/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2F8a5c30d0f834d2f58aed087d5db2a27b.jpg)
Готична гаргулья підтримує пластиковий балкон пам’ятки на Великій Житомирській у Києві
Власники квартири на шостому поверсі сесеційного будинку на вулиці Велика Житомирська 8А в Києві засклили балкон пластиковими термопакетами, додавши металевий дашок, попри дисонанс із готичним оздобленням фасаду.
На «найкрутішу київську горгулю й одних із найкрутіших балконних рагулів» звернув увагу керівник заповідника «Стародавній Київ» і засновник проєкту «Україна Інкогніта» Роман Маленков.
Шестиповерховий житловий будинок 1912 року є зразком інтерпретації готики у стилі модерн. Його проєктував архітектор Михайло Бобрусов. Прибутковий будинок належав Іполиті-Цезарині Роговській.
За даними Маленкова, химерні фігури виготовляла, радше за все, скульптурна майстерня Еліо Сала. Будинок є пам’яткою архітектури від 2010 року.
Внаслідок реконструкції 1990-х було втрачено частину архітектурних деталей фасаду, всередині було змінено первісне планування.
Світлини різних років свідчать, що засклений балкон з’явився між 2015 та 2021 роками. До того, втім, на фасаді були й інші засклені балкони на додачу до кондиціонерів і супутникових тарілок.
Якщо балкони можна розісклити, то чимало інших спотворень фасаду — капітальніші. Так, фото 1930-х років показують, як після новітніх реконструкцій над останнім поверхом з’явилася мансардна надбудова. Під час цих маніпуляцій витягнули декоративний трикутний фронтон-вімперґ і деякі інші елементи та прорізали в готичній розетці вікно-ілюмінатор.
Інші деталі фасаду будинку:
- #Архітектура
- #Пам'ятка архітектури
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті