MY.UAНовини
Теорія чистої енергетики та практика ядерних досягнень
Теорія чистої енергетики та практика ядерних досягнень

Теорія чистої енергетики та практика ядерних досягнень

16:39, 16 липня 2019.

Енергетика.

Внесок атомної енергетики у забезпечення соціально-економічної стабільності України є настільки ж недооціненим, наскільки великою є частка АЕС в енергобалансі нашої країни.

На важливості усвідомлення цього факту для подальшого сталого розвитку країни, наголосив у своєму виступі на Міжнародній конференції "Український Ядерний Форум-2019: Ядерна енергетика - стан та тенденції розвитку" виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов.

Нерідко можна почути, що українська атомна енергетика – це щось величезне, неповоротке та застаріле.

Мовляв, так - АЕС виробляють багато електроенергії, але це вчорашній день, пережитки індустріального суспільства часів СРСР.

Ті, хто ретранслює подібні думки наслідують європейських "зелених", які зациклені виключно на розвиткові відновлювальних джерел електроенергії.

Нам малюють дуже привабливу картинку: на кожному будинку сонячні панелі, вишикувались до горизонту стрункі ряди вітрогенераторів, а люди дихають чистим повітрям через відкриті вікна електромобілів, які безшумно рухаються серед цієї ідилії.

Як ви здогадуєтесь, атомних електростанцій у цьому сценарії не передбачено.

Щоправда ніхто не каже коли, а головне – за яку ціну, можна досягнути цього омріяного майбутнього.

Реальність натомість така, що вже навіть у Німеччині, яка рекордними темпами розвивала відновлювальну енергетику та згортала атомну генерацію, все частіше лунають застереження щодо помилковості цього курсу.

Україна ж, як відомо, не Німеччина - набагато гострішими за будь-які енергетичні або екологічні проблеми для пересічного українця є питання задоволення базових потреб своєї родини.

Відтак, дуже цікавим видається аналітичний звіт «Вплив ядерно-енергетичного комплексу на розвиток України», який презентував у рамках Міжнародної конференції "Український Ядерний Форум-2019: Ядерна енергетика - стан та тенденції розвитку" виконавчий секретар Українського ядерного товариства (УкрЯТ) Данило Лавренов.

Відповідальні за чисте повітря.

Але почнемо все ж таки не з суто українських питань, а з участі України у загальносвітових процесах.

У 2016 році Україна приєдналась до Паризької кліматичної угоди, головною метою якої є обмеження зростання середньої світової температури до +1,5 °C від доіндустріальних рівнів, оскільки це значно зменшить ризики зміни клімату.

Важливо це для України? Безумовно важливо, бо в першу чергу мова йде про чисте повітря для наших дітей.

"Інструментами досягнення цілей Паризької угоди прийнято вважати підвищення енергоефективності, впровадження заходів з енергозбереження, розширення використання відновлювальних джерел енергії, запровадження сучасних методів енергоменеджменту, енергоаудиту тощо.

Це, безумовно, правильно, однак, не слід забувати про роль ядерної енергетики в цьому процесі.

Забезпечуючи виробництво більше 50% електроенергії в країні, українські АЕС за весь час експлуатації запобігли викидам 2,7 млрд тон СО2, а щорічно – 117 млн.

тон СО2, тобто, якщо б не українські АЕС, то викидів парникових газів в Україні було б на 30% більше", - нагадав у своєму виступі на Конференції Данило Лавренов.

Він процитував думку менеджера проектів з перспективного прогнозу розвитку атомної енергетики департаменту атомної енергетики МАГАТЕ Андрія Грицевського, який у своєму виступі на Конференції підкреслив унікальність ролі атомної енергетики для економіки нашої країни.

Пояснюючи свою оцінку Андрій Грицевський зазначив, що за часткою електроенергії АЕС в загальному енергобалансі Україна посідає третє місце у світі, при тому що встановлена потужність українських атомних енергоблоків є відносно невеликою.

Наприклад у США, де загальна потужність діючих АЕС є набагато вищою ніж в Україна, на атомну енергетику припадає лише близько 20% усієї електроенергії, яка виробляється у цій країні.

До речі, встановлена потужність українських АЕС є і в рази меншою, ніж встановлена потужність вітчизняних теплових електростанцій, які займають лише близько 30% в загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні.

Це свідчення ефективності та надійності українських атомних електростанцій, потужність яких використовується набагато повніше ніж в інших видів генерацій.

Наступна теза доповідача може здатися комусь несподіваною, але це саме так і є.

"Атомні електростанції України є найбільшим джерелом низьковуглецевої електроенергії серед усіх видів генерацій наявних в країні, адже частка відновлювальних джерел електроенергії разом із гідроенергетикою становить в нашому енергобалансі лише близько 10%", - зазначив Данило Лавренов.

Порівняйте 55% атомної електроенергії та 10% "зеленої", а якщо вже брати виключно енергію сонця та вітра, то лише близько 2% - саме стільки займає частка сонячних та вітрових електростанцій.

Знаючи, що АЕС взагалі не викидають в атмосферу вуглекислий газ, то стає очевидно хто в українській енергетиці дійсно відповідальний за чисте повітря.

Точно в цілі.

Мабуть всі хоч раз чули про Цілі сталого розвитку (ЦСР) Організації об’єднаних націй, які були прийняті 2015 року 193 країнами – членами ООН та є актуальними абсолютно для всіх країн світу.

Можна подумати, що це якась заумна та малопристосована для реального життя річ, але варто лише витратити трохи часу і стає зрозумілим, що цілі сталого розвитку ООН – це фактично те, про що розповідають нам політики усі останні роки.

«Вони охоплюють такі основні напрями, як права людини, трудові відносини, оточуюче середовище, протидія корупції.

Досягнення цілей кожною країною вимірюється, для чого застосовується так званий SDG Index на основі інтегральної оцінки прогресу у досягненні цілей.

Найбільших успіхів Україна досягла за ціллю №1 – Подолання бідності, №10 – Зменшення нерівності, №13 - Боротьба зі змінами клімату та №7 – Чиста енергія.

Саме за цими цілями Україна демонструє дуже добрі результати, що відображається у рейтингу нашої країни, яка зараз займає 41 місце серед 162 країн.

Очевидно, що високими показниками за двома з чотирьох цілей – Боротьба зі змінами клімату та Чиста енергія, Україна має завдячувати саме наявності в країні потужної атомної генерації, яка забезпечує виробництво близько 55% усієї електроенергії в нашій державі.

Загалом атомна генерація України здійснює значний внесок у досягнення нашою країною практично усіх цілей сталого розвитку ООН», - наголосив Данило Лавренов.

Енергія для кожного.

Водночас виконавчий секретар Українського ядерного товариства констатував, що в Україні наразі немає усвідомлення важливості системного досягнення цілей сталого розвитку, а також відсутнє розуміння розміру внеску української ядерно-енергетичної галузі у їх досягнення.

Ось він парадокс, який з давних давен прийнято позначати висловом "немає пророка у вітчизні своїй".

Адже якщо зрозуміти, чому цілі сталого розвитку ООН сприймаються в нас як програма польотів на Місяць, ще можна, то суцільне ігнорування ролі та внеску атомної енергетики в енергетичний баланс та економічну незалежність просто дивує.

Причому йдеться не про населення, а про керівників енергетики: атомники роками отримували дефіцитний тариф на відпуск електроенергії, а в новому ринку електроенергії єдина генерація, за рахунок якої зароблятимуть ще й трейдери, а не лише розподільчі мережі, є атомна.

Саме АЕС виконуть всі зобов’язання із забезпечення населення доступною електроенергією та компенсують втрати в мережах всім учасникам ринку, залишивши ринкові "смаколики" тепловикам, "зеленим" та низці посередників між генерацією та споживачами.

Саме тому так важливо знати, які можливості надає атомна енергетика кожному українцю, і дослідження УкрЯТ та УЯФ фактично є першою системною спробою донести це знання через дослідження "Вплив ядерно-енергетичного комплексу на розвиток України", яке ґрунтується на комплексному аналізі оцінки впливу галузі на економіку країни, соціальні аспекти та довкілля.

Серед найбільш показових даних, отриманих за результатами дослідження, презентуючий його Данило Лавренов звернув окрему увагу на вплив ядерно-енергетичної галузі на економіку України.

"Обсяг податків, сплачених за підсумками 2018 року підприємствами галузі склав 37 млрд грн, що дорівнює 4% держбюджету України, витрати на оплату праці – 29,9 млрд грн, чистий дохід від реалізації продукції – 154 млрд грн, що становить 16,7% доходів державного бюджету за 2018 рік.

Не менш важливим є прямий вплив ядерної енергетики на інвестиційний розвиток, адже обсяг капітальних інвестицій у 2018 році склав 44,8 млрд грн, що дорівнює 4,5 % від усіх видатків державного бюджету України.

Реалізація нових інвестиційних проектів в атомній енергетиці сприяє не лише розвитку галузі та створенню нових робочих місць, але і дозволяє Україні зберігати місце у світовому клубі технологічно розвинених країн, здатних розробляти новітні технології та виступати їх експортером.

Вагомою є роль атомної енергетики і у створенні робочих місць.

За останні 3 роки безпосередня зайнятість на досліджуваних підприємствах ядерної галузі склала в середньому 45 тис.

осіб", - підкреслив виконавчий секретар УкрЯТ.

Разом із цим Данило Лавренов зазначив, що вплив ядерної енергетики є потенційно значно більшим, адже зазвичай показники підприємств галузі прямо не враховують економічний внесок постачальників та підрядників, виробників обладнання для ядерної галузі та надавачів сервісних й інших послуг.

"Коли ми говоримо про 45 тисяч робочих місць у галузі, ми маємо на увазі безпосередню зайнятість, тоді як непряма зайнятість включає додатково персонал, зайнятий повний час в ланцюжку поставок (непряма зайнятість першого порядку), а також персонал галузей, які постачають продукти та послуги для цього ланцюжка поставок (непрямі працівники n-го порядку).

І нарешті, індукована (опосередкована) зайнятість складається з усіх зайнятих осіб у відповідній галузі.

Згідно цього підходу та отриманих за результатами дослідження розрахунків, ядерна галузь України за останні 3 роки забезпечувала в середньому 141 тисячу робочих місць, що складає в середньому близько 1% від загальної кількості зайнятого населення України", - уточнив доповідач.

Він висловив переконання, що наведені показники демонструють стратегічну важливість атомної галузі для економічного розвитку України та її значний внесок в підвищення добробут громадян.

"Враховуючи необхідність збереження існуючих потужностей атомної енергетики в Україні, а також беручи до уваги положення енергетичної стратегії України до 2035 року, постає питання стосовно будівництва нових енергоблоків АЕС.

В цьому контексті в дослідженні пропонується оцінка створених робочих місць в ядерній галузі при будівництві та подальшій експлуатації одного енергоблока.

В рамках оцінки також враховується зайнятість протягом всього життєвого циклу ядерної установки - від будівництва до зняття з експлуатації.

Відтак, з урахуванням нинішнього показника встановленої потужності АЕС України в 13 тисяч 835 МВт, для забезпечення усіх етапів життєвого циклу ядерна галузь потенційно створює близько півмільйона робочих місць" - наголосив Данило Лавренов.

Підсумовуючи він підкреслив, що і в майбутньому атомна енергетика продовжить відіграватиме ключову роль у гарантуванні енергетичної безпеки України, забезпечуючи надійне та безпечне виробництво електроенергії.

"Але для цього галузь потребує чіткої, прозорої та зрозумілої державної політики щодо її стимулювання та розвитку", - впевнений виконавчий секретар УкрЯТ.

Тут можна лише додати, що життя далеко не завжди швидко розставляє все по своїх місцях, іноді для того щоб переконатись у вірності або помилковості того чи іншого рішення доводиться чекати роками, втрачаючи дорогоцінний час і, як наслідок, простір для маневру.

Тому розвиток відновлювальних джерел електроенергії є безумовно надзвичайно важливим і корисним для країни, але лише разом із потужною атомною генерацією він дасть насправді відчутний ефект як для навколишнього середовища, так і для економіки.

Зараз часто говорять про теорію малих справ, нібито роблячи маленькій особистий внесок в збереження екології ми робимо велику справу.

З одного боку це так і якщо ви зберетесь із сусідами та приберетесь у себе на подвір’ї - там дійсно стане чистіше, але як би ваша громада не вболівала за відновлювальну енергетику та чисте повітря, вплинути на загальносвітові викиди вуглекислого газу ви не в змозі.

Потрібно мати ефективний, а головне – глобальний інструмент впливу, і в України він є вже зараз: чотири атомні електростанції з п’ятнадцятьма надійними енергоблоками.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Tesla теряет позиции в Китае: продажи упали на 30%, конкуренты наступают
ITC
2025-07-12T14:52:09Z
"Идеальный шторм": Bloomberg о том, как санкции уничтожают российскую угольную промышленность
Хвиля
2025-07-12T14:00:55Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Украинцам спишут часть долгов за водоснабжение: что для этого нужно
Знай
2025-07-07T04:21:54Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Могут вызвать серьезные отравления и стать причиной смерти: наиболее опасные растения Украины
TSN
2025-07-12T14:33:44Z
Чем опасен хронический недосып: краткосрочные и долгосрочные последствия
ZN UA
2025-07-12T13:06:26Z
Лайфгак, как хранить укроп свежим в холодильнике без замораживания
TSN
2025-06-28T17:03:08Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
Война в Украине: Киев внезапно заявил, что никаких переговоров с РФ в Стамбуле не было
Comments UA
2025-07-12T15:12:24Z
Шутка о смерти Трампа – и на скамью подсудимых: в Германии судят комика
Comments UA
2025-07-12T14:33:28Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
ВСУ уничтожили операторов дрона, убившего младенца: подробности от Генштаба
Comments UA
2025-07-12T14:42:23Z
Оазис посреди высоток: в небезопасном Харькове на пляжах небывалый ажиотаж
Telegraf
2025-07-12T14:33:10Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
В Киеве заметили людей со свастикой на одежде и флагах: что известно
Comments UA
2025-07-08T19:36:04Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
В Минобороны дали важное разъяснение: что нужно делать после уплаты штрафа в "Резерв+"
Comments UA
2025-07-12T14:57:40Z
Доставка за 1 гривну: "Новая почта" запустила новую программу для военных
Хвиля
2025-07-12T14:45:03Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Какую прическу сделать в жару: стильные варианты на короткие волосы
Gazeta UA
2025-07-12T14:42:12Z
Обстрелы Львова, Луцка и Черновцов: Ребрик, Монатик и другие отреагировали на удары по родным городам
TSN
2025-07-12T14:15:03Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
На Харьковщине ночью раздались взрывы
TSN
2025-07-11T05:06:53Z
В Черновцах растет количество жертв: кто погиб и сколько пострадавших: кто погиб и сколько пострадавших
Новости Украины
2025-07-12T15:13:06Z
В Охматдете под звуки взрывов и сирен провели три трансплантации
Корреспондент
2025-07-12T15:00:15Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Гороскоп на воскресенье 13 июля 2025 года
UAToday
2025-07-12T15:03:55Z
Три причины, почему мужчина игнорирует женщину, которая ему нравится
Gazeta UA
2025-07-12T15:03:53Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Какие деревья притягивают успех и деньги, как магнитом: их нужно обязательно посадить возле дома
TSN
2025-06-29T13:51:56Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z
"До полного" - не стоит: работник АЗС предостерёг водителей, которые заливают бак до предела
UAToday
2025-07-12T00:39:25Z
Chevrolet удивил ценой нового кроссовера на базе китайской модели
Gazeta UA
2025-07-11T19:33:12Z
Volkswagen начал производство спецверсии электрокара ID.3 GTX FIRE+ICE
Корреспондент
2025-07-11T19:24:47Z
Электромобиль Rimac Nevera R установил 24 новых мировых рекорда
Корреспондент
2025-07-11T18:24:19Z
Hyundai представила электрический седан Ioniq 6 N
Корреспондент
2025-07-11T17:54:34Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Пчелы-разведчики: в Китае создали киборг-насекомых для шпионских миссий
Comments UA
2025-07-12T15:09:09Z
Магнус Карлсен разгромил ChatGPT: ИИ сильно недооценил экс-чемпиона по шахматам
GameMag
2025-07-12T15:07:05Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Арестованный Джервонта Дэвис освободился под залог
Корреспондент
2025-07-12T15:00:42Z
Намерены продолжить: Жирона оставит Цыганкова у себя
Корреспондент
2025-07-12T13:42:30Z
Президент Финляндии опустил Путина, а затем выиграл медаль в триатлонной гонке
Telegraf
2025-07-12T13:06:09Z
"Челси" - ПСЖ: где и когда смотреть финал чемпионата мира
Telegraf
2025-07-12T12:15:17Z
Довбик рассчитывает получить символичный номер в Роме
Корреспондент
2025-07-12T11:54:08Z