MY.UAНовини
Брюссельська пастка, або Як Україна і Росія узгоджують новий газовий контракт
Брюссельська пастка, або Як Україна і Росія узгоджують новий газовий контракт

Брюссельська пастка, або Як Україна і Росія узгоджують новий газовий контракт

Третій раунд «конструктивного» провалу – таким став підсумок тристоронніх консультацій за участі керівників міненерго України і Росії, представників Єврокомісії, а також керівників «Нафтогазу» та «Газпрому», які 19 вересня пройшли в Брюсселі з метою підписання нового довгострокового контракту на транзит російського газу через Україну після 2019 року.

А по закінченню зустрічі прозвучав шокуючий вердикт: «Україна повинна готуватися до припинення транзиту російського газу.

Російська сторона поки не приймає консолідовану позицію європейської та української сторони щодо виконання рішення Стокгольмського арбітражу… до переговорів так і не дійшли», - написав виконавчий директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

Та чи дійсно так безнадійно вимальовується перспектива транзитного газопроводу, який щороку формує для України дохід за прокачки російського газу в країни Європи близько $2,5-3 млрд? Схоже, що ні, адже Росія таки розраховує на послуги української газотранспортної системи (ГТС) після 2019 року.

Питання в тому, на яких умовах буде пролонговано співпрацю.

В експертному середовищі навіть побутує думка, що переговори в Брюсселі пройшли б набагато конструктивніше, якби «Нафтогаз» був повністю усунутий від цих консультацій.

«Складається враження, що комусь в «Нафтогазі» дуже вигідно, щоб з 1 січня 2020 року транзиту взагалі не було, бо ми всі стали заручниками перемоги в Стокгольмському арбітражі», - повідомило «Главкому» власне урядове джерело.

Як і на попередніх високих зустрічах, російська сторона продовжує наполягати: передумовою початку переговорів щодо нового контракту на транзит має стати відмова України від виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Доцільно нагадати, що виграш зумовлений тим, що протягом декількох років «Газпром» подавав в українську ГТС для транзиту обсяги газу, менші ніж 110 млрд кубометрів на рік, а саме такий обсяг був обумовлений окремим пунктом міжурядової угоди 2009 року.

В результаті на початку 2018 року «Нафтогаз» виграв Арбітраж за договором з транзиту газу через Україну на суму близько $4,6 млрд.

Частину коштів було повернуто як залік - на суму $2,1 млрд.

А залишок – $2,7 млрд - «Газпром» не збирається повертати, сподіваючись виграти справу в арбітражі, або ж схилити Україну до мирової угоди.

Україна і Росія узгоджують новий газовий контракт.

Транзитний контракт чи судові позови?.

Отже, «Газпром» пропонує Україні відмовитися від виграних у суді $2,7 млрд, і тоді обіцяє розпочати переговори про новий контракт.

Але українська сторона з цим не погоджується, натомість розраховує виграти ще одну розпочату справу в Стокгольмському арбітражі на $12 млрд, розгляд якої заплановано в жовтні 2020 року.

Суть позову «Нафтогазу» полягає в тому, щоб змусити «Газпром» відшкодувати знецінену вартість і повну амортизацію української ГТС, але за умови, що з 2020 року не буде транзиту російського газу.

«Якщо ж з «Газпромом» буде укладено договір, тоді не буде підстав для позову.

Тому виникає запитання: чи не використовує «Нафтогаз» можливість забезпечити нульовий транзит для того, щоб отримати ще одну – на відміну від першої - примарну перемогу в Стокгольмському арбітражі? Але що для України є первинним: газотранспортна система чи судові позови?», - розмірковує урядовий експерт, схиляючись до вибору на користь ГТС, в послугах якої зацікавлений російський монополіст.

Дійсно, «Газпром» розуміє, що не встигне добудувати газопровід «Північний потік-2» в обхід України до 1 січня 2020 року, коли завершиться діючий транзитний контракт з Україною.

Якщо ж врахувати ще й вигідне Україні та Польщі рішення суду ЄС (ухвалено 10 вересня ц.

р.) про скасування права монопольного використання «Газпромом» газопроводу Opal, то його потреба в прокачуванні газу через Україну в 2020 році сягне 80 млрд куб м, тобто, майже в таких же обсягах, як в 2018 році – було майже 87 млрд куб м.

Раніше «Газпром» наполягав на продовженні поточного контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом», але з 2020 року його партнером має стати новий оператор ГТС - ПАТ «Магістральні газопроводи України», але з визначенням оператора є проблеми, але про це пізніше.

Обхідний газопровід «Північний потік-2» розрахований на щорічне транспортування близько 55 млрд кубометрів газу з РФ через Балтійське море до Німеччини, тобто, ці обсяги підуть в обхід України, але не факт, що й після 2020 року він стовідсотково буде заповнений газом.

Водночас за будь-яких обставин «Газпром» повинен виконувати свої контрактні зобов`язання перед європейськими споживачами, а відтак, без ГТС України йому не обійтися.

Отже, обидві сторони зацікавлені у співпраці, але Україна наполягає на довгостроковому контракті терміном не менше 10 років з мінімальними щорічними обсягами прокачування 60 млрд кубометрів, тоді як росіяни планують короткострокову співпрацю – лише до того часу, як на повну силу запрацює «Північний потік-2».

Як і коли цю дилему буде вирішено, прогнозувати складно.

Розглядається декілька варіантів, серед яких – підписання угоди, що передбачає постачання газу в Україну напряму від «Газпрому» зі скидкою і домовленістю про транзит на комерційно привабливих умовах, тобто, тариф на прокачування газу має бути не вище європейського.

Але ж цей варіант несе ризики для енергетичної безпеки України, адже Кремль неодноразово застосовував газовий вентиль для політичного тиску, тому розпочата Путіним війна змусила Україну повністю відмовитися від прямих закупок російського газу.

Чому «Газпрому» вигідні європейські правила?.

Практично поза увагою громадськості та преси залишилися ризики для України в разі переходу на європейські правила співпраці, тоді як «Газпром» сприйняв цю пропозицію української сторони як тріумфальну перемогу.

Тож обидві сторони назвали конструктивною тристоронню зустріч в Брюсселі, яка тривала лише 40 хвилин, але до переговорів так і не дійшли.

«Якщо коротко підсумувати переговори по майбутньому транзиту російського газу через Україну, то сторони домовилися домовлятися.

І нічого більше….

висновки доволі невтішні», - заявив колишній народний депутат Вадим Денисенко на своїй сторінці у Фейсбуці.

На цій зустрічі Україна нібито передала Росії проект нового договору про транзит газу, а також дорожню карту анбандлінга «Нафтогазу», ухвалену урядом за день до зустрічі в Брюсселі.

«Нафтогаз» позитивно сприйняв реакцію «Газпрома», який погодився працювати за європейськими правилами з 1 січня 2020 року, але за умови, що ці правила будуть в повній мірі впроваджені в Україні до кінця поточного року.

«До наступного раунду перемовин у жовтні є багато «домашньої» роботи по вдосконаленню українського законодавства», - наголосив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Але скоріш за все «домашнє» завдання буде провалено, але про це пізніше.

Отже, головний підсумок зустрічі голови Міненергоекології Олексія Оржеля з російським колегою Алєксандром Новаком та віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем: Росія, Україна та ЄС погодилися, що транзит газу з 2020 року буде здійснюватися за європейськими правилами, якщо Київ до 1 грудня імплементує їх положення.

Якщо це станеться, «Газпром» висловив готовність з 2020 року бронювати виставлені на аукціонні торги потужності української ГТС в потрібних йому обсягах і термінах.

Український оператор ГТС не зможе виставити зобов`язання бронювати відразу на декілька років, а не на місяць, чи максимум рік.

«Перехід з 1 січня 2020 року на енергетичне законодавство ЄС містить для нас певну пастку», - застерігає відомий експерт Леонід Уніговський на своїй сторінці в Фейсбуці, посилаючись на нормативний документ ЄС, згідно з яким потужності замовляються максимум на рік.

- Росіяни будуть це використовувати, змушуючи нас продавати потужності максимум на рік, а може і на квартал чи місяць».

Головна вимога європейських правил полягає в тому, що одному замовнику транзитних послуг не можна продавати право користування всіма 100% потужності ГТС.

До прикладу, якщо «Газпром» хоче замовити потужність на щорічне прокачування через українську ГТС газу обсягом 110 млрд кубометрів, то йому можна продати право лише на 55 млрд куб мв.

Враховуючи, що загальна потужність української ГТС - 140 млрд кубометрів, то «Газпрому» дозволяється продати 70 млрд кубометрів, а решту потужності можна буде потім виставити на аукціони.

Якщо Україна запровадить європейські правила при користуванні ГТС, то «Газпром» зможе з 2020 року спочатку купити послуги на 3 місяці, потім ще декілька разів на такий же термін – і так буде до тих пір, поки не добудує обхідний газопровід «Північний потік-2».

І тоді у росіян відпаде потреба підписувати довгостроковий контракт, тобто, Україна сама себе заганяє у капкан.

Щоб цього не сталося, український оператор ГТС за підтримки ЄС мав би якомога швидше укласти довгострокову транзиту угоду з прокачування щорічних обсягів газу не менше ніж 60 млрд кубометрів, а решту наявної потужності - 80 млрд кубометрів – український оператор ГТС зможе виставляти на аукціонні торги.

Хто ж таки стане новим оператором ГТС, сертифікованим відповідно з європейськими правилами і який підпише контракт з «Газпромом»?.

Андрій Коболєв (крайній зліва), Олексій Оржель (другий праворуч), Юрій Вітренко (крайній праворуч).

Уряд прийняв модель Коболєва.

За декілька днів до зустрічі в Брюсселі віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович в телефонній розмові з міністром енергетики та захисту навколишнього середовища Олексієм Оржелем нагадав про необхідність якомога скоріше завершити реформу під назвою «анбандлінг», тобто, провести реструктуризацію НАК «Нафтогаз України» і відділити з його складу газотранспортну систему, якою нині управляє дочірня структура НАКа - «Укртрансгаз».

Київ прислухався і рівно за день до зустрічі в Брюсселі Кабінет Міністрів постановою №840 затвердив нову модель анбандлінгу - відмінну від тієї, яку три роки поспіль намагався запровадити попередній уряд, але вийшло через протидію голови «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

Тепер нова модель враховує позицію Коболєва.

«Базою для формування нового оператора є ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» («ОГТСУ») - це дочірня компанія «Укртрансгазу» - до неї ми вже перевели задіяний при транспортуванні газу персонал, передали потрібні для цієї діяльності активи, IT-системи та налагодили необхідні бізнес-процеси.

Саме вона має пройти сертифікацію НКРЕКП та Енергетичного співтовариства», - повідомив Коболєв у Фейсбуці.

Але ж новий оператор «ОГТСУ» залишається структурою, пов`язаною з «Нафтогазом України», а це суперечить європейськими правилам.

Тому в новій моделі уряд врахував напрацювання попереднього уряду, який ще 2017 року створив державне ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ) – саме ця компанія має підписати контракт з «Газпромом» на транзит газу з 2020 року.

«Згідно з рішенням уряду, ПАТ «Магістральні газопроводи України» викупить ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» та з 1 січня самостійно управлятиме новим оператором (компанією «ОГТСУ» - «Главком»).

До переходу «ОГТСУ» у власність МГУ, держава передасть газотранспортну систему в господарське відання нового оператора.

Управління корпоративними правами МГУ уряд передав до Міністерства фінансів», - повідомив Коболєв.

До 1 грудня урядовий план потрібно завершити.

Затверджений урядом план робіт зобов’язує:.

розробити спеціальний закон про анбандлінг;.

збільшити статутний капітал ТОВ «Оператор газотранспортної системи України»;.

здійснити інвентаризацію та переоцінку державного майна, що забезпечує транспортування газу;.

розробити та подати до КМ проект договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «ОГТСУ» ( 100% статутного капіталу) між АТ «Укртрансгаз» та ПАТ «Магістральні газопроводи України» з розстроченнм платежу на 15 років і тд.

«Три роки попереднім урядам не вдавалося досягнути компромісів, а новий уряд за три тижні знайшов рішення, яке прийняли всі сторони процесу та підтримали європейські партнери», - поспішно зробив висновок міністр Оржель на своїй сторінці в Фейсбуці.

Проте власне урядове джерело «Главкома» стверджує, що прийнята урядом модель взагалі нежиттєздатна.

Приречений оператор?.

Затверджені в новій моделі анбандлінгу умови передбачають фінансові зобов’язання, які «Нафтогаз» за погодженням з урядом планує «навісити» на ПАТ «Магістральні газопроводи України».

Урядовий план зумовлює ряд значних ризиків, а саме:.

Штучне завищення статутного капіталу ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», частку якого має викупити МГУ.

Раніше в «Нафтогазі» заявляли, що викуп частки ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” здійснюватиметься МГУ за символічною ціною, адже туди не входить державне майно, тобто ГТС.

Але тепер вартість такої частки різко зросте, адже у статутний капітал можуть ввести все, що завгодно, тому вона може коштувати десятки мільярдів гривень.

Тому на її викуп відведено 15 років.

Без відповіді залишається питання, а що ж буде включено до збільшеного статутного капіталу ТОВ «ОГСУ»?.

Викликає ряд запитань вимога про передачу боргів на нового оператора за старими зобов’язаннями «Укртрансгазу» - а це можуть бути величезні борги перед «Нафтогазом» за небаланси газу.

Для чого це потрібно і що це за такі зобов’язання, яка їх сума? Коштом якого джерела здійснюватиметься фінансування таких зобов’язань, адже МГУ буде відповідати за ці борги? Чому новий оператор не може сам укладати нові договори для забезпечення своєї діяльності? Цілком зрозуміло, якщо на МГУ навісять вказані борги, то «Нафтогаз» матиме вплив на МГУ через суди за борги, а це суперечить європейським правилам.

Поспішна переоцінка державного майна (читай газотранспортної системи), яке вже було амортизоване шляхом прискореної амортизації.

Протягом 2016-2019 років за рішенням «Нафтогазу» вже була здійснена переоцінка державного майна (читай ГТС) в 20 разів, а відтак, сума амортизації також збільшилася в 20 разів.

Тобто, амортизація державного майна дійшла майже до нульового значення.

Але ж який наслідок такої переоцінки? Де відрахування від прискореної амортизації, які НКРЕКП включила до тарифу на транспортування газу? Чому новий оператор не може сам здійснити переоцінку такого майна, а повинен його прийняти за балансовою вартістю станом на 1 грудня, тобто вже після переоцінки за новим планом уряду, яка повинна пройти поспіхом до 10 жовтня і за цією переоціненою вартістю державне майно, тобто, ГТС, буде передано МГУ? Але ж тоді передане державне майно матиме приблизно нульову вартість, а відтак, в тариф не можна буде вставити суму амортизації, а це означає відсутність коштів на реконструкцію та ремонти ГТС.

Отже виходить, що попередній власник знецінив вартість ГТС практично до нуля, сума амортизації десь повинна бути.

Але де ж ці кошти від прискореної амортизації - це близько 70-90 млрд грн? Відповідь знають лише в «Нафтогазі».

Чи можна реально провести інвентаризацію та переоцінку майна, що перебуває в державній власності, за такий короткий термін? Відповідей немає.

Незрозумілий статус використання державного майна, тобто, ГТС.

Що повинен врегулювати окремий закон? Які його основні аспекти?.

На цьому перелік запитань не завершується.

Часу залишилося обмаль, а тому існує реальна загроза, що на завершальних перемовинах з Росією Україна може опинитися в позиції жертви, а відтак, доведеться забути про довгостроковий контракт з «Газпромом».

До речі, голова «Газпрому» Алєксєй Міллер припустив, що Україна не встигне провести реформу «Нафтогазу», а тому вважає за необхідне продовжити діючий контракт «Газпрому» з «Нафтогазом» на короткострокову перспективу.

Наталка Прудка, «Главком».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Експрацівник КДБ розповів, які операції може робити Путін
24tv
2024-04-26T17:00:33Z
В разі смерті Кадирова на Путіна чекає важка дилема – The Sunday Times
TSN
2024-04-29T14:00:40Z
РФ не збирається закінчувати війну в Україні: Пєсков зізнався, на що сподівається Путін
GlavRed
2024-04-29T05:27:20Z
Reuters пояснив, де Україні взяти кошти для війни: їх вистачить до 2028 року
UNIAN NET
2024-04-29T10:13:40Z
Дезінформаційна мережа в Telegram: як працює російська пропаганда на окупованих територіях
24tv
2024-04-29T16:03:19Z
До Києва із неоголошеним візитом прибув Столтенберг
ГЛАВКОМ NET
2024-04-29T16:03:12Z
Кілька дзвінків можуть вирішити хід війни в Україні: наскільки це реально
24tv
2024-04-26T19:03:26Z
ISW оцінив можливості України звільнити всі окуповані території
ГЛАВКОМ NET
2024-04-27T16:00:27Z
Поспішають просунутися: як росіяни діють в районі Часового Яру
24tv
2024-04-28T01:45:17Z
Панетоне: традиційний рецепт італійської паски, від якої в захваті весь світ
24tv
2024-04-28T14:33:56Z
3 найгірші місця в літаку, які ніколи не потрібно обирати: досвідом поділилася стюардеса
24tv
2024-04-28T12:42:25Z
Як швидко розносити тісне взуття: 7 простих способів, які точно допоможуть
GlavRed
2024-04-28T03:27:48Z
Стане в пригоді, як тільки стане спекотно: робимо морозиво з двох бананів
24tv
2024-04-27T21:00:17Z
"Теорія червоної нитки": дизайнери кажуть, що це ключ до створення ідеального інтер'єру
24tv
2024-04-29T15:45:58Z
Навіщо капронові колготки та совок для миття вікон: хитрий метод, який змусить скло блищати
Telegraf
2024-04-29T15:39:13Z
У спеку довго не псуватиметься і пліснявіти: ось як найкраще зберігати хліб
Telegraf
2024-04-28T05:12:26Z
Затхлий запах одягу після прання: звідки він береться та як уникнути
Telegraf
2024-04-28T10:18:11Z
Великдень на носі: 10 варіантів як прикрасити паску
ГЛАВКОМ NET
2024-04-27T18:00:14Z
Загрозливий стан: як розпізнати предіабет
ZN UA
2024-04-29T01:04:41Z
Жінка схудла на 200 кг: до і після
GlavRed
2024-04-27T21:27:18Z
Корисний домашній мармелад з трьох інгредієнтів: як приготувати
Обозреватель
2024-04-27T12:07:51Z
Безоплатне протезування: хто може ним скористатися
ZN UA
2024-04-28T02:04:05Z
Хвороба, визнана через століття: історія поширеного розладу СДУГ
Фокус
2024-04-29T14:15:03Z
Хочеш жити довше – їж менше: неочікуване відкриття вчених
24tv
2024-04-29T13:51:47Z
У Міноборони пояснили, чому медики часто служать не за спеціальністю і як ця проблема вирішується
ZN UA
2024-04-28T12:07:52Z
Ця одна річ може додавати років вашому обличчю: намагайтеся її уникати
24tv
2024-04-29T15:36:43Z
Дієтологи назвали найкорисніший вид хліба, який можна їсти щодня
Фокус
2024-04-29T14:51:29Z
Церковне свято 29 квітня: що не можна робити в Страсний тиждень
GlavRed
2024-04-28T12:27:00Z
Що не можна робити у Страсний тиждень: заборони й традиції напередодні Великодня
24tv
2024-04-29T06:13:21Z
Без обмежено придатних: в Україні вводять нові категорії для чоловіків
Знай
2024-04-27T14:21:19Z
Розкривав таємниці Київської Русі: помер відомий історик, археолог та громадський діяч Петро Толочко
Telegraf
2024-04-28T15:45:36Z
Це наш побратим, – у ДШВ розповіли про військового, вбитого у Німеччині
24tv
2024-04-29T16:04:25Z
"Не звинувачуйте": як заохотити молодь йти працювати учителями
24tv
2024-04-29T16:03:22Z
28 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2024-04-27T21:03:34Z
На Майдані пройшла акція за чіткі терміни служби в ЗСУ
1News
2024-04-27T17:48:42Z
Росія вкрала у ЗСУ технологію ураження цілей та активно застосовує на фронті - BILD
TSN
2024-04-27T16:27:36Z
Українці отримають 60% знижки на оплату електроенергії: куди звернутися
Политека
2024-04-29T05:01:36Z
За тиждень до Великодня в Україні подорожчали три популярні овочі
Telegraf
2024-04-28T12:30:14Z
Прийде купувати: клієнти ПриватБанку поскаржилися на "нюанс" з POS-терміналами
Хвиля
2024-04-28T04:36:59Z
Міненерго назвало мету підвищення тарифу на світло
1News
2024-04-28T16:12:07Z
Що буде з цінами на пальне у травні: чи очікувати на зростання вартості
24tv
2024-04-29T15:09:47Z
Єврокомісія і Україна перейшли до наступного етапу зустрічей з фітосанітарної політики
УкраинФорм
2024-04-29T15:04:28Z
"Король облігацій" виступив проти технологічних гігантів, зробивши єдиний виняток
InternetUA
2024-04-29T16:01:47Z
Капіталізація ринку сільгоспземель в Україні цьогоріч зросла більш як на ₴200 мільярдів - KSE
УкраинФорм
2024-04-29T15:28:19Z
Знову зростання: Укрпошта відзвітувала про прибутки у десятки мільярдів
24tv
2024-04-29T15:27:30Z
Ситуація загострилася: Сирський підтвердив втрату трьох сіл поблизу Авдіївки – що відбувається на фронті
TSN
2024-04-28T18:30:05Z
Є великі проблеми: як у Харкові вже готують енергетику та опалення до зими
24tv
2024-04-28T12:51:36Z
У Києві презентували проєкт, який показує красу українців із травмами обличчя
УкраинФорм
2024-04-28T12:33:34Z
На 2 напрямках захисники відступили на нові рубежі: Сирський пояснив причину
24tv
2024-04-28T12:57:47Z
У Сімферополі не працює GPS-навігація, у Севастополі росіяни глушать зв'язок
УкраинФорм
2024-04-29T16:00:33Z
Бойовики "ДНР" затримали російського чиновника-"волонтера": у чому звинувачують
Telegraf
2024-04-29T15:57:25Z
У Києві завершують зведення пішохідного моста на Оболонський острів
УкраинФорм
2024-04-27T16:07:27Z
Голову Броварської райдержадміністрації Майбоженка буде звільнено – Київська ОВА
ГЛАВКОМ NET
2024-04-26T22:09:40Z
В Ірпені на Київщині відновлюють пошкоджену росіянами багатоповерхівку
УкраинФорм
2024-04-29T16:01:36Z
У Запорізькому цирку акробати зірвалися з 5-метрової висоти
ГЛАВКОМ NET
2024-04-27T19:36:46Z
Дружина Олександра Скічка показала рідкісні фото з коханим і ніжно привітала його з особливим святом
TSN
2024-04-28T13:00:12Z
Перед важливою репетицією до Євробачення: alyona alyona налякала фанів погіршенням самопочуття
24tv
2024-04-28T12:57:27Z
Хотів літати на F-16, але поїхав з України: де зараз Макс Михайлюк, герой "Холостяка-10"
24tv
2024-04-27T19:33:22Z
Максим Галкін показав домашнє фото Алли Пугачової без макіяжу
ГЛАВКОМ NET
2024-04-29T15:48:30Z
"Я даю їм шоу": українська красуня – про відвертий фотосет та покерні успіхи
24tv
2024-04-29T15:45:22Z
Сукня українки здивувала жюрі Miss Eco International 2024: яке місце посіла Ангеліна Усанова
24tv
2024-04-27T17:48:50Z
Volodymyr Dantes -"Я залишусь молодим" та DISCOMAN - "Всі танцюють Диско" - 10 і 9 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-04-29T15:52:09Z
Співак Арсен Мірзоян назвав суму свого найбільшого гонорару
UNIAN NET
2024-04-29T15:48:57Z
Майже 2-тижнева буря: країну накрив затяжний геомагнітний шторм
GlavRed
2024-04-28T03:27:10Z
Під Києвом сталась аварія з потерпілими, обмежено рух транспорту: подробиці
Telegraf
2024-04-28T16:12:14Z
Новий страшний вибух у Києві: подробиці і хто постраждав
Политека
2024-04-29T05:06:19Z
Майбоженка, який збив людей у Броварах, взяли під варту: він просився під домашній арешт. Всі деталі
Обозреватель
2024-04-27T12:19:39Z
В Одесі під час повітряної тривоги пролунав вибух
ГЛАВКОМ NET
2024-04-29T15:39:55Z
На Буковині позашляховик збив 6-річну дівчинку, дитина у важкому стані
УкраинФорм
2024-04-29T15:36:13Z
У Німеччині вбито двох українців, підозрюваний росіянин
ГЛАВКОМ NET
2024-04-28T12:15:13Z
В Одесі пролунав потужний вибух: що відомо
TSN
2024-04-29T16:03:06Z
У ДТП на Рівненщині постраждав малолітній мотоцикліст
Варта1
2024-04-29T15:58:58Z
Анчелотті — тренер місяця в Ла Лізі
Football.ua
2024-04-29T16:04:49Z
Санчес покине Інтер після закінчення сезону
Football.ua
2024-04-29T15:58:07Z
БІй Тайсон — Пол отримав статус професійного
Чемпион
2024-04-29T15:57:51Z
Завацька не змогла дограти фінал кваліфікації турніру в Німеччині
Чемпион
2024-04-29T15:51:45Z
Став на шляху тотальної домінації Усика: Ф’юрі хоче врятувати британський бокс від "ганьби"
24tv
2024-04-29T15:51:33Z
Два лідери Баварії відновилися від травм напередодні гри з Реалом
Чемпион
2024-04-29T15:51:04Z
Салах може залишитись в Ліверпулі на наступний сезон
Football.ua
2024-04-29T15:37:29Z
Генінсон – про нового тренера Колоса: Ми розглядаємо усі варіанти – це може бути колишній тренер Ліверпуля, Сіті чи МЮ
Football.ua
2024-04-29T15:25:34Z
Ліверпуль узгодив перехід Слота
Чемпион
2024-04-29T15:21:21Z
В Антарктиді знайшли вулкан, який щодня викидає золото, але з його збиранням є проблеми: подробиці
Telegraf
2024-04-28T17:24:39Z
Почали знімати плату за послуги, які не замовлялись: "Vodafone" потрапив у скандал
Политека
2024-04-29T16:04:25Z
У Хорватії археологи знайшли давньогрецький шолом
УкраинФорм
2024-04-29T16:03:04Z
Microsoft відкрила код MS-DOS 4.0 на GitHub — він виявився зламаним через UTF-8 та часові позначки
ITC
2024-04-29T16:01:50Z
NASA хоче отримати інформацію про недоліки космічної техніки
Portaltele
2024-04-29T15:49:32Z
Українська ІТ-компанія розробляє софт на 20% швидше завдяки ШІ
InternetUA
2024-04-29T15:40:15Z
Як збільшити швидкість домашнього інтернету шляхом зміни налаштувань DNS
24tv
2024-04-29T15:33:53Z
Розробники відомого антивірусу Kaspersky Lab допомагають створювати Росії військові дрони
InternetUA
2024-04-29T15:22:00Z
OpenAI використовуватиме тексти Financial Times для навчання систем штучного інтелекту
УкраинФорм
2024-04-29T15:18:32Z
В Україні з 1 травня набувають чинності важливі зміни до ПДР: порушникам загрожує штраф
Фокус
2024-04-28T15:22:14Z
Маск несподівано прибув у Китай – про що мільярдер домовляється з чиновниками
24tv
2024-04-28T13:54:34Z
Досвідчений механік показав, як перевірити двигун за секунди і заощадити на ремонті
UNIAN NET
2024-04-27T22:24:18Z
Раритети в лісі: у США виявили величезне кладовище ретроавто
Фокус
2024-04-29T16:06:12Z
У світі лише одна "Емка" такого кольору: автоблогер показав унікальну BMW у кольорі Lila Metallic
Telegraf
2024-04-29T14:39:19Z
Експерти попередили Європу про серйозну загрозу з Китаю: як зупинити Пекін
UNIAN NET
2024-04-29T16:00:39Z
Надпотужне пальне для харизматичних авто: у мережі АЗК UPG стартує сезон високооктанового upg100
AutoGeek
2024-04-29T15:48:23Z
У Range Rover з'явився несподіваний суперник за невелику ціну. Фото
Обозреватель
2024-04-29T15:22:41Z
Модель на радіокеровані оснастили двигуном V-8
InternetUA
2024-04-29T14:46:06Z