/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F7428a9a3ad8ae5c079d3749249196b5c.jpg)
Архітектурні прикраси: дизайнери створили колекцію за формами київського модернізму
Українські студія дизайну інтер’єрів Between the Walls та ювелірний бренд Motrych випустили спільну колекцію унісекс-прикрас, створених за формами модерністських будівель Києва.
До колекції увійшло шість прикрас: кільця, кафи, брошки та підвіси, виготовлені за срібла, покритого родієм. Ці речі не копіюють споруди, а аналізують структуру архітектури та виокремлюють ключові її елементи.
«Ми вивчили їхню пластику, ритми, історичний контекст і трансформували монументальні риси в ювелірну мову, — пояснюють у Between the Walls. — Колекція виникла у час, коли Україна активно переосмислює архітектурну спадщину другої половини ХХ століття — повертає своє авторство, голос українських архітекторів і власну школу формотворення».
До проєкту увійшли відеоролики, на яких київський краєзнавець Антон Короб коментує кожну з будівель, якій відповідає та чи інша прикраса.
Український дім, споруджений у 1978–1982 роках, став відправною точкою для кольє та брошки, — а саме: міжпілонні простінки, оздоблені білим мармуром.
Бібліотека імені Андрія Головка, споруджена 1983 року за проєктом Едуарда Більського, — зараз у ній розташовується протестанстська церква, — надихала каф Library, що «відтворює чистоту об’ємів і спокійну симетрію», властиву проєктам цього архітектора.
Кільце і каф Saluit повторюють ритм консольних поверхів модерністського готелю «Салют» на вулиці Мазепи в Києві.
Сережки Atom створено за мотивами вітражу «Розщеплення атома» у приміщенні Інституту теоретичної фізики Боголюбова, який було засновано у 1966 році в Києві.
Кільце-каф Diorama наслідує риси монументальної діорами «Битва за Дніпро», відкритої у місті Дніпро в 1975 році.
- #Архітектура
- #Модернізм
- #Прикраси
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті