MY.UAНовости
Ni hao Шанхай, або як українці China International Import Expo підкорювали
Ni hao Шанхай, або як українці China International Import Expo підкорювали

Ni hao Шанхай, або як українці China International Import Expo підкорювали

Україна на China International Import Expo вперше в історії представила свій національний стенд, який презентував торговий, інвестиційний та туристичний потенціал країни.

Експортні можливості представляли більше 125 компаній – представників харчової промисловості, галузі інформаційно-комунікаційних технологій, креативної галузі, машинобудування, аерокосмічної та авіаційної галузі і сектору туризму.

Крім того, у рамках візиту української делегації відбувся Українсько-китайський бізнес-форум, що об’єднав понад 300 підприємців з двої країн.

Що стосується результатів візиту, то у Шанхаї було підписано Меморандум про будівництво заводу з виробництва сонячних панелей в Рівненській області та оновлено угоду про співробітництво між Торгово-промисловою палатою України та Китайським комітетом сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT).

Яна Підлісна, керівник відділу інтелектуальної власності та підтримки винахідництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Розкажіть, якою була мета відвідання виставки для вас?.

- Україна вперше за всю історію незалежності брала участь у подібному масштабному заході та презентувала свій потенціал у різних галузях і сферах економіки.

Наша команда займалась розробкою і презентацією інвестиційної інтерактивної карти.

Вона є найдетальнішою і наймасштабнішою, окреслює і детально описує у інтерактивних картах, діаграмах та гістограмах всі сфери у розрізі їх розвитку по всім регіонам держави.

Карта України у вигляді екрану 3х2 м була «живою», інтерактивною, нею можна було керувати навіть на відстані одного метра.

Таким нетривіальним способом будь-хто з відвідувачів стенду міг отримати вичерпну інформацію про нашу державу.

До того ж, у неї ми завантажили всі інвестиційні проекти, які потребують фінансування.

Так потенційні інвестори могли зрозуміти, куди і у що можна вкладати кошти і при цьому отримати прибутки.

Кейс карти «Інвестиційні проекти» був сегментований за галузями економіки та у якому регіоні це найбільш актуально.

Були представлені як практичні кейси галузей, так і частини нормативного законодавства.

Приміром, що стосується аграрної галузі, там містилась вся необхідна інформація щодо статистики урожаїв у розрізі років, кількості підприємств певної галузі у розрізі регіонів тощо.

Усі столи на стенді України також були «розумні», їх розробила компанія Kodisoft.

У них було інтегровано навігаційну веб-платформу стенду і електронний каталог експортерів.

Елементи віртуальної реальності Artsxtech дозволяли відвідувачам здійснити подорож Музеєм трипільської культури просто на стенді.

Також була діджитал-фотозона поряд із експортним брендом, демонстраційна зона для відібраних handmade товарів українського МСБ, зони для воркшопів, презентацій і переговорів – усе це лише невелика частина того, що змогли побачити та чим скористатися потенційні бізнес-партнери України.

Скільки часу пішло на підготовку до виставки і розробку карти?.

- Для підготовки карти і збору даних нам знадобилось близько 8 місяців.

Розробниками стала українська компанія, при чому зробили вони це абсолютно безкоштовно, як свій добродійний внесок у майбутнє держави.

Яка продукція з України, на ваш погляд, цікавила китайців найбільше і чому?.

- Що стосується саме сфери сільського господарства, то найбільше китайських відвідувачів цікавила соняшникова олія.

Вони активно обмінювались контактами із підприємствами-виробниками та трейдерами.

Це засвідчує, що олія з України вже встигла стати визнаним у світі брендом, на неї величезний попит у КНР.

Віктор Грищук, голова сільськогосподарського виробничого кооперативу «Перемога».

Розкажіть, які враження від виставки? Які зустрічі вдалось провести?.

- Під час виставки ми провели продуктивні зустрічі з китайськими торговими представниками, які, зокрема, зацікавлені у поставках українського борошна, черешні.

Перший висновок – ми повинні створювати нові умови для формування великих партій продукції, і єдиний вірний шлях до цього – кооперація.

Які українські компанії вас вразили?.

- Свою продукцію представили з регіону представили «ТД «Славія», «Племзавод «Степний», СВК «Перемога», «Новомиколаївський молокозавод».

У рамках роботи виставки наші запорізькі підприємці також взяли участь у китайсько-українській конференції з сільського господарства, транскордонної торгівлі та інвестицій, ознайомилися з організацією роботи з постачальниками в кількох великих китайських мережах супермаркетів, провели переговори з потенційними партнерами.

Олена Шаповалова, генеральный директор компанії «Пан Укрейн».

Які тренди ви побачили під час виставки China International Import Expo?.

- Як на мене, і сама виставка, і участь у ній України – це унікальний, непересічний шанс.

Тут були представлені інновації, робототехніка, продовольство – все, що тільки можна було собі уявити.

Виставка унікальна, оскільки вона не спеціалізована на певній галузі і це відкриває ще більше можливостей для експонентів.

Ми уже 5 років беремо участь у профільних туристичних виставках у Пекіні та Шанхаї, а презентація туризму в рамках національного стенду є одним із важливих елементів експортної стратегії.

Україна завдяки своєму унікальному географічному розташуванню і природним ресурсам може бути дуже цікавою атракцією для китайців.

Вони зрозуміли, що тут можна не тільки працювати і робити бізнес, а й гарно відпочивати.

Чи були укладені контракти, домовленості щодо майбутньої співпраці?.

- Контракти на виставках, як правило, не укладають, тим більше із китайцями – тут потрібно підходити досить виважено, адже вони, як бізнес-партнери, є досить специфічними.

У нас є домовленості із новими партнерами, зокрема, нам вдалось зміцнити відносини із компанією Strip (китайський аналог сайту Booking.

Решта отриманих контактів та пропозицій ми проробляємо, будуємо нові туристичні маршрути.

Які враження справив туристичний потенціал нашої країни на відвідувачів виставки?.

- Найбільше китайців цікавить літній сезон, адже зима для них надто холодна, на гірськолижні курорти вони не поїдуть.

А от річка, ліс, природа – це цікаво.

До того ж, мешканці КНР обожнюють фотографувати і місцини із гарним краєвидом, як у наших Карпатах, стануть для них цікавими.

Наразі ми розробляємо маршрути і сподіваємось, що уже у наступному сезоні китайських туристів стане в Україні більше.

Чи цікавий їм модний останнім часом напрямок агротуризму.

Чи з’являться спільні китайсько-українські проекти у цьому напрямку?.

- Так, це один із напрямків, над яким ми працюємо.

Я не скажу, що вони зацікавлені у цьому, проте головне запропонувати їм щось цікаве.

Приміром, китайців можуть зацікавити ферми, де можна навчитись їздити верхи, готувати овечу бринзу чи сир, куштувати ягоди, фрукти тощо.

Знову ж таки робити фотографії у соняхах, пшениці, лаванді.

Скажу навіть більше, це може стати «фішкою» для нашої держави.

Адже натуральність та екологічність на сьогодні, як ніколи, у моді.

Тому ця тематика, однозначно, набуватиме популярності.

Валерій Яковенко, співзасновник компанії Drone.

Які враження від виставки China International Import Expo отримали?.

- Я вперше опинився на заході такого масштабу.

Виставка в Шанхаї – це місто всередині міста, її неможливо обійти навіть за всі 5 днів роботи заходу.

За моїми відчуттями територія виставки порівнянна з українським містом Вишневе.

З іншого боку, і для Китаю подібний захід також пройшов вперше.

Із закритої країни з власними правилами гри і власним світом, Піднебесна перетворюється в новий глобальний ринок.

Китай відкриває кордони для всього світу і запрошує всіх імпортерів.

Мене щиро захопив підхід української делегації як в організації національного стенду, так і в форматі присутності.

Не дивлячись на те, що ми були однією з багатьох країн на виставці, в бруд обличчям ніхто не вдарив, все пройшло на висоті.

І почесне місце поряд зі стендом КНР тому доказ.

Ви назвали виставку однією із найбільш успішних за останній час.

Чому? Які домовленості, а, можливо, контракти вдалося укласти?.

- Вся виставка була розділена на три етапи: день відкриття і роботи офіційних делегацій, дні відвідування інвесторів і бар’єрів і дні відкриті для загальної публіки.

Кожен з етапів був по-своєму ефективним.

Найважливіше, наша робота не закінчувалася роботою на національному стенді, так само як під час виставки, так і після її закінчення, ми проводимо весь наш час у зустрічах, переговорах і робочих візитах.

Ще два тижні я буду перебувати на території Китаю, і загалом наш робочий візит до Китаю триватиме майже місяць.

Зараз ми вже ведемо кілька пілотних проектів у сфері сільського господарства та надзвичайних ситуацій з аналізу даних, отриманих на території КНР.

Ми почали обговорювати робочі питання не тільки з колегами з КНР.

Так як виставка об'єднали багато гравців IT-ринку з усім світом, нам вдалося привернути увагу колег і з інших ринків.

Чому бути представленим на виставці у Китаї було важливо саме для вашої компанії?.

- Китай – це найбільший в світі ринок споживання.

І вийти на нього мріють багато, але не завжди це так просто як здається, не дивлячись на високий попит і кількість населення і швидкість розвитку тієї країни.

Зараз Китай відчуває потребу в технологіях, продукції сільського господарство машинобудування та ІТ.

Це напрямки, яким зараз Піднебесний дає «зелене світло» і відкриває всі двері для співпраці.

Відкриття можливостей для імпортерів - це лише початок, потім буде і створення інфраструктури, фінансових інструментів, екосистеми для нових підприємств.

Таким чином ми спостерігаємо, як на наших очах народжується новий і найбільший ринковий майданчик у всьому світі.

Богдан Шаповал, координатор Ради з питань експорту продовольства UFEB (Ukrainian Food Export Board).

Якою була головна мета відвідання виставки для вас?.

- Голова мета – це робота на національному стенді.

На мою думку, вперше Україна робила правильний національний стенд, такий, яким він має бути.

Це вперше за всю історію, коли всі експортно-орієнтовані галузі - агро, машинобудування і ІТ - створювали імідж країни як високорозвинутої та інтелектуальної, власне, як це є насправді.

Цікаво було спостерігати, як українці дегустували нашу українську продукцію, реагували на неї.

Чи достойно виглядали наші експортери порівняно із іншими експонентами виставки?.

- Вийшло дуже достойно.

Під харчпром було відведено десь 2,5 павільйони із 15 наявних на виставці.

Решта була відведена під машинобудування, літакобудування тощо.

Сама виставка була зроблена за підтримки уряду КНР, тож очевидно, що Китай хоче упорядкувати та систематизувати свій імпорт, залучити нові продукти та товари, стати більш відкритими до іноземних виробників.

З іншого боку зрозуміло, що імпорт буде контролюватись і перевірятись суворіше, так званих «сірих зон» уже не буде.

Які заходи під час виставки були для вас найбільш цікавими?.

- Перший день був державним – стенд відвідували, здебільшого, делегації різних країн, а от найбільш продуктивним були наступні дні, адже на стенди завітали і байєри із дрібних та великих торговельних мереж, дистриб’ютори, а в останні дні відвідували пересічні китайські споживачі.

На вашу думку, серед представлених на виставці товарів які користувались найбільшим попитом і чому?.

- Я не можу виділити якогось одного споживача чи товар.

Жоден із виробників не був обділений увагою.

Приміром, цікавою була для китайців продукція компанії «Равлик Боб», «Верес», «Кернел», «Терра Фуд» тощо.

Багато уваги відвідувачів було до вітчизняних виробників олії, борошна та круп.

Владислав Фалеєв, незалежний консультант з міжнародної торгівлі.

Якими є ваші враження від Китаю? Чому важливо розвивати експорт до КНР?.

- У цілому, враження дуже позитивні.

Тільки у Шанхаї проживає близько 24 млн людей офіційно, а неофіційно – близько 30 млн.

Всі вони їдять, відповідно, ринок продуктів харчування просто гігантський.

Загальний імпорт Китаю – це $1,8 трлн, з них $400 млрд електроніка та компоненти, $250 млрд нафта та паливо, $170 млрд обладнання та машини, $126 млрд – це руда, шлаки тощо.

При цьому експорт Китаю складає $2,2 трлн., тобто позитивний торговий баланс + $400 млрд.

Для порівняння: експорт України до Китаю це $2,3 млрд, біля 0,1% від загального імпорту Китаю, з яких біля 42% складає залізна руда.

Є потенціал для росту.

Які ваші враження від українського стенду на виставці China International Import Expo?.

- Я був звичайним відвідувачем, а не членом делегації нашої країни, тож міг побачити все більш-менш об’єктивно.

Скажу, що з точки зору презентації можливостей і побудови іміджу Україна проявила себе дуже добре і національний стенд з інтерактивним екраном сподобався всім.

Втім, що стосується агровиробників, то це не виставка конкретно по продуктах харчування, тому я б не назвав її успішною для пошуку партнерів для підприємств харчового напрямку.

Інша справа, що уже весною наступного року Шанхаї пройде виставка SIAL Shagnhaі (аналог паризької SIAL) та восени – Asia.

Logistica в Гонг-Конгу.

Тоді всі павільйони цього виставкового центру будуть презентувати саме можливості світового харчпрому.

Ось на цю виставку експортерам варто їхати, якщо вони всерйоз налаштовані на підкорення китайського ринку.

Іще один момент, який не можу не відмітити - це стенд Росії на China International Import Expo та активну (я б навіть сказав дещо агресивну) промоцію можливостей цієї країни.

На другий день виставки навіть завітав прем’єр Дмитро Мєдвєдєв, що вже засвідчило серйозність намірів РФ.

У час торговельної війни Китаю та США, ця країна аж ніяк не хоче упустити можливостей розширення експорту, найімовірніше, йтиметься про використання нового так званого Шовкового шляху між Росією та Китаєм.

Якими будуть ваші рекомендації до українських експортерів?.

Хочу викоремити декілька важливих моментів:.

- їхати до Китаю, брати участь у торгівельних місіях та тематичних виставках однозначно потрібно, і тут без ніяких "але";.

- одним із головних харчових трендів виставки є сonvenience food или кeady-to-eat food, тобто продукти уже готові до вживання;.

- потрібно брати до уваги особливості місцевого маркування та пакування, наприклад наявність QR коду на упаковках є обов`язковою;.

- у разі підписання контракту, виробнику потрібно бути готовим до збільшення виробництва власного продукту та можливо кооперування з іншими підприємствами для створення товарних партій «китайського масштабу», тобто дуже великих.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Лавров назвав нову причину війни в Україні
TSN
2025-08-19T10:03:30Z
Сибіга прокоментував масований удар Росії по Україні: подробиці заяви
TSN
2025-08-19T10:03:21Z
Прем'єр Індії називає Путіна "другом" та зближається з Китаєм на тлі тарифів США
24tv
2025-08-19T09:58:12Z
Трамп змінив свою позицію щодо України, але його стратегія може зазнати краху, – CNN
24tv
2025-08-19T09:54:40Z
МЗС Естонії оновило попередження про небажаність поїздок в Росію
Европейская правда
2025-08-19T09:52:00Z
Трансляції засідань Ради можуть поновити вже у вересні - депутати підготували проєкт постанови
УкраинФорм
2025-08-19T09:51:49Z
Коаліція охочих обговорить сьогодні підсумки зустрічей у Вашингтоні
УкраинФорм
2025-08-19T09:51:46Z
Путін телефонував кільком лідерам перед зустріччю Трампа і Зеленського, – The Guardian
24tv
2025-08-19T09:45:41Z
NBC змінює ім'я телеканалу, який дратував Трампа
24tv
2025-08-19T09:45:41Z
На Вінниччині спалахнули десятки гектарів стерні: екологи нагадали про штрафи
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T10:03:11Z
Ліквідовано ще одну ухилянтську схему у Києві: на обшуках у фігурантів виявили понад ₴17 млн готівки
Украина Криминальная
2025-08-19T09:57:35Z
Роботу нафтопроводу "Дружба" повністю зупинено: де він розташований на карті
24tv
2025-08-19T09:30:33Z
Наталія Островська з однорічною донькою потрапила в ДТП: "Задньої частини нашого авто немає"
TSN
2025-08-19T09:27:36Z
У Львові затримали зловмисника, який під час конфлікту жорстоко побив чоловіка
Украина Криминальная
2025-08-19T09:12:57Z
У столиці горів нічний клуб «Форсаж», палії «засвітилися» на камерах спостереження
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T09:12:30Z
Поліція Київщини розслідує обставини смертельної ДТП на Білоцерківщині
Khreschatyk
2025-08-19T09:06:06Z
На Львівщині у виправній колонії знешкоджено діяльність наркозбувачів
Украина Криминальная
2025-08-19T09:00:20Z
Інтернет-шахрай видурив у жінки 140 000 гривень
InternetUA
2025-08-19T08:54:33Z
В Аліни Шаманської в США вкрали всі документи та гроші: "Мій виліт до України під загрозою"
TSN
2025-08-19T10:04:25Z
Максим Галкін залишив Аллу Пугачову без мільйонів - обхитрив усіх
GlavRed
2025-08-19T10:00:22Z
Белла Рамзі про потенційну роль в Marvel: "Я могла б зіграти Людину-павука"
ITC
2025-08-19T09:49:41Z
Ірландія відправляє на «Оскар» фільм, знятий в Україні
УкраинФорм
2025-08-19T09:42:50Z
Санта Дімопулус показала, як проводила час із 5-річною донькою
Gazeta UA
2025-08-19T09:33:16Z
Перший погляд на Коді Роудса у фільмі "Вуличний боєць" — Гайл, його тінь та фірмова зачіска
ITC
2025-08-19T09:19:09Z
Женя Галич жорстко розніс хіт "Смарагдове небо": обурена Тіна Кароль поставила його на місце
TSN
2025-08-19T09:18:41Z
Яким глядачі пам'ятають легендарного Меттью Перрі, який зіграв Чендлера у "Друзях"
24tv
2025-08-19T09:03:31Z
Ірина Білик лягла під ніж, почувши слова Леоніда Кучми про свою зовнішність
Фокус
2025-08-19T09:00:06Z
У соцмережах поширюють фейки стосовно виплати: про що йдеться
TSN
2025-08-19T10:03:50Z
Уряд планує запустити сервіс «е-ТЦК»
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T10:01:49Z
Брат з сестрою гучно веселилися всю ніч, але зранку до них прийшли невідомі гості
Фокус
2025-08-19T10:00:52Z
"Екзотика дешевша, ніж картопля": українка розповіла про ціни в Німеччині
24tv
2025-08-19T10:00:08Z
На Вінниччині підготували ще 75 фахівців із супроводу під час інклюзивного навчання
УкраинФорм
2025-08-19T09:57:12Z
Вперше в Україні: в Рівному запустили інклюзивний маршрут для ветеранів та маломобільних груп населення
ZN UA
2025-08-19T09:52:11Z
Американські розробники інтегрували радіолокаційну систему SkyTower II у бойові дрони MQ-9A Reaper
InternetUA
2025-08-19T09:31:08Z
Міжнародних автоперевізників просять перевірити інформацію про водіїв в ЄКІС Уктрансбезпеки
AutoCentre
2025-08-19T09:31:02Z
Нардеп Жупанин та Miss Ukraine International-2018 вперше стали батьками
Комсомольская правда
2025-08-19T09:27:14Z
UNITED BY MINING — форум, що формує нову ресурсну геополітику
TSN
2025-08-19T10:03:51Z
SoftBank інвестує $2 млрд в Intel на тлі боротьби за ринок напівпровідників у США
InternetUA
2025-08-19T10:01:45Z
Обсяги закупівель зростають: ЄС почав купувати більше зрідженого газу з Росії
24tv
2025-08-19T09:51:56Z
Одна з країн майже вдвічі збільшила закупівлі російської нафти
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T09:48:31Z
Рекордний врожай соняшника у Болгарії послабляє позиції української олії у ЄС
Agravery
2025-08-19T09:45:40Z
Японія кидає виклик долару: перший стейблкойн у національній валюті вже на старті
24tv
2025-08-19T09:45:35Z
Уночі РФ атакувала енергетичну та газотранспортну інфраструктуру України
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T09:36:43Z
Гривня стабільна відносно долара, та дещо зміцнилась по відношенню до євро - КУРС ВАЛЮТ
Известия Киев
2025-08-19T09:30:44Z
Не "Дружба" ти мені більше: як Україна зламала нафтопровід і запустила "вторинну детонацію" в Угорщині
Telegraf
2025-08-19T09:24:44Z
Нові штами коронавірусу: в Україні утричі зросла захворюваність
Фокус
2025-08-19T09:42:23Z
На Київщині функціонує високотехнологічний блок трансплантації кісткового мозку
Khreschatyk
2025-08-19T09:09:54Z
Дефіцит білка: 7 несподіваних сигналів організму, що слід змінити раціон
24tv
2025-08-19T08:18:12Z
Підготовка до дослідження слуху: корисні поради для комфортної процедури
Gazeta UA
2025-08-19T07:12:40Z
У США помітили дивну хворобу білок – тварини вкриваються пухлинами й наростами
24tv
2025-08-19T06:57:19Z
Моніторинговий візит до Стрижавської багатопрофільної лікарнї №81 для засуджених: виявлено численні порушення
Украина Криминальная
2025-08-19T06:08:13Z
Від отруєння до ботулізму: ці овочі та фрукти в жодному разі не можна консервувати
Telegraf
2025-08-19T05:36:53Z
Короткі відео – тривалі наслідки: як TikTok викликає залежність, порушує роботу мозку та сон
24tv
2025-08-19T04:45:54Z
Японська інтервальна ходьба стає новим фітнес-трендом у світі
ГЛАВКОМ NET
2025-08-18T23:00:40Z
Volkswagen продав 1,5 мільйона електрокарів у світі
360ua.news
2025-08-19T09:36:59Z
Ісландський фермер проїхав на своїй Škoda Octavia більш як мільйон км
AutoCentre
2025-08-19T09:31:29Z
В Україні виготовили пожежно-рятувальний автомобіль на шасі Renault Trucks K 4×4
AutoCentre
2025-08-19T09:31:25Z
В Україні зріс попит на авто зі США: які "битки" купують найчастіше
Фокус
2025-08-19T09:31:20Z
Скарби під шаром пилу: виявлено секретну колекцію рідкісних спортивних авто
Фокус
2025-08-19T09:21:09Z
Від $33 000 і одразу у кількох версіях: електромобіль AUDI E5 Sportback виходить на ринок
AutoGeek
2025-08-19T08:57:09Z
Тільки хардкор: Renault готує агресивну версію Duster з потужним двигуном
ЗаРулем
2025-08-19T08:39:15Z
Запас ходу 750 км і 4,5 с до сотні: Tesla представила потужний сімейний електрокар
Фокус
2025-08-19T08:27:26Z
На інноваційній платформі: електричний кросовер Acura RSX показали офіційно
AutoGeek
2025-08-19T07:57:29Z
У Чорнобаївці через російський артобстріл постраждала дитина
УкраинФорм
2025-08-19T10:03:19Z
ГУР оновило список російських суден, які возять зерно з окупованих територій
AgroPortal
2025-08-19T10:00:48Z
Безкоштовні продукти для ВПО в Харківській області: як отримати
Политека
2025-08-19T10:00:45Z
Прокуратура відстояла у суді право усіх киян вільно користуватися набережною Дніпра, яку незаконно привласнили мешканці ЖК
Украина Криминальная
2025-08-19T09:51:33Z
Наловили "монстрів" опівночі. Де в центрі України можна вдало порибалити
Telegraf
2025-08-19T09:48:29Z
Які назви змінювало місто Торецьк на Донеччині, в якому зараз тривають запеклі бої
24tv
2025-08-19T09:33:07Z
На Україну сунуть дощі: синоптикиня назвала дату
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T09:30:45Z
Подорожчання проїзду у Києві: які суми тепер повинні віддавати українці
Политека
2025-08-19T09:30:12Z
Сили оборони вразили залізничне сполучення окупантів у Запорізькій області
ГЛАВКОМ NET
2025-08-19T09:27:31Z
Не петунія й не троянда: цей пахучий багаторічник пишно квітнутиме навіть без сонця
TSN
2025-08-19T10:03:58Z
100% натуральний: закриваємо на зиму улюблений томатний сік
24tv
2025-08-19T09:45:14Z
Одне дерево не радять садити біля дому: причина точно здивує
24tv
2025-08-19T09:09:32Z
Китайський гороскоп на завтра 20 серпня: Драконам - страх, Собакам - сімейні проблеми
GlavRed
2025-08-19T08:27:01Z
У вересні +25 градусів: де в Італії є курорт для ідеального відпочинку ще восени
24tv
2025-08-19T08:03:25Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 19 серпня 2025 року
Фокус
2025-08-19T07:36:49Z
Ви подякуєте собі за цю закуску: консервуємо помідори за рецептом з Одещини
24tv
2025-08-19T07:36:02Z
Кричать "вкради мене": які валізи частіше привертають увагу злодіїв і як уберегти багаж
Фокус
2025-08-19T07:21:14Z
Туристам приготуватися: масштабні страйки в аеропортах захопили ще одну країну
24tv
2025-08-19T06:45:02Z
Texty.org.ua виявили в тіктоці чергову ботоферму, яка поширює російські наративи
Детектор М
2025-08-19T10:03:35Z
Windows Phone повертається? Microsoft запатентувала складаний смартфон з підставкою
ITC
2025-08-19T10:01:35Z
Єдина у світі комаха використовує Чумацький Шлях замість компаса: як їй це вдається
Фокус
2025-08-19T10:00:48Z
Планшет-кінотеатр: Blackview випустила гаджет із проектором і гігантською батареєю
Фокус
2025-08-19T10:00:32Z
Корейські вчені розробляють акумулятор з рекордним терміном служби
1News
2025-08-19T10:00:14Z
Фахівець розповів про основні способи злому Telegram і захист від них
InternetUA
2025-08-19T09:46:41Z
За допомогою найбільшого супутника в Сонячній системі можна виявити темну матерію
Фокус
2025-08-19T09:36:33Z
Як продовжити термін служби акумулятора телефону: простий спосіб здивує результатом
GlavRed
2025-08-19T09:27:51Z
Незвичайний сніданок із яєць, від якого всі будуть в захваті - швидко і смачно
GlavRed
2025-08-19T09:27:13Z
Галатасарай почав переговори з Манчестер Сіті щодо Аканджі
Football.ua
2025-08-19T10:04:28Z
Захисник ПСЖ оцінив рівень Забарного після переможного дебюту
24tv
2025-08-19T09:54:39Z
Ніколас Джексон приваблює топ-клуби АПЛ
Football.ua
2025-08-19T09:52:20Z
Маккабі Тель-Авів перед грою з Динамо Київ продав головну зірку
Football.ua
2025-08-19T09:42:29Z
Одразу після найболючішої в кар'єрі Неймара поразки Сантос звільнив головного тренера
Известия Киев
2025-08-19T09:28:12Z
Динамо Київ та Шахтар розриваються на два фронти, Полісся — на це не вистачає, а Кривбас таки щось задумав. Підсумки 3-го туру УПЛ
Football.ua
2025-08-19T09:15:53Z
"Шахтар" - "Серветт": онлайн-трансляція матчу Ліги конференцій
ZN UA
2025-08-19T09:12:08Z
Онана може повернутися в Інтер
Football.ua
2025-08-19T08:58:38Z
З'явився несподіваний поворот у трансферній сазі навколо лідера збірної України
24tv
2025-08-19T08:57:22Z