MY.UAНовости
Святкова агресія і грип-убивця: небезпечні новинні слони, зроблені з мух
Святкова агресія і грип-убивця: небезпечні новинні слони, зроблені з мух

Святкова агресія і грип-убивця: небезпечні новинні слони, зроблені з мух

У наших моніторингах ми переважно аналізуємо політичні новини.

Адже саме в них найбільше маніпуляцій.

Рідше — економічні, переважно коли вони мають політичне підґрунтя (чого вартий приклад, коли «1+1», виправдовуючи політику уряду щодо фізичних осіб-підприємців, малював образ «підлого ФОПа Азіза»).

Новинам на різноманітні теми, які заведено називати «соціальними», діставалося набагато менше уваги.

Найбільш кричущі потрапляли до рубрики «треш дня» щотижневих оглядів, але багато що залишалося за кадром.

У 2020 році ми спробуємо це виправити.

Адже порушення стандартів у соціальних новинах мають не менш негативні наслідки, ніж маніпуляції в політичних.

Тут менше піару власників, прихованої реклами їхніх бізнесів, просування політичного порядку денного чи нав’язування електоральних преференцій.

Проте недбалість, поверховість, необачність журналістів, їхня схильність вішати ярлики чи роздмухувати сенсації на порожньому місці може дезінформувати, налякати глядачів, змусити їх зробити хибний вибір, сформувати спотворені ціннісні установки.

Ось два приклади з одного дня — 13 січня.

@video=//www

Це сюжет програми «Сьогодні» каналу «Україна» про те, що люди дедалі частіше кидаються на людей, але вони в цьому не винні, бо «не ми такі — життя таке».

Спершу, як вимагають канони жанру, драматичний опис ситуації.

«Нападають і навіть убивають, — каже ведучий Максим Сікора в підводці.

— І у період новорічно-різдвяних канікул поліція все частіше фіксує такі випадки.

Лише за перші тижні 2020-го правоохоронці розслідують із десяток гучних справ.

Напади підлітків на людей, спроби зґвалтування, бійки.

“Сьогодні” з’ясували, чому такий сплеск агресії і як із нею боротися».

Сюжет Анастасії Середи починається зі схожої страшилки: «Група підлітків забила чоловіка до смерті.

Жінка виявила два трупи у шафі орендованої квартири.

Чоловік атакував дівчину та намагався її зґвалтувати.

Такими заголовками рясніють новинні стрічки від першого дня 2020-го».

Редактор, якби він брав участь у створенні цієї одиниці контенту, мав би повернути матеріал його авторам із низкою уточнювальних запитань.

На скільки конкретно збільшилася кількість таких правопорушень у порівнянні з яким періодом? У чому, власне, полягає «сплеск»? Яка динаміка загалом — чи справді зростає злочинність? «Десяток» гучних справ — це на всю Україну? Це багато? Скільки було, наприклад, за попередні два тижні? Якщо сплеск справді є, то чи він не відбувається щороку на свята? І якщо так, то з чим це пов’язано? («Лезо Оккама» підказує нам, що, наприклад, із вільним часом і зловживанням алкоголем.) Відповіді на ці питання можна знайти в Національній поліції, у Держстаті, у юристів-кримінологів.

Натомість у сюжеті розповідається в деталях про напад чоловіка, який завдав двадцять одне поранення (за іншими даними — 17) «саме цим ножем» дев’ятнадцятирічній Альоні, намагаючись її зґвалтувати.

Навряд чи такий напад, хоч який жорстокий, є унікальним (про це ми знаємо, наприклад, із циклу Дмитра Фіоніка про маніяків, що вийшов торік на «Забороні»).

«Під час самого затримання і у суді підозрюваний поводиться спокійно, — додає «шок-деталей» кореспондентка, — як і група підлітків, що напала на чоловіка на вулиці та забила до смерті палицями та ногами».

Отже «спокійна» (за оцінкою кореспондентки, яка не зрозуміло, чи була присутня, чи склала своє враження з відео або чужих слів) поведінка в суді — єдина спільна риса, що об’єднує історію різника-ґвалтівника та хуліганів-убивць.

Можна було би зробити висновок, що підозрювані в цих злочинах — холоднокровні маніяки-відморозки (які в принципі не можуть бути типовими злочинцями).

«Така агресія у період передноворічних свят не випадкова, кажуть психологи», — веде далі Анастасія Середа, хоча щойно йшлося не про «таку агресію», а про спокій у суді.

«На поведінку людей впливають кілька факторів: від економічної і політичної ситуації в країні до власного горя на тлі загальних святкувань», — узагальнює думку вигаданих «психологів» журналістка.

«Психологи» — це одна психологиня, яку звуть Віра Романова.

Вона пояснює щось про агресію, але ми не знаємо, яке запитання ставила їй журналістка, тому з її коментарів неможливо зрозуміти, про що говорить психологиня — про конкретні два (три?) згадувані злочини чи про якусь узагальнену «таку» агресію, яку описала журналістка «України».

Із слів психологині авторка робить ще один висновок: «Через неможливість змінити щось глобальне люди виміщують злість на незнайомцях, а у період свят особисті негаразди можуть стати поштовхом до так званої помсти тим, кому пощастило більше.

Причому чоловіки частіше схильні наламати дров у стані агресії».

У пошуках відповідей на запитання «чому люди скоюють злочини?» проведені тисячі досліджень, написані тисячі книжок і дисертацій.

Але журналістка «України» знаходить одну-єдину відповідь, виколупуючи її з коментарів психологині, які стосуються незрозуміло яких саме злочинів, і резюмує: «Побороти таку агресію можна.

Тут головне — взаємодіяти і показати, що існують несилові методи вирішення проблеми».

Відмотаймо трохи назад.

Починалося все з двох історій — про чоловіка, який напав на дівчину і, ґвалтуючи, штрикав її у спину, і про підлітків, які напали на чоловіка, намагаючись його пограбувати, і «випадково» вбили ударом по голові.

Чи має на увазі журналістка, що жертви погано «взаємодіяли» з цими лиходіями і не спромоглися переконати їх у доречності несилових методів вирішення проблеми? Яким саме є несилове вирішення проблеми у випадку спроби зґвалтування? А коли тебе б’ють по голові на вулиці?.

Ви взагалі чуєте, що говорите, колеги?.

І де, врешті-решт, хоч якась конкретна причина — цифра зі статистики, твердження правоохоронців абощо, — вважати, що такі випадки, зумовлені нібито якоюсь особливою святковою агресією, трапляються «дедалі частіше»?.

Ця вигадана на порожньому місці кримінально-психологічна маячня, нагадаю, вийшла в ефірі одного з наймасовіших телеканалів.

Мільйони людей побачили це й мали нагоду проінтерпретувати на свій розсуд.

Або просто почати боятися ходити вулицями, бо на перехожих «нападають дедалі частіше».

Те, як медіа можуть роздмухати не просто паніку, а масовий психоз, ми бачили десять років тому.

Тоді, восени 2009 року, під час непростої президентської виборчої кампанії та сезонного збільшення випадків респіраторних захворювань, задля сенсаційності та на догоду політикам медіа роздмухали «епідемію свинячого грипу».

Паралізувавши й налякавши аудиторію, вона ж електорат, вона ж громадяни, на кілька тижнів.

Можливо, ця історія була занадто давно і вже забулася, але радше вона просто нічого не навчила.

Адже сьогоднішні новинарі з легкістю закидають аудиторії аналогічні страшилки.

@video=//www

Це сюжет програми «ТСН» про «1+1» про те, що в Тернополі люди масово хворіють на надважкий грип і помирають від ускладнень — із натяком, що це, можливо, штам H1N1, відомий як «свинячий грип».

Загальний посил сюжету міг би бути навіть корисним: не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до лікарів, щойно відчуєте симптоми грипу, інакше є ризик ускладнень.

Знов у підводці страшилка: лікарні Тернополя «переповнені пацієнтами із запаленням легень як ускладнення грипу… це вірусна пневмонія і в неї дуже стрімкий перебіг… якщо вчасно не звернутися до лікарів, людина буквально згоряє за кілька днів».

Перша частина сюжету саме про це — випадки захворювання, необачність хворих, які займаються самолікуванням, і приклади, коли це призвело до фатальних наслідків.

Фокуси починаються у другій частині.

Тут з’являється Олена Сидорович — удова чоловіка, померлого від грипу.

«ТСН» цитує такі її слова: «Ми не готові, скажімо так, до такого штаму вірусу і до такого перебігу, і до такої кількості хворих.

Ми не вміємо їх ні лікувати, ні діагностувати».

Ця фраза вирвана з контексту, але очевидно, що говорить Олена не про себе, а переказує слова невідомих медиків.

Отже, медики не готові до епідемії невідомого штаму вірусу?.

«Визначити, який саме вірус зараз вбиває людей, можна лише у перші дні хвороби, а більшість хворих надходять пізніше», — переказує журналістка пояснення «тернопільської лікарні», а далі цитує директора комунальної лікарні № 2 Ростислава Левчука, який каже, що в одному випадку вдалося поставити діагноз грипу типу А.

І далі: «… але порівнюють такий наплив пацієнтів із вірусною пневмонією з тим, який був тут десять років тому, коли лютував свинячий грип».

Далі — коментар Ольги Голубовської: «Из всех штаммов вируса гриппа вот этот H1N1 — именно тот, который непосредственно сразу поражает лёгкие», — і переказ її подальших слів: «Саме з західних областей, нагадує столічна лікарка-інфекціоністка, 10 років тому почався сезон пандемічного грипу, від ускладнень якого померло 400 людей.

Ця зима теж буде непростою…».

Ольга Голубовська — не проста собі лікарка-інфекціоністка.

Зовсім нещодавно вона у статусі радниці міністра охорони здоров’я опинилась у центрі скандалу, пов’язаного з можливим лобіюванням інтересів фармацевтичних компаній.

А потім поширила інформацію про ненадійність вакцини від дифтерії, що, м’яко кажучи, суперечило позиції міністерства.

Ймовірно, про це варто було згадати, представляючи «незалежну експертку», яка досить відверто натякає на повернення грипу H1N1 в Україну, не маючи для цього ніяких явних підстав.

Адже жодних підтверджених випадків цього грипу в Україні зараз немає.

Аналогічний «подвиг» десять років тому здійснила Інна Богословська, у прямому ефірі телешоу на загальноукраїнському каналі заявивши, що насправді хвороба, від якої масово помирають люди в Україні, — не грип, а легенева чума.

Щоправда, Богословська — політикиня, а Голубовська — лікарка й коментарі її глядач може сприймати як не просто фахові, а такі, що відображають офіційну позицію Міністерства охорони здоров’я.

Хоча радницею міністра Голубовська вже не є.

До речі, минулого року Голубовська лякала українців епідемією іншого грипу-вбивці — А(H3N2).

Її прогноз про «агресивний вірус, який убив у США 80 тисяч людей», циркулював у медіа до весни.

На щастя, жахливої епідемії американського грипу ми не зазнали.

Завершується матеріал «ТСН», знову ж таки, корисними порадами одразу бігти до лікаря, щойно відчуєте грипозні симптоми.

Але всі ці корисності — ніщо в порівнянні з двома ключовими, хоч і непрямими, меседжами сюжету: 1) в Україні, ймовірно, «свинячий грип»; 2) лікарі безпорадні.

Остання теза, озвучена людиною, не причетною до медицини, особливо небезпечна — вона відохочує звертатися до медиків і заохочує до самолікування.

Як наш народ «рятується» від респіраторних інфекцій, відомо.

Десять років тому українці розкупили в аптеках усі можливі «таблетки від грипу» — і гомеопатичні фуфломіцини, й антибіотики, які від вірусів не помічні.

Чи може бути грип, від якого вмирають люди в Тернополі та інших містах, штамом H1N1? Теоретично може, адже цей грип, який медики воліють не називати «свинячим», зараз поширюється в Європі.

Його прихід в Україну прогнозували ще восени.

Але те, що він прийшов, потрібно довести, й поки що, як випливає із сюжету, підтверджень немає.

По офіційну позицію щодо H1N1 в Україні слід було звернутися не до відставної Ольги Голубовської, а до міністерства, й воно, ймовірно, оперувало би у своїй відповіді статистикою, а не оцінками на кшталт «у Києві трошки краща ситуація, ніж у Житомирі», як це робить Голубовська.

Матеріалові бракує конкретних цифр.

Яка захворюваність на грип і яка смертність від його ускладнень була торік, яка буває зазвичай, яка є тепер? Цифри мають сенс і надаються до інтерпретації тільки в порівнянні з іншими цифрами.

«Переповнені лікарні», «десятки хворих» і «зима буде непростою» — злочинно безвідповідальні формулювання, які глядачі, знову ж таки, можуть інтерпретувати на свій розсуд.

А радше, зважаючи на схильність людської свідомості посилювати сигнал і тривожно робити з мухи слона, просто зроблять висновок, що в Україні знов «лютує» «свинячий грип», лікарі не знають, що робити, а влада — як завжди, все приховує.

Ці два випадки об’єднує відсутність у журналістів і їхніх редакторів відчуття відповідальності перед аудиторією.

Можливо, автори двох наведених сюжетів (насправді таких зразків можна назбирати в теленовинах щодня набагато більше) десь чули, що журналіст повинен повідомляти факти й не думати про наслідки.

Так от: малося на увазі дещо інше.

Про такі наслідки, як спровокована хибними узагальненнями та штучно скомпільованими фактами та припущеннями паніка, — думати варто.

Поделиться
Поделиться сюжетом
Источник материала
Упоминаемые персоны
Google переносить Circle to Search на iPhone
Portaltele
2025-02-22T05:15:00Z
Як Стів Джобс принизив Білла Гейтса і чому той потім урятував Apple від банкрутства
24tv
2025-02-22T04:51:27Z
Samsung може випустити One UI 7 раніше завдяки прискореному бета-тестуванню
InternetUA
2025-02-22T03:01:51Z
В OpenAI заявили, що ChatGPT щотижня використовують 5% населення світу
InternetUA
2025-02-22T02:04:01Z
Де сховався кіт: тільки люди з "орлиним оком" знайдуть пухнастика за 5 секунд
GlavRed
2025-02-22T01:27:56Z
Meta розвиває Instagram як месенджер та додає нові функції для обміну повідомленнями
InternetUA
2025-02-22T01:04:07Z
Таємницю обезголовленого тіла з ірландських боліт розкрито: вчені шокували подробицями
TSN
2025-02-21T22:36:38Z
Apple пояснила, для кого створений iPhone 16e
InternetUA
2025-02-21T21:16:54Z
GTA 6 може вийти на Nintendo Switch 2: це вже виглядає цілком реально
Знай
2025-02-21T20:51:09Z
Вода, йод, горілка: як відрізнити натуральне масло від підробки
24tv
2025-02-22T05:24:04Z
Це не кола: стоматологи назвали популярний напій, який найбільше шкодить зубам
GlavRed
2025-02-22T04:27:44Z
Гідам гірше, туристам краще: популярний курорт в Іспанії змінює правила
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T03:00:10Z
Гороскоп на суботу 22 лютого: хто має бути обережним, а кому варто відпочити
Знай
2025-02-22T02:33:11Z
Заховане у Новій Зеландії «найчистіше озеро у світі» постраждало від туристі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T01:00:10Z
Будуть сяяти чистотою: чим відіпрати брудні простирадла та наволочки
24tv
2025-02-21T23:45:51Z
Робіть одразу цілий баняк: "ходовий" салат, який можна зберігати цілий тиждень
24tv
2025-02-21T23:06:57Z
Вафельні біляші, щоб не партися з тестом: хрумка закуска без зайвого клопоту, рецепт
Знай
2025-02-21T22:51:59Z
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
24tv
2025-02-21T22:24:20Z
Через дронову атаку на Київську область загинула людина, у регіоні спалахнула пожжежа: ДСНС опублікувала фото наслідків
ZN UA
2025-02-22T05:39:36Z
В Одесі затримано 18-річного агента РФ, який підірвав авто військового прокурора
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:37Z
Вночі росіяни вдарили дронами по Київщині: що відомо про жертв і наслідки
TSN
2025-02-22T05:24:44Z
Росія атакувала дронами Київ та область: сталися пожежі, є загиблий
Лига
2025-02-22T04:42:44Z
На Сумщині директор ліцею «влаштував» на роботу синів, які перебували за кордоном
УкраинФорм
2025-02-22T04:24:31Z
СБУ і Нацполіція ліквідували ще чотири схеми ухилення від мобілізації та списання військових
УкраинФорм
2025-02-22T02:36:45Z
На Одещині затримали працівника ТЦК, який вимагав гроші за відстрочку від призову
УкраинФорм
2025-02-22T01:36:44Z
У Дніпрі суддю викрили у привласненні квартири вартістю майже ₴1 мільйон
УкраинФорм
2025-02-22T01:30:20Z
Атака дронів на Київщину: внаслідок удару загинув чоловік
ГЛАВКОМ NET
2025-02-21T23:39:53Z
Лас-Пальмас — Барселона. Напередодні
Football.ua
2025-02-22T05:33:49Z
Аморім: В нас більше проблем, ніж рішень
Football.ua
2025-02-21T22:54:39Z
Реалізований пенальті Аспаса приніс Сельті перемогу над Осасуною
Football.ua
2025-02-21T22:15:48Z
Поклав, як рукою: гол-красень Кочергіна вивів Ракув на перше місце в Екстраклясі
24tv
2025-02-21T22:00:28Z
Гол Лукки з пенальті приніс Удінезе перемогу над Лечче
Football.ua
2025-02-21T21:51:45Z
Реал та два англійські клуби претендують на вінгера Боруссії Д — Relevo
Football.ua
2025-02-21T21:51:24Z
CAS відхилив апеляцію Рубіалеса на рішення ФІФА про його відсторонення від футболу
Football.ua
2025-02-21T21:33:54Z
Куди пропав Баколе: Паркер провів кумедну битву поглядів з промоутером Ф'юрі
24tv
2025-02-21T21:27:31Z
Фрайбург познущався над Вердером завдяки дублям Гріфо і Доана
Football.ua
2025-02-21T21:24:12Z
Втрати ворога станом на 22 лютого 2025 – Генштаб ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:51Z
В DeepState розкрили, скільки солдатів втратили ЗС РФ у Білогорівці, Часовому Яру та Торецьку
Фокус
2025-02-22T05:24:06Z
Ворог за добу завдав 517 ударів по Запорізькій області
УкраинФорм
2025-02-22T05:12:05Z
Гороскоп на сьогодні: яким буде 22 лютого для всіх знаків Зодіаку
Политека
2025-02-22T05:03:57Z
Рухаються від Великої Новосілки: росіяни намагаються прорватися до Дніпропетровщини, – ISW
24tv
2025-02-22T05:00:25Z
Ворог просунувся в Улаклах і біля Бурлацького, – DeepState
24tv
2025-02-22T04:42:41Z
Атака дронів на Київ та область: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T04:33:43Z
Україну накриють сильні морози: синоптики розповіли про погоду на вихідних
Политека
2025-02-22T04:30:48Z
Гороскоп на завтра 23 лютого: Левам - відпочинок, Скорпіонам - веселощі
GlavRed
2025-02-22T04:27:17Z
Російські боти атакували сторінки Jerry Heil. Співачка видалила інстаграм
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:09:06Z
Могила, Гудков, Головань: які справжні імена та прізвища ховаються за псевдонімами артистів
24tv
2025-02-22T05:03:27Z
У Кропивницькому презентували збірку новел про загиблих воїнів
УкраинФорм
2025-02-22T01:45:03Z
“Прості слова” – про що мовчать серця? Новий трек від NAPEREXRESTI
Storyboom
2025-02-21T23:15:04Z
Трек Klavdia Petrivna, з яким хотіла йти на Євробачення, опинився у трендах тіктоку
24tv
2025-02-21T22:00:23Z
Для найкращого вечора: 6 веселих комедій для перегляду з друзями
24tv
2025-02-21T22:00:09Z
"Давайте трошки поживемо": Євген Кошовий прокоментував закриття "Квартал 95"
Знай
2025-02-21T21:30:36Z
Макс Гордєєв – "Навіки" – 1 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-02-21T21:27:45Z
Вічні хіти, які не втрачають популярності десятиліттями: що українці слухали у 1998 році
24tv
2025-02-21T21:09:28Z
Під час нічної атаки дронів військові моряки збили два "шахеди"
ZN UA
2025-02-22T05:18:14Z
Вже цього року в Україні з'являться рої дронів, — Федоров
InternetUA
2025-02-22T05:03:05Z
Лібанова назвала країну, з якої українці повертатимуться найменш охоче
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:00:30Z
Вселенська батьківська субота 22 лютого: історія, як треба провести цей день напередодні Масляної
Знай
2025-02-22T04:42:08Z
У Херсоні помер військовослужбовець з Прикарпаття Василь Гавриш
24tv
2025-02-22T04:36:59Z
Росія тримає у Чорному морі один носій «Калібрів» загальним залпом до 4 ракет
УкраинФорм
2025-02-22T04:36:53Z
Як правильно проїхати складне перехрестя: цікавий тест ПДР для вправних водіїв
GlavRed
2025-02-22T04:27:18Z
Лідери та мотиватори: у які дні народжуються унікальні діти
GlavRed
2025-02-22T04:27:03Z
У Сумах видали книгу пам'яті про тренера Олександра Кулика, який загинув у війні з Росією
УкраинФорм
2025-02-22T04:18:40Z
Кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
TSN
2025-02-22T05:33:44Z
Дієта з кави, вина, шоколаду та фруктів знизила ризик порушення обміну речовин
Portaltele
2025-02-22T05:15:52Z
Медиків відправлять на фронт: почали розбронювання лікарів
Знай
2025-02-22T03:30:44Z
Перевірте міцність ваших кісток: кому потрібен та як відбувається скринінг на остеопороз
24tv
2025-02-21T20:30:28Z
Правда про арахісове масло: чи дійсно воно настільки корисне, як ви думаєте
24tv
2025-02-21T20:12:19Z
«Інтерпайп» працевлаштував понад 165 ветеранів
AgroNews
2025-02-21T19:06:12Z
АПАУ: Фінансова стійкість аптек забезпечує доступність ліків для українців
TSN
2025-02-21T18:36:28Z
Чому краще лікувати зуби в стоматолога, який використовує мікроскоп
24tv
2025-02-21T18:09:33Z
Це не для всіх безплатно: як у Польщі викликати швидку допомогу
24tv
2025-02-21T16:18:20Z
Долар може обігнати євро: експерт розкрив, коли це станеться
Хвиля
2025-02-22T05:30:57Z
Вартість пального може знову змінитися: експерти розповіли, скільки доведеться платити
Политека
2025-02-22T05:30:49Z
Які пільги надаються пенсіонерам в Україні
24tv
2025-02-22T05:30:37Z
Курс валют на вихідні, 22-23 лютого: скільки коштують долар, євро і злотий
TSN
2025-02-22T05:24:52Z
Стало відомо, як у лютому змінилися ціни за один гектар землі
AgroNews
2025-02-22T05:03:37Z
Індексація пенсій у березні 2025: ПФУ назвав новий відсоток та суми підвищення
Хвиля
2025-02-22T04:45:50Z
Українці платитимуть за світло менше: що у 2025 році змінили для споживачів
Знай
2025-02-22T04:30:49Z
В Мінцифри анонсували запуск виробництва вибухових речовин в Україні
InternetUA
2025-02-22T04:03:27Z
ПриватБанк попередив про тимчасові обмеження для карток: українців попередили, коли вони діятимуть
Политека
2025-02-22T04:00:01Z
Більшість не знає: чому не можна вмикати фари перед запуском двигуна авто
GlavRed
2025-02-22T04:27:52Z
Обережно, нова схема пограбувань водіїв: як не стати жертвою зимових шахраїв
Знай
2025-02-22T03:51:47Z
Досвідчена водійка показала "метод" дистанційного прогріву авто: мережа у захваті від хитрості
24tv
2025-02-21T21:27:57Z
Комплектуючі BMW возитимуть на водневих тягачах IVECO S-eWay Fuel Cell
AutoCentre
2025-02-21T18:33:23Z
Позашляховий монстр: представлено найпотужніший і найнезвичніший Jeep Wrangler
Фокус
2025-02-21T17:12:04Z
Яке паливо найкраще використовувати взимку для автомобіля: поради водіям
ТСН
2025-02-21T16:18:54Z
Презентовано флагманський автобус другого покоління від Wrightbus
AutoCentre
2025-02-21T16:07:32Z
Раритетне спортивне авто 60-х поїхало після 28 років простою надворі
Фокус
2025-02-21T15:45:28Z
Прослужать десятиліття: ТОП-7 бюджених авто, що не потребують частого ремонту
GlavRed
2025-02-21T15:27:58Z
Через непідписану угоду про корисні копалини, можуть заборонити доступ до Starlink в Україні
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T05:33:00Z
Не 350 мільярдів: Трамп уперше озвучив реальні цифри допомоги США Україні
24tv
2025-02-22T05:24:14Z
Виїзд за кордон – привілей для обраних: кому обіцяють надати право
Знай
2025-02-22T05:12:57Z
Видання The New York Post звернулося до Трампа: Пане президенте, диктатор - це Путін
InternetUA
2025-02-22T05:12:46Z
Атака на Київщину, росіяни наступають у бік Дніпропетровщини: хронологія 1095 дня війни
24tv
2025-02-22T04:33:37Z
"Він його ідеал правителя": Горбач пояснив, чому Трамп так захоплений Путіним
GlavRed
2025-02-22T04:27:46Z
США більше не союзник України та Європи?
GlavRed
2025-02-22T04:27:01Z
ЄС готує пакет військової допомоги для України на суму €20 млрд – Bloomberg
ГЛАВКОМ NET
2025-02-22T04:15:26Z
Загроза "нової Ялти": чому переговори США з Росією лякають східноєвропейських союзників
Хвиля
2025-02-22T03:51:24Z