/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1578304864%2Ftsn-87394d020f46df1bdfb04b5785c6f4e0%2Fthumbs%2F550xX%2Fb7%2F87%2F19f5e3ce4e3f57462bbf5007ed4187b7.jpeg)
В Іраку розробили "13 сценаріїв помсти" США за вбивство генерала Сулеймані
В Ірані підготували понад 10 сценаріїв помсти Сполученим Штатам Америки за спецоперацію в Багдаді, під час якої було вбито іранського генерала Касема Сулеймані.
Про це заявив секретар Вищої ради національної безпеки Ірану Алі Шамхані, передає Tasnim.
За його словами, країна підготувала 13 таких варіантів і навіть найслабший із них "стане історичним кошмаром для Америки".
При цьому, Шамхані не уточнив подробиці цих сценаріїв.
Він лише додав, що поки не може надати більше інформації для ЗМІ.
"Нехай американці знають, що на сьогоднішній момент у Радбезі обговорюються 13 сценаріїв помсти.
Навіть найслабший з них (сценаріїв - ред) може стати історичним кошмаром для США", - заявив Алі Шамхані.
При цьому він додав, що у разі, якщо американські військові не покинуть самостійно регіон, то Іран змусить їх це зробити.
"Якщо сили США не захочуть самостійно покинути регіон, то ми змусимо їх це зробити", - підсумував Шамхані.
Критикують операцію і в США - спікерка Палати представників Конгресу США назвала ракетний удар "невиправданим та провокативним".
Своєю чергою, державний секретар США Майк Помпео заявив, що ліквідація іранського генерала зірвала його "неминучу" атаку і врятувала життя американців.
"Ризик нічого не робити був величезний", - заявив він.
Трамп же звинуватив Сулеймані у тисячах смертей і сказав, що його ненавиділи навіть в самому Ірані.
Сулеймані називали одним із найвпливовіших осіб на Близькому Сході.
ua розповідає, хто він такий, чому його вбивство викликало такий резонанс у світі і як тепер може спалахнути чергова гаряча війну на Близькому Сході.
4 січня постійний представник Ірану при ООН Маджид Тахтім-Раванчі заявив, що Тегеран помститься за вчинене США вбивство генерала Касема Сулеймані.
"Безумовно, Іран не закриє на це очі.
Буде помста, Іран відповість так, як вважатиме за потрібне.
Час і місце такої відповіді буде визначати Іран", - вказав посол.
Водночас, в Ірані також заявили, що більше не дотримуватимуться положень ядерної угоди, яка була досягнута з низкою світових лідерів 2015 року.
Йдеться, серед іншого, про збагачення урану, кількість накопиченого збагаченого урану, а також досліджень і розробок у своїй ядерній програмі.
5 січня парламент Іраку проголосував за резолюцію, яка закликає уряд країни припинити будь-яку іноземну військову присутність.
Йдеться, зокрема, і про міжнародну коаліцію на чолі зі США.
Дональд Трамп пригрозив Іраку санкціями в "разі ворожості" з боку Багдада - таким чином він відреагував на рішення іракського парламенту щодо виведення військ.