MY.UAНовини
Готуйтесь до землі! «Слуги народу» звели рахунки з Леніним, Сталіним та Тимошенко
Готуйтесь до землі! «Слуги народу» звели рахунки з Леніним, Сталіним та Тимошенко

Готуйтесь до землі! «Слуги народу» звели рахунки з Леніним, Сталіним та Тимошенко

У середу Верховна Рада зробила перший крок до запуску ринку землі сільськогосподарського призначення.

За основу прийнятий законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж таких земель з 1 жовтня 2020 року.

Розгляд цього документа стояв першим і в порядку денному ще на вчора, але у депутатів, навіть з пропрезидентської фракції, було до нього дуже багато претензій.

Тож довелося незгодних «обробляти» додатково.

Займався цим не тільки голова Офісу президента Андрій Богдан, який забезпечує важливі важкі голосування, а й президент Зеленський особисто.

У середу зранку фракція «Слуги народу» зустрічалась з главою держаіи, для якого непопулярне в суспільстві земельне питання несподівано стало принциповим.

Проєкт 2178-10, який аграрний комітет рекомендував до прийняття у першому читанні, – це трохи оновлений варіант урядового законопроекту авторського колективу «слуг народу» на чолі з головою комітету Миколою Сольським.

Щоправда, в цьому законопроєкті, який просив підтримати президент, не врахована його остання ініціатива щодо референдуму на предмет продажу землі іноземцям.

Як стверджують в оточенні Зеленського, такий референдум реально провести не раніше середини наступного року.

Згідно з нинішньою редакцією законопроєкту, іноземні компанії зможуть купувати землю з 2024 року, а ті іноземні компанії, які обробляли землі в Україні останні три роки, отримають це право з моменту зняття мораторію.

За словами голови фракції «Слуги народу» Давида Арахамії, президент розповідав про соціологію, яка свідчить про несприйняття українцями продажу землі іноземцям.

Тому, мовляв, і треба дати громадянам висловитись з цього приводу.

Відповідні правки будуть внесені в законопроект між першим та другим читанням.

Проте депутатів цікавили також інші питання – зокрема, зменшення кількості гектарів, які можна придбати «в одні руки».

Багатьох лякала нинішня космічна цифра – майже 200 тис.

Всю фракцію президенту вмовити так і не вдалося, проте Арахамія запевнив журналістів, що голоси будуть, – 95% «слуг» готові підтримати президентську ініціативу.

Протестувальники принесли під Раду труну зі свинею.

Свиня у труні.

Розгляду в парламенті, яке очікувано перетворилось на шоу, передувала інша вистава, але вже на вулиці.

З самого ранку протестувальники, що виступають за збереження земельного мораторію, принесли під Раду справжню мертву свиню у труні.

За задумом креативників – «Всеукраїнської аграрної ради», яка проводить мітинги вже котрий день поспіль, – це мало символізувати загибель тваринництва в Україні в разі запровадження «дикого ринку» землі.

Окрім аграріїв, які підігнали до Ради трактори, на майданчику під парламентом майоріли партійні прапори «Свободи».

Напередодні надходили сигнали, що депутатам цього дня можуть заблокувати доступ до парламенту, але проходили народні обранці вільно, хоч і під вигуки в спину.

Ще один ризик полягав у блокуванні роботи парламенту зсередини.

Така ймовірність теж інсувала.

Тому депутати від «Слуги народу» на чолі зі своїм ідеологом Микитою Потураєвим захопили трибуну заздалегідь.

Потураєв взагалі задав темп своїм запальним «антилівацьким» спічем під вигуки «Ганьба!».

«Сьогодні Україна остаточно поховає комунізм! – з істеричними нотками кричав парламентар з трибуни.

– Ми нарешті зведемо рахунки з цим маніяком Леніним, з людожером Сталіним, які зробили все, щоб позбавити український народ головного багатства – землі.

Ми повернемо українцям землю раз і назавжди.

Я хочу, щоб українці подивилися на нащадків Єжова, Берії, кривавих катів українського народу.

Ці люди – нащадки тих, хто влаштував голодомор, хто вбив мільйони українців.

Ось вони! Міньйони Росії, яка влаштувала тут голодомор».

Потураєв з почервонілим обличчям став тикати пальцем в куток, де сидять фракції «Батьківщина» та «Опозиційна платформа «За життя», які розгорнули свої «антиринкові» транспаранти.

Нардеп договорився до того, що навів як позитивний приклад путінську Росію, де земля давно є товаром.

Цікава ремарка: колись Потураєв, який так завзято агітує за розпродаж землі, працював політтехнологом в партії «Укроп», в програмі якої записав якраз мораторій на цю тему.

Та н.

Не всіх колег Потураєва вразив його емоційний виступ.

«Слуги» Антон Поляков, який бузив і на нещодавньому партійному з’їзді, та Юлія Яцик заявили, що законопроєкт № 2178-10 недосконалий і не на часі.

Яцик навіть начепила на себе шарфик протестувальників-аграріїв.

З цим аксесуаром депутатка роздавала коментарі, розповідаючи, що перед рішенням про продаж землі треба зробити інвентаризацію та упорядкувати державний реєстр.

Слідом за Потураєвим почали виступати представники всіх фракцій та групи «За майбутнє» і виявилось, що, окрім «слуг народу», більше ніхто голосувати за проєкт Сольського не збирається.

В «Європейській солідарності», яка нібито не проти продажу землі, крутили платівку про те, що треба захистити фермера, аби він мав змогу купити угіддя, вимагали встановити мінімальну ціну та скоротити максимальну кількість гектарів, які може придбати одна особа.

«Батьківщина» та ОПЗЖ були категорично проти самої ідеї запуску ринку.

Нардепи партії «Голос».

Вакарчук здався.

Якщо позиції цих фракцій були цілком прогнозовані та озвучені заздалегідь, то «Голос» Вакарчука багатьох відверто здивував.

Слід згадати, що нова політична кар’єра Святослава Вакарчука розпочалась кілька років тому з дивної як для нього колонки в журналі «Новоє врємя» про необхідність зробити землю товаром.

Тому в «Слузі народу» сподівались, що «Голос» для вигляду покритикує закопроєкт, але голоси, які замістять «слуг»-бунтівників, в результаті дасть.

Тому дивно було почути від голови фракції Сергія Рахманіна, що спроба поставити законопроєкт на голосування в такому вигляді розколює країну: отже, треба відкласти вирішення цього питання.

У такій ситуації «слугам», аби не підвести свого лідера, лишалось тільки провести тотальну мобілізацію та працювати з позафракційними.

Була оголошена перерва, і спікер Дмитро Разумков запросив керівників фракцій до себе.

Що цікаво, законопроєкт не підтримувала навіть представник президента в Верховній Раді Ірина Верещук, яка назвала його сирим та таким, що не може бути прийнятим навіть в першому читанні (в результаті вона «утрималась»).

В перерві, яка затягнулась, депутати від «Батьківщини» перебрались до президії і стали за спікерськими кріслами.

Попри прохання Разумкова звільнити простір, «тимошенківці» простояли там всі дві години, поки йшло бурхливе обговорення.

Парламентську трибуну, в свою чергу, оточили представники ОПЗЖ, а їхній скандальний нардеп Ілля Кива захопив стратегічну позицію біля мікрофону.

Після безрезультатних вмовлянь Разумков таки продовжив роботу Ради – депутати проголосували за пролонгацію роботи до 15 години.

На це знайшлося 234 голоси, але чи вони конвертуються потім в голосування за закон, ще було незрозуміло.

Та з огляду на те, що без впевненості у підтримці земельне питання взагалі не було б винесене в зал, надія у ініціаторів «земельного» прориву була.

Милованов і ДНК нації.

Спікер запросив міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова представити урядовий законопроект.

З першої спроби зробити це чиновнику не вдалося, бо «ОПЗЖшники» просто не пустили його на трибуну, але після нетривалих перемовин між Разумковим та головою фракції Юрієм Бойко міністру таки вдалося прорватися до мікрофона під вигуки «Ганьба!».

Міністру Милованову не одразу вдалося продертися до трибуни.

«Сьогодні історичний момент, – пафосно почав Милованов під вигуки «Ганьба!».

– Ми свято боремося за право громадян розпоряджатися своїм голосом, тому ми повинні надати громадянам право розпоряджатися своєю землею… Земля – це ДНК нашого народу, і в цьому ДНК має бути прошите священне право власності українця на свою землю, як це було раніше».

Свій виступ Милованов завершив словами «все буде добре», але наступні промовці ставили його оптимізм під великий сумнів.

Наталя Королевська з ОПЗЖ, яка представляла альтернативний законопроект з продовженням мораторію, побудувала свій спіч у стилі «діди воювали» за нашу землю.

А Юлія Тимошенко лякала, що землі, які належатимуть особами з подвійним громадянством, з часом можуть взагалі… відокремитись від України.

Загалом, окрім урядового, було представлено десять альтернативних законопроектів, на обговорення яких (а точніше – просто на парад гасел) пішло більше двох годин.

ОПЗЖ згодом повністю заблокувало трибуну, бо, на думку Михайла Папієва, керівництво парламенту не мало права порушувати регламент, продовживши засідання, хоча за часом вже мали відбутись засідання комітетів.

Тож автор головного законопроекту, підтриманого комітетом, змушений був представляти його з місця.

Депутат Сольський запевнив, що все, чого депутатам не вистачає в його законопроєкті, буде передбачено іншими, зокрема, тими, що стояли далі в порядку денному.

Депутати були дуже раді результату голосування.

240 - «за».

Хто ці люди?.

Голосування за проєкт комітету дало 240 голосів – можна сказати «з запасом», враховуючи, які були побоювання.

Голосували тільки «слуги» та позафракційні, і в принципі «Зе-депутати» впорались би і самі – 227 голосів «слуг» плюс ще два – формально позафракційних спікера та першого віцеспікера.

Ще 11 голосів дали позафракційні «зі сторони», які до того ніяк особливо себе в земельній темі не проявляли.

Підтримала уряд, хоча і не в повному складі, нечисленна група Ріната Ахметова (Вікторія Гриб, Муса Магомедов, Сергій Магера, Дмитро Шпенов), тріо депутатів з Закарпаття (Василь Петьовка, Валерій Лунченко та Роберт Горват), єдиний представник «Самопомочі» у цій Верховній Раді Євген Бакунець, колишній «фронтовик» Андрій Іванчук, банкір з Чернігівщини Борис Приходько та Євген Яковенко, який сенсаційно виграв округ на Донеччині у представника ОПЗЖ, балотуючись від «Батьківщини».

Така прихильність «ахметівців» до Зеленського виглядає незвично, але, схоже, в стосунках олігарха та Офісу президента намітилося потепління – так, дружина Зеленського нещодавно потрапила на обкладинку журналу Vogue Україна, який видає медіахолдинг Ахметова.

Джерела у президентській фракції також стверджують, що правила купівлі землі з недопуском на ринок іноземців цілком влаштовують олігарха, який має в активі потужний агрохолдинг Harvest.

А от в самій «Слузі народу» проти ініціативи президента та уряду проголосували троє та 16 утримались.

Не менш цікаво, хто проголосував «за» – парочка бунтівників Максим Бужанський та Олександр Дубінський, які раніше критикували земельну реформу.

Арахамія віджартувався, що попросив за них «темного лицаря», до якого вони прислухались.

Саме так називається телеграмканал, авторство якого приписують Дубінському, але вочевидь Арахамія має на увазі під «лицарем» іншу відому фігуру.

Вочевидь, Ігор Коломойський, який раніше виступав проти продажу землі, дав пораду своїм депутатам не підставляти Зеленського у такий відповідальний момент, хоча деякі нардепи з орбіти олігарха таки утримались при голосуванні.

Загалом же свою «особливу позицію» в земельному питанні продемонстрували мажоритарники.

Новий голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко пояснює це емоційною складовою і сподівається, що до другого читання вони змінять свою думку, побачивши внесені правки.

«Таких, що категорично проти, у нас одиниці», – запевнив він «Главком».

Після «історичного» голосування Юлія Тимошенко нарешті оголосила про свій довгоочікуваний похід в опозицію.

Але знову ж таки не почала критикувати персонально Зеленського, обмежившись евфемізмами про «опозицію до політики знищення України, до політики продовження епохи бідності».

Її «Батьківщина» вже направила подання до Конституційного суду з приводу неконституційності сьогоднішнього рішення Ради.

Тепер лишається очікувати, в якому вигляді і коли законопроєкт Сольського з’явиться в Раді у другому читанні.

Цілком ймовірно, що в результаті його не впізнають навіть автори.

Очільник уряду Олексій Гончарук.

Що передбачає проголосований законопроект?.

З 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення.

З цього моменту право продавати земельні паї отримають всі їхні власники.

До 2024 року іноземні особи не зможуть купувати землю сільгосппризначення в Україні, незалежно від того, чи продає її держава або приватна особа.

Аграрні підприємства, власниками чи кінцевими бенефіціарами яких є іноземці та які працюють в Україні понад три роки і орендують землю, зможуть цю землю купити і до 2024 року.

При цьому, як нинішні орендарі, вони матимуть переважне право на її покупку.

Вводяться такі обмеження для продажу землі одному власнику:.

не більше 35% – в межах однієї об'єднаної територіальної громади,.

8% – в межах однієї області або Автономної Республіки Крим,.

0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

Відтак, один власник може буде купити трохи більше 200 тис.

га землі.

Павло Вуєць, «Главком».

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Кадирову встановили діагноз, смертність від якого сягає 80%
FaceNews
2024-04-22T14:42:27Z
Як відмити цвіль у квартирі: прості способи, яких ви могли не знати
24tv
2024-04-30T03:42:05Z
Важке захворювання: молодусі Петросяна поставили діагноз
GlavRed
2024-04-25T12:27:45Z
Більшість людей вважають секс тренуванням, але чи погоджуються з цим експерти
24tv
2024-04-20T19:54:45Z
AstraZeneca визнала, що її вакцина від COVID-19 може викликати «рідкісні побічні ефекти»
Украина Криминальная
2024-05-01T09:00:29Z
Чи можуть геї стати донорами крові в Україні
24tv
2024-05-01T08:18:57Z
Як правильно обробляти персики після цвітіння, щоб плоди не гнили
24tv
2024-04-21T12:24:07Z
Скільки разів на день можна пити каву: експерти дали свою відповідь
UNIAN NET
2024-04-26T06:21:44Z
Що станеться з вашим тілом, якщо регулярно пити жасминовий чай
UNIAN NET
2024-04-18T20:00:48Z
5 причин, чому не варто тримати кактуси вдома: ви цього не знали
24tv
2024-04-29T17:03:33Z
Домашні облизуватимуть тарілки: рецепт курячих крилець у медово-лимонному соусі
Telegraf
2024-04-30T12:33:48Z
Кульбаби розрослися на ділянці: 3 дієві засоби, як їх позбутися
Telegraf
2024-04-21T16:33:52Z
Як і коли найкраще садити буряки: ці поради допоможуть виростити найкращий урожай
Политека
2024-04-22T03:20:48Z
7 простих звичок, які сприятимуть розвитку: вони потрібні підприємцям
24tv
2024-05-01T09:57:08Z
Гороскоп Таро на травень 2024: Терезам - здійснення бажання, Скорпіонам - тріумф, Стрільцям - гроші
GlavRed
2024-05-01T09:45:00Z
Який знак попереджає, що пральну машину треба негайно очистити: варто знати усім
GlavRed
2024-04-22T03:25:24Z
Хліб буде свіжим та пухким на 7 днів довше: пекар поділився простим секретом
GlavRed
2024-04-26T00:27:09Z
Простий тест для перевірки IQ: треба знайти курку серед півнів за 7 секунд
UNIAN NET
2024-04-21T16:36:29Z
Відсторонити Порошенка від засідань Ради? Регламентний комітет ухвалив рішення
ГЛАВКОМ NET
2024-04-22T09:39:28Z
РФ не збирається закінчувати війну в Україні: Пєсков зізнався, на що сподівається Путін
GlavRed
2024-04-29T05:27:20Z
Журналіст Цимбалюк розповів, навіщо Навальний повернувся до Росії
ГЛАВКОМ NET
2024-04-29T05:06:50Z
Обрали час і знали, що буде уражено, – Братчук розповів про підступний обстріл Одеси
24tv
2024-04-30T18:09:54Z
"Запасний аеродром": навіщо Лукашенко будує резиденцію під Сочі й чому 2024 рік може стати переломним для диктатора
Обозреватель
2024-05-01T09:58:14Z
Ігор Соловей: Користуватися Telegram для України — це як грати в покер з шахраєм крапленими картами
Детектор М
2024-05-01T09:57:48Z
Є багато міфів: яка насправді позиція Китаю у відносинах з Росією
24tv
2024-05-01T01:39:32Z
Reuters пояснив, де Україні взяти кошти для війни: їх вистачить до 2028 року
UNIAN NET
2024-04-29T10:13:40Z
"Попри дощ і калюжі": кортеж Путіна вночі неочікувано прибув у Кремль
24tv
2024-04-21T21:51:00Z
В мережу злили документи, що підтверджують наркотичну залежність Івана Федорова
360ua.news
2024-04-25T08:00:03Z
Що не можна робити у Страсний тиждень: заборони й традиції напередодні Великодня
24tv
2024-04-29T06:13:21Z
Церковне свято 29 квітня: що не можна робити в Страсний тиждень
GlavRed
2024-04-28T12:27:00Z
Мобілізація в Україні: що зміниться для людей з інвалідністю та обмежено придатних
24tv
2024-04-30T13:42:48Z
Академія української преси презентувала посібник з медіаграмотності для вищої школи
Детектор М
2024-05-01T09:54:40Z
Китай розпочав випробування авіаносця наступного покоління
InternetUA
2024-05-01T09:52:43Z
Мама спантеличила, що досі годує грудьми свою дев'ятирічну доньку: "Не хоче, щоб я припиняла"
TSN
2024-04-22T08:48:04Z
Школярі матимуть всього два місяці літніх канікул: в якій області скоротять відпочинок
Политека
2024-04-21T13:01:05Z
Народний артист назвав суму пенсії, яку отримують легенди естради
24tv
2024-04-26T15:03:03Z
Новий страшний вибух у Києві: подробиці і хто постраждав
Политека
2024-04-29T05:06:19Z
Майже 2-тижнева буря: країну накрив затяжний геомагнітний шторм
GlavRed
2024-04-28T03:27:10Z
Стали відомі деталі загибелі 25-річної лейтенантки у Чернігові
Варта1
2024-04-20T14:52:00Z
Удар балістикою зі шрапнеллю по Одесі: зросла кількість жертв, деталі обстрілу
Фокус
2024-04-30T05:36:06Z
На Полтавщині загинув чоловік на цвинтарі - ймовірно, через вибух боєприпасу
УкраинФорм
2024-05-01T09:39:48Z
Заподіяв понад ₴13 млн. збитків – на Київщині повідомлено про підозру директору держпідприємства
Украина Криминальная
2024-05-01T09:18:30Z
СБУ затримала водія шкільного автобуса з Козачої Лопані, який возив росіян на ротацію до Бєлгорода
УкраинФорм
2024-04-18T22:15:07Z
На Харківщині вибухнув газопровід
УкраинФорм
2024-04-18T21:03:09Z
Поліція затримала підозрюваних в розстрілі патрульних: фото та подробиці
Хвиля
2024-04-21T18:27:01Z
Пенсія без страхового стажу: на яку суму можуть розраховувати українці
24tv
2024-04-24T04:03:17Z
Прийде купувати: клієнти ПриватБанку поскаржилися на "нюанс" з POS-терміналами
Хвиля
2024-04-28T04:36:59Z
Мінфін розмістив ОВДП на 7,2 мільярда гривень
УкраинФорм
2024-04-30T18:00:56Z
Курс валют в Україні 24 квітня 2024 року: скільки коштує долар і євро
VGorode
2024-04-24T06:06:55Z
АМКУ оштрафував Київоблгаз майже на 8 мільйонів
УкраинФорм
2024-05-01T09:57:38Z
Укрпошта вже продала ретро автомобілів на ₴3,3 мільйона
УкраинФорм
2024-05-01T09:48:40Z
Курс валют в Україні 26 квітня 2024 року: скільки коштує долар і євро
VGorode
2024-04-26T05:48:36Z
Звільнятимуть з роботи частіше, ніж найматимуть: що відбувається на ринку праці України
Обозреватель
2024-04-21T22:37:57Z
За тиждень до Великодня в Україні подорожчали три популярні овочі
Telegraf
2024-04-28T12:30:14Z
Монобанк розлютив клієнта оновленням у застосунку: "Хіба це все потрібно?"
Знай
2024-04-21T13:12:25Z
Ветеран NASA заявив про створення рушія, що йде проти законів фізики
InternetUA
2024-04-21T17:07:19Z
Що буде, якщо спеціально не оновлювати Android на смартфоні
InternetUA
2024-04-21T18:01:58Z
Що робити, якщо телефон почав повільно працювати: як самостійно вирішити проблему
Политека
2024-04-21T17:16:20Z
Вчені NASA відстежують сонячні бурі на Марсі
Portaltele
2024-05-01T09:51:44Z
Застосунок Monobank не працює - що відомо
TSN
2024-05-01T09:51:25Z
В Антарктиді знайшли вулкан, який щодня викидає золото, але з його збиранням є проблеми: подробиці
Telegraf
2024-04-28T17:24:39Z
Фанат Skyrim побив рекорд, що тримався цілих 3 роки
24tv
2024-04-21T09:30:18Z
5 найкращих прихованих функцій AirPods, про які варто знати
24tv
2024-04-17T13:16:40Z
На Куп’янському напрямку росіяни провели ротацію і поновили штурмові дії - Синєгубов
УкраинФорм
2024-04-30T17:54:31Z
Все знищене до фундаменту: росіяни показали, що залишилося від села Роботине
Фокус
2024-04-30T16:45:41Z
"Кадирівців" пригнали до українсько-російського кордону: який регіон під загрозою
UNIAN NET
2024-04-29T17:48:29Z
Військовий розповів, що на фронті кажуть про нову допомогу від США
UNIAN NET
2024-04-21T22:42:27Z
Війська РФ два дні поспіль активно обстрілюють один із населених пунктів Донецької області: є загиблі
ZN UA
2024-05-01T09:55:15Z
Цьогорічний квітень у Києві виявився одним із найтепліших за останні 144 роки
Комсомольская правда
2024-05-01T09:54:09Z
Загинули діти: українські знаменитості емоційно реагують на масований обстріл Дніпра
24tv
2024-04-19T12:39:54Z
Удар по Харкову: влада повідомила про наслідки
ГЛАВКОМ NET
2024-04-23T23:27:55Z
"Вид як у Каховці": під Києвом затопило велике село
Telegraf
2024-04-21T15:39:50Z
"Можеш перейти в інший клуб": відомі шокуючі деталі розмови президента Реала з Луніним
24tv
2024-04-19T17:45:04Z
Чемпіон світу отримав дві жовті картки, але продовжив матч і виграв серію пенальті в ЛК: як це можливо
Обозреватель
2024-04-19T12:25:04Z
Україна розбила Китай на ЧС-2024 з хокею
1News
2024-04-30T14:10:04Z
Жеребкування турніру у Мадриді: українки дізналися своїх потенційних суперниць
Чемпион
2024-04-21T19:03:24Z
Болгарія посилила обмеження для реклами азартних ігор у медіа
InternetUA
2024-05-01T09:58:40Z
Батько Матсена: Ми працюємо над тим, щоб залишитися у Боруссії Д
Football.ua
2024-05-01T09:52:59Z
Журналісти дізналися, що тренер воротарів казав Луніну перед серією пенальті
Чемпион
2024-04-18T12:18:34Z
Спорт на українському ТБ: За що треба платити, а що поки безплатне
Детектор М
2024-04-23T06:01:43Z
Білодід завоювала золото чемпіонату Європи
Чемпион
2024-04-25T22:21:45Z
"Погано з 1989 року": запухла Тетяна Овсієнко зізналася, чому має такий вигляд
GlavRed
2024-04-22T00:27:17Z
У Росії помер актор, який будував літаки МіГ, що вбивають українців
GlavRed
2024-04-17T20:27:17Z
У Запорізькому цирку акробати зірвалися з 5-метрової висоти
ГЛАВКОМ NET
2024-04-27T19:36:46Z
Влад Яма здивував неочікуваним фото в Криму та розлютив українців
TSN
2024-04-30T14:46:27Z
Джастін Тімберлейк вразив фанатів виступом на першому шоу Forget Tomorrow
Фокус
2024-05-01T09:51:04Z
Документалка Бадоєва "Довга доба" про війну вийде на Netflix
Комсомольская правда
2024-05-01T09:43:56Z
Загадкова співачка Klavdia Petrivna вперше вийшла на сцену: хто ховається під маскою
TSN
2024-04-20T14:48:56Z
Анастасія Приходько викликала швидку й розповіла про різке погіршення самопочуття
TSN
2024-04-26T08:33:19Z
Помер батько співачки Ані Лорак – Мирослав Куєк
ГЛАВКОМ NET
2024-04-18T12:58:26Z
В Україні з 1 травня набувають чинності важливі зміни до ПДР: порушникам загрожує штраф
Фокус
2024-04-28T15:22:14Z
Не тільки для запаху: чому досвідчені автомобілісти возять у машині кавові зерна
Политека
2024-04-21T12:16:47Z
Маск несподівано прибув у Китай – про що мільярдер домовляється з чиновниками
24tv
2024-04-28T13:54:34Z
Культова капсула часу: виявлено знаменитий 22-річний спорткар BMW в новому стані
Фокус
2024-04-21T11:39:34Z
Від $33 000: електричний кросовер Cadillac Optiq розкрив усі подробиці
AutoGeek
2024-05-01T08:21:13Z
«Укрпошта» відреагувала на критику через продаж старих авто лайкою
Комсомольская правда
2024-05-01T08:15:14Z
Досвідчений механік показав, як перевірити двигун за секунди і заощадити на ремонті
UNIAN NET
2024-04-27T22:24:18Z
Скандал з Укрпоштою та продажем авто: чому більшість з цих моделей не допоможуть ні ЗСУ, ні волонтерам
Telegraf
2024-05-01T09:24:04Z
В заручниках у касирки: реакція на лайку УкрпоштиСюжет
1News
2024-05-01T09:12:20Z