23:29, 02 листопада 2019.
Політика.
Дубневич заявив, що незадоволений рішенням, тому що завелика застава.
ВАСУ обрав запобіжний захід Дубневичу у вигляді застави в розмірі 100 млн грн / фото УНІАН.
Народний депутат Ярослав Дубневич прокоментував рішення суду щодо запобіжного заходу у вигляді застави в 100 мільйонів гривень.
«Здивувало, бо рішення судді навіть більше, ніж те, що прокурори просили.
Я не знаю, як зможу знайти 100 мільйонів», — сказав депутат у коментарі hromadske.
Дубневич заявив, що незадоволений рішенням, тому що завелика застава.
«Якщо я не знайду кошти, то доведеться сидіти в СІЗО», — сказав він.
Депутат також запевнив, що подаватиме апеляцію на рішення.
За словами адвоката Станіслава Пелюка, це перший випадок на його пам'яті, коли суд обрав заставу більше, ніж просили.
«Де я візьму 100 мільйонів? Не задоволений я рішенням, тому що завелика застава» — депутат Дубневич прокоментував рішення суду, який обрав запобіжний захід у вигляді застави в 100 млн грн депутату pic.
— hromadske (@HromadskeUA) November 2, 2019.
Як повідомляв УНІАН, Вищий антикорупційний суду в суботу, 2 листопада, обрав запобіжний захід Дубневичу у вигляді застави в розмірі 100 млн грн.
31 жовтня Верховна Рада підтримала подання ГПУ про надання згоди на притягнення Дубневича до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
За даними Генпрокуратури, перебуваючи на посаді голови Комітету ВР з питань транспорту, Дубневич був обізнаним про фінансовий стан ПАТ «Укрзалізниця», зокрема його потреби при проведенні держзакупівель, а також мав вплив на засновників та посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівнювальних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок та комплектів роздільного скріплення.
Докази свідчать про те, що Дубневич зі спільниками вивчив попит і ціни на ринку стрілочних переводів та прийняв рішення заволодіти коштами філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».
За версією слідства, ці діяння спричинили збитки у розмірі 93 млн 277 тис.
Слідство вважає, що кошти були отримані контрольованими Дубневичем та його спільниками юридичними особами через узгоджене завищення ціни під час реалізації стрілочної продукції на адресу філії, при цьому народним депутатом неодноразово було використано своє службове становище в інтересах пов’язаних з ним осіб.
В подальшому кошти були використані спільниками на власний розсуд.
Дубневичу інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.
5 ст.
191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Дев’ятеро народних депутатів, зокрема, Ігор Палиця, Віктор Балога, Віктор Бондар, Тарас Батенко, Антон Кіссе заявили про готовність взяти Дубневича на поруки.