MY.UAНовости
«У неділю рано зілля копала»: у дно постукали знизу
«У неділю рано зілля копала»: у дно постукали знизу

«У неділю рано зілля копала»: у дно постукали знизу

Українському телеглядачеві не звикати до «вітчизняних» серіалів, знятих для російськомовної аудиторії нібито українськими студіями-продакшенами.

Бо як не крути, а ті продакшени мають відбивати вкладені кошти, а внутрішній ринок цього не дозволяє.

У своєму прагненні прибутку студії-виробники подеколи доходять до абсурду у спробах адаптувати українські реалії під потреби публіки з Росії.

Приклад — чотирисерійка «Інший» («Другой»), показаний каналом «»1+1«» у січні.

Дія міні-серіалу з Олексієм Горбуновим у головній ролі відбувається в Буковелі під час різдвяних свят.

Детективна інтрига щасливо завершується, але річ не в сюжеті.

Автори так намагалися догодити замовникам-споживачам, що навіть дітей, одягнутих у гуцульські свитки, змусили співати колядок..

російською мовою.

Тоді мені здавалося, що більшого абсурду в гонитві за богом прибутку на російському полі чудес не вигадаєш.

Але, як часто трапляється, у дно знову постукали знизу.

І, що немало здивувало, знову на тому ж каналі.

Тут від 11 лютого демонструють черговий «вітчизняний» серіал під назвою «У неділю рано зілля копала».

Кожний, хто вчився в українській середній школі, цю назву точно пам'ятає, бо таки «проходив» творчість Ольги Кобилянської, що включає однойменну повість.

Ну, й бодай хоч щось чув про пісню Марусі Чурай «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці», за мотивами якої повість Кобилянської й написано.

Бо це теж матеріал зі шкільного підручника.

І тут йому пропонують цілий серіал «У неділю рано зілля копала».

Асоціативний ряд моментально підсовує картини розкішної карпатської природи та шалені шекспірівські пристрасті на її тлі.

Але всі сподівання обізнаного глядача виявилися жорстоко обдуреними.

Бо новий серіал, який зняла студія Влада Ряшина Star Media на замовлення «1+1», навіть близько не нагадує літературну основу.

В якій, нагадаю, йдеться про те, як малюка, народженого циганкою від «білого» пана, підкидають заможній удові, а він, коли виріс, ніяк не може визначитися, до кого його тягне більше — до «білої» Настки чи «чорної» Тетяни.

Зрештою, остання його таки отруїла, вважаючи, що зілля, викопане в неділю за порадою її виховательки-циганки, лише допоможе її коханому зробити однозначний вибір на її користь.

Але в серіалі, знятому на замовлення телеканалу «1+1», розповідь починається з 1993 року (вирахувати це дуже просто — одна з героїнь саги, названа мати майбутньої героїні серіалу Тамари, фіксує у щоденнику перше слово дівчинки в 1995 році, тобто за два роки після початку подій).

Проте головне, що всі його герої, на відміну від персонажів літературної основи, розмовляють російською з українськими субтитрами.

За винятком працівниці ЗАГСу в Києві, яка в шостій серії одружує Максима та Любу.

Ця пара — одна з центральних у серіалі.

На початку якого аспірант філології Максим (Дмитро Пчела) разом зі своєю студенткою Любою (Катерина Варченко) приїжджають збирати фольклор до села під назвою Русалино.

Саме таке написання села пропонують автори серіалу.

Тут живе рідна тітка студентки-фольклористки Люби Варвара (Олеся Жураківська).

Саме в цьому селі зав'язується головна любовна лінія серіалу — заборонене кохання між циганкою Радою та аспірантом Максимом.

З усіма його подальшими перипетіями — народженням «білої» дитини після шлюбу циганки з нелюбом, її підкиданням на чужий ґанок та всиновленням.

Тим часом у цьому нібито українському серіалі, знятому Star Media, домінують геть не українські мотиви.

Бо вже в перших серіях глядач дізнається, що «в пяти часах от Киева», в українському селі на українському Поліссі, їдять картоплю..

«гатчинскую», тобто — з російського міста біля Санкт-Петербурга.

Далі — більше.

Коли київські збирачі народної творчості обходять село в пошуках автентичного фольклору, одна з найстаріших місцевих мешканок співає «народні пісні» на вірші Лермонтова та Пушкіна.

Столичні фольклористи ставляться до цього з гумором, іронізуючи, мовляв, «а чем Пушкин не народный?», але ж це в українському селі просто неможливо!.

Вибачте, але я в подібній експедиції під час навчання на філфаку таки побувала.

Це була звичайна практика після першого курсу.

Присягаюся, ніхто з мешканців села Кумейки на Черкащині, де ми з однокурсницею справді збирали фольклор, не співав пісень на вірші російських класиків.

Ми там навіть пісень на вірші Шевченка не чули, натомість записавши купу місцевих варіантів народних пісень і переказів про битву гетьмана Війська Запорозького низового Павла Бута (Павлюка) проти поляків під Кумейками, яка скінчилася поразкою українських козаків.

Але найбільше моє філологічне серце в цьому серіалі вразила згадка про плем'я вепсів.

Максим, аспірант, на хвилиночку, Київського університету, виявляється, чув, що це угро-фінське плем'я колись жило в цих місцях (нагадаю, йдеться про українське Полісся), й він прагне записати щось із стародавнього вепського фольклору.

Зрозуміло, сучасний телеглядач не звернув жодної уваги на цей кричущий для будь-якого філолога ляп.

Йому, телеглядачеві, по цимбалах, що вепси, що древляни.

Останні, до речі, справді жили тисячоліття тому в тих місцях, де відбувається дія чергової мильної опери на «1+1».

Тим часом, перші населяли територію Карелії та Фінляндії, тобто поблизу «культурної столиці» РФ, і ніяк не могли проникнути на Полісся.

Через суто географічні труднощі.

До речі, московити вепсів, як інші угро-фінські племена, називали презирливим прізвиськом «чюдь».

Із вепсами, нащадком яких виявляється дружина місцевого лісника (?!), точніше, з надією записати автентичний фольклор цього племені, нашим філологам довелося розпрощатися.

Натомість вони слухають пісню «Білая голубка, чорная голубка», до речі, саундтрек до серіалу, з вуст іншої носійки автентичності, старенької бабусі.

Яка до приходу фольклористів узагалі не вставала з ліжка, а тут раптом підвелася та ще й незнайому збирачам фольклору пісню втнула.

Щоправда, не закінчила, так що продовження її глядач дізнається вже з розвитку сюжету.

Тим часом, за автентичний місцевий фольклор у серіалі видають давно відомі й дуже популярні в Росії українські народні пісні «Ой, чий то кінь стоїть» та «Цвіте терен».

Ну, й уже згадану «Білу голубку, чорну голубку».

Їх виконує місцевий фольклорний ансамбль під орудою тітки Варвари.

Так звані народні костюми, в яких той ансамбль виступає, ідентифікувати неможливо.

Це якийсь гібрид між стилізованим для художньої самодіяльності радянських часів українським костюмом (щоправда, без віночків для дівчат та хусток у жінок) і, можливо, уявленнями реквізиторів про народний стрій міфічних вепсів.

Убозтво цих убрань не дозволяє пройти повз них без уїдливих коментарів.

У цьому плані (і з автентичним фольклором, і з убраннями) в серіалі пощастило хіба що акторам Київського академічного музично-драматичного Циганського театру «Романс», які знялися тут майже повним складом.

А його керівник Ігор Крикунов виконав одну з головних ролей другого плану — батька непокірної циганки Ради.

Людмила Крикунова, дружина пана Ігоря, теж не лишилася без ролі — вона зіграла матір Баро Михайлова, жорстокого в своєму коханні до Ради циганського барона.

Коли я вживаю неполіткоректне для правозахисників слово «циган» замість правильного «ром» та похідних від нього, то не з власної волі.

Саме так називають цю народність усі без винятку персонажі серіалу та й самі її представники в особах Ради (Вікторія Полторак), Яноша Штефана (Ігор Крикунов), матері Баро Михайлова (Людмила Крикунова) та його самого (Андрій Ланд).

Тож усі претензії, які в цьому контексті можуть виникнути у правозахисників, можна адресувати лише тим, хто зняв цю сімейну сагу.

Як уже давно заведено в продакшенах, що сидять на двох стільцях, перепрошую, знімають на два ринки, головний із яких — російський, основні ролі в серіалі «У неділю рано зілля копала» виконують російські актори.

Раду грає Вікторія Полторак, Баро, її нелюбого чоловіка, — Андрій Ланд, а романтичного аспіранта — Дмитро Пчела.

Всі троє дуже добре відомі саме російському глядачеві завдяки своїй регулярній участі в серіалах вітчизняного виробництва без лапок.

Українські актори Андрій Ісаєнко, Олеся Жураківська, Катерина Варченко, Артур Логай, Ольга Сагайдачна, Катерина Кістень та інші виконують ролі хоча й важливі для сюжету, але таки другого плану.

Втім, повернімося до вепсів і «гатчинської картошечки» в перших серіях.

Згадка про ці питомо російські етнонім і топонім стає зрозумілою, якщо заґуґлити імена Вікторії Полторак та Андрія Ланда в російському написанні.

Якщо ви любите анекдот про те, як росіяни називають наше пиво, то російська назва цього «українського» серіалу — для вас.

Бо він називається..

«Воскресным утром».

Анотацію про нього розміщено на російському сайті «Вокруг *тв».

Де пишуть, що «Воскресным утром» на замовлення телеканалу «Домашний» знімають «на Украине».

Прем'єру анонсували на весну 2019 року.

Вочевидь, саме для того, щоби встигнути до російської прем'єри на телеканалі «Домашний» весною, тобто до 28 лютого, телеканал «1+1» і влаштував ударний зимовий показ, демонструючи по дві 50-хвилинні серії «У неділю рано зілля копала» чотири рази на тиждень.

Бо досі нічого подібного із власними серіалами на каналі «1+1» не спостерігалося.

Із цієї ж анотації можна нарешті зрозуміти, звідки ростуть ноги в «гатчинской картошечки» й згадки про карельське плем'я вепсів.

Вочевидь, у російській монтажній версії, точніше, для російського глядача, Максим збиратиме фольклор десь на північному заході Росії, поблизу Санкт-Петербурга, де й «гатчинская картошечка» доречна, й вепси досі живуть.

Те, що ці назви потрапили до версії для глядача каналу «1+1», можна пояснити хіба що недоглядом монтажерів, бо все це можна було спокійно вирізати.

Адже головне в сюжеті серіалу — «загальнолюдська історія» про фатальне кохання й підступну долю, що не залишає вибору.

Проте подібні проколи неминучі, поки українські продакшени намагатимуться догоджати й нашим, і вашим.

Саме для цього й обираються такі універсальні локації, як Новгород-Сіверськ на Чернігівщині, де абсолютно всеїдний продакшен Star Media знімає все, що може окупитися.

Як свідчать місцеві мешканці, в їхньому старовинному місті знімали і «Лєнінград», і «Москву».

Київ як місце дії в серіалі позначається двома панорамними кадрами з коптера.

Не сумніваюся, що для російської версії так само позначили Петербург.

А замість «Цвіте терен» або «Ой, чий то кінь стоїть» наклали фонограму «Бурановских бабушек».

Вони хоч і удмурти, але теж угро-фінський народ, як і вепси.

А тепер головне питання — до чого тут Ірен Роздобудько та Ігор Жук.

Це творче подружжя вказано в титрах серіалу «У неділю рано зілля копала» на каналі «1+1» як автори ідеї.

Виявилося, це єдине, на що дала згоду письменниця та сценаристка після того, як почула про зміну назви серіалу.

Адже спершу йшлося про «Голубку білу, голубку чорну».

Що, до речі, засвідчив уже згаданий сюжет місцевої філії Суспільного.

Ірен Роздобудько, якій телепродюсери замовили написати передісторію появи в циганки «білого» хлопчика, майбутньої жертви власної віроломності Гриця з повісті Ольги Кобилянської, осучаснивши колізії позаминулого століття, вважає: ніхто б, мабуть, не звернув уваги на чергову телевізійну мелодраму, якби продюсери в останній момент не змінили назву серіалу.

Чим, на думку відомої письменниці, сценаристки та викладачки, свідомо спровокували скандал.

Бо назва «Голубка біла, голубка чорна» не викликає в українського глядача жодних асоціацій.

На відміну від «У неділю рано зілля копала».

Саме через цю обставину Ірен Роздобудько погодилася на використання свого імені лише як авторки ідеї в титрах.

Тим часом на порталі актуального відео Liveam.

tv назву серіалу перекладено російською як «В воскресенье рано зелье копала».

Спасибі, звісно, що не «Воскресным утром».

Але в анотації порталу сказано, що це «новый сериал Ирен Роздобудько».

Хоча в титрах серіалу вказано кількох сценаристів, а її прізвища немає.

Як надалі складеться співпраця україноцентричної сценаристки із великими українськими телеканалами, наразі невідомо.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
США сперечаються про долю України: Віткофф пропонує віддати Росії чотири регіони
Vlasti
2025-04-12T05:27:45Z
ЦРУ шукало Гітлера ще 10 років після війни — NYP
Antikor
2025-04-12T05:27:45Z
Як Китай може "зробити" Трампа
GlavRed
2025-04-12T05:27:34Z
Нідерланди назвали головну умову для введення європейських військ в Україну
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T05:21:58Z
Келлог спростував повідомлення The Times: не йшлося про поділ території України
Antikor
2025-04-12T05:06:07Z
Феномен Homay: хто такі башкири, як їх віками знищувала Росія і чому воюють за Путіна і в ЗСУ
24tv
2025-04-12T05:03:40Z
Як розкручували «український слід» у замаху на Трампа, і що є скандального в новому підручнику з історії?
Детектор М
2025-04-12T05:00:52Z
Після годин у клініці Трамп розповів, що показав його медогляд
ZN UA
2025-04-12T04:57:39Z
Сили ППО збили на Дніпропетровщині 17 російських безпілотників
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:58Z
Атака дронів по Києву: у Святошинському районі пошкоджено промислове підприємство
Antikor
2025-04-12T05:18:25Z
Втрати ворога станом на 12 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T05:09:01Z
Весняне тепло нарешті повертається: коли в Україні знову пригріє до +20 градусів
24tv
2025-04-12T05:03:01Z
Вибухи в Харкові: РФ тричі вгатила Шахедами по місту, є постраждалий
Факти ICTV
2025-04-12T05:00:52Z
Завершення опалювального сезону в Києві: прийнято несподіване рішення щодо подачі тепла
Политека
2025-04-12T05:00:34Z
Квітневий сніг відступає: наступного тижня в Україні потеплішає до +20°
Факти ICTV
2025-04-12T05:00:08Z
СБУ назвала імена трьох російських військових, які викрали ветерана АТО на Харківщині
24tv
2025-04-12T04:54:57Z
На Донеччині до 14 років ув’язнення засуджено трьох колаборантів - експрацівників ДСНС
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:59Z
В Азовському та Чорному морях ворожі бойові кораблі відсутні
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:46Z
Вербна неділя 2025: привітання у віршах і прозі
Комсомольская правда
2025-04-12T05:31:17Z
Карта бойових дій на 12 квітня 2025 року – ситуація на фронті
Факти ICTV
2025-04-12T05:30:14Z
ЗСУ отримають новий безпілотник "Рарог-10": подробиці
InternetUA
2025-04-12T05:28:32Z
В Україні поширюється шахрайська схема від імені відомого бренду: що потрібно знати
InternetUA
2025-04-12T05:28:25Z
Втік з України і заговорив російською: де зараз Спартак Суббота і чим займається
Telegraf
2025-04-12T05:24:18Z
У жодному разі не викидайте: що робити з тогорічною свяченою вербою
24tv
2025-04-12T05:03:56Z
Воїни ГУР отримали від благодійників дрони і термінали Starlink
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:22Z
ДСНС проводить обстеження кладовищ напередодні поминальних заходів у прифронтових регіонах
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:20Z
Прикордонники отримали від поліції Німеччини автомобілі, розвідувальні БПЛА і швидкісні катери
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:16Z
Ziferblat переспівали переможну пісню Сальвадора Собрала з "Євробачення-2017"
Комсомольская правда
2025-04-12T05:22:04Z
World press foto не запросить фотографа російського агентства ТАСС на нагородження
Комсомольская правда
2025-04-12T05:06:58Z
Час: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-12T04:32:23Z
Іловайськ 2014. Батальйон „Донбас“: дивитися онлайн
CutInsight
2025-04-12T03:42:07Z
В Академії Бойчука, яку пошкодила російська ракета, відкрилася виставка сучасного мистецтва "Тіло/крихкість"
ZN UA
2025-04-11T23:06:51Z
Бульбашки на голові: як зробити популярну зачіску
Знай
2025-04-11T20:51:25Z
Пішов купувати квіти: соліст "ДК Енергетик" розповів, як його мобілізували
Фокус
2025-04-11T20:42:03Z
3 емоційні та драматичні серіали, які можна подивитися на Netflix
24tv
2025-04-11T20:27:25Z
Безстрашні лідери: 5 успішних чоловіків-Овнів, які надихнуть вас на зміни у житті
24tv
2025-04-11T20:12:25Z
РФ вночі вдарила по Києву: зруйнований будинок, у двох районах спалахнули пожежі
GlavRed
2025-04-12T05:27:27Z
Внаслідок атаки ударних БПЛА у двох районах Києва спалахнули пожежі, є поранені
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:39Z
Росіяни атакували безпілотниками Київ - у місті пожежі, поранені двоє людей
Комсомольская правда
2025-04-12T04:38:44Z
Через російську дронову атаку у Київі спалахнуло кілька пожеж: у ДСНС показали фото наслідків
ZN UA
2025-04-12T04:31:51Z
Вибухи в Києві: горіли склади та будинок, постраждали двоє людей
Факти ICTV
2025-04-12T04:31:33Z
У ДСНС показали фото наслідків атаки ворожих безпілотників на столицю
Antikor
2025-04-12T04:18:21Z
Окупанти обстріляли Київ і Харків: виникли пожежі, є постраждалі
Gazeta UA
2025-04-12T04:10:34Z
Чоловік купляв через інтернет деревину та втратив 40 тисяч гривень
InternetUA
2025-04-12T04:08:27Z
Атака ворожих дронів на Київ: ДСНС працює над ліквідацією наслідків
ГЛАВКОМ NET
2025-04-12T03:57:07Z
Чому важливо щодня вживати по 5 овочів і фруктів: думка фахівців
Комсомольская правда
2025-04-12T05:31:06Z
Науковці назвали конкретні вправи, які треба виконувати для покращення пам'яті
24tv
2025-04-12T03:27:22Z
Як запобігти сухості шкіри рук: поради для догляду
Gazeta UA
2025-04-12T00:00:45Z
Ці продукти збивають тиск: дієтологи назвали найкорисніші види сиру
24tv
2025-04-11T17:45:39Z
Сексуальне виховання дітей: що і в якому віці потрібно розповідати
24tv
2025-04-11T17:18:46Z
Народилась перша в світі дитина, народжена внаслідок запліднення, виконаного апаратом
ГЛАВКОМ NET
2025-04-11T16:12:38Z
Гормональна контрацепція після пологів підвищує ризик депресії – дослідження
Факти ICTV
2025-04-11T16:00:07Z
У Херсоні на ремонт лікарні для діагностики раку виділять понад 45 мільйонів гривень
360ua.news
2025-04-11T15:00:45Z
Видима загроза — прихована небезпека: усе про боротьбу з пліснявою
BigMir
2025-04-11T14:54:07Z
Знову зростає обсяг контрабандних і підроблених сигарет в Україні – скільки втрачає бюджет
24tv
2025-04-12T05:24:20Z
Атака "шахедів" по аеропорту Дніпра 4 квітня: знищено чотири пасажирські літаки та бізнес-джет
Antikor
2025-04-12T05:15:59Z
Українське молоко дешевше, але не вигідніше: чому експорт не гарантує стабільності
Agravery
2025-04-12T05:06:51Z
В Україні знизилася ціна на один з овочів борщового набору
ZN UA
2025-04-12T05:03:53Z
Субсидія на літо під загрозою: у яких випадках без нової заяви не обійтись
24tv
2025-04-12T05:03:41Z
Як подати заяву на отримання земельної ділянки у 2025 році
24tv
2025-04-12T05:03:27Z
Відмова Китаю від кукурудзи США змінить світовий ринок зерна на багато років
AgroPortal
2025-04-12T05:00:28Z
Отакої: "антикризові" дії Маска зі зменшення витрат уряду призвели до їхнього збільшення
Telegraf
2025-04-12T05:00:04Z
Споживачам газу нададуть знижки: хто зможе платити менше
24tv
2025-04-12T04:39:02Z
В Іспанії біля Саґрада Фамілія створять "селфі-зону" за €2,7 мільйона через надмірний туризм
InternetUA
2025-04-12T05:16:54Z
Де 3 відмінності між дітьми: лише одиниці знайдуть їх за 21 секунду
GlavRed
2025-04-12T04:29:30Z
Планетарій з найбільшим куполом і власним Марсом: у яких містах космос ближче до людей
Комсомольская правда
2025-04-12T04:13:39Z
Супертест на IQ: знайдіть чотири яблука в листі за 5 секунд
GlavRed
2025-04-12T03:27:48Z
На магазинну більше не глянете: простий рецепт домашньої французької гірчиці
GlavRed
2025-04-12T03:27:07Z
Дівам треба вийти з зони комфорту: гороскоп на 12 квітня
24tv
2025-04-12T02:06:43Z
Місячний календар на 12 квітня: що може додати проблем у цей день
GlavRed
2025-04-12T00:27:59Z
Чоловічі імена, які асоціюються з вірністю: кому можна довірити серце
Telegraf
2025-04-11T23:39:24Z
4 зодіаки зодіаку, яким нереально пощастить до кінця квітня
GlavRed
2025-04-11T23:27:42Z
Манчестер Сіті — Крістал Пелес. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:31:39Z
Леганес — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:16:00Z
ЛНЗ — Шахтар 1:4 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-04-12T05:09:51Z
Кривбас — Динамо. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T05:00:09Z
Рух — Олександрія. Напередодні
Football.ua
2025-04-12T04:53:15Z
"Пишаюсь, що представляю Росію": український боєць UFC змінив громадянство на російське
Фокус
2025-04-11T22:00:45Z
Меньян знепритомнів після зіткнення з Хіменесом в матчі з Удінезе
Football.ua
2025-04-11T21:47:01Z
Валенсія вирвала перемогу над Севільєю та обійшла їх в таблиці Ла Ліги
Football.ua
2025-04-11T21:29:20Z
Українка Анна Ушеніна - у топ-10 чемпіонату Європи з шахів
УкраинФорм
2025-04-11T20:58:41Z
В акумулятори додали деревну смолу, щоб вони могли працювати до 80 років
InternetUA
2025-04-12T04:59:42Z
Точніше в тисячу разів: астрономи виміряли швидкість обертання Урана навколо осі
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:44Z
У мережі активізувалася шахрайська схема про «посилку» від Укрпошти
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:12Z
Вчені виявили, що в нашій Сонячній системі можуть ховатися мільйони міжзоряних об’єктів
Portaltele
2025-04-12T04:13:09Z
Samsung перенесе виробництво смартфонів до Індії
InternetUA
2025-04-12T04:02:06Z
"Пивні пасочки" замість традиційних: TikTok-блогерка здивувала незвичним рецептом до Великодня
Telegraf
2025-04-12T03:39:27Z
Зі Всесвітнім днем авіації та космонавтики 2025: щирі привітання у картинках і словах
24tv
2025-04-12T03:33:30Z
Google об’єднає свої моделі ШІ Gemini та Veo
InternetUA
2025-04-12T02:04:10Z
Тім Кук погодився на великі витрати на ШІ, проте бюджет різко зменшили
InternetUA
2025-04-12T01:04:11Z
У Канаді зупинився ще один автозавод через мита Трампа
УкраинФорм
2025-04-12T04:53:25Z
Спорт у нього в моторі: у Києві засвітився дуже рідкісний автобус Ford
Знай
2025-04-12T03:51:49Z
Сенатор обіцяє «загортатися на кордоні», щоб заборонити імпорт китайських автомобілів
Топ Жир
2025-04-12T01:45:34Z
У Канаді лише одна Астон Мартін
Топ Жир
2025-04-12T01:00:02Z
Знайшли вигідну угоду: Porsche 911 T Coupe з пробігом всього 1 тис. миль
Топ Жир
2025-04-11T23:30:37Z
General Motors призупиняє роботу заводу в Канаді, проте мита – найменша з його турбот
Топ Жир
2025-04-11T23:00:33Z
Яка Чудова Подорож Може Побити Рекорди? Цей Електровелосипед Щойно Це Зробив
Топ Жир
2025-04-11T22:45:41Z
Mercedes закінчує виробництво своєї лінійки маленьких вантажівок
Топ Жир
2025-04-11T22:00:33Z
Новий електричний позашляховик Subaru 2026 у спільному доступі з Toyota
Топ Жир
2025-04-11T21:44:34Z