із силуетом так запам’яталося глядачам. Замість кольє модель вдягнула масивну конструкцію у вигляді серця, покриту золотом та інкрустовану рубінами. Завдяки прихованому механізму, який додавав ритмічний рух прикрасі, формувався ефект пульсації.
Унікальне Кольє Розберрі було натхнене твором Сальвадора Далі «Королівське серце», яке він створив у 1953 році. У той час митець почав співпрацювати з ювелірною майстернею Alemany & Ertman у Нью-Йорку, яка створювала виняткові прикраси та декоративні предмети за його ескізами. Так, одним з елементів стало велике 18-каратне золоте серце, доповнене коштовним камінням та оснащене крихітним механізмом, що створювало враження, ніби воно справді б`ється. Над органом розмістили корону, яка втілювала верховенство кохання та емоцій над раціональним розумом, що було повторюваною темою у творчості художника.
Окрім цього, у своїй новій колекції креативний директор Schiaparelli віддав шану й іншим роботам Сальвадора Далі, який, як ми знаємо, був близьким другом засновниці бренду. Зокрема, глядачі мали змогу побачити сукню, всуціль всіяну реалістичними деталями у вигляді очей. Вона була натхнена брошкою «Око часу», представленою у 1949 році.