Українські морські порти на Азовському морі через агресію Росії з 2014 року недоотримали близько 6 млрд гривень доходу.
"За час агресії з боку Росії азовські порти втратили практично половину вантажів, а кількість суднозаходів зменшилася більш ніж у два рази.
У підсумку з 2014 року, за нашими підрахунками, порти недоотримали доходів на суму близько 6 млрд грн.
І тут не враховані збитки і додаткові витрати експортерів, пов'язані з простоєм і переорієнтацією вантажопотоків", - сказав він.
За словами Вецкаганса, українські порти на Азові вимагають комплексної підтримки на державному та міжнародному рівнях.
Про такий намір заздалегідь проінформували.
Однак Росія вдалася до сили - прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського буксира, внаслідок чого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрні огорожі, втрачено рятувальний пліт.
В РФ в свою чергу заявили, що українські військові кораблі незаконно проникли в територіальні води держави і попрямували до Керченської протоки, про перехід не попереджали і здійснювали небезпечні маневри.
Там стверджують, що через танкер, який сів на мілину, але міжнародною системою контролю судноплавства поки ця інформація не підтверджується.
Повідомлялося, що російські кораблі і катери почали переслідування групи кораблів ВМС ЗС України і в ультимативній формі вимагали зупинитися під загрозою застосування зброї.
Пізніше катери Прикордонної служби Федеральної служби безпеки РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-Морських Сил ЗС України, яка рухалася на вихід з Керченської протоки.
Повідомлялося, що в результаті обстрілу малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" і рейдовий буксир "Яни Капу" втратили хід.
Судна захоплено російським спецназом, поранено двох українських військовиків.