/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2018_07%2F1531134634-8667.jpg)
Побільшало українців, які хочуть залишитись у Польщі й працювати за гарну зарплату – дослідження
16:21, 19 вересня 2019.
10.
66,5% респондентів серед аргументів імовірного переїзду назвали кращу якість життя, 46% – гарний заробіток і кращі перспективи для дітей.
Майже дві третини українських заробітчан обмірковують залишитися жити в Польщі й перевезти туди своїх рідних / Фото УНІАН.
Збільшилась кількість українців, котрі хочуть переїхати до Польщі.
Про це йдеться у дослідженні «Українці на польському ринку праці: досвід, виклики та перспективи.
Звіт EWL», пише Польське радіо.
Автори дослідження пояснюють вибір українців кращими умовами проживання в Польщі, комфортної соціальної інтеграції й незначного мовного бар'єра.
«Вважаю, що культурна близькість – це той фактор, завдяки якому ми можемо боротися за українців», – сказав президент правління компанії EWL S.
A Анджей Коркус.
Інше дослідження цієї компанії показує, що на одну третю збільшився відсоток і тих, хто обрав би Польщу постійним місцем свого проживання.
Понад 40% з них мають вищу або неповну вищу освіту.
66,5% респондентів серед аргументів імовірного переїзду назвали кращу якість життя, 46% – гарний заробіток і кращі перспективи для дітей.
Близько три чверті опитаних вважають, що надання посвідки на постійне місце проживання в Польщі вплине на їхній вибір переїхати.
Обмірковують залишитися жити в Польщі й перевезти своїх рідних майже дві третини українських заробітчан.
Крім того, суттєво зросла кількість тих, хто хоче заробляти в Польщі від 13 до 15 злотих за годину (33%), а частка респондентів, котрі очікують 15-20 злотих за годину, збільшилась майже утричі (19%).
Водночас у 2019 році за мінімальну погодинну ставку погодилося би працювати тільки 6% опитаних, тоді як торік таких було 40%.
Самі ж поляки для постійного місця проживання обирають найчастіше Німеччину – через вищу зарплату (86,7%) та вищий рівень життя (44,4%).
«У нас є багато переваг, але працівники з України мають вже інші ринки праці.
Також змінився повністю профіль працівника.
Він став краще освіченим, досвідченим і свідомим.
Беручи це до уваги, ми повинні швидко змінювати процедури, які забезпечать триваліше перебування працівників у нашій країні», – додав Анджей Коркус.
#Польща#українці#заробітчани#заробітки в Польщі.