/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F278%2Fd034c5d5db2425544a5185eaa0c37483.jpg)
Дортмунд навмисно замовив нові трамваї без кондиціонерів заради економії
Транспортна компанія німецького міста Дортмунд навмисно замовила нові трамваї без кондиціонерів, щоб заощадити гроші та електроенергію. Пасажири цього не оцінили, повідомляють телеканал WDR і газета Berliner Zeitung.
Оператор DSW21 стверджує, що зекономив 70 мільйонів євро, які можна спрямувати в подальше оновлення автопарку. Порахували також, що системи кондиціонування повітря нібито споживають близько семи мільйонів кіловат-годин електроенергії щорічно.
Йдеться про стратегічне рішення відмовитися від кондиціонерів. Оператор DSW21 впроваджує так званий «проєкт B-Wagen» приблизно в 300 мільйонів євро. План передбачає придбання до 2033 року 34 нових «ультрасучасних» високопідлогових трамвайних вагонів і модернізацію 64 існуючих — всі без кондиціонерів. На початок цього липня 26 вагонів уже були в експлуатації.
Замість кондиціонування повітря, трамвайні вагони використовують пасивну терморегуляцію: спеціальну ізоляцію та подвійне скління. Однак, як пишуть медіа, це працює найкраще взимку, тоді справді можна зменшити опалення. Влітку ж ізоляція уповільнює нагрівання, але не рятує, коли гаряче повітря уже всередині, — а це неодмінно стається при кожному відкритті дверей.
Менеджер з операційної діяльності DSW21 Ральф Хаббес визнає, що дискомфорт існує, але переконує, що кондиціонер знижує температуру лише приблизно на три градуси. Також додає, що більшість пасажирів все одно їде не більш як декілька зупинок.
Деякі пасажири заявляють, що відтепер сумніваються, чи їздити громадським транспортом.
«Гроші є на все, що завгодно, тільки не на це», — сказала телеканалу одна з пасажирок. Вона скаржиться, що у салоні нестерпно, й сама бере портативний вентилятор.
Навіть Партія зелених, яка ратує за досягнення вуглецевої нейтральності й заощадження енергії, розкритикувала відмову від кондиціонерів.
«Ми хочемо, щоб ще більше людей пересідали з автомобілів на громадський транспорт і користувалися автобусами та потягами. Транспортні засоби з поганим кондиціонуванням не надто приваблюють», — каже Леандер Шрайєр із Партії зелених.
Лише цьогоріч у Німеччині екстремальна спека призвела до 10 тисяч смертей, за даними Інституту Роберта Коха.
- #Громадський транспорт
- #кондиціонери
- #Німеччина
- #Трамвай
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті