MY.UAНовости
Путіну було у кого вчитися своїх демагогічних вправ, що прикривають агресивні дії
Путіну було у кого вчитися своїх демагогічних вправ, що прикривають агресивні дії

Путіну було у кого вчитися своїх демагогічних вправ, що прикривають агресивні дії

Нечасто в радянській історії керівники держави публічно окреслювали справжні цілі, цінності й плани Кремля, не прикриті серпанками ідеологічної облуди.

Нечасто з найвищих трибун лунали слова, які характеризували реальний більшовизм глибше і правдивіше за критичні аналізи інтелектуалів-дисидентів.

І разом з тим правдиві заяви-самовикриття обов’язково мали сусідити з відвертою брехнею, яка з плином історичних подій також ставала самовикриттям більшовицької політики.

Бо таємні плани Кремля ставали фактами, що їх неможливо заперечити.

А задіяні більшовиками алгоритми агресії увійшли в плоть і кров офіційної Москви, продовживши своє існування донині, коли самі більшовики начебто зникли з політичної арени.

Доповідь голови Раднаркому СРСР і наркома закордонних справ В’ячеслава Молотова (alter ego Сталіна), своєрідний ювілей якої нещодавно минув і чомусь не був помічений в Україні, була виголошена 31 жовтня 1939 року на позачерговій сесії Верховної Ради СРСР і належить до щойно названих унікальних феноменів.

Утім, судіть самі.

Передусім Молотов назвав дружбу більшовизму і нацизму нормою, а її відсутність — ненормальною ситуацією: «Со времени заключения 23 августа советско-германского договора о ненападении был положен конец ненормальным отношениям, существовавшим в течение ряда лет между Советским Союзом и Германией.

На смену вражде, всячески подогревавшейся со стороны некоторых европейских держав, пришло сближение и установление дружественных отношений между СССР и Германией.

Дальнейшее улучшение этих новых, хороших отношений нашло свое выражение в германо-советском договоре о дружбе и границах между СССР и Германией, подписанном 28 сентября в Москве.

Происшедший крутой поворот в отношениях между Советским Союзом и Германией, между двумя крупнейшими государствами Европы, не мог не сказаться на всем международном положении».

А Польську державу, проти якої спільно воювали Вермахт і Червона армія, Молотов назвав «уродливым детищем Версальского договора».

До речі, в розумінні поляків як «унтерменшів» більшовики в ті роки зійшлися з нацистами, досить згадати радянський художній фільм 1939 року «Мінін і Пожарський», закуплений відомством Геббельса для посилення антипольських настроїв.

А ще глава уряду СРСР назвав нацистську Німеччину «миролюбною державою».

Він заявив: «За последние несколько месяцев такие понятия, как «агрессия», «агрессор» получили новое конкретное содержание, приобрели новый смысл..

Теперь, если говорить о великих державах Европы, Германия находится в положении государства, стремящегося к скорейшему окончанию войны и к миру, а Англия и Франция, вчера еще ратовавшие против агрессии, стоят за продолжение войны и против заключения мира».

Виходить, що як тільки Німеччина загарбала питомі польські землі, завдяки цьому вона перетворилася з агресивної на миролюбну (чи нічого не вам не нагадує з подій останніх років, шановні читачі?).

Миролюбність Третього Рейху Молотов відзначив у доповіді ще не раз і зробив знаменний висновок: «В последнее время правящие круги Англии и Франции пытаются изобразить себя в качестве борцов за демократические права народов против гитлеризма, причем английское правительство объявило, что будто бы для него целью войны против Германии является, не больше и не меньше, как «уничтожение гитлеризма»..

Но такого рода война не имеет для себя никакого оправдания.

Идеологию гитлеризма, как и всякую другую идеологическую систему, можно признавать или отрицать, это — дело политических взглядов.

Но любой человек поймет, что идеологию нельзя уничтожить силой, нельзя покончить с нею войной.

Поэтому не только бессмысленно, но и преступно вести такую войну, как война за «уничтожение гитлеризма», прикрываемая фальшивым флагом борьбы за «демократию».

Чи потрібні коментарі?.

Значна частина доповіді Молотова присвячена «новим відносинам» СРСР з державами Балтії: Литвою, Латвією, Естонією.

Виявляється, благом для цих держав стали підписані з ними Москвою пакти про взаємодопомогу, які мали наслідком створення на теренах цих держав радянських військово-морських та військово-повітряних баз і введення туди мобільних з’єднань Червоної армії.

Бо ж Союз РСР — надійний гарант миру і безпеки цих держав, а в їхні внутрішні справи він не збирається втручатися: «Мы стоим за честное и пунктуальное проведение в жизнь заключенных пактов на условиях полной взаимности и заявляем, что болтовня о советизации прибалтийских стран выгодна только нашим общим врагам и всяким антисоветским провокаторам».

Варто звернути увагу на слово «чесно».

Через дев’ять місяців раптом виявилося, що уряди прибалтів повелися нечесно, відтак довелося-таки радянізувати ці держави і приєднати їх до СРСР.

Самі винні! А те, що вони за таємними протоколами як складовими Пакту Молотова — Ріббентропа вже були беззастережно віддані під омофор Москви, ясна річ, уголос не говорилося — так само, як і про передачу під цей омофор Фінляндії.

У доповіді Молотов не міг приховати роздратування: непокірні фіни не бажали йти на поступки і капітулювати так само беззастережно, як і прибалти.

Тож війна з Фінляндією у Кремлі вважалася неминучою.

Лише два факти: за тиждень до виступу Молотова були таємно сформовані Ладозька військова флотилія і 106-та стрілецька дивізія — з фінського і карельського населення.

А тим часом В’ячеслав Михайлович просторікував: «Едва ли есть основания останавливаться на тех небылицах, которые распространяются заграничной прессой о предложениях Советского Союза в переговорах с Финляндией.

Одни утверждают, что СССР «требует» себе г.

Випури (Выборг) и северную часть Ладожского озера.

Скажем от себя, что это — чистый вымысел и ложь.

Другие утверждают, что СССР «требует» передачи ему Аландских островов.

Это — такой же вымысел и ложь..

На самом деле наши предложения в переговорах с Финляндией являются максимально скромными и ограничиваются тем минимумом, без которого невозможно обеспечить безопасность СССР и наладить дружеские отношения с Финляндией».

Оцініть міру цинізму: «дружні відносини» з сусідньою державою можливі лише тоді, коли вона капітулює, приставши на «пропозиції» Кремля.

Чи змінилося щось у московській політиці відтоді? А «максимальна скромність» цих «пропозицій» полягала в тому, що Фінляндія повинна була передати СРСР передові позиції Лінії Маннергейма і роззброїти всі інші укріплення на Карельському перешийку.

І це після того, як увесь світ побачив, що сталося з чехами, коли вони погодилися віддати укріплену лінію в Судетах в обмін на «гарантії безпеки» з боку націонал-соціалістської Німеччини...

І ще одне: Виборг та північна частина Ладоги були анексовані СРСР після Зимової війни 1939 — 1940 років із Фінляндією, Аландські ж острови Кремль прагнув забрати 1940-го.

Тож має сенс дослухатися до заперечень, які Москва адресує чи то анонімним «зарубіжним газетникам», чи то «іноземним наклепникам»: ті заперечення розкривають реальні кремлівські плани; і чим більше йдеться про «миролюбність», тим агресивнішою насправді є політика чи то Сталіна, чи то Путіна — нічого в цьому з тих часів суттєво не змінилося.

І ще один суттєвий момент цієї промови.

Молотов висунув вимогу до Великобританії та Франції скасувати морську блокаду Німеччини, а до США — припинити продаж зброї демократіям, які воювали з нацизмом: «Мы рассчитываем, что нейтральные страны, а также общественное мнение Англии и Франции признают правильность нашей позиции и примут меры к тому, чтобы война между армиями воюющих стран не была превращена в войну против детей, женщин, стариков, больных».

«Поскольку запретить ввоз предметов массового потребления значит обречь детей, женщин, стариков, больных — на бедствия и голодную смерть».

А до того, що ніяк не можна заборонити ввозити у Німеччину, Молотов відніс, зокрема, «продукти харчування, паливо для мирного населення і предмети одягу».

Цікаво, як відрізнити паливо (значна частина якого, до речі, працювала за наказом фюрера на військових заводах) і харчі для мирного населення від палива й харчів для армії? Проте який гуманізм, яка турбота про цивільне населення! Путіну було в кого вчитися своїх демагогічних вправ...

Ну, а рішення США про зняття ембарго на продаж зброї демократичним державам, виявляється, «будет иметь своим результатом не ослабление войны и приближение ее завершения, а напротив — усиление, обострение и затягивание войны».

Інакше кажучи, США своїм постачанням зброї Британії, Франції та їхнім союзникам не дадуть Німеччині легко перемогти своїх противників.

Це неприпустимо! До речі, на час виступу Молотова Третій Рейх уже на повну силу планував операції на Західному фронті й розгортав там війська, у Кремлі про це знали і дбали про свого союзника — не лише політично підтримуючи його на найвищому рівні, а й постачаючи його необхідними для війська та промисловості матеріалами.

...Радянський Союз на час виголошення Молотовим доповіді уряду перед Верховною Радою щойно завершив один «визвольний похід» і на повну готував наступний.

Чимало з-поміж депутатів так чи інакше були причетні до цих походів.

Але в залі засідань Верховної Ради СРСР лунало багатоголосе: «Да здравствует сталинская политика мира!» Воістину, Джордж Орвелл знав, про що писав, характеризуючи тоталітарну ідеологію: «Мир — це війна».

Чи змінилося щось у Кремлі, який демонструє наразі позірне миролюбство щодо України?.

Назагал, доповідь голови Раднаркому СРСР і наркома закордонних справ В’ячеслава Молотова про зовнішню політику уряду 31 жовтня 1939 року містить важливі й актуальні уроки для сьогодення.

Найперший із них полягає в тому, що Кремль час від часу, коли вважає свої сили могутніми, а противників — повними нікчемами, дозволяє собі говорити правду про свої дії та наміри, про цілі та цінності.

Другий урок пов’язаний з тим, що не слід ні на йоту вірити миролюбним заявам кремлівських сирен і бути дуже пильними, коли вони обіцяють комусь ледь не золоті гори в обмін на частину суверенітету.

А коли Кремль наполегливо заперечує «інсинуації зарубіжної преси», варто знати: найвірогідніше, ця преса говорить щиру правду, яку варто брати до уваги.

І нарешті, старанне виконання всіх забаганок Кремля, капітуляція перед його натиском лише розохочують агресора: прибалти в 1939—1940 роках здалися на ласку Сталіна і Молотова, але це не врятувало їх від терору та окупації, які розтягнулися на кілька десятиліть.

Чи, може, хтось вважає, що класичну породу кремлівських хижаків наразі замінили смиренні вегетаріанці?.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
У травні РФ запустить трьохетапний план із дестабілізації України: у Буданова попередили
GlavRed
2024-05-03T06:00:13Z
Відчуває, що скоро доведеться: куди може планувати втечу Лукашенко
24tv
2024-05-01T16:54:01Z
"Чи візьме Росія Одесу - єдине питання": Маск відзначився черговою заявою про війну
TSN
2024-04-30T23:09:37Z
Втрата Часового Яру, наступ Росії та складна мобілізація: головне з інтерв’ю Скібіцького
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T07:57:32Z
Правильна позиція: політолог сказав, чому Макрон змусив росіян понервувати
24tv
2024-05-03T18:42:03Z
Зеленський оцінив перспективи обміну всіх на всіх
1News
2024-05-03T18:37:52Z
Протести в Грузії: невідомі особи побили учасників мітингу
ГЛАВКОМ NET
2024-05-02T23:42:07Z
Є багато міфів: яка насправді позиція Китаю у відносинах з Росією
24tv
2024-05-01T01:39:32Z
США відстежують військову взаємодію Росії з іншими країнами - Пентагон
УкраинФорм
2024-05-02T00:24:16Z
Мінфін "розсекретив" зарплати чиновників через нову систему: подивитись суми зможе кожен українець
Обозреватель
2024-05-03T16:18:53Z
В Україні пошкоджено 50% усієї енергосистеми країни, — Кулеба
Фокус
2024-05-02T09:40:25Z
До загального фонду держбюджету з початку року надійшло ₴623,5 мільярда - Мінфін
УкраинФорм
2024-05-03T18:15:00Z
Банкам і ломбардам заборонили приймати в заставу товари подвійного використання
УкраинФорм
2024-05-03T18:07:31Z
Міноборони повернули понад пів мільярда гривень за недійсними договорами на пальне
УкраинФорм
2024-05-03T18:01:51Z
Вартість одного із овочів змінилася майже на 30 гривень: ціни на два популярні продукти різко змінилися
Политека
2024-05-03T18:01:13Z
Дешевше, ніж в Україні: скільки коштує великодній кошик у Польщі
24tv
2024-05-03T18:00:12Z
Конгрес США подвоїв бюджет на виробництво 155-міліметрових снарядів
УкраинФорм
2024-05-03T17:34:09Z
У разі продовження обстрілів енергетики шахти і ТЕС очікує проблема переповнених складів з вугіллям
Обозреватель
2024-05-03T17:34:09Z
Україна не може виграти війну на полі бою: в ГУР зробили несподівану заяву
GlavRed
2024-05-03T05:57:12Z
Питання часу: в ГУР МО оцінили ймовірність падіння Часів Яру
Telegraf
2024-05-03T07:13:26Z
Залп у 60 ракет: Жданов назвав імовірні дати масованих обстрілів
GlavRed
2024-05-03T03:27:09Z
На Великдень у Львові та області правоохоронці чергуватимуь біля храмів
Варта1
2024-05-02T15:04:45Z
Кияни "штурмують" ботсад Гришка, щоб сфотографуватись: адміністрація відреагувала
Фокус
2024-05-03T18:21:07Z
Новий наступ РФ: чи встигла Україна побудувати міцні оборонні рубежі
TSN
2024-05-03T18:03:37Z
Україна не виграє на полі бою, переговори з РФ, де наступатиме ворог: головні заяви заступника Буданова
TSN
2024-05-03T07:18:12Z
Нав’язування громадянства РФ жителям тимчасово окупованого Криму є дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини – Комітет ООН
Украина Криминальная
2024-05-01T00:18:21Z
У боях за Україну на фронті загинув громадський активіст Дмитро Лисенко
Комсомольская правда
2024-05-03T18:26:26Z
Весь рік будете лити сльози: що не можна робити на Страсну п'ятницю
GlavRed
2024-05-02T13:27:32Z
Що потрібно святити на Великдень: які продукти класти до кошика
24tv
2024-05-03T02:33:46Z
У Повітряних силах пояснили заяву про літаки F-16 після Великодня
TSN
2024-05-02T10:07:42Z
Стрільцям – проблеми, Овнам – підвищення зарплати: гороскоп на 2 травня для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-05-02T03:40:36Z
Клопотенко оприлюднив скандальну переписку із українським виданням
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T18:33:27Z
Ворог активізував застосування розвідувальних дронів - Євлаш
УкраинФорм
2024-05-03T18:31:48Z
Обійшлися без союзників: в ГУР натякнули, чим знищили надважливі російські цілі
Telegraf
2024-05-02T15:48:52Z
Трильйон цикад влаштували найбільшу за 221 рік масову "оргію" в США
Telegraf
2024-05-03T18:42:11Z
Німецька компанія передасть Україні ППО-радари
УкраинФорм
2024-05-03T18:33:51Z
Планували операцію, однак чоловік відмовившись та вийшовши на вулицю ледь не загинув — що сталось у Києві?
Khreschatyk
2024-05-02T09:30:14Z
У Будапешті «ненавмисно» жорстоко вбили українця
Украина Криминальная
2024-05-02T18:36:49Z
У Киргизстані машина з морозивом збила 29 дітей
1News
2024-05-02T16:46:33Z
ДТП "без водія": суддю з пляшкою алкоголю знайшли на пасажирському сидінні
TSN
2024-05-02T00:03:53Z
Вбивць експрезидента Ворскли звільнили за «законом Савченко»
Чемпион
2024-05-03T18:18:14Z
По всій території України повітряна тривога: є загроза ракетного удару
Обозреватель
2024-05-03T18:03:26Z
Росіяни знову вдарили по Одесі балістикою: перші подробиці
Обозреватель
2024-04-30T21:19:39Z
У Китаї внаслідок обвалу шосе загинули 19 осіб, десятки постраждали. Фото та відео
Обозреватель
2024-05-01T09:12:01Z
У Чугуєві внаслідок ракетного удару пошкоджений вокзал
УкраинФорм
2024-05-03T18:39:27Z
Баварія зв'язалася з Лопетегі після відмови Рангніка — Плеттенберг
Football.ua
2024-05-03T18:30:39Z
УЄФА розширила заявки команд на Євро-2024 до 26 гравців
УкраинФорм
2024-05-03T18:18:12Z
Чемпіон Англії з Лестер Сіті Енді Кінг оголосив про завершення кар'єри
Football.ua
2024-05-03T18:01:33Z
Слюбик: Руху необхідно грати у той футбол, який пропагує команда, та не відступати від своїх принципів
Football.ua
2024-05-03T17:58:14Z
Визначились найкращі гравці тижня в єврокубках
Чемпион
2024-05-03T17:57:53Z
Вест Гем відновив переговори з Лопетегі
Football.ua
2024-05-03T17:49:00Z
Гвардіола: Все залежить від нас
Football.ua
2024-05-03T17:37:25Z
Шовковський вдався до олдскульних методів підготовки перед матчем проти Колоса
Чемпион
2024-05-03T17:36:25Z
Україна вимагає відсторонити росіян та білорусів від олімпійської кваліфікації
Чемпион
2024-05-03T17:30:27Z
Дешевих Tesla стає ще більше: Hertz додатково розпродує 10 000 авто
24tv
2024-05-02T17:06:50Z
У ДТП розбили культовий суперкар Porsche за $1,5 мільйона
Фокус
2024-05-03T17:51:32Z
Найдоступніший електромобіль Tesla показали у мережі
Обозреватель
2024-05-03T17:28:46Z
В Європі впроваджують новий дорожній знак: що він означає
24tv
2024-05-03T17:21:05Z
Новий автомобіль за 4000 доларів – це реально. Фото FAW Bestune Pony
Обозреватель
2024-05-03T16:10:10Z
Презентовано найменший і найдешевший електромобіль від Nissan
Фокус
2024-05-03T16:06:45Z
В Україні у старому сараї знайшли дуже рідкісний німецький мотоцикл 60-х
Фокус
2024-05-03T15:06:30Z
Штрафу можна уникнути? Що робити, якщо в авто немає денних ходових вогнів
Telegraf
2024-05-03T15:03:08Z
Блогер розбив дороговартісний спорткар
1News
2024-05-03T14:33:54Z
Україну накрила дуже сильна магнітна буря після Північного сяйва
GlavRed
2024-05-03T00:27:24Z
Знайти орла в горах за 6 секунд зможуть лише одиниці: неймовірна загадка для кмітливих
GlavRed
2024-05-03T03:27:05Z
Оцифрування старих фотографій: як це зробити за допомогою Android-смартфона
InternetUA
2024-05-03T18:43:53Z
Хвилювалася, що отримає непотріб: дівчина купила найдешевшу "секретну коробку" і виграла джекпот
24tv
2024-05-03T18:27:46Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: 3 ознаки
InternetUA
2024-05-03T18:01:13Z
Nokia 3210: сучасна реінкарнація телефону 25-річної давнини
Portaltele
2024-05-03T17:52:24Z
Batman: Arkham Shadow бути, проте право пограти отримають не всі
Знай
2024-05-03T17:51:54Z
Як знайти людину за місцем розташування телефону: найпростіші способи
Политека
2024-05-03T17:43:53Z
Фахівці попередили про нову схему, яка дає змогу шахраям легко «красти» Telegram-акаунти
InternetUA
2024-05-03T17:22:31Z
Які знаки Зодіаку дають порожні обіцянки: астрологи склали рейтинг
Политека
2024-05-03T18:22:56Z
Ваші яйця будуть нарядними: як цікаво зробити крашанки на Великдень-2024
Знай
2024-05-03T18:21:38Z
Цю гречку проситимуть щодня: хитрий рецепт, для якого запасіться огірками
Telegraf
2024-05-03T18:12:49Z
Не робіть цього: яким 3 знакам зодіаку у травні не варто їхати в подорож
24tv
2024-05-03T18:06:00Z
Приготуйте гаманець: кому зі знаків Зодіаку доведеться витратити круглу суму наступного тижня
Telegraf
2024-05-03T17:57:44Z
Голуби бояться цих квітів як вогню: що треба посадити на балконі
Telegraf
2024-05-03T17:48:48Z
Чому потіє бачок унітазу: виправити неприємну проблему дуже легко
24tv
2024-05-03T17:36:33Z
Як виростити огірки в горщиках: у чому секрет хорошого врожаю
Политека
2024-05-03T17:16:15Z
Такої не буде ні в кого: як сучасно прикрасити паску на Великдень
24tv
2024-05-03T16:57:03Z
Артем Пивоваров чесно зізнався, чи бачив обличчя Klavdia Petrivna
24tv
2024-05-02T14:18:01Z
alyona alyona та Jerry Heil випустили потужне відео на пісню для Євробачення-2024
24tv
2024-05-03T18:21:44Z
У Києві відкрили фотовиставку про знищену Росією українську культурну спадщину
Детектор М
2024-05-03T17:19:08Z
Народилася у Києві й стала найвпливовішою жінкою століття: якою була історія кохання Голди Меїр
24tv
2024-05-03T17:15:46Z
Євробачення-2024: alyona alyona і Jerry Heil показали свій номер від Таню Муіньо на сцені у Мальме
Вива
2024-05-03T16:36:59Z
У відомої української акторки діагностували рак
TSN
2024-05-03T16:27:36Z
У Миколаєві вчилися робити писанки за мотивами таврійського розпису
УкраинФорм
2024-05-03T16:18:51Z
Аня Тейлор-Джой прийшла на прем'єру "Фуріоси" в колючій сукні від Пако Рабанна
Фокус
2024-05-03T16:12:19Z
Kalush & Kola - "Пам’ятай" та Тіна Кароль & SHUMEI – "Стерва" - 2 і 1 місця чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2024-05-03T16:06:59Z
Названі хвороби, з якими мобілізуватимуть у ЗСУ
1News
2024-05-03T15:01:55Z
Аліна Михайлова з "Вовків Да Вінчі" стала найкращою бойовою медикинею Європи
24tv
2024-05-01T22:03:22Z
Опубліковано список хвороб, які звільняють українців від мобілізації
Хвиля
2024-05-02T00:09:01Z
Ця помилка під час чищення зубів робить їх жовтими: про неї знають одиниці
24tv
2024-05-03T18:18:55Z
Хто більше мерзне – жінки чи чоловіки: неочікувані результати досліджування
24tv
2024-05-03T18:03:27Z
Не лише засіб проти старіння: що таке колаген, для чого він потрібен і де його взяти
24tv
2024-05-03T16:33:19Z
Трансплантація органів в Україні повністю оплачується державою - МОЗ
УкраинФорм
2024-05-03T15:42:11Z
Як часник допомагає позбутися попелиці: дієвий народний засіб
AgroNews
2024-05-03T15:22:03Z
В Україні за підтримки Фінляндії створять центр реабілітації дітей, які постраждали від війни
УкраинФорм
2024-05-03T14:01:10Z