MY.UAНовини
13 медійних новинок до «Книжкового Арсеналу», на які варто звернути увагу
13 медійних новинок до «Книжкового Арсеналу», на які варто звернути увагу

13 медійних новинок до «Книжкового Арсеналу», на які варто звернути увагу

Цього року на фестиваль до Києва приїдуть 80 письменників із 30 країн світу, щодня у програмі десятки різнопланових подій… «Детектор медіа» вже розповів, які заходи фестивалю варто відвідати журналістській братії.

Тож черга за традиційною добіркою нон-фікшн-книжок, дотичних до світу медіа.

Із серйозного.

«Як ми пережили комунізм і навіть сміялися» Славенка Дракуліч (Yakaboo Publishing, 2019).

Хорватська письменниця й журналістка Славенка Дракуліч уже знайома українському читачу, який цікавиться історією кінця ХХ століття, книжкою «Вони б і мухи не скривдили.

Воєнні злочинці на суді в Гаазі».

Ще з 1980-х років у центрі уваги публіцистки були жертви й кати воєн у колишній Югославії, політики та ідеології, фемінізм та націоналізм, а також тілесність.

Есеї та репортажі Дракуліч про щоденне життя у країнах соціалістичного табору та посткомуністичних суспільствах публікувалися в багатьох світових виданнях.

Щойно видана книжка оповідає про будні жінок — епізоди як із їхнього приватного життя (наскільки воно могло бути приватним), так і кар’єри та спроб активізму.

Тут багато і про страх говорити, толерування цензури, звички, які формує в людях дефіцит, та все те, що на ще довгі десятиліття лишають по собі у свідомості людей комуністичні режими.

Славенку Дракуліч називають однією з найвпливовіших європейських письменниць нашого часу.

Її точно варто для себе відкривати.

Почати саме з цієї книжки — художнього репортажу про жіноцтво — хороша ідея.

«Справа Василя Стуса.

Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР», упорядник — Вахтанг Кіпіані (Vivat, 2019).

У новій книжці, яку упорядкував історик та журналіст Вахтанг Кіпіані, опубліковано документи кримінальної справи з колишнього архіву КДБ УРСР у Києві.

Справа ця мала 6 томів.

Протоколи обшуків, допитів, листи, статті та інші матеріали щодо долі Василя Стуса стали доступні широкому загалу внаслідок ухвалення декомунізаційних законів.

Це дозволило охочим знайти відповіді на запитання, як і за що його заарештували.

А також хто робив спроби врятувати поета, а хто, навпаки, всіляко цьому заважав.

Крім власне архівних матеріалів ця книжка містить статті укладача та дисидентів Василя Овсієнка та Леоніда Бородіна.

А ще — останні прижиттєві нотатки поета й борця за незалежність України, які вдалося передати на волю.

Навіть тепер, майже за 35 років після смерті Василя Стуса, обставини процесу над ним лишаються гостро актуальним питання в культурному та політичному дискурсі.

Як відомо, адвокатом поета був майбутній політик Віктор Медведчук.

Книжка виходить за кілька місяців до фільму про Василя Стуса «Заборонений» режисера Романа Бровка, який також супроводжує скандал.

Вахтанг Кіпіані називає нове видання «книгою життя і смерті Василя Стуса» і зазначає в передмові, що вона зробить читачів сильнішими.

А отже це мастрид для всіх, хто цікавиться постаттю поета, а також репресивною машиною пізнього періоду СРСР.

«Книга свідчень.

Анатомія російської анексії Криму», упорядниці Анна Андрієвська, Олена Халімон («Критика», 2019).

Ця книжка — авторський проект двох журналісток, які раніше працювали у Криму.

Анна Андрієвська залишила півострів у 2014 році через переслідування російськими силовиками.

Олена Халімон у середині 2000-х років працювала у кримських ЗМІ, а після анексії разом із колегами-кримчанами заснувала в Києві інформаційне агентство «Голос Криму».

Авторки описали як бачене на власні очі, так і історії інших свідків російського вторгнення у Крим і його анексії 2014 року.

Окрім подій тієї буремної весни, у книжці розповідається і про життя мешканців півострова під російською окупацією та правозахисну діяльність активістів, які лишилися там.

Анні Андрієвській та Олені Халімон вдалося також зібрати великий масив спогадів переселенців та колишніх полонених.

Важливо, що розповіді своїх героїв авторки піддали фактчекінгу.

«Жертвам сниться велика воєнна перемога» Мілєнко Єрґовича («Комора», 2019).

Вийшов друком новий переклад доробку відомого сучасного боснійського та хорватського письменника та публіциста Мілєнко Єрґовича.

Український читач уже мав змогу прочитати його художні твори «Срда співає в сутінках, на Трійцю», «Іншалла, Мадонно, іншалла» та «Батько».

Тепер — журналістські хроніки війни в Боснії і Герцеговині в 1993–1995 роках.

Короткі, на 2-3 сторінки, есеї, нариси та замальовки є страшним і водночас чесними зображенням реалій тих років.

Це понад 80 болючих текстів, що проймають до кісток, у яких водночас жевріє надія на мир і загоєння ран.

Кілька з них присвячено роботі медіа: зокрема висвітленню війни сербськими ЗМІ та ціні подачі глядачу новини без контексту боснійськими.

«Доказ змови.

Як Трамп зрадив Америку» Сета Абрамсона («КМ-Букс», 2019).

Услід за «Вогнем і люттю» Майкла Вулффа про реалії Білого дому Трампа українською вийшла ще одна книжка про президента США.

За останні кілька років висувалося чимало підозр у його змові з росіянами до виборів, весь світ стежив за розслідуванням спецпрокурора Роберта Мюллера..

Та часом інформація, що надходила з різних куточків земної кулі, була занадто різною і здавалася неправдоподібно: нелегальні зустрічі в іноземних столицях, секретні записи в московському готелі, проникнення агентів Кремля в найближче оточення Трампа...

Адвокат, професор та колишній кримінальний слідчий Сет Абрамсон вирішив провести своє розслідування, оперуючи лише публічною інформацією.

Йому довелося перечитати масиви новин та нескінченні стрічки в соцмережах і дослідити зв’язки бізнесу Трампа з російськими олігархами.

Врешті автор книжки переконався, що зібрав достатньо доказів того, що домовленість «послуга за послугу» між Трампом і Кремлем відбулася.

Абрамсон пише, що нинішній президент США пішов на цей крок задля фінансової вигоди й таємної допомоги росіян на виборах.

Передмову до українського видання «Доказ змови» написав політичний блогер Олег Пономарь.

Із технологічного.

«Як я була ботом» Юлії Смаль («Комора», 2019).

У новій книжці українська письменниця та блогерка Юлія Смаль — несподівано — розповідає про свій досвід роботи ботом.

Пояснює, в чому його відмінність від троля, флудера та хейтера.

Пише вона і про те, які люди зголошуються на таку роботу й чому вона на це пішла, хоча потім не змогла миритися з таким способом заробітку.

Навіть враховуючи, що їй не доводилося займатися серйозними маніпуляціями, а здебільшого просто поширювати те саме повідомлення багато разів.

Юлія Смаль у максимально доступній для якнайширшої аудиторії формі пояснює, як влаштований інтернет, чим може загрожувати вірусна реклама та скандали в соцмережах.

Радить, як уберегтися від онлайн-шахрайства та зберігати здоровий глузд, працюючи з великою кількістю інформації.

Словом, вчить інформаційної гігієни.

Звісно, в наших реаліях це гостро затребувана книжка.

Тим паче приємно, що — від українського бота, ой, тобто автора.

«Натисніть “Оновити”» Сатья Наделли («КМ-Букс», 2019).

Ця книжка — автобіографія головного виконавчого директора Microsoft Сатьї Наделли, поєднана з його роздумами про майбутнє технологій.

Передмову до неї написав Білл Гейтс.

Наделла, який очолив корпорацію 2014 року, розповідає про дитинство в Індії, переїзд до США, про свій шлях інженера та навчання лідерства.

Автор докладно зупиняється на історії трансформації компанії та намагається спрогнозувати, що буде далі з Microsoft, технологіями штучного інтелекту, AR/VR та квантовими обчисленнями.

Є тут і поради щодо ведення бізнесу після своїх значно попередників — Білла Гейтса та Стівена Балмера, та навчання гнучкості у прийнятті стрімких змін, яких із кінця ХХ століття переживає людство.

На думку Наделли, підприємцям нашого часу критично важливо не триматися за старе, а розвинути в собі вміння «оновлюватися» й повсякчас шукати нові ідеї.

А ще автор акцентує на важливості емпатії в сучасному світі.

Книжка має сподобатися шанувальникам бізнес-літератури та історій успіху.

Із літкритичного.

«Стежачи за текстом» Костянтина Москальця («Видавництво Старого Лева», 2019).

До «Книжкового арсеналу» вийшла друком збірку критики та есеїстики відомого з 1990-х українського поета, публіциста, перекладача та музиканта Костянтина Москальця.

Читач, який скучив за метким словом цього літкритика, зможе прочитати його стилістично довершені тексти про творчість Ігоря Римарука, Івана Малковича, Миколи Рябчука, Григорія Чубая, Олега Лишеги та інших літераторів.

Принагідно згадуються у «Стежачи за текстом» і постаті зі світової літератури: від Германа Гессе до Владіміра Набокова та Генрі Девіда Торо.

Есеї стосуються різних тем: від жанру дзуйхіцу до спостережень на вокзалі в Бахмачі, від роздумів над плинністю часу до постійної потреби пошуку себе справжнього.

Приємне й комфортне інтелектуальне читання, яке хочеться дозувати, щоби книжка подовше не закінчувалася.

«Окололітературне: усе, що ви хотіли знати про сучасну українську літературу» Тетяни Трофименко (Vivat, 2019).

Ця книжка — свого роду протилежність до збірки Костянина Москальця.

Критикеса (саме так Тетяну Трофименко величають у літературній тусовці) не раз накликала на себе гнів ображених її відгуками авторів.

Вона розповідає, що почала ділитися враженнями від творчості сучасних українських письменників у ЖЖ, й відтоді безстрашно продовжує це робити у своєму ґонзо-стилі: гостро, емоційно та часом безжально.

«Окололітературне» позиціонується не як збірка раніше опублікованих рецензій (хоча частково нею і є), а як анатомічний атлас сучукрліту останніх десяти років — тексти тут розміщено у хронологічній послідовності.

Є, однак, і дещо на додачу: екскурс в історію літературних стилів та напрямків від Х до ХХІ століття, бачення завдань критики минулого й сьогодення.

Ну й насамкінець не обійшлося від класифікацій: до уваги читача — сім жіночих образів у сучасній українській літературі та паноптикум сучасних українських письменників, яких Тетяна Трофименко також нарахувала сім.

Читання для занурених у літературний процес — і невразливих до висміювання ваших улюблених письменників.

Із корисного.

10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо» Улі Рослінг, Ганса Рослінга, Анни Рослінг-Рьонлюнд («Наш формат», 2019).

Ганс Рослінг — професор, доктор медицини, Уля Рослінг та Анна Рослінг-Рьонлюнд — розробниці програми для візуалізації даних, у цій книжці вони звертають увагу на типову для людей схильність «згущувати фарби», уявляючи світ страшнішим, жорстокішим і безнадійнішим, ніж він є.

А медіа тиражують такі уявлення, роблячи, звісно, акцент на негатив.

Спершу читачу пропонують пройти текст із 13 питань і доводять, що навіть шимпанзе відповіли би правильніше.

Чому? Бо люди сприймають на віру безпідставні узагальнення й відверто неправдиві повідомлення, які весь час повторюються у ЗМІ.

Це відбувається через ірраціональну природу мислення та драматичні інстинкти.

Розібравши причини проблеми, автори беруться озброїти читача інструментами для критичного сприйняття інформації й вирізнення в ній фактів.

Автори доводять, що факти свідчать, наприклад, про доступнішу, ніж раніше, освіту й медицину, збільшення тривалості життя людини й зменшення кількості авіакатастроф.

Для медійників «Фактологія» також буде корисною — і щоб не ловитися на ту саму вудку, що і їхня аудиторія, і щоби самим нарешті припинити годувати її жахастиками й відповідальніше ставитися до своєї роботи.

«Всі крапки над “І”сторією: Сторітелінг для сценаристів, письменників та блогерів» Сергій Гаврилов (Phabulum, 2019).

Усе більше українського нон-фікшну виходить друком, зокрема й навчального спрямування.

Сергій Гаврилов — автор, сценарист («Микита Кожум’яка»), режисер (програми «Кориснi Пiдказки» і «Казка з татом») узявся поділитися своїми секретам вдалого сторітелінгу.

Він пояснює, як через історію можна подавати інформацію максимально стисло і структуровано, та водночас емоційно й образно.

Сергій Гаврилов вчить, як пропрацювати ідею й тему, створити фабулу й сюжет, а потім — героя й конфлікт, побудувати структуру на 9 опорних точках….

Імпонує, що у книжці є особисті лайфхаки автора, багато прикладів і, найголовніше, практичні вправи, які допоможуть упорядкувати думки й будувати оповідь.

А ще — цитати видатних майстрів історій.

Сторітелінг — це справді непросто: з цим погодиться кожен, хто заробляє на життя креативом.

І тут завжди й кожному є чого повчитися.

Із лайтового.

Країна зсередини» («Видавництво Старого Лева», 2019).

Майже три роки тому журналіст, блогер та мандрівник Богдан Логвиненко запустив медіапроект подорожей-експедицій Україною Ukraїner.

Йому захотілося показати цікаві й унікальні місця, а також непересічних людей рідної країни зарубіжній аудиторії.

Публікації мультимедійного проекту зацікавили тисячі людей — контент майже від початку почали перекладати іноземними мовами, а до Ukraїner долучилися кількасот волонтерів: редакторів, операторів, монтажерів, дослідників, дипломатів.

Ця книжка-альбом в аналоговому форматі фіксує найяскравіші моменти з мандрівок різними історичними регіонами України: Волинь, Донбас, Галичина, Закарпаття, Слобожанщина…Подорожі змінювали авторів проекту й долі їхніх героїв: варто лише згадати літнього скульптора Валерія із села на Полтавщині, чия мрія — побувати в колисці скульптури Греції — здійснилася.

Країна зсередини» — направду дуже красиве, подарункове в найкращому розумінні цього слова видання, — завдяки мальовничим фотографіям.

А ще зручно, що тут є qr-коди, які миттєво дозволяють дізнатися про те чи інше місце чи героя більше.

Наступний крок — переклад англійською, правда ж?.

«Рік хюґе по-данськи.

Секрети найщасливішої країни у світі» Гелен Рассел (Vivat, 2019).

Гелен Рассел — британська журналістка, на той момент редакторка Marie Claire (успішна!) наважилася розірвати замкнене коло життя «робота (омріяна!) та дім (чудовий!)», яке в сукупності з поки нездійсненою мрією про дитину довело її до депресії.

Її чоловік отримав роботу в Lego у країні із сукупною кількістю населення, як у Північному Лондоні, де вони жили.

Подружжя переїхало до Данії, цієї країни-інтриги, мешканців якої вважають найщасливішими у світі.

І Гелен Рассел взялася досліджувати, чому.

Читати спостереження авторки цікаво: щось із реалій життя в Данії смішить, щось захоплює й тут і зараз це хочеться запровадити в Україні, щось дивує й не подобається.

Підкуповує, що авторка не співає дифірамби країні, в якій лишилася жити: вона достатньо критична.

Розповідає про дуже різні моменти: систему освіти й медицини, підхід до виховання дітей і ставлення до жінки, графік роботи й улюблене дозвілля в данців, та навіть той-таки скандинавський дизайн інтер’єру.

А наприкінці дає десять порад, як жити по-данськи.

Написана легко й талановито, книжка виявилася успішним дебютом — на хвилі уваги до «х’юге», «лагома» та інших привабливих абстракцій.

Є тут і особистий гепі-енд.

І так, будьте готові до того, що історія Гелен надихне вас купити квиток до Копенгагена, щоби скласти про цих дивовижних данців своє враження.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп розробив детальний план завершення війни в Україні – The Telergaph
ГЛАВКОМ NET
2024-05-04T21:00:30Z
ЗС РФ атакували склад з далекобійними ракетами Storm Shadow, — екснардепка Гопко
Фокус
2024-05-02T14:36:15Z
"Вісники ударів": за допомогою чого Росія коригує свої атаки по Україні
Telegraf
2024-05-04T04:27:10Z
У травні РФ запустить трьохетапний план із дестабілізації України: у Буданова попередили
GlavRed
2024-05-03T06:00:13Z
«Відставка» Умєрова: Міноборони прокоментувало чутки
Варта1
2024-05-04T23:36:52Z
Аудитора компанії Трампа звинуватили у шахрайстві стосовно сотень клієнтів
УкраинФорм
2024-05-04T23:31:25Z
Втрата Часового Яру, наступ Росії та складна мобілізація: головне з інтерв’ю Скібіцького
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T07:57:32Z
Путін точно має собі заміну, – в "Азові" припустили майбутнє Росії
24tv
2024-05-04T18:33:42Z
В ISW назвали головну ціль Росії в Україні на 2024 рік
24tv
2024-05-04T08:37:54Z
Грошей не буде: кому заморозить виплати "Ощадбанк"
24tv
2024-05-04T13:27:09Z
Де в Україні ввели відключення електроенергії: ситуація складна в двох регіонах
Обозреватель
2024-05-04T08:56:47Z
Нафтогаз підказав, як отримати грошову допомогу на оплату за газ
Хвиля
2024-05-04T03:36:06Z
В Україні дешевшають два популярні продукти: що буде з цінами далі
Telegraf
2024-05-04T13:12:44Z
Росія змінила тактику ударів по енергетиці України: Галущенко розповів, як саме
24tv
2024-05-04T20:54:30Z
Є щонайменше дві причини: міністр розповів, чому росіяни відновили удари по українській енергетиці
Telegraf
2024-05-04T20:30:38Z
Мінфін "розсекретив" зарплати чиновників через нову систему: подивитись суми зможе кожен українець
Обозреватель
2024-05-03T16:18:53Z
В Україні пошкоджено 50% усієї енергосистеми країни, — Кулеба
Фокус
2024-05-02T09:40:25Z
Новий тариф на електроенергію: як підвищать вартість кВт*год та коли
Обозреватель
2024-05-04T21:22:32Z
Україна не зможе виграти війну лише на полі бою - розвідка
Хвиля
2024-05-03T21:33:12Z
У Київській області на землі з'являться приманки: як виглядають і для чого потрібні
VGorode
2024-05-03T14:48:57Z
Україна не може виграти війну на полі бою: в ГУР зробили несподівану заяву
GlavRed
2024-05-03T05:57:12Z
Гороскоп на 4 травня для всіх знаків зодіаку: у кого сьогодні здійсниться мрія
24tv
2024-05-04T02:03:39Z
Російські війська в суботу 41 раз обстріляли Сумщину
УкраинФорм
2024-05-05T00:01:30Z
У Маріуполі через «загадкові» паски, ковбаси та сало загинули 10 загарбників - партизани
УкраинФорм
2024-05-05T00:01:28Z
Питання часу: в ГУР МО оцінили ймовірність падіння Часів Яру
Telegraf
2024-05-03T07:13:26Z
Експерт нагадав, хто створив водну лінію оборони навколо Києва: "Героїзм людей досі не оцінений"
24tv
2024-05-03T14:15:42Z
На Великдень у Львові та області правоохоронці чергуватимуь біля храмів
Варта1
2024-05-02T15:04:45Z
Міноборони запустило онлайн-калькулятор грошового забезпечення військових
УкраинФорм
2024-05-04T19:00:58Z
У Міноборони сказали, скільки коштує забезпечення одного солдата ЗСУ
Обозреватель
2024-05-04T08:37:34Z
Що потрібно святити на Великдень: які продукти класти до кошика
24tv
2024-05-03T02:33:46Z
Весь рік будете лити сльози: що не можна робити на Страсну п'ятницю
GlavRed
2024-05-02T13:27:32Z
У 18 років обійшла 15 військкоматів: у мережі розповіли вражаючу історію операторки дронів із Харкова
Обозреватель
2024-05-04T23:52:36Z
Берлінський сенатор пропонує безкоштовно віддати охочим віллу Геббельса
УкраинФорм
2024-05-04T23:04:15Z
У Повітряних силах пояснили заяву про літаки F-16 після Великодня
TSN
2024-05-02T10:07:42Z
Стрільцям – проблеми, Овнам – підвищення зарплати: гороскоп на 2 травня для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-05-02T03:40:36Z
ISW проаналізував, чи відбувається передислокація російських десантних дивізій на схід
ГЛАВКОМ NET
2024-05-02T09:52:50Z
Планували операцію, однак чоловік відмовившись та вийшовши на вулицю ледь не загинув — що сталось у Києві?
Khreschatyk
2024-05-02T09:30:14Z
У Киргизстані машина з морозивом збила 29 дітей
1News
2024-05-02T16:46:33Z
У Будапешті «ненавмисно» жорстоко вбили українця
Украина Криминальная
2024-05-02T18:36:49Z
ДТП "без водія": суддю з пляшкою алкоголю знайшли на пасажирському сидінні
TSN
2024-05-02T00:03:53Z
На Чернігівщині затримали п’яного водія, який погрожував підірвати гранату
Украина Криминальная
2024-05-04T21:57:54Z
Чим ворог бив по Одещині, Дніпру та Харкову напередодні Великодня: деталі від Повітряних сил
24tv
2024-05-04T20:03:56Z
Піднявся тиск і помер: на Хмельниччині поліція розслідує смерть чоловіка після затримання ТЦК
Фокус
2024-05-02T15:48:03Z
У Сумах пролунав вибух - ворог застосував далекобійні системи залпового вогню
УкраинФорм
2024-05-04T22:40:29Z
У Харкові пролунали вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-05-04T22:36:31Z
Перші кадри: як Реал святкує чемпіонство
Football.ua
2024-05-04T22:02:09Z
Джервонта та Мартін провели першу битву поглядів ВІДЕО
Чемпион
2024-05-04T22:00:06Z
Визначилися кілька суперників збірної України в дивізіоні 1А
Чемпион
2024-05-04T21:30:24Z
Інтер несподівано поступився Сассуоло: результати матчів 35 туру Серії А
Чемпион
2024-05-04T21:18:38Z
Атлетіко впорався з Мальоркою
Football.ua
2024-05-04T21:16:54Z
Гол та асист Довбика у ворота Барселони зробили Реал чемпіоном і вивели Жирону в ЛЧ: результати 34 туру Ла Ліги
Чемпион
2024-05-04T21:06:02Z
Інтер поступився Сассуоло
Football.ua
2024-05-04T21:04:06Z
Гвоздик та Бенавідес провели першу битву поглядів ВІДЕО
Чемпион
2024-05-04T20:51:07Z
Хаві: Перевага Барселони над суперниками не відбивається на табло
Football.ua
2024-05-04T20:37:49Z
Ви не пожалкуєте: які авто радять купувати у 2024 році
Обозреватель
2024-05-04T03:04:54Z
Дешевих Tesla стає ще більше: Hertz додатково розпродує 10 000 авто
24tv
2024-05-02T17:06:50Z
Ферстаппен виграв кваліфікацію Гран-прі Маямі-2024
Чемпион
2024-05-04T21:51:03Z
Гонка Формули-1 на узбережжі Атлантичного океану: усе про Гран-прі Маямі
Чемпион
2024-05-04T21:15:37Z
Блогер розбив McLaren Senna вартістю 1,3 мільйона доларів: відео
24tv
2024-05-04T18:33:43Z
Ферстаппен виграв спринт Гран-прі Маямі
Чемпион
2024-05-04T18:28:30Z
Чи дійсно електромобілі безпечніші за бензинові авто?
24tv
2024-05-04T17:06:46Z
П’яна водійка “припаркувала” свій Dodge Charger на знак, що забороняє парковку
24tv
2024-05-04T16:57:04Z
Мрія з NFS всіх хлопчиків за 30: у Києві помітили легендарний спорткар BMW
Знай
2024-05-04T15:51:13Z
Україну накрила дуже сильна магнітна буря після Північного сяйва
GlavRed
2024-05-03T00:27:24Z
Знайти орла в горах за 6 секунд зможуть лише одиниці: неймовірна загадка для кмітливих
GlavRed
2024-05-03T03:27:05Z
Вперше помічено, як дика тварина робить "мазь" і лікує нею рану
ZN UA
2024-05-04T15:33:28Z
Названо терміни запуску серії Xiaomi Pad 7
InternetUA
2024-05-05T00:01:13Z
Під хіти Bring Me to Life і Unwritten: чарівний тренд тіктока "До і після" заполонив мережу
24tv
2024-05-04T20:33:00Z
Один із найважливіших видів комах перебуває під загрозою зникнення: причина
ГЛАВКОМ NET
2024-05-04T23:06:41Z
Google ChromeOS отримала велике оновлення
InternetUA
2024-05-04T23:01:18Z
Залужний показав, як вправно стріляє з пістолета: реакція Мережі
TSN
2024-05-04T21:18:03Z
Bose випустила захищену колонку з 20-годинною автономністю
InternetUA
2024-05-04T21:04:47Z
Як поводиться кожен знак Зодіаку, коли закохується: у чому ваша унікальність
Политека
2024-05-05T00:01:36Z
Навіщо сипати сіль під дерево: від нього не залишиться й сліду
GlavRed
2024-05-04T23:27:22Z
Гороскоп на сьогодні: астрологічний прогноз на 6 травня для всіх знаків Зодіаку
Политека
2024-05-04T21:10:47Z
Простий рецепт м'яса: як приготувати шашлик на Великдень
24tv
2024-05-04T21:00:43Z
Гель для брів та зміцнення колготок: топ-4 способи використання лаку для волосся у побуті
Знай
2024-05-04T20:51:12Z
Крабові "Рафаелло": як швидко приготувати закуску до Великодня
Обозреватель
2024-05-04T20:07:06Z
Пишна шарлотка із двох яблук: простіше рецепту ви не знайдете
Telegraf
2024-05-04T20:00:43Z
Фарбуємо нігті та читаємо роман: дотепні ідеї для креативного першого побачення
24tv
2024-05-04T19:57:42Z
Гості проситимуть добавки: як приготувати салат з язиком
24tv
2024-05-04T19:39:58Z
Костя Гнатенко назвав відому людину, яка "запліднила" Ані Лорак ідеєю "русского міра" задовго до війни: він родом із Росії
Обозреватель
2024-05-03T12:31:17Z
Артем Пивоваров чесно зізнався, чи бачив обличчя Klavdia Petrivna
24tv
2024-05-02T14:18:01Z
Євробачення-2024: alyona alyona та Jerry Heil розповіли про значення костюмів для виступу
ГЛАВКОМ NET
2024-05-04T23:27:55Z
JANE подарувала чоловікам пісню «Boyfriend»
Storyboom
2024-05-04T22:04:04Z
4 фільми з легендарною Одрі Хепберн, які варто подивитися
24tv
2024-05-04T20:45:22Z
Про справжню дружбу та любов: святкові фільми для родинного перегляду
24tv
2024-05-04T20:30:36Z
Катерина Осадча та Юрій Горбунов зворушили, як з дітьми готуються до Великодня: сімейні кадри
24tv
2024-05-04T19:27:09Z
Краще не знайдете: ідеї яскравого великоднього манікюру з курчатами, кроликами та крашанками
Telegraf
2024-05-04T18:12:12Z
Ми б розлучилися, – Альона Омаргалієва відверто розповіла про кризу у шлюбі з Тамерланом
24tv
2024-05-04T17:57:50Z
Вчені назвали побічні ефекти вакцин проти COVID-19
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T20:12:20Z
Ця помилка під час чищення зубів робить їх жовтими: про неї знають одиниці
24tv
2024-05-03T18:18:55Z
Названі хвороби, з якими мобілізуватимуть у ЗСУ
1News
2024-05-03T15:01:55Z
Опубліковано список хвороб, які звільняють українців від мобілізації
Хвиля
2024-05-02T00:09:01Z
Як підйом сходами впливає на тривалість життя
24tv
2024-05-04T14:36:22Z
Забудьте про накладні вії: поради для природного видовження ваших вій
Обозреватель
2024-05-04T13:08:37Z
У Міноборони пояснили, як визначатимуть придатність після скасування "обмежено придатних"
ZN UA
2024-05-04T20:57:35Z
Рецепт фаршированих яєць, які стануть фаворитом на столі: просто і неймовірно смачно
Политека
2024-05-04T17:01:54Z
Як правильно посадити перець у відкритий ґрунт: корисні та дієві поради
Политека
2024-05-04T14:40:10Z