MY.UAНовини
Степан Гавриш: Степан Гавриш. Нормандський ріфт
Степан Гавриш: Степан Гавриш. Нормандський ріфт

Степан Гавриш: Степан Гавриш. Нормандський ріфт

Недостатньо сильна відповідь Заходу мобілізувала Кремль і запустила новий цикл світової кризи.

Гарантії та угоди про лінії кордонів і суверенні території впали під глобальною експансією Москви в Сирії, США, Великій Британії, Євроунії та Арктиці.

Світ став складно багатополярним.

Америка вийшла із глобальних альянсів, створивши кризовий вакуум, який миттєво заповнили Росія, Китай та Іран.

Центр геополітики все більше зміщується в Москву і Пекін.

США вперше, після громадянської війни між Північчю і Півднем, опинилися у внутрішній глибокій кризі громадянського протистояння, зламу традиційного двопартійного консенсусу, який забезпечив Вашингтону небувале і тривале світове лідерство.

Імперія ще не впала, але рани нанесені їй Росією і Трампом надто тяжкі, аби швидко їх вилікувати.

Брекзит поставив на кон питання не лише про наступну єдність і прогрес Союзу Європейців, але й про спільність принципів та цінностей Заходу.

Зрозумілих відповідей, як показав Саміт Північно-Атлантичного Альянсу 4 грудня в Британському Уотфорді, немає.

І, найшвидше, найближчим часом не буде.

Розгубленість, правлячих Західних еліт, перед викликами і загрозами російсько-китайського альянсу чітко артикульовані у панічній заяві президента Франції Макрона «про смерть мозку НАТО».

Якщо він не виконує задум президента Росії.

Довгоочікуваний і майже конспірологічний Саміт «нормандців» у Парижі відбувається в час, коли більшість тонких ниток геополітики знаходяться в одних руках – Владіміра Путіна.

Смикаючи за них, він невтомно руйнує ліберальну Західну систему, використовуючи всі можливі способи: від диверсантів-нелегалів і кібератак до фейкової пропаганди і промивання мізків західного обивателя, досягаючи неймовірного успіху.

Попри велику кількість антиросійських санкцій, Росія нарощує будівництво газонафтогонів, як нової зброї, у всіх напрямках: від Європи до Китаю, потужно розширюючи експансію в Арктику, провокуючи світ до нарощування гонки озброєнь, одночасно розширюючи свою військову присутність аж до кордонів США.

Але найбільший успіх Кремля в тому, що Західні лідери, попри пряму атаку на світовий порядок і його руйнацію, все частіше говорить голосом Путіна, шукаючи з ним нових союзів.

Трамп, Меркель, Макрон, Ердоган, Орбан і, навіть, Борис Джонсон так чи інакше стають його фанатами.

Через, до цього часу, таємну і невідповідну національним інтересам гру вчорашнього президента Порошенка з Владіміром Путіним, Україна не лише перестає бути чи не головним форпостом протистоянню політико-територіальній експансії Росії, але все більше перетворюється у фактор, поки що тихого роздратування для Західних політичних класів.

Такий ефект згасання української теми продемонстрував той же саміт НАТО на якому, попри тривале спільне партнерство, слово Україна жодного разу не прозвучало.

Ні слова про конфлікт на Донбасі та анексію Криму.

Більше того, на міністерському саміті ОБСЄ в Братиславі Росія блокує включення в резолюцію будь-якої згадки про Крим.

Одночасно Україна використовується у політичній війні в США, як кумулятивний снаряд, яким демократи і республіканці намагаються пробити якомога більшу діру в електоральній броні один-одного.

Макрон вже тривалий час, устрімлюючись зробити Францію знову великою, закликає до нового союзу з Росією.

Аж до воєнного.

Меркель завершує будівництво Північного Потоку-2, який призведе до втрати Києвом транзитного геоекономічного коридору з Європою.

Отже, не дивлячись на оптимізм талановитого помічника президента перед експертами та аналітиками в Лондоні, в Парижі у Києва може і будуть друзі, але всі вони союзники Путіна.

Європі потрібен спокій, безпека і, бажано, пільговий доступ до російських надр та географічних переваг.

На цьому й буде будуватися реальний порядок денний переговорів.

Очевидно, що найважливішим завданням для Макрона стане тривале припинення вогню по всій лінії розмежування на Донбасі аби приступити до дипломатії переговорів з Путіним щодо спільної євроросійської стратегії.

Для Меркель – грунтуючись на традиційному німецькому комплексі вини, вмовити Путіна підписати з Україною газотранспортний контракт якоїсь тривалості: від трьох до десяти років.

Якщо Зеленський згодиться на вимоги Путіна: гарантії виборів в ОРДЛО під контролем бойовиків, закріплення в тому чи іншому вигляді особливого статусу Донбасу в Конституції, всеосяжну амністію для бойовиків, то йому запропонують премію – обмін українських заручників на арештованих бойовиків і терористів.

За принципом «всіх на всіх».

При цьому, у президента Зеленського варіантів змінити ситуацію не так й багато.

За однієї причини.

Взявши в основу зовнішньополітичної стратегії доктрину Порошенка, тепер він повністю поглинутий сепаратними Мінськими угодами і змушений буде виконувати їх під тиском Заходу і Росії одночасно.

Немає жодного сумніву, що саме ці нератифікаційні і протирічні національному суверенітету та спільним інтересам українців підписані поза міжнародним правом протоколи будуть продовжувати демонтувати українську державність.

Власне, це і є головною метою Кремля – асиметрично колонізувати Україну, використовуючи для цього окупований Донбас як мультифункціональну зброю: від вогневого тиску і масових вбивств українців до встановлення політичного контролю над центральною владою в Києві через будь-який «особливий статус» нинішнього ОРДЛО.

Не забудемо, що приймаючи Путіна у форті Брегансон, Макрон говорив про «дуже глибоку європейську Росію» і закликав повернути її в G7, збираючись наступного року разом з Путіним відсвяткувати на Красній площі 75 річчя Перемоги.

Ангела ж Меркель провела зміни через Бундестаг, які дозволяють Газпрому добудувати Північний Потік 2 і не дуже заморочуватись вимогами Третього енергетичного пакету ЄС.

На жаль, єдиний, дійсно союзник, і прогнозовано відданий протидії агресії Росії – США не здатні реально підтримати Україну у її боротьбі за виживання державності.

Зеленський – залишився один.

Півроку тренування президентом недостатньо, аби ми розраховували на його твердість і дипломатичну спритність чи креативну КВНність.

Тим більше, у змаганнях з Владіміром Путіним.

У нинішній час – найсильнішим геополітиком світу.

Отже, його завдання не погіршити ситуацію.

Бо при підписанні двох «Мінськів» Росія влаштувала Іловайський і Дебальцевський котли.

Останнім стратегічно управляв президент Росії у присутності «нормандців».

«Червоні лінії» визначені президентом, його міністром Пристайком і його помічником Єрмаком показують, що Зеленський розуміє загрозу виконання Мінських угод як детонатора внутрішнього громадянського протистояння.

Українці мають вже хронічну звичку вдаватися до зміни політичної влади через вулицю або спільну суспільно-електоральну стратегію.

Саме остання відкинула суперпатріотичне гасло Петра Порошенка «Армія, мова, віра» і висмикнула із натовпу на перше крісло держави Володимира Зеленського.

Стрімкий обвал рейтингу молодого президента змусив його повернути голову в сторону виборців.

Мінська доктрина Порошенка миру з Росією немає майбутнього, якщо вона не буде змінена і доповнена справедливими компромісами.

За соціологією, саме так думають виборці.

До цього часу немає будь-якої мотивованої відповіді, чому саме президент Зеленський взявся виконувати ці згубні мінські протоколи, ще й доповнивши їх формулою Штайнмаєра, яка усуває Україну від процесу місцевих виборів на Донбасі.

Тим більше що у виборчій компанії Зеленський всіляко від них дистанціювався.

У нього була блискуча можливість запропонувати іншу, або нову стратегію на основі прямих переговорів з Росією за участі авторитетних посередників, яким особисто довіряє Владімір Путін.

Як антипод Порошенка.

Хто більше на це вплинув Макрон чи Коломойський , ми можемо ніколи й не дізнатися.

Ми все більше спостерігаємо дрейф президента до образу його попередника.

У Лондоні помічник президента Єрмак заявив, що у випадку провалу переговорів у влади є план «Б».

Він запропонував для його реалізації збудувати чергову «стіну Яценюка».

Ми не Саудівська Аравія чи Ізраїль або США.

Та й війна ведеться на високих балістичних траєкторіях артилерією, із безпілотників, яких стає все більше і більше у бойовиків.

Президенту вже на старті свого лідерства варто було повернутись до Будапештського меморандуму, як міжнародно-правової угоди, підписаної керівниками ядерних держав.

Там чітко декларовані гарантії кордонів, суверенітету і нашої незалежності.

Доповнити це нормами з Біловезької угоди 1991 року, гарантіями Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією 1997 року і величезним масивом міжнародних договорів між Україною та РФ щодо гарантування її суверенітету.

І подати великий позов на цій базі до міжнародного кримінального суду ООН.

Разом із іншими гарантами української державності.

У цей час можна було би примусити Росію до спільної реалізації плану Мартіна Сайдіка: повернення окупованих районів Донбасу Україні впродовж 5 років через створення там міжнародної адміністрації під егідою ООН, заснування Спеціального фонду міжнародних донорів та інвесторів з відновлення Донбасу та передачі контролю над спільним державним кордоном миротворчим силам ООН із країн поза НАТО і союзницьких до Росії.

Президенту Зеленському потрібна чітка і зрозуміла стратегія відновлення української державності та її суверенітету.

Її неможливо буде реалізувати без консолідованої єдності українців, проведення реальних швидких та ефективних соціально-економічних реформ та максимального посилення і професійного оснащення ЗСУ.

Це головні опори для президента, які здатні забезпечити дійсний мир не поступаючись чутливими національними інтересами.

Врешті, нам треба відмовитися бути тими українцями які підписували Грамоту про федералізацію з РФ, або шукаючи будь-якого миру з Леніним намагались уникнути силової оборони країни , замінивши Симона Петлюру на Миколу Порша.

І стати фінами, які у 1939-1940 рік відстояли Фінляндію перед багатократно сильнішою армією Сталіна і нанесли їй, при неспівставності з нинішніми українськими ресурсами, надто важкі втрати, аби продовжувати окупацію Фінляндії.

Відсутність бачення суб’єктності України, здатності українців успішно розвивати свою державу залишає мало шансів перетворити її на частину західного мейнстриму.

Прихід до влади олігархічних кланів, непрофесіоналів, ставки на особисту інтуїцію і піар-маніпуляції, відсутність стратегічного огляду горизонту подій і фактів, закритість та утаємниченість владних рішень вже нанесли важкі травми Україні.

Натомість ми спостерігаємо постійне послаблення демократії і поліцейські методи управління соціумом, подальше руйнування систем стримувань і противаг, інститутів, які формують глибинну державу зі здатністю протидіяти внутрішнім і зовнішнім викликам, небезпечне розпорошення національної безпеки і спробами демонтажу протидіючих волюнтаризму і авторитаризму державних і громадянських інститутів, ігнорування Конституції та використання її як тимчасової політтехнології.

9 грудня в Парижі президент Зеленський стане на березі Рубікону.

Перед ним неймовірно складне завдання: перейти через цю річку, цей ріфт практично неможливо, ще гірше залишитись на березі і чекати.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Бывший надежный союзник Путина начал серьезно угрожать Кремлю
Comments UA
2024-05-07T18:57:04Z
Си Цзиньпин в Париже сделал заявления по поводу войны в Украине, повторив, что «Китай не является стороной конфликта»
ZN UA
2024-05-06T19:10:48Z
Стало известно, из каких стран приедут гости на "парад победы" в Москву
Корреспондент
2024-05-06T17:39:58Z
У Порошенко отреагировали на заявления российской разведки об изменении власти в Украине
Comments UA
2024-05-06T10:21:26Z
Пашинян объяснил, почему не поехал на "инаугурацию" к Путину
Корреспондент
2024-05-07T19:24:49Z
Нет оснований: в ОЗХО не нашли доказательств применения химического оружия в Украине
Фокус
2024-05-07T19:21:44Z
Залужный прервал молчание. ФОТО
Новости Украины
2024-05-05T04:54:41Z
Путин собирается избавиться от тех, кто ему лгал: российскую армию ждут большие перемены
Comments UA
2024-05-07T17:57:07Z
Подготовка покушения на Зеленского: в СМИ назвали имя задержанного сотрудника УГО
Фокус
2024-05-07T17:00:48Z
В Украине изменятся правила подсчета пенсионного стажа
Хвиля
2024-05-06T18:06:39Z
Больше снять и обменять не получится: какие ограничения установили банки
Знай
2024-05-07T14:30:36Z
От 3 до 6 гривен за киловатт и это без доставки: украинцев испугали тарифом на свет
Знай
2024-05-05T12:12:23Z
Коммуналка в Украине вырастет еще сильнее: что подорожает быстрее
Обозреватель
2024-05-05T22:31:46Z
В Украине запускают обновленный поезд по важному маршруту: какие города соединит
Обозреватель
2024-05-07T18:22:49Z
Валютные резервы Украины "похудели" после исторического рекорда: куда делись деньги
Обозреватель
2024-05-07T17:04:35Z
На газ и воду точно хватит: как получить почти 500 гривен компенсации за коммуналку
Знай
2024-05-07T16:30:36Z
Кредиторы Украины требуют вернуть долги – WSJ
Обозреватель
2024-05-05T11:16:47Z
В киевской добывающей компании заявили о силовом давлении со стороны детективов БЭБ: что произошло
Обозреватель
2024-05-07T13:55:16Z
Вокруг этого города скоро развернутся ожесточенные бои: удержат ли его Силы обороны
Comments UA
2024-05-07T17:18:37Z
Ударили посреди ночи: выяснились последствия новой атаки россиян
Политека
2024-05-06T03:09:39Z
Ситуация на фронте будет критической: что может остановить россиян
Comments UA
2024-05-07T18:18:37Z
В оккупированном городе Ровеньки на Луганщине российский захватчик убил 17-летнюю девушку: фото, детали
TSN
2024-05-07T18:06:06Z
ВСУ продвинулись на Лиманском направлении: что известно
Фокус
2024-05-07T18:57:36Z
Последнее новолуние весны 8 мая: что стоит сделать, а от чего лучше отказаться
Апостроф
2024-05-07T18:42:17Z
Ракеты, БПЛА и морские дроны "окружили" Крым: россияне подняли в сети панику перед днем инаугурации Путина
Telegraf
2024-05-06T19:30:56Z
"Без соседей": в Карпатах дом продают за $8,8 тысячи, как выглядит жилье в лесу
Обозреватель
2024-05-04T22:55:10Z
Погода в первый понедельник мая: какие области Украины зальет дождями
Апостроф
2024-05-06T09:57:46Z
Бесплатный проезд для всех: украинцам отменят плату за коммунальный транспорт
Знай
2024-05-05T20:12:57Z
Украинцы получат новые надбавки к пенсиям: кто "вытянет счастливый билет"
Знай
2024-05-06T04:36:43Z
Женщина пришла в больницу на обследование, но ее "обрадовали" тем что она для них умерла: "Как..."
Знай
2024-05-06T04:51:21Z
Какой завтра, 7 мая, праздник – все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2024-05-06T06:06:38Z
Над Украиной нависают темные тучи войны: старец Митрофан назвал составляющие победы ВСУ
Апостроф
2024-05-07T19:06:54Z
Для тяжелораненых военных предусмотрены дополнительные 100 тыс. грн - МО
UAToday
2024-05-07T19:03:28Z
День памяти и победы над нацизмом во Второй мировой войне: какова история праздника и будет ли выходной
Апостроф
2024-05-07T18:42:18Z
Праздники 6 мая 2024 года: именины, традиции
Корреспондент
2024-05-06T06:48:26Z
Мать 317-килограммового мужчины отчаялась, потому что не может его похоронить
Фокус
2024-05-06T14:18:18Z
В Одесской области произошли взрывы
TSN
2024-05-07T11:48:16Z
Мама бросила младенца под "окно жизни", оставив записку, которая разбивает сердца
Знай
2024-05-06T05:51:43Z
В Днепре прогремел мощный взрыв: что известно
Telegraf
2024-05-06T10:18:52Z
"Слабонервным не смотреть": в сеть попали ужасные кадры пожара в российском Екатеринбурге. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-07T10:12:55Z
Ударил ножом в шею: в Николаеве мужчина на глазах у прохожих совершил самоубийство
Telegraf
2024-05-07T18:54:34Z
Удар по Никопольщине: выросло число травмированных
Корреспондент
2024-05-07T17:54:55Z
Россия в огне: в Сибири "красный петух" слизывает деревню за деревней. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-06T18:18:09Z
Защитница Азовстали попала в ДТП
Корреспондент
2024-05-06T14:06:52Z
Часть дома упала после взрыва в центре Чернигова: что известно сейчас
Политека
2024-05-06T05:03:51Z
Жена футболиста сборной Украины разделась топлес на Сейшелах и поразила формами. Фото
Обозреватель
2024-05-05T18:01:17Z
"Это было отвратительно". Екатерина Кузнецова рассказала о звонке друга ее папы-футболиста после 24 февраля 2022 года
Обозреватель
2024-05-07T03:10:39Z
Рейтинг WTA: Украинки устанавливают историческое достижение
Корреспондент
2024-05-06T07:42:45Z
Победителя боя Усик – Фьюри ожидают санкции: в чем причина
Обозреватель
2024-05-07T14:42:36Z
В "Реале" приняли окончательное решение о судьбе голкипера сборной Украины
Обозреватель
2024-05-07T17:37:37Z
Непобедимый боксер впервые в карьере улетел в нокдаун, поднялся, и выиграл нокаутом бой за абсолютное чемпионство. Видео
Обозреватель
2024-05-07T15:49:20Z
"Ты дерьмо Ярмоленко". Стадион в Лондоне устроил обструкцию Мудрику. "Челси" отомстил за украинца. Видео
Обозреватель
2024-05-05T15:58:26Z
ПСЖ - "Боруссия" Д: онлайн-трансляция полуфинала Лиги чемпионов
Telegraf
2024-05-06T15:34:17Z
Перед боем Ломаченко – Камбосос был вывешен российский флаг. Видео
Обозреватель
2024-05-07T18:58:31Z
В Украине появился новый Mercedes E-Class 2024: подробности и цены
Фокус
2024-05-07T06:51:45Z
Сигнализируют о неисправности: 4 запаха в авто, которые должны знать водители
Апостроф
2024-05-06T22:12:33Z
Будьте внимательны на дороге: популярная ошибка может стоить вам 8500 гривен
Знай
2024-05-05T03:21:25Z
На аукцион выставили раритетное купе Nissan Silvia
AutoCentre
2024-05-06T06:01:59Z
Новый кроссовер Kia с низкой ценой показали на фото
Обозреватель
2024-05-07T18:25:50Z
Volkswagen презентовал New California
AutoCentre
2024-05-07T17:16:25Z
Никогда так не поступайте: что запрещено оставлять в машине в жару
Апостроф
2024-05-04T23:18:47Z
В Киеве замечена редкая Subaru Impreza
AutoCentre
2024-05-05T11:07:29Z
Можно "влететь" на штраф: кому из водителей нужно срочно заменить техпаспорт
Апостроф
2024-05-07T19:06:55Z
Как правильно полностью удалять сообщения в Telegram: есть два простых способа
Политека
2024-05-05T20:01:43Z
До какого процента нельзя разряжать свой телефон: почти все ошибаются
Telegraf
2024-05-05T17:57:31Z
Редкий римский додекаэдр, найденный в Англии, озадачил археологов. Фото
Обозреватель
2024-05-06T10:22:30Z
Исторический полет корабля Starliner с астронавтами отменили: в чем причина
Фокус
2024-05-07T09:07:44Z
Skyblivion: новые детали разработки приближают нас к возвращению в Тамриэль
Знай
2024-05-07T18:51:27Z
Таропрогноз на 8 мая 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в среду
Telegraf
2024-05-07T18:21:49Z
Больше не выманят деньги: как проверить, что сайт, банковская карта или мобильный номер являются мошенническими
Знай
2024-05-05T04:21:21Z
Кто надул "пузырь" в глубоком космосе: он разогрет до 8,3 млн градусов Цельсия
Фокус
2024-05-06T05:57:31Z
Лучше так не делать: топ-5 вредных привычек, которые "убивают" смартфоны во время зарядки
Фокус
2024-05-06T16:22:13Z
В доме будет свежий воздух и прохлада: обязательно сделайте это с окнами
Telegraf
2024-05-07T19:00:14Z
Электрочайник, холодильник и пылесос: как пользоваться, чтобы уменьшить счета за свет
Знай
2024-05-07T19:12:38Z
Вафельный торт по-новому: рецепт самого простого и вкусного десерта
Обозреватель
2024-05-07T18:04:08Z
Какие продукты нельзя хранить в холодильнике и почему: список
Обозреватель
2024-05-07T17:10:52Z
Всего 10 минут - и "Шустрики" на столе: бюджетное блюдо точно не даст проголодаться
Telegraf
2024-05-07T19:18:35Z
Хватит просто жарить печень только с луком: из нее получатся фантастические оладьи
Telegraf
2024-05-07T18:12:37Z
Почему так воняет в "панельках" в квартирах - главные причины невыносимого запаха, от которого не скрыться
Знай
2024-05-05T02:51:55Z
Как не испортить джинсы при стирке: семь правил, за которые любимые штаны скажут "спасибо"
Telegraf
2024-05-06T06:36:41Z
Неделя будет очень напряженной: что обещают каждому знаку карты Таро
Обозреватель
2024-05-07T17:10:38Z
Фурор не удался: 10 самых безумных платьев на балу Met Gala 2024 — а вы бы такое надели?
Marie Claire
2024-05-07T17:07:53Z
Железный человек с большим сердцем: Ирина Федишин показала новые фото Валерия Залужного
Фокус
2024-05-07T15:42:30Z
Назван вероятный победитель "Евровидения-2024": какое место у Украины
Фокус
2024-05-07T18:04:49Z
Где сейчас и как живет голос культового сериала "Друзья" Лариса Руснак
Обозреватель
2024-05-06T01:04:11Z
"Железный Человек с большим сердцем": Федишин взяла у Залужного 25 автографов, которые разыграют на концертах певицы
Telegraf
2024-05-07T19:10:18Z
Что известно о певце Baby Lasagna из Хорватии, которому прогнозируют победу на "Евровидении-2024"/Сольную карьеру 28-летний исполнитель начал недавно
Апостроф
2024-05-07T19:01:14Z
Свадьба года: бракосочетание миллиардера Умара Камани и модели Нады Адель стоила 20 млн фунтов
Фокус
2024-05-05T15:30:06Z
Самые модные кроссовки и кеды на лето 2024: леопардовые, с лентами и блестящие
Marie Claire
2024-05-06T16:31:43Z
Роскошный дом Мэттью Перри, который актер приобрел за 4 месяца до смерти, снова выставили на продажу. Фото
Обозреватель
2024-05-05T15:16:46Z
Салат с курицей и тремя видами орехов: сбалансированное и вкусное блюдо
Обозреватель
2024-05-07T19:04:36Z
Кто не должен идти в ТЦК с 18 мая: с какими болезнями не мобилизуют
UAToday
2024-05-05T18:51:05Z
Откажитесь от этих продуктов: какая пища может укоротить нам жизнь
Знай
2024-05-07T04:06:34Z
Рейтинг министерств Украины по информированию о своей деятельности
Comments UA
2024-05-05T04:57:46Z
Заживляет и снимает боль: все, что нужно знать о полезных свойствах эвкалиптового масла
Обозреватель
2024-05-07T18:34:25Z
Не закрывайтесь в себе во время стресса: советы по облегчению эмоционального состояния
Обозреватель
2024-05-07T17:49:10Z
Йога против ожирения: 5 асан, решающих проблему лишнего веса
Обозреватель
2024-05-07T13:49:12Z
Как вырастить крупные и сладкие арбузы: инструкция от посадки до сбора урожая
Обозреватель
2024-05-07T10:04:43Z
Опаснее тревоги и печали: ученые узнали, как чувство гнева повреждает наше сердце
Фокус
2024-05-05T11:27:38Z