В Україні сьогодня, 3 червня, почали роботу освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна", за допомогою яких мешканці окупованих територій зможуть вступити у вищі навчальні заклади за спрощеною процедурою - без ЗНО, українського паспорта та атестата.
Про це повідомляє прес-центр Міносвіти.
"Освітні центри працюють в Україні з 2016 року.
За цей час кількість студентів, які скористалися процедурою спрощеного вступу, суттєво збільшилася.
Приміром, у 2016-му таких вступників було менше 1 тис, тоді як зараз їх вже майже 2 тис.
Важливо, що вступивши через освітній центр жителі Донбасу та Криму зможуть отримати диплом, який визнаватимуть в Україні та світі", - цитують заступника міністра освіти Юрія Рашкевича.
Зазначається, що центри "Крим-Україна" відкрилися на базі 35 закладів вищої освіти у восьми регіонах: Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Харківській, Львівській, Дніпропетровській областях та місті Києві.
А центри "Донбас-Україна" діють на базі понад 40 вишів – переміщених із зони ООС або тих, які розташовані на підконтрольній Україні території Луганської та Донецької областей.
Це міста Київ, Бахмут, Вінниця, Дніпро, Краматорськ, Кремінна, Кривий Ріг, Костянтинівка, Покровськ, Лиман, Лисичанськ, Маріуполь, Рубіжне, Сєверодонецьк, Старобільськ, Слов’янськ, Торецьк.
Для спрощеного вступу до вишу треба звернутися до освітнього центру, подати заяву та заповнити освітню декларацію; скласти вступні іспити з української мови, історії України та профільного предмету (або творчий конкурс).
Після цього абітурієнту видають тимчасову довідку, яку протягом трьох місяців треба замінити на документ про освіту державного зразка.
"Ми наголошуємо на тому, що через освітні центри можна вступити без результатів ЗНО, українського паспорта та атестата.
Однак, якщо вступник має український атестат чи складав ЗНО, але з певних причин хоче скористатися спрощеною процедурою вступу, то він може це зробити.
Тобто до освітніх центрів можна звертатися як без результатів ЗНО та українського атестата, так і з ними", – уточнила начальник головного управління вищої освіти МОН Світлана Кретович.
Зазначається, що для уточнень щодо роботи освітніх центрів та процедури зарахування на бюджет абітурієнт може звернутися на гарячу лінію Фонду “Відкрита політика” (0 800 504 425 (безкоштовно), +38 068-951-25-13, +38 050-550-54-11 – Viber, Telegram, Whats.