/https%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2017_11%2F1510731766-6730.jpg)
Нацбанк назвав причини коливань на валютному ринку
16:27, 03 липня 2018.
Фінанси.
НБУ пояснює коливання на валютному ринку в другій половині червня зниженням продажу валюти аграріями.
Нацбанк назвав причини валютних коливань / фото УНІАН.
Зростання волатильності обмінного курсу гривні на міжбанківському валютному ринку у другій половині червня зумовлене зниженням пропозиції іноземної валюти з боку агропромислового комплексу.
Про це йдеться в макроекономічному і монетарному огляді Національного банку України за червень, оприлюдненому на сайті регулятора.
Відзначається, що Нацбанк зберігав свою присутність на ринку, згладжуючи надмірні коливання обмінного курсу гривні та поповнюючи міжнародні резерви у періоди перевищення пропозиції валюти над попитом.
У результаті купівля валюти Нацбанком перевищила її продаж на 24 млн дол.
у червні і на 1,3 млрд дол.
- з початку року.
Як повідомляв УНІАН, Національний банк у червні відновив продаж валюти на міжбанківському валютному ринку після двомісячної перерви - з 16 квітня по 11 червня - в яку тільки купував валюту.
За січень-травень Нацбанк поповнив міжнародні резерви України на міжбанківському валютному ринку на 1,2 млрд дол.
Міжнародні резерви України на 1 червня 2018 року становили 18,1 млрд дол., що на 2,5% нижче показника на початок року.
Поточні котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку України, за даними дилерів комерційних банків, становлять 26,30/26,35 грн/дол.
#курс гривні#валютний ринок#курс долара.