MY.UAНовини
Надзвичайний стан в ерергетиці. Як Коломойський із Зеленським «рятують» Україну
Надзвичайний стан в ерергетиці. Як Коломойський із Зеленським «рятують» Україну

Надзвичайний стан в ерергетиці. Як Коломойський із Зеленським «рятують» Україну

Рятуючи енергосистему України від запровадження надзвичайного стану і віялових відключень споживачів, Верховна Рада в пожежному режимі 18 вересня ухвалила зміни до закону «Про ринок електроенергії», які відкривають ширші можливості для імпорту електроенергії з країн, що не є членами Енергетичного співтовариства Євросоюзу.

Фактично Україна дозволила імпорт електроенергії з Білорусі та Росії на ринку «за двосторонніми договорами», тоді як до цього часу ці країни могли продавати свій товар лише на ринку «на добу наперед» та «балансуючому ринку».

Необхідність збільшення імпорту електроенергії зумовлена відсутністю потрібних запасів вугілля на теплових електростанціях, а це загрожує їх зупинкою в розпал зимових похолодань.

Але ж і перспектива купувати енергію у країни-агресора також не радує.

«Думаю, з Росії у нас імпорту електроенергії не буде.

До прикладу, Росія нам не продає газ, а Україна також запровадила спеціальні мита на імпорт нафтопродуктів у відповідь на розширення російських економічних санкцій проти України.

Ми, звичайно, будемо обмежувати поставки з Росії для посилення нашої енергетичної безпеки.

А от з Білорусі такі поставки можуть бути - вони і сьогодні є, але лише на «ринок на добу наперед», - повідомив «Главкому» голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За даними нардепа, «буде розроблено новий закон про ринок електроенергії, адже там багато чого треба міняти».

«Думаю, зміни вступлять в силу не раніше зими….

В нині чинному законі прописана лобістська редакція в інтересах одного українського монополіста (мається на увазі ДТЕК – «Главком») для того, щоб максимально обмежити поставки електроенергії на український ринок - вони не хотіли, щоб із Білорусі відбувалися якісь поставки.

Тепер будь-яке підприємство, навіть водоканал, може купувати дешевшу електроенергію у білорусів за двосторонніми контрактами.

Але монополіст в цьому не зацікавлений», - наголосив Герус, спростувавши підозри учасників ринку в тому, що зміни запроваджені на догоду російському бізнесмену Костянтину Григоришину.

Безперечно, кожен споживач хоче купити якомога дешевшу електроенергію, а тому посилення конкуренції на ринку сприятиме зниженню ціни.

Існуючі обмеження для імпорту розкритикувала Американська торгівельна палата в Україні, що й стимулювало нову владу до запровадження згаданих змін.

За відповідну поправку Геруса віддали голоси 265 народних депутатів, але багатьох членів профільного парламентського комітету – але не слуг народу - обурило те, що зміни в закон про ринок електроенергії були внесені разом із законопроектом №1084 - «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

На засіданні Комітету за дві години до голосування під куполом Герус і сам зізнався, що рішення не зовсім коректне, але, на його думку, воно виправдане заради термінового порятунку енергетики від повного краху.

Верховна Рада проголосувала за виключення із Закону «Про ринок електроенергії» частину восьму статті 67, в якій йшлося, що «увесь обсяг електричної енергії, імпортованої з держав, що не є сторонами Енергетичного Співтовариства, продається виключно на ринку «на добу наперед» та «балансуючому ринку».

Чи врятує імпорт електроенергії від запровадження надзвичайного стану в енергетиці?.

До настання опалювального сезону (15 жовтня) запаси вугілля на складах теплових електростанцій мають становити щонайменше 2,2 млн тонн, але генеруючі компанії на 9 вересня не дотягували навіть до 750 тис.

тонн – це вдвічі нижче минулорічних запасів.

Тому через катастрофічну ситуацію з накопиченням вугілля на зиму в енергетиці вже найближчим часом планували запровадити надзвичайний стан.

Про це стало відомо з власних урядових джерел «Главкома».

Отже, через відсутність належних запасів вугілля безпека постачання електроенергії споживачам опинилася під загрозою.

А відтак, відповідно до закону про ринок електроенергії, що вступив у дію з 1 липня, оператор системи передачі – цю роль виконує НЕК «Укренерго» - вперше за всю історію свого існування зобов’язаний оголосити про надзвичайний стан в об’єднаній енергосистемі України, тоді як раніше це міг робити лише уряд.

Зрозуміло, що через дефіцит вугілля теплові електростанції будуть простоювати, а відтак, потреби споживачів в електроенергії почнуть обмежувати через ручне управління – щоб цього не сталося, й було ухвалено рішення про вище згадане збільшення імпорту електроенергії.

Україна вже має сумний досвід почергового знеструмлення споживачів – ще в кризові 90-ті, а потім в розпал війни на сході в 2015-2017 роках енергосистему рятували від повного розвалу з допомогою запровадження надзвичайного стану.

До прикладу, 2015-го року «ручне» управління на енергоринку України тривало півроку – з осені й до весни.

В «Укренерго» завжди готові до застосування графіків відключень споживачів.

Існує декілька різновидів цих графіків, але найболючіший з них – графік протиаварійних відключень – це коли без попередження в темряву може враз зануритися пів-України заради спасіння енергосистеми від повного краху, тобто, від так званої каскадної аварії.

На заході таку аварію називають блекаутом – це коли без світла опиняється вся країна, а на відновлення подачі струму з-за меж держави знадобиться не один тиждень.

Востаннє влада запроваджувала надзвичайний стан в енергосистемі в лютому 2017 року через блокування поставок антрацитового вугілля з окупованої території Донбасу.

Тоді були віялові відключення споживачів з метою скорочення споживання антрациту, а нині більшість енергоблоків переобладнані під споживання вугілля газової групи, тому що головні потужності з видобутку антрациту залишилися на окупованій території.

Нині ж у країні зовсім інша ситуація, але через провальну підготовку до осінньо-зимового періоду та ще й на тлі політичного протистояння олігархічних угруповань (Ахметова та Коломойського) енергетика опинилася на межі колапсу.

Провідні учасники енергоринку вже навіть заговорили про необхідність відмови від нового енергоринку і повернення до старої моделі англійського пулу – з метою відновлення ручного управління.

Чому станції без запасів вугілля?.

Про відсутність запасів вугілля активно заговорили на початку вересня.

На думку лідера шахтарських профспілок, народного депутата Михайла Волинця, незадовільна ситуація довкола накопичення вугілля на складах ТЕС напряму пов’язана з проблемами ціноутворення на енергоресурси.

Він першим заявив про можливість віялових відключень споживачів.

«Якщо нове керівництво держави – президент і парламент і Кабмін не об'єднають зусилля, то ми можемо опинитися перед тим, що будуть обмеження подачі електроенергії підприємствам.

Буде просто віялове відключення, без всякого попередження», - попередив Волинець.

Проте в команді Зеленського вирішили перекласти відповідальність на ДТЕК Ріната Ахметова, якому належить 75% всієї теплової генерації.

Мовляв, це штучно створений ажіотаж для нагнітання ситуації, мета якого - підняти ціну на електроенергію.

«Не можна використовувати запаси вугілля на складах як спосіб шантажу для підвищення тарифів», - заявив народний депутат Андрій Герус після наради за участі президента Зеленського на тему роботи нового ринку електроенергії та підготовки до зими.

Але що ж відбувається в дійсності з опалювальним сезоном 2019-2020 років?.

З таким запитанням «Главком» звернувся до ДТЕК, і почув таку відповідь:.

«Ми докладаємо максимум зусиль, щоб країна успішно перезимувала – без відключень світла і тепла.

З початку вересня ДТЕК нарощує запаси вугілля на складах ТЕС: було 470 тис.

т, а на 13 вересня запаси зросли більше ніж на 20 % і вже становлять 601 тис.

Українське вугілля – це основний пріоритет компанії.

За 8 місяців ми видобули 15 млн т, всього до кінця року гірники планують видобути понад 23 млн т», - повідомили «Главкому» в ДТЕК .

«Що стосується антрацитових шахт ДТЕК в Ростовській області, то Росія досі не дає квот на постачання вугілля на адресу наших підприємств.

Тому альтернативним шляхом отримання додаткових обсягів вугілля є імпорт.

Ми вже законтрактували 388 тис.

т газового вугілля з Південної Америки.

Ціна такого вугілля вища за вартість палива за ціною «Роттердам плюс», - повідомили в ДТЕК, акцентуючи на невдалій спробі закупити вугілля на Українській енергетичній біржі.

- Усі вісім сесій торгів із закупівлі вугілля на майданчику біржі завершилися безрезультатно, постачальників не було, хоча ми запропонували ціну, розраховану на основі котирування API2, і яка включає вартість фрахту, перевалки в порту і залізничний тариф від порту або кордону України до ТЕС (тобто, за формулою «Роттердам+»).

Ця ціна покривається граничними цінами (встановленими НКРЕКП після запуску нової моделі енергоринку – «Главком») на електроенергію на ринку».

Отже, для потреб теплових електростанцій ДТЕК не вистачає власного вугілля, а з імпортом є великі проблеми.

Бо дефіцит можна було б покривати за рахунок вигідного імпорту – адже нині ціна вугілля Роттердаму впала до $62-65 (еквівалент 1612 – 1690 грн) за тонну.

До слова, із запуском нової моделі ринку формула «Роттердам+» в Україні не діє, однак нею не заборонено користуватися для розрахунку вартості імпортованого вугілля.

При цьому українцям все одно доведеться готуватися до подорожчання електроенергії.

Про це вже попередила голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Оксана Кривенко.

Дійсно, цього вимагає й закон про ринок електроенергії – ціни для промисловості та населення повинні з часом зрівнятися.

Преференції для Коломойського?.

Попри все кричуща ситуація з забезпеченням вугілля склалася на одній з найпотужніших енергогенеруючих компаній України – державному ПАТ «Центренерго», куди входять Вуглегірська, Зміїівська та Трипільська ТЕС.

«Главком» писав про те, що підприємства бізнесмена Ігоря Коломойського купують для «Центренерго» російське вугілля через фірму-»прокладку» за ціною, яка вище «Роттердам+», а вироблену електроенергію продають на підконтрольні олігарху феросплавні заводи за збитковими для «Центренерго» цінами.

За даними заступника директора Агентства моделювання ситуацій Олексія Голобуцького, «якщо фірми Коломойського постачають російське вугілля за ціною 2000 грн за тонну, а купляють електроенергію за 1,30 грн за к.

Вт-годину (при собівартості 1,50 грн за к.

Вт-год), то це означає, що всіх нас, як співвласників державного майна, грабують.

При цьому роблять це двічі: перший раз - коли продають сировину за завищеною ціною; другий – коли купують його продукцію значно нижче собівартості», - пояснює в соцмережах Голобуцький.

Але правоохоронні органи не реагують на викривальні публікації про корупцію у держкомпанії, тому народний депутат Михайло Бондар спрямував депутатське звернення до голови НАБУ Ситника, а відповіддю пообіцяв поділитися з «Главкомом».

До речі, раніше для електростанцій «Центренерго» вугілля постачала компанія ДТЕК, а також міжнародні трейдери.

«А тут з'являється компанія («Нафта Форс» - «Главком») з орбіти інтересів Ігоря Коломойського, відомого українського бізнесмена, якого пов'язують з Зеленським.

Вона завжди торгувала нафтопродуктами, а тут вирішила поторгувати вугіллям, і це викликало певні непорозуміння.

Там величезна сума, там майже на 700 млн грн вони повинні поставити цього вугілля - це 350 тис.

тонн, це майже третина обсягу, який потребує «Центренерго», - заявив член спостережної ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

«Відсутність реакції НАБУ і САП на корупційні схеми Коломойського в «Центренерго» пов'язане з готовністю влади легалізувати олігарха в сфері енергетики», - написав ексглава НКРЕКП Дмитро Вовк на своїй сторінці в Facebook, коментуючи зустріч президента з олігархом, на якій обговорювали питання енергетики.

Ексглава НКРЕКП зазначає, що антикорупційні органи і раніше закривали очі на зловживання з боку Коломойського.

«Бездіяльність НАБУ і САП щодо дій Коломойського нікого не дивує - багаторічний податковий борг «Укрнафти» (читай борг перед бюджетом) в розмірі вже 15.8 млрд грн на серпень 2019 року, викликаний вимиванням коштів на пов'язані з Коломойським компанії «Роги і копита», вже четвертий рік припадає пилом в НАБУ і САП», - написав Вовк.

Схоже на те, що люди з орбіти Коломойського доводять до банкрутства компанію «Центренерго», щоб не допустити її приватизації, адже вона втрачає свою привабливість для потенційних інвесторів і охочих взяти участь в її приватизації.

По суті, це відповідає інтересам олігарха, який хоче зберегти над нею контроль.

За два місяці роботи в «Центренерго» нового менеджменту, близького до Ігоря Коломойського, компанія стала збитковою - за оцінками експертів, сума збитків лише за липень-серпень становить 1,3 млрд грн.

Хто наступний?.

Схоже, фінансові потоки державної компанії «Центренерго» Коломойський вже осідлав, і тепер взявся за ще одну потужну державну компанію – НЕК «Укренерго».

Спочатку Коломойський включив усі можливі важелі впливу для зниження ціни електроенергії для промисловості - і в нього все вийшло.

«Главком» писав про те, як відразу після запуску 1 липня нової моделі енергоринку - під шаленим тиском з боку структур олігарха - НКРЕКП знизила на 10,2% тариф на послуги з передачі електроенергії магістральними мережами на друге півріччя 2019 року для «НЕК «Укренерго».

З 1-го жовтня тариф на диспетчеризацію «Укренерго» знову буде знижено на 10% порівняно з попереднім тарифом (8,9 грн/МВт∙год), що діяв в серпні 2019 року.

Це вигідно власнику потужних металургійних підприємств – а Коломойський контролює Нікопольський та Запорізький феросплавні заводи, в собівартості продукції яких частка електроенергії - 50%, адже ці заводи живляться напряму від високовольтних ліній електропередач компанії «Укренерго».

Але попри вказане зниження тарифу, вже два місяці поспіль адміністративне приміщення «Укренерго» пікетують робітники заводів Коломойського та інших металургійних підприємств, які оскаржують в суді тарифи «Укренерго» на передачу електроенергії та оперативно-диспетчерське управління на друге півріччя 2019 року.

Пікет під стінами «Укренерго», 12 вересня 2019 року.

Але, схоже, мета цих пікетів давно вийшла за рамки тарифних проблем – тут превалює бажання запровадити свій менеджмент у компанії, що, власне, й підтвердив сам Коломойський.

Реагуючи на заяву в.

голови правління НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука про те, що національній енергетичній компанії загрожує банкрутство, зокрема, через борги підприємств Коломойського, олігарх похитав головою і сказав: «Він засидівся там на цьому місці».

Коли проблема зимових запасів вугілля досягла апогею, її вирішенням зайнялися на найвищому рівні, але з урахуванням в першу чергу інтересів Коломойського.

В середині вересня у пресі навіть оприлюднили фото зустрічі президента Зеленського з Коломойським на тему посилення конкуренції на ринку електроенергії.

«Зустріч президента Володимира Зеленського з бізнесменом Ігорем Коломойським, серед іншого, була присвячена питанню ціни вугілля, забезпечення ефективністю роботи суб’єктів генерації електроенергії, питанню стабілізації і демонополізації ринку, посиленню конкуренції на ньому», - повідомив міністр енергетики та охорони навколишнього середовища Олексій Оржель.

Відразу ж «Главком» звернувся до прессекретарки міністра Олени Колтек із запитанням, що конкретно буде зроблено для недопущення катастрофи в енергетиці? «Міністерство працює, щоб катастрофи не було.

Будемо обов`язково інформувати», - пообіцяла «Главкому Колтек.

Підсумовуючи поточні дані про підготовку електростанцій до зими, можна зробити висновок: за рахунок збільшення імпорту електроенергії будуть компенсовані простої енергоблоків через відсутність палива.

А ще – поява нових потужних конкурентів на енергоринку зупинить бажання шантажувати деяких виробників електроенергії з метою підвищення ціни на електроенергію.

Прикро лише те, що Україна поступово перетворюється з потужного експортера електроенергії в імпортера.

І підштовхує до цього не лише падіння власного видобутку вугілля та блокування Росією поставок вугілля з власної території, але й боротьба між олігархічними кланами з метою переділу енергоринку.

«Теплову генерацію майже повністю накрив величезний «касовий розрив» - Юрій Саква.

До запуску нового ринку всі залучені кредити банків на закупівлю вугілля (5,4 млрд грн) були повністю використані, і до старих боргів додалися нові.

В червні перед переходом до нового ринку був безпрецедентно низький рівень оплати за електроенергію - 40%, тому борги зросли ще на 4 млрд грн, і вже набралося 30 млрд грн (борг енергоринку перед генеруючими компаніями – «Главком»), - повідомив колишній заступник міністра енергетики, екс-директор ДП «Енергоринок» Юрій Саква.

За його даними, «вугілля, накопичене тепловими електростанціями на початок року по $100 за тону спалили ще в першому півріччі, коли діяли занижені ціни на ринку електроенергії.

А далі станції працювали практично з коліс.

Обігових коштів для покриття «касового розриву» немає – вони повністю вимиті.

А зима попереду», - попереджає Юрій Саква.

Наталка Прудка, «Главком».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кремль предупредил три мировые столицы: готовит сокрушительный удар возмездия
Comments UA
2024-05-03T12:51:15Z
Залужный прервал молчание. ФОТО
Новости Украины
2024-05-05T04:54:41Z
Путин выставил в Москве трофейную технику Запада: как реагируют в мире
Comments UA
2024-05-05T17:21:53Z
Сын Тягнибока получил ранения на фронте
TSN
2024-05-05T23:57:01Z
Глава Китая заявил, что Пекин готов работать для окончания войны в Украине
TSN
2024-05-05T23:51:28Z
Байден может отказаться от выборов в пользу другого кандидата - СМИ
Корреспондент
2024-05-05T23:03:11Z
Слишком много возмущалась. Россия отказала в гражданстве известной пропагандистке
Comments UA
2024-05-04T15:36:04Z
Politico заявляет, что Украина готова сесть за стол переговоров с РФ, если бы не одно "но"
Comments UA
2024-05-04T06:27:21Z
В ЕС ответили, в каких границах Украина войдет в объединение
TSN
2024-05-03T17:36:32Z
Часть пенсий уже пересчитали: кто получит новые размеры выплат с 1 мая
Обозреватель
2024-05-03T21:28:09Z
Коммуналка в Украине вырастет еще сильнее: что подорожает быстрее
Обозреватель
2024-05-05T22:31:46Z
Кредиторы Украины требуют вернуть долги – WSJ
Обозреватель
2024-05-05T11:16:47Z
Цифра удивит: сколько можно было бы заработать, если пять лет назад купить на $1 тыс. золото
Обозреватель
2024-05-04T01:14:24Z
Банки в Украине серьезно пересмотрят ставки по депозитам: чего ждать до конца 2024 года
Обозреватель
2024-05-05T23:49:14Z
Без документов начнут забирать землю: что нужно оформить украинцам
Обозреватель
2024-05-05T21:28:25Z
Возвращение беженцев откладывается: в этом году из Украины уедут еще 200 тысяч человек - НБУ
Обозреватель
2024-05-03T13:37:54Z
Курс доллара в Украине в мае 2024 года: придется ли "мчаться на всех парах", чтобы купить валюту
Знай
2024-05-03T18:36:25Z
ПриватБанк заблокировал карту клиентки: названа причина, по которой ограничат счет любого
Обозреватель
2024-05-04T06:43:07Z
Бойцы ВСУ показали штурм и захват оккупантов в плен – мощные кадры
TSN
2024-05-05T13:36:05Z
В Крыму россияне перекидывают "Грады" в сторону Херсонской области. Фото и видео
Обозреватель
2024-05-05T23:07:20Z
"Россияне активизировались накануне 9 мая": в ВСУ рассказали, какие города под угрозой
TSN
2024-05-04T16:27:49Z
"Без соседей": в Карпатах дом продают за $8,8 тысячи, как выглядит жилье в лесу
Обозреватель
2024-05-04T22:55:10Z
Россияне запустили КАБы по Харьковскому району
ZN UA
2024-05-05T23:35:15Z
Любовный гороскоп для всех знаков Зодиака на неделю с 6 по 12 мая 2024 года
Фокус
2024-05-05T23:00:43Z
Не знали, что прилетят ATACMS : сотни российских военных собрались на открытой местности, — Forbes
Фокус
2024-05-03T06:57:55Z
Удар по Харькову: выросло количество раненых
Корреспондент
2024-05-05T13:42:36Z
До последнего пытался спасти раненых: на фронте погиб волонтер и доброволец Эдуард Хатмуллин. Фото
Обозреватель
2024-05-05T20:28:48Z
Украинцам кардинально изменят правила оплаты коммуналки: к чему готовиться
Знай
2024-05-04T10:31:14Z
Заместитель Умерова начал подписывать приказы как исполняющий обязанности министра обороны
UAToday
2024-05-04T03:42:57Z
Бесплатный проезд для всех: украинцам отменят плату за коммунальный транспорт
Знай
2024-05-05T20:12:57Z
"Никого никуда не сажают": оккупанты обсуждают дезертирство из армии РФ. Перехват
Обозреватель
2024-05-05T20:01:40Z
6 мая 2024 года: Иова Многострадального — что сегодня нельзя делать
Фокус
2024-05-06T00:00:06Z
Поливальный понедельник: традиции празднования
ZN UA
2024-05-05T23:35:23Z
Страстная суббота: что нужно делать в этот день
ZN UA
2024-05-03T21:31:56Z
Украинцы ломятся в ТЦК перед принятием нового закона о мобилизации: но добровольцами "почти не пахнет"
Знай
2024-05-03T06:36:14Z
Праздник 3 мая: что нельзя делать сегодня в Страстную пятницу
Telegraf
2024-05-03T03:33:00Z
Активность вражеских беспилотников и взрывы в Харькове: главные новости ночи 4 мая 2024 года
TSN
2024-05-04T03:33:19Z
В РФ за сутки намело полутораметровые сугробы, на федеральной трассе 30-километровый затор. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-05T13:24:30Z
В Киеве на Троещине приготовление еды на Пасху едва не привело к трагедии. Подробности и фото
Обозреватель
2024-05-04T13:52:30Z
"Россия в огне": в Москве загорелся склад и автосервис. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-04T16:12:49Z
ГУР подтвердило, что в Бердянске ликвидировали организатора пыточной
UAToday
2024-05-05T18:51:17Z
Номер заблокирован, кредит оформлен: искусные мошенники набрали денег на ничего не подозревавшего мужчину
Знай
2024-05-05T18:06:35Z
Берлин в токсичном дыме: горит завод компании, производящей ПВО Iris-T
Telegraf
2024-05-03T15:55:48Z
Уронили КАБ на дом: в Белгороде упала бомба, которую ВС РФ запустили по Харькову
Фокус
2024-05-04T14:18:13Z
Мощный пожар на заводе в Берлине: появилось важное уточнение
Апостроф
2024-05-03T14:09:57Z
Жена футболиста сборной Украины разделась топлес на Сейшелах и поразила формами. Фото
Обозреватель
2024-05-05T18:01:17Z
"Ты дерьмо Ярмоленко". Стадион в Лондоне устроил обструкцию Мудрику. "Челси" отомстил за украинца. Видео
Обозреватель
2024-05-05T15:58:26Z
Сауль Альварес с нокдауном разбил соперника и защитил звание абсолютного чемпиона мира
TSN
2024-05-05T08:36:26Z
Тренер "Реала" принял новое решение по вратарю сборной Украины
Обозреватель
2024-05-03T07:34:07Z
Валенсія з Яремчуком поступилася Алавесу
Football.ua
2024-05-05T18:43:30Z
"Байер" смял соперника в Бундеслиге и продлил свою рекордную беспроигрышную серию
TSN
2024-05-05T18:33:12Z
Тренер "Реала" озвучил вердикт вратарю сборной Украины перед матчем с "Баварией"
Обозреватель
2024-05-03T12:43:30Z
Футбольная команда с женщинами в составе вышла на матч полностью голой. Фотофакт
Обозреватель
2024-05-05T19:52:09Z
"Дженоа" без Малиновского на последних минутах избежала поражения в "перестрелке" с "Миланом"
TSN
2024-05-05T19:21:59Z
Будьте внимательны на дороге: популярная ошибка может стоить вам 8500 гривен
Знай
2024-05-05T03:21:25Z
Никогда так не поступайте: что запрещено оставлять в машине в жару
Апостроф
2024-05-04T23:18:47Z
Как четверть века выпускали «танцующие» автомобили
AutoCentre
2024-05-03T19:13:32Z
В Киеве замечена редкая Subaru Impreza
AutoCentre
2024-05-05T11:07:29Z
Должны знать все водители: что нужно сделать с авто до лета
Апостроф
2024-05-05T23:12:41Z
Культовый DeLorean из «Назад в будущее» возвращают в производство
AutoCentre
2024-05-05T15:13:47Z
Каким был первый немецко-испанский автомобиль
AutoCentre
2024-05-04T15:16:45Z
Выпущена почтовая марка с Бертой Бенц и первым автомобилем
AutoCentre
2024-05-03T18:25:58Z
Toyota показала улучшенный дешевый внедорожник и назвала его цену
Обозреватель
2024-05-03T04:10:05Z
До какого процента нельзя разряжать свой телефон: почти все ошибаются
Telegraf
2024-05-05T17:57:31Z
Больше не выманят деньги: как проверить, что сайт, банковская карта или мобильный номер являются мошенническими
Знай
2024-05-05T04:21:21Z
Как правильно полностью удалять сообщения в Telegram: есть два простых способа
Политека
2024-05-05T20:01:43Z
На Солнце зафиксировали две мощные вспышки: когда на Земле почувствуют последствия
Обозреватель
2024-05-05T22:07:59Z
Постоянная нехватка внутренней памяти на смартфоне: как быстро решить проблему
Политека
2024-05-05T17:46:21Z
Таропрогноз на 6 мая 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в понедельник
Telegraf
2024-05-05T17:45:35Z
Загадывайте желание: над Землей пройдет один из сильнейших звездопадов XXI века
Апостроф
2024-05-04T09:21:26Z
Фанатам Fallout предложили получить рюкзак Люси, но это очень дорого: что внутри
Знай
2024-05-05T18:51:01Z
Обнаружен новый вид пауков
ZN UA
2024-05-04T05:29:04Z
Почему так воняет в "панельках" в квартирах - главные причины невыносимого запаха, от которого не скрыться
Знай
2024-05-05T02:51:55Z
День ангела 6 мая: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-05-05T21:21:32Z
Сколько можно хранить вареные яйца: названо точное время
Comments UA
2024-05-05T08:06:37Z
Защитят ваш дом от зла и нечисти: популярные ритуалы и приметы
Апостроф
2024-05-05T20:12:03Z
Лучше любых котлет: звезда "Мастер Шеф" дал рецепт куриных рулетиков с грибами
Политека
2024-05-05T23:01:44Z
Они отважатся на этот шаг: топ-5 знаков Зодиака, которые изменят профессию в мае
Апостроф
2024-05-05T20:21:46Z
Картошка в сметане, как молодая: приготовьте, пока не начался сезон
Обозреватель
2024-05-05T19:04:04Z
Как правильно выращивать лук и чем подкормить: секреты для щедрого урожая
Апостроф
2024-05-04T18:42:03Z
Всего одно растение избавит от всех слизней и сорняков на даче: удачный лайфхак
Telegraf
2024-05-04T17:45:05Z
Свадьба года: бракосочетание миллиардера Умара Камани и модели Нады Адель стоила 20 млн фунтов
Фокус
2024-05-05T15:30:06Z
Мария Яремчук беременна? В сети появилось видео пропавшей певицы, а инсайдеры предположили, кто может быть отцом
Обозреватель
2024-05-04T06:53:20Z
Опухла и изменилась до неузнаваемости: Анна Тринчер показала искалеченное лицо - "Есть невозможно, смотреть на себя невозможно"
Знай
2024-05-03T19:51:28Z
Владимир Остапчук оказался под капельницами
TSN
2024-05-03T17:03:07Z
У российской телеведущей из-за ботокса потек глаз
Comments UA
2024-05-05T20:45:53Z
"Сын" Олега Винника отрекся от уехавшего за границу артиста
Comments UA
2024-05-05T19:18:22Z
"Это незаконно": полуобнаженная Тина Кароль без нижнего белья похвасталась соблазнительными изгибами
Знай
2024-05-05T03:51:53Z
Роскошный дом Мэттью Перри, который актер приобрел за 4 месяца до смерти, снова выставили на продажу. Фото
Обозреватель
2024-05-05T15:16:46Z
Любовный треугольник. Обзор эротической спортивной драмы "Соперники" с Зендаей
Фокус
2024-05-04T11:15:48Z
Кто не должен идти в ТЦК с 18 мая: с какими болезнями не мобилизуют
UAToday
2024-05-05T18:51:05Z
Опаснее тревоги и печали: ученые узнали, как чувство гнева повреждает наше сердце
Фокус
2024-05-05T11:27:38Z
Почему выпадает очень много волос: врачи объяснили, какого витамина не хватает организму
TSN
2024-05-05T14:33:31Z
Как избавиться от плесени на стенах: существует простой рецепт
Апостроф
2024-05-04T11:12:55Z
Необычные способы просить помощи: физиотерапевт рассказала о 5 "языках" стресса
Фокус
2024-05-05T19:03:01Z
Новая опасность диабета: заболевание может повышать риск развития рака
Фокус
2024-05-05T16:42:40Z
Ваши дети в опасности, если вы их моете мылом: доктор Комаровский предупредил родителей
Знай
2024-05-04T18:21:21Z
Без лишней драмы: 10 психологических лайфхаков, чтобы легче переживать потрясения и стресс
Marie Claire
2024-05-04T13:01:18Z
Зарубежные врачи отказали: в Украине кардиохирурги спасли жизнь 5-летнему мальчику
Telegraf
2024-05-03T13:36:42Z