MY.UAНовости
"Влаштували шоу": Луценко висловився після допиту у справі євромайданівця Бубенчика
"Влаштували шоу": Луценко висловився після допиту у справі євромайданівця Бубенчика

"Влаштували шоу": Луценко висловився після допиту у справі євромайданівця Бубенчика

18:58, 15 липня 2019.

Політика.

На його думку, адвокати Януковича і "беркутівців" просто хочуть "нагадати про себе".

Луценко наголошує, що мав право змінити групу прокурорів у справі Бубенчика / фото УНІАН.

Генеральний прокурор Юрій Луценко наголошує, що мав право змінити групу прокурорів у справі Івана Бубенчика, якого в квітні 2018 року затримали за підозрою у вбивстві правоохоронців 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав під час брифінгу за результатами допиту в Національному антикорупційному бюро України.

Луценко нагадав, що за заявою “адвокатів Януковича та адвокатів “беркутів”, що обґрунтовано обвинувачуються в суді у причетності до вбивств учасників Майдану, порушено справу про мої та мого заступника Анжели Стрижевської нібито незаконні ді”.

“Ця справа детективами НАБУ була закрита, однак ініціатори її оскаржили в суді, який зобов’язав НАБУ допитати генерального прокурора по суті справи.

Цей допит сьогодні відбувся.

Як свідок я показав про проте, що головним завданням діяльності прокуратури, в тому числі, і в цьому випадку, є виконання статті другої про об’єктивне і неупереджене ведення слідства”, - зауважив очільник прокуратури.

Він додав, що другим завданням, яке з цього випливає, є забезпечення ефективного ведення слідства.

“В разі неефективного ведення слідства, згідно з ст.

37 КПК, генеральний прокурор України має беззаперечне право змінити групу прокурорів.

Чим я і скористався в даному випадку.

Я особисто, після доповіді мого заступника та інших працівників ГПУ, прийняв рішення про неефективність розслідування.

Для забезпечення ефективного та об’єктивного прокурорського нагляду сформував групу на чолі з профільним куруючим заступником генпрокурора, яка в силу своїх посадових обов’язків відповідає за контроль діяльності Департаменту спецрозслідувань, котрий цю справу і розслідував”, - пояснив Луценко.

Так, зазначив він, Стрижевська, яка на чолі нової групи прокурорів вступила у справу, розглянула підозру і “дещо” змінила кваліфікацію.

“Розмови адвокатів про те, що хтось когось укрив, змінили там тяжкість, - це все чисті бульбашки.

Бо і та підозра, яка була першою, і ця підозра, яка діє до сьогоднішнього дня, не змінена в частині тяжкості злочину..

Обидві статті після зміненої підозри Стрижевської залишились “особливо тяжкими”.

А відтак, ця зміна не могла вплинути на обрання запобіжного заходу”, - пояснив генпрокурор.

Він зауважив, що Бубенчик і далі обґрунтовано підозрюється в “особливо тяжких”, і, додав Луценко, дуже важливо звернути увагу адвокатів, які сьогодні “влаштували шоу”, на те, що вони не скористалися ст.

56 Кримінального процесуального кодексу, за якою захист може оскаржити зміну підозри.

“Тому підозра, яка підписана Стрижевською, до сьогоднішнього дня в силі.

Справа розслідується”, - зауважив генпрокурор.

Говорячи про “політичну частину” цієї справи, Луценко зауважив, що існує закон про амністію учасників мирних зібрань на Майдані, який “забороняє слідчим та прокурорам проводити розслідування, а тим більше висувати обвинувачення учасникам мирних зібрань на Майдані”.

“Чи це правильно, чи це неправильно, залишимо говорити політикам.

Моя особиста точка зору полягає в тому, що ми повинні довести до кінця десятки судових процесів щодо тих, хто розстрілював майданівців.

В разі, якщо цей етап ми пройдемо, а законодавець якимось чином змінить норму про амністію, - імовірно, будуть розслідуватися і інші справи”, - сказав генпрокурор.

На його думку, наразі адвокати президента-втікача Віктора Януковича та “беркутівців” просто хочуть “нагадати про себе”.

“Я не знаю, що на них вплинуло: скажена спека, чи різке похолодання, але розглядаю сьогоднішнє їхнє шоу виключно в їхній заробітчанській площині”, - сказав Луценко.

Луценко також зазначив, що не може коментувати в інтересах слідства те, де знаходиться наразі Бубенчик.

Також на питання, чи вважає він дії адвокатів тиском на нього та на ГПУ в цілому, Луценко сказав: “Я жодного разу ще не використовував статті про тиск на прокурора..

Давайте так сформулюємо: вважаю це спробою тиску на мене.

На мене взагалі дуже важко тиснути, поки що нікому не вдалося”.

Як повідомляв УНІАН, Бубенчика підозрювали у вчиненні 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності у Києві вбивств працівника правоохоронного органу та військовослужбовця внутрішніх військ, а також у замаху на вбивство військовослужбовця у зв’язку з їх діяльністю щодо охорони громадського порядку.

3 квітня 2018 року в Генпрокуратурі заявили про вручення підозри Бубенчику.

Йому інкримінували вчинення злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України: п.

1, 12 ч.

2 ст.

115 (умисне вбивство), ч.

1 ст.

263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ст.

348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу або військовослужбовця).

5 квітня Бубенчику та його захисникам вручили нову підозру, з якої вилучено пункт про умисне вбивство.

17 травня Печерський райсуд Києва обрав Бубенчику запобіжний захід у вигляді особистої поруки.

Суд визначив поручителями народних депутатів Андрія Денисенка та Олега Петренка.

12 липня 2019 року речниця генпрокурора Лариса Сарган повідомила про виклик Луценка на допит НАБУ у справі Бубенчика.

Керівник Управління спецрозслідувань Головного слідчого управління ГПУ Сергій Горбатюк пояснив, що відтоді, як понад рік тому Луценко передав справу Бубенчика під процесуальне керівництво свого заступника Анжели Стрижевської, жодних слідчих дій у справі не було.

Також Горбатюк нагадав, що "у квітні минулого року, коли повідомили підозру Бубенчику щодо двох вбивств правоохоронців та одного замаху на вбивство, звернулись до суду з клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а коли Луценко безпідставно поставив старшим групи прокурорів Стрижевську, то Стрижевська, виключивши підозру про вбивство, лишила лише замах.

Тоді ж було змінено запобіжний захід на поруки народних депутатів.

Фактично рік справа стоїть на місці".

Відповідаючи на питання журналістів щодо неефективності попередньої слідчої групи, він зауважив, що якщо справа розслідується з 2014 року, а підозра виноситься у 2017-му, то “виникає сумнів про ефективність”.

#Луценко#ГПУ#НАБУ#Іван Бубенчик.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Трамп сегодня сделает заявление в Овальном кабинете
Корреспондент
2025-08-22T09:21:21Z
В документах Кремля прописана дата окончания войны: ГУР рассказали, когда россия отступит
Знай
2025-08-18T20:30:13Z
Мелания Трамп передала Путину тайное письмо
TSN
2025-08-16T04:31:36Z
Известно, кто будет охранять Путина во время визита в США
Корреспондент
2025-08-13T07:27:53Z
Трамп не хочет давить на Путина, зато имеет рычаги влияния на Киев – Politico
Новости Украины
2025-08-22T17:18:45Z
В доме ярого критика и эксрадника Трампа провели обыски: что искало ФБР
TSN
2025-08-22T17:15:44Z
Ключевой помощник Путина считает вторжение в Украину ошибкой - СМИ
Корреспондент
2025-08-10T23:27:38Z
Антирекордная атака Путина: в Воздушных силах указали на неожиданную особенность обстрела
Comments UA
2025-08-21T09:57:21Z
Намерение Путина — не мир: ISW раскрыл его истинные планы по саммиту с Трампом
TSN
2025-08-15T11:27:46Z
Алла Пугачева решилась на резкий и неприятный шаг
Comments UA
2025-08-14T20:42:08Z
Леся Никитюк ошеломила эффектным видом фигуры в купальнике спустя два месяца после родов
TSN
2025-08-16T14:57:48Z
Обручальное кольцо Елены Зеленской. Как выглядит главное украшение первой леди Украины и сколько стоит
Telegraf
2025-08-13T18:09:43Z
Анна Кошмал после рождения второго ребенка не может похудеть и объяснила почему: "Все безрезультатно"
TSN
2025-08-16T16:06:52Z
"Правая рука" Уэнсдей показал закулисье съёмок
Gazeta UA
2025-08-22T17:24:32Z
Как сэкономить в кризис: девушка показала благотворительный магазин, где все стоит 1 фунт
Фокус
2025-08-22T16:45:35Z
Умер популярный российский актер Иван Краско
GlavRed
2025-08-09T10:54:57Z
"Ты должна жить своей жизнью": дочь Халка Хогана раскрыла его последние слова
Фокус
2025-08-09T10:15:20Z
Камалия шокировала предательством близкого человека: "Эту боль невозможно описать"
TSN
2025-08-14T10:36:22Z
Выстрелил молодой маме в голову. В Каменском произошло ужасное убийство
Telegraf
2025-08-09T11:09:46Z
Взрыв завода в РФ: резко увеличилось число пострадавших
Корреспондент
2025-08-15T14:06:46Z
Ракетная атака на Днепр: что известно о последствиях
TSN
2025-08-15T14:21:54Z
В Запорожье в результате атаки РФ погибли три человека, много раненых. ФОТО
Новости Украины
2025-08-18T10:33:02Z
Работник "Укрзализныци" работал на фсб: что делал
Comments UA
2025-08-22T16:57:02Z
В Киеве посреди домов прогремел взрыв: что известно
TSN
2025-08-22T16:48:19Z
В Москве масштабный пожар: горят склады и кафе
Корреспондент
2025-08-17T00:03:36Z
И года не прошло: в Калифорнии снова бушуют лесные пожары
Фокус
2025-08-08T17:51:41Z
Сотрудницу Одесской таможни поймали на взятке
Корреспондент
2025-08-09T11:09:07Z
Три вечерних привычки, которые помогут быстро заснуть
Gazeta UA
2025-08-09T21:42:39Z
Новый штам коронавируса: области распространения, симптомы
Корреспондент
2025-08-09T02:57:25Z
Микробиолог рассказала о новых технологиях борьбы с раком
ZN UA
2025-08-09T10:51:17Z
Эти «сеточки» на теле сигнализируют о болезнях
Comments UA
2025-08-22T15:57:59Z
Нові штами COVID-19 вже в Україні, але локдаунів не буде — епідеміологиня
Апостроф
2025-08-22T15:51:57Z
Упражнения для простаты: это должен делать каждый мужчина после 40 лет
Comments UA
2025-08-22T14:48:32Z
Приводит ли употребление алкоголя к набору веса: научно доказанные факты
UAToday
2025-08-22T14:03:03Z
Эти симптомы могут быть у многих: ранние признаки угрозы развития диабета
Comments UA
2025-08-22T13:24:58Z
Персик или нектарины: какой фрукт более полезен для здоровья
TSN
2025-08-22T13:06:15Z
Какой завтра, 22 августа, праздник — все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2025-08-21T06:03:54Z
17 августа: церковный праздник сегодня, что выбросить из дома, чтобы ушли болезни и печали
UAToday
2025-08-17T04:00:46Z
Вдова Поклада после его смерти поскандалила с бывшей Джигарханяна, которая позвонила из Москвы
TSN
2025-08-09T11:03:40Z
Украинка купила в АТБ пельмени с отвратительным "сюрпризом". Что там было
Telegraf
2025-08-09T11:06:47Z
"Детских" денег больше не будет: когда могут отменить выплаты
Знай
2025-08-22T17:21:26Z
Новый скандал с ТЦК в Виннице: как объяснили ситуацию в терцентре
Comments UA
2025-08-22T17:18:43Z
Дроны атаковали завод ударных БПЛА в России
Новости Украины
2025-08-09T09:42:54Z
15 млн за жизнь: Кабмин утвердил выплаты семьям погибших в плену
Gazeta UA
2025-08-16T03:00:19Z
Квартирный вопрос: как государство планирует помогать переселенцам с жильем
Корреспондент
2025-08-15T14:18:15Z
Добавят меньше, чем стоит буханка хлеба: на сколько повысят пенсии
Знай
2025-08-08T17:36:28Z
Саратовский НПЗ в России остановил прием нефти после атаки беспилотников
Новости Украины
2025-08-11T19:30:20Z
Азербайджан может снять эмбарго на поставку оружия Украине
TSN
2025-08-11T01:21:49Z
Выгодно ли работать на пенсии: сколько прибавят за каждый месяц
Знай
2025-08-14T05:06:09Z
Хлеб в Украине значительно подорожает: сколько придется отдать за основной продукт
Хвиля
2025-08-22T17:15:55Z
Российский производитель дронов на грани банкротства — ЦПД
ZN UA
2025-08-22T16:22:53Z
Казахстан вытесняет Россию с рынка угля в Европе - СМИ
Корреспондент
2025-08-22T15:51:25Z
Опендатабот: Каждый пятый банк в Украине - убыточен
Корреспондент
2025-08-22T15:00:42Z
Финансовая помощь Украине: ЕС отправил Киеву новый транш, подробности
Фокус
2025-08-22T14:12:14Z
Кабмин упростил продажу подержанных авто: от чего избавили украинцев
Знай
2025-08-16T15:51:16Z
Вводят новый синий сигнал светофора: водители в шоке, штрафов станет больше
Знай
2025-08-16T12:30:45Z
В Киеве заметили новейший спортивный электрокроссовер Smart
Фокус
2025-08-09T09:42:13Z
62-летняя фанатка "Формулы-1" выиграла суперкар McLaren, но отказалась от машины
Фокус
2025-08-22T15:00:43Z
Chrysler создал идеальное семейное авто для украинских дорог
Фокус
2025-08-22T14:30:06Z
Покупка авто с пробегом: почему велик риск со временем потерять большую сумму средств
Comments UA
2025-08-22T13:54:09Z
В Европе появится премиальный конкурент Tesla с запасом хода 600 км
Фокус
2025-08-22T10:42:38Z
Шокировал ценой: на рынок выходит новый Subaru Outback 2026
Фокус
2025-08-22T09:36:08Z
Почему не стоит заправлять авто премиум-бензином: объяснение экспертов
UAToday
2025-08-22T07:30:13Z
"Перемоги не буде", - Стрєлков із в'язниці побачив провал наступу РФ
Новости Украины
2025-08-08T19:33:44Z
Этот лайфхак спасет вас от адской жары: как охладить дом за 15 минут
Знай
2025-08-09T10:51:17Z
Россияне продвинулись в трех областях - DeepState
Корреспондент
2025-08-14T08:36:30Z
"Я шел воевать, а попал в мясорубку", — оккупант жалуется, как ему не повезло. ВИДЕО
Новости Украины
2025-08-10T20:36:12Z
ВСУ уничтожили пункт управления БПЛА российского подразделения "Рубикон"
Gazeta UA
2025-08-22T17:21:35Z
В Полтавской области случайно откопали бивень мамонта
Фокус
2025-08-22T17:21:31Z
Оракул Ленорман на 16 августа 2025 года для всех знаков зодиака: Близнецам – вдохновение, Козорогам – стабильность
TSN
2025-08-16T00:33:08Z
Пленный россиянин получил пожизненное за расстрелы под Купянском
Корреспондент
2025-08-14T12:06:33Z
Весна будет начинаться в январе, а зимы исчезнут: климатолог о новых сезонах в Украине
Новости Украины
2025-08-11T19:21:52Z
Больше всего "мотают" электроэнергии: эксперты назвали разоряющие вас приборы
Знай
2025-08-16T20:12:38Z
Конец эпохи ветряных турбин: что такое Hercules, производящий 5000 кВтч в домашних условиях
Фокус
2025-08-21T09:57:46Z
Полнолуние и новолуние в августе 2025: лунный календарь
VGorode
2025-08-09T11:33:37Z
Ограничения в мессенджерах: Россия усиливает цифровой контроль
Хвиля
2025-08-14T00:15:39Z
Поточна ситуація із завантаженням потужностей на підприємствах ГМК
AgroNews
2025-08-22T17:06:29Z
Срочно удалите эти 5 вредоносных приложений с телефона Samsung: они замедляют работу устройства
Знай
2025-08-22T16:51:06Z
Цифровая головоломка, которая захватила сеть: найдите число 16 за 7 секунд
Gazeta UA
2025-08-15T14:15:23Z
Що обов’язково потрібно зробити в серпні, щоб плодові дерева легко пережили морози
AgroNews
2025-08-22T16:27:03Z
PlayCity запустило систему треккинга для отслеживания нелегальных онлайн-казино
Апостроф
2025-08-22T16:21:36Z
Что будет, если хранить лимоны в морозилке: вам точно это понравится
TSN
2025-08-10T12:48:31Z
Гороскоп на сегодня 16 августа: финансы овнов, обман близнецов и разочарование рыб
Знай
2025-08-16T02:06:53Z
В Египте нашли затерянный город времен раннего христианства
Корреспондент
2025-08-13T17:21:02Z
Вкуснее, чем "нутелла": простой рецепт необычного варенья из слив
Comments UA
2025-08-22T16:57:03Z
Тест на внимательность: найди отличия
TSN
2025-08-22T15:03:59Z
Классификация виски: путеводитель с подробными пояснениями
Gazeta UA
2025-08-22T14:30:10Z
Гороскоп на 23 августа: день полон легкости и позитива
Новости Украины
2025-08-22T14:21:18Z
7 вещей, которые ни в коем случае нельзя делать в присутствии других людей, потому что потеряете все
TSN
2025-08-22T12:51:44Z
Навлечете беду на себя и родных: что нельзя делать после заката Солнца - народные приметы
Знай
2025-08-22T11:51:23Z
Вербич озвучил, при каких условиях готов вернуться в Динамо
Корреспондент
2025-08-09T10:00:26Z
"Шахтер" вылетает из Лиги Европы: дальше борьба за Лигу конференций
Gazeta UA
2025-08-15T11:09:51Z
Полесье приняло решение сблизиться с ведущим игроком Колоса
Корреспондент
2025-08-22T17:18:54Z
25-летний защитник Динамо уходит в аренду в Турцию
Корреспондент
2025-08-22T16:45:46Z
Болельщики Карпат могут повлиять на выбор игрока на матч с Пенуэлем
Корреспондент
2025-08-22T16:06:42Z
Известный украинский боксер проведет бой за два титула
ZN UA
2025-08-22T15:18:15Z
Супряга арендован Эпицентром
Корреспондент
2025-08-22T15:18:01Z
Интерес Шахтера к игроку Флуминенсе остался неудовлетворенным
Корреспондент
2025-08-22T14:48:50Z
Удел быть проданным: Ренату Вейга уходит из Челси в Вильярреал
Корреспондент
2025-08-22T13:39:54Z