MY.UAСтатті
У Києві оголосили переможців 54-го кінофестивалю «Молодість»
У Києві оголосили переможців 54-го кінофестивалю «Молодість»

У Києві оголосили переможців 54-го кінофестивалю «Молодість»

1-го листопада у «Будинку кіно» відбулася церемонія нагородження переможців 54-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Другий рік поспіль головну нагороду кінофестивалю отримує український фільм.
Цього року володарем Ґран-прі став дебютний повнометражний фільм Юрія Дуная «Втомлені».

«Цей фільм такий крихкий, як наше життя, і пронизливо тихий, хоча й оповідає про величезне, невимовне страждання. Цей фільм ставить болюче й важливе запитання: “Чи дійсно світ розуміє, що ми маємо на увазі, коли ми говоримо про війну”? За зворушливе й надзвичайно людяне зображення посттравматичного стресу, спричиненого війною Росії проти України Ґран-прі 54-го КМКФ “Молодість” отримує стрічка “Втомлені”», — зазначила зі сцени членкиня журі, продюсерка та режисерка Валерія Сочивець.

Стрічка отримала «Скіфського оленя» та грошову винагороду в розмірі 5,000 доларів. Спонсор Ґран-прі кінофестивалю — «Лото-Забава», оператор державних лотерей М.С.Л. Вручив сертифікат Іван Залізняк, генеральний директор оператора державних лотерей М.С.Л.

«Втомлені» є повнометражним режисерським дебютом відомого українського  оператора Юрія Дуная. Продюсером є Пилип Іллєнко. Сюжет заснований на реальних історіях українських захисників, які після бойових дій стикаються з болісними наслідками війни. У ролях: Валерія Ходос, Дмитро Сова, Ірма Вітовська, Дарія Творонович,  Олена Узлюк, Олександр Мавріц та інші.

Найкращим фільмом Міжнародного конкурсу стала стрічка «Ми вам віримо» режисерів Шарлотт Девіллер та Арно Дюфе (Бельгія / Belgium, 2025, 93’). 

Фільм отримав «Скіфського оленя» та грошовий приз 2,000 доларів.

«…за майстерно вибудуваний саспенс, який тримає нас у напрузі до самого фіналу. За точно продуманий сценарій, що ґрунтується на глибинному психологічному розумінні теми домашнього насильства та його наслідків. Завдяки потужній і глибоко емоційній акторській грі фільм пробуджує щиру емпатію, роблячи дистанцію між глядачем і героями неймовірно короткою», — оголосив зі сцени член журі Лука Чіковані. 

Спеціальну відзнаку Міжнародного конкурсу отримав фільм «Ми вам віримо» Шарлотт Девіллер та Арно Дюфе (Бельгія, 2025, 93’). Член_кині журі відзначили операторську майстерність.

«За створення таких потужних і реалістичних кадрів, занурення в реалії сільського життя, зображення природи й людей на тлі одвічних, диких краєвидів, за непідвладну часу перспективу, яка надала кінострічці такої фотографічної складності, ми б хотіли присудити спеціальну відзнаку за найкращу операторську роботу Сам дю Пон з фільму “Край очерету”».

Другу спеціальну відзнаку за найкращу акторську роботу журі присудили виконавцю головної ролі у фільмі «Халамидник» режисера Гарріса Дікінсона (Сполучене Королівство,  2025, 99’) Френку Діллейну.

«З головним героєм цього фільму ми переживали злети й падіння, спостерігали за його непевною спробою знову стати нормальним. Фільм “Халамидник” досліджує природу залежності, і Френк Діллейн виконує головну роль із приголомшливою глибиною і щирістю», — зазначили у своєму обґрунтуванні член_кині журі.

Найкращим короткометражним фільмом Міжнародного конкурсу, а також володарем «Скіфського оленя» та премії у 2,000 доларів від фестивалю «Молодість» став «Квиток в один кінець: Тбілісі» Пауля Плоберґера (Австрія, Сакартвело, Німеччина, 2025, 30’).

«За прекрасну історію про дружбу, яка постала зі спільного болю від втрати та трансформувалася завдяки красі й співчуттю. За створення емоційного людського звʼязку між двома героїнями, кожна з яких представляє такі різні національності й культури. Та за надзвичайний професіоналізм режисера й усієї знімальної команди», — повідомили член_кині журі.

Спеціальну відзнаку присудили фільму «Моя земля випалена», режисер Абдулрахман аш-Шувайкі (Бельгія, 2024, 30′)

«За сильну, зворушливу, а водночас дуже чутливу та ніжну історію, що розповідає про тих, хто втратив дім і кожного дня мусить боротися не лише за їжу, тепло й за все найнеобхідніше, зокрема, за надію та мрії про краще майбутнє».

Найкращим студентським фільмом Міжнародного конкурсу стала стрічка «Аптека» Мартіна Монтельяно (Мексика,  2025, 25‘).

«Цей фільм – прекрасний зразок кіномистецтва: насичений сценарій, гарна динаміка, майстерний монтаж і тонкий гумор. У центрі цього світу – вона, сильна, стійка жінка. Ми щиро вболіваємо за головну героїню, яка відстоює себе, й захоплюємося тим, як завзято й наполегливо вона долає перешкоди й виклики патріархального світу», — повідомили член_кині журі.

Спеціальну відзнака — у фільму «Земля пухом» Йозо Шмух (Хорватія, 2025, 20‘).

Спеціальну відзнаку отримав і герой фільму «Ромчик» режисера Алексіса Біката (Сполучене Королівство,  2024, 12‘), Роман Олексів.

«Журі Міжнародного Кінофестивалю «Молодість» ухвалило рішення присудити спеціальний приз не кінострічці чи актору, а реальному герою зі зворушливої та надзвичайно життєвої історії. Він виявляє непересічну мудрість і відвагу, доводячи, що звичайна людина може стати для інших супергероєм. Для нас цей супергерой – Ромчик», — зізнались член_кині журі.

 «Ще раз хотів нагадати про 3 важливі речі: перша — не можна здаватись, друга — ні одну мрію не можна спалити, третя — слід поважати культуру України» зазначив зі сцени 10-річний герой фільму Роман Олексів, який дивом вижив під час атаки агресора на Вінницю, але отримав 45% опіків тіла.

Оцінювало Міжнародний конкурс головне журі фестивалю:

  • Любов Якимчук — сценаристка, володарка «Золотої Дзиґи» (Україна);
  • Лука Чіковані – актор (Сакартвело/Італія);
  • Валерія Сочивець – продюсерка, режисерка (Україна);
  • Антуан Аржаковський – історик, культуролог (Франція);
  • голова журі – Йоанна Лапінська – фестивальна менеджерка (Польща). 

Приз глядацьких симпатій та «Скіфського оленя» отримав фільм «Ремонт» Ґабріелє Урбонайтє (Литва, Латвія, Бельгія, 2025, 90’). Режисерка та актор Роман Луцький особисто представляли фільм у Києві.

Переможцем документального конкурсу стала стрічка «Юнацтво» (Niñxs) Кані Лапуерта (Мексика, Німеччина, 2025, 84’)

Переможець Документального конкурсу отримав статуетку «Скіфський олень» та грошовий приз 2,000 доларів від генерального технологічного спонсора фестивалю HISENSE.

Журі документального конкурсу 54-го кінофестивалю «Молодість»:

  • Володимир Мула – кінорежисер, лавреат премії «Еммі» (Україна);
  • Тор Фоссе  – багаторічний директор і керівник програми Бергенського міжнародного кінофестивалю (BIFF) (Норвегія);
  • голова журі –  кінорежисерка Йоланда Зоберман, (Франція).

Фільм «Франк» Тиніса Пілла (Естонія, 2025, 109’) став переможцем програми для підлітків TEEN SCREEN. Стрічка отримала «Скіфського оленя» та премію в розмірі 2,000 доларів від кінофестивалю «Молоді

Спеціальною відзнакою програми для підлітків TEEN SCREEN відзначили дві стрічки: 

  • «Біф» Інґріде Сантос (Іспанія, Мексика, 2025, 90’) – за музику;
  • «Природа невидимих речей» режисерки Рафаели Камело (Бразилія, Чилі, 2025, 90’) – за майстерну операторську роботу. 

Дитяче журі програми TEEN SCREEN:

  • Денис Муччі
  • Ангеліна Калаєва
  • Ігнату Пономарьов
  • Ярина Девʼятко
  • Поліна Девʼятко

Переможцем національного конкурсу короткометражних фільмів стала стрічка «Роздуми про мир під час повітряного нальоту» режисера В’ячеслава Туряниці (Україна, 2025, 16’). Вручив «Скіфського оленя» режисеру Голова Державного агентства України з питань кіно Андрій Осіпов. Лавреата так само очікує премія у розмірі 2,000 доларів від кінофестивалю «Молодість».

Спеціальні відзнаки національного конкурсу отримали фільм «Прелюдія» (Україна, 2025, 14’) режисерки Аліна Панасенко та стрічка «недоступні» режисера Кирила Земляного (Україна, Франція, Бельгія, Болгарія, Нідерланди, 2025, 20’).

Журі національного конкурсу короткометражних фільмів 54-ї «Молодості»:

  •  Ґала Козютинська – режисерка, переможниця національного конкурсу на 53-й «Молодості» (Україна);
  • Хуан Даніель Фернандес Молеро – режисер, сценарист, монтажер, продюсер (Перу);
  • голова журі Джузеппе Ґарау – сценарист, режисер (Італія).

Також на фестивалі «Молодість» працювало журі Спілки кінокритиків України (СКУ) у складі Ігора Кромфа, Яни Дудко та Олександра Гусєва.

Вони відзначили одразу дві стрічки – «недоступні» Кирила Земляного –  «за щемке відображення дилем, що постають перед людиною, чия готовність допомагати ближнім зіштовхується з прагненням врятувати найближчих» та «Євротелепорт» режисерки Наталії Ільчук (Україна, Франція, 2025, 30’) – «за глибоке та інтимне кінематографічне дослідження трансформації сприйняття європейських цінностей  крізь призму особистої пам’яті».

Почесного «Скіфського оленя» за внесок в українське кіномистецтво отримав кінорежисер Сергій Маслобойщиков.

Також спеціального «Скіфського оленя» отримав Іван Залізняк, генеральний директор оператора державних лотерей М.С.Л. «Лото Забава» є багаторічним партнером кінофестивалю.

Переможцем пітчингу фільмів RAW PITCH став проєкт фільму «Вовки на Марсовому полі» режисерки Марини Шкрабалюк.

Переможець отримав 100 000 грн — на розвиток фільму з міжнародним фестивальним потенціалом від платформи кіно та телебачення Київстар ТБ, яка входить у 1+1media.

Членкиня журі пітчингу, режисерка, сценаристка та драматургиня Наталка Ворожбит зазначила: «За часи війни, автори, режисери відчайдушно намагаються знайти нові форми, як говорити про війну. І це дуже добре видно по сценаріях і заявках. Зокрема, у нас були історії про чоловіка, який перетворився на чорну діру. Або манекен перетворився на чоловіка, або — коли у чоловіка з плеча виросла ялина».

Спеціальну відзнаку отримав кінопроєкт «Мова риб» режисерки  Галини Лаврінець. Також «Мова риб» отримав сертифікат на послуги на суму 1,000 євро від нашого партнеру пітчингу,  бригади освітлювачів «ФІЛЬМАР».

Журі пітчингу:

  • Наталка Ворожбит – українська драматургиня, сценаристка та режисерка. 
  • Сергій Недзельський – продюсер кіно та телебачення, керівник департаменту копродукції та аутсорсингового контенту на Суспільному.
  • Валентин Васянович – режисер, оператор, сценарист.
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
У Львові сотні людей прощаються зі Степаном Гігою
Ukraine Art News
2025-12-14T18:45:29Z
Українська твердиня віри і незламності
Ukraine Art News
2025-12-14T09:00:41Z
Смерть Степана Гіги: стали відомі час і місце прощання й похорону народного артиста
Ukraine Art News
2025-12-13T15:51:26Z
Музика, що об’єднала покоління: українці згадують Степана Гігу
Ukraine Art News
2025-12-13T11:00:21Z
Billboard назвав 100 найкращих пісень 2025 року: рейтинг очолив трек з мультфільму Netflix
Ukraine Art News
2025-12-12T11:18:33Z
Майлі Сайрус показала кліп на нову пісню, що прозвучить у фільмі «Аватар: Вогонь і попіл»
KinoFilms
2025-12-11T14:33:30Z
Бейонсе повертається на Met Gala вперше за десятиліття: що ми знаємо про майбутній бал Інституту костюма
Elle
2025-12-10T20:39:47Z
Найпопулярніші артисти та хіти 2025 року в TikTok
Ukraine Art News
2025-12-10T14:57:37Z
У Києві прощаються з музикантом, фронтменом гурту ADAM Михайлом Клименком
Ukraine Art News
2025-12-09T12:46:22Z
Письменниці зі Львова Вікторії Амеліній посмертно надали статус почесної громадянки французького Ліона
Ukraine Art News
2025-12-15T16:00:27Z
У Львові артистка Соломія Чубай представить новий музичний альбом "Світло Різдва"
Ukraine Art News
2025-12-15T14:00:36Z
Що потрібно знати про виставку Марини Абрамович та Улая – однієї з найяскравіших пар світу мистецтва
Ukraine Art News
2025-12-14T16:06:21Z
Культура підтримки: у Софії Київській стартував проєкт «До/Нації»
Ukraine Art News
2025-12-14T06:57:28Z
Тисяча літрів шляхетської спадщини: Навіщо у Славському варять наймасштабніший Гетьманський борщ
Photo Lviv
2025-12-14T06:06:16Z
Різдво у Львові: Оксана Білозір запрошує на святковий концерт «Різдво у колі друзів»
Photo Lviv
2025-12-14T06:03:25Z
Франція перемогла на «Дитячому Євробаченні-2025», Україна посіла друге місце
Ukraine Art News
2025-12-13T20:48:24Z
Український сезон у Франції охопить міста, куди наша культурна дипломатія мало дотягувалася - гендиректор УІ
Ukraine Art News
2025-12-13T20:45:24Z
В Ужгородському скансені відкрили виставку вишиванок за автентичними взірцями
Ukraine Art News
2025-12-13T19:09:29Z
У США режисера Роба Райнера та його дружину знайшли мертвими у власному будинку з ножовими пораненнями
Ukraine Art News
2025-12-15T12:45:26Z
Понад 600 млн переглядів: у мережі завірусилася французька різдвяна реклама про вовка-вегетаріанця
Ukraine Art News
2025-12-15T06:15:25Z
Netflix і Paramount змагаються, але справжній конкурент для Голівуду інший — The Economist
Ukraine Art News
2025-12-14T10:24:34Z
Дивіться трейлер 5 сезону серіалу «Хлопаки» за участю братів Вінчестерів
KinoFilms
2025-12-13T17:33:14Z
У США помер актор, відомий за ролями в «Масці» та «Кримінальному чтиві»
Ukraine Art News
2025-12-13T15:00:22Z
У віці 60 років помер актор Пітер Грін, відомий за роллю Зеда у фільмі "Кримінальне чтиво"
Ukraine Art News
2025-12-13T11:36:23Z
«Самотник»: український трейлер нового бойовика за участю Джейсона Стейтема і Білла Найї
KinoFilms
2025-12-12T11:42:15Z
Міллі Олкок стає супергероїнею в першому трейлері блокбастера «Суперґьорл»
KinoFilms
2025-12-11T19:15:16Z
Дженніфер Лоуренс та Джош Гатчерсон повернуться у новому приквелі саги «Голодні ігри»
KinoFilms
2025-12-11T18:18:19Z
Ізраїльські археологи виявили унікальний свинцевий кулон VI–VII століть з менорою у Єрусалимі
Ukraine Art News
2025-12-15T15:36:30Z
Нідерландський стартап запускає поїзди за ціною від 10 євро
Хмарочос
2025-12-12T06:39:44Z
У Львові повністю оновили рухомий склад автобусного маршруту
Хмарочос
2025-12-11T10:12:48Z
ЮНЕСКО вперше внесла до списку культурної спадщини людства всю кухню однієї країни
Ukraine Art News
2025-12-11T08:54:27Z
10 грудня відкрили оновлений Бессарабський ринок. Думки містян розділилися
Хмарочос
2025-12-11T07:48:36Z
Ковзанка, світлові інсталяції, атракціони: гід «Зимовою країною» на ВДНГ
Хмарочос
2025-12-11T07:03:37Z
Де живе казка: топ-4 локацій Львова, де працює найкраща резиденція Санти цієї зими
Photo Lviv
2025-12-11T05:57:20Z
Дерев’яне мереживо Чернігівщини: зникаюча краса чи сила, що вистоїть?
Ukraine Art News
2025-12-10T16:00:23Z
Kyiv Food Market відкривається після ремонту
Хмарочос
2025-12-10T15:25:21Z
Російська подорож у Європу закінчилася
Ukraine Art News
2025-12-15T08:15:28Z
У Києві запалили Ханукію
Ukraine Art News
2025-12-15T06:15:23Z
Замість меморіала загиблим на війні проти РФ випускникам: у Києві поруч з історичним факультетом Університету імені Драгоманова встановили бюст російському дипломату, комуністичному пропагандисту Чингізу Айтматову
Ukraine Art News
2025-12-14T19:00:37Z
Українка Софія Нерсесян зайняла друге місце на Дитячому Євробаченні-2025
Ukraine Art News
2025-12-14T14:30:21Z
Як правильно заварювати каву в турці: покрокова інструкція
Photo Lviv
2025-12-14T06:18:23Z
Король Чарльз III отримав оптимістичний прогноз щодо раку: його лікування у 2026 році буде скорочено
Ukraine Art News
2025-12-13T19:00:30Z
Блокування російської музики на стримінгах: в Україні готують юридичне рішення
Ukraine Art News
2025-12-13T13:15:48Z
Російську музику на стримінгах блокуватимуть через рішення РНБО – голова профільного підкомітету
Ukraine Art News
2025-12-13T13:00:22Z
Мовознавчі баляндраси в ELLE. Юридичне лице чи обличчя?
Elle
2025-12-13T12:18:20Z
Американський словник Merriam-Webster обрав слово 2025 року
Ukraine Art News
2025-12-15T19:45:24Z
Як замінити філамент на 3Д принтері – LBL
Хмарочос
2025-12-12T12:22:41Z
Рекламу МакДональдса про «жахливе Різдво» розкритикували
Хмарочос
2025-12-11T16:03:57Z
Winter edition: лімітована зубна паста зі смаком глінтвейну від бренду Splash
Elle
2025-12-11T09:39:38Z
Теракота, бетон, склоблоки: 10 трендів у дизайні інтер’єру 2025 року
Хмарочос
2025-12-10T07:42:45Z
Вишукана зимова база: GASANOVA представляє кашеміровий дроп
Elle
2025-12-09T15:12:21Z
В США замість фіксованих цін масово впроваджують динамічне ціноутворення. Як від цього програє покупець?
Хмарочос
2025-12-08T09:51:34Z
ТОП-10 пісень, які слухали на Spotify у 2025 році: найкраще в Україні та світі
Ukraine Art News
2025-12-04T09:00:25Z
В Австралії заборонили соцмережі для дітей до 16-ти років
Хмарочос
2025-12-03T07:36:53Z
Імбирне печиво як в Нью-Йорку: елементарний рецепт з продуктів, які є на кожній кухні
Elle
2025-12-09T16:15:46Z
Кава з сіллю: наважтеся спробувати! Навіщо додають сіль у каву, як це впливає на смак та у яких країнах це традиція
Photo Lviv
2025-11-30T06:12:14Z
Мигдальний тарт зі сливами: покроковий рецепт найніжнішого осіннього десерту
Elle
2025-11-18T18:30:23Z
Готуємо швидку смачну та ефектну страву на Гелловін
Elle
2025-10-31T11:15:32Z
Простий рецепт найсмачнішого гарбузового чизкейка
Elle
2025-10-23T14:36:33Z
Гарбузовий крем-суп: покроковий рецепт топ-страви осені
Elle
2025-10-21T21:33:27Z
Гарячі страви із м’яса для обіду восени
Photo Lviv
2025-10-21T04:57:26Z
Найкорисніший сніданок для краси волосся і шкіри
Elle
2025-09-15T14:39:26Z
Сицилійські роли з баклажанів з рикотою і томатним соусом
Elle
2025-08-19T14:03:36Z