MY.UAНовини
Якщо немає сил терпіти до весни: середземноморський уїк-енд на День закоханих
Якщо немає сил терпіти до весни: середземноморський уїк-енд на День закоханих

Якщо немає сил терпіти до весни: середземноморський уїк-енд на День закоханих

07:43, 21 січня 2020.

Туризм.

Хоча українців цього року радує тепла зима без опадів, атмосфера сірості на вулицях все одно потроху починає пригнічувати.

Ті ж, хто не в силах терпіти до потепління в Україні, все більше починають думати, куди б відправитися за сонцем і морем, щоб не дуже далеко і при цьому бюджетно.

Туризм підібрав кілька сонячних варіантів на Середземномор'ї для подорожей в лютому.

Тим більше, що День закоханих не за горами.

Мабуть, одним з найптимальніших варіантів для українського туриста вирватися на кілька днів у теплі краї, щоб було близько, з мінімум підготовки до поїздки, та щоб обійшлося не надто дорого, стане Середземномор'я.

І ось чому.

По-перше, тут дуже великі простори для вибору.

Умовно до сучасного Середземномор'я відносять 26 країн: 5 в Африці (Алжир, Єгипет, Лівія, Марокко, Туніс), 6 в Азії (Ізраїль, Кіпр, Ліван, Палестина, Сирія, Туреччина) і, нарешті, 15 в Європі (Албанія, Боснія і Герцеговина, Гібралтар, Греція, Іспанія, Італія, Мальта, Монако, Словенія, Хорватія, Франція, Чорногорія, а також Ватикан, Португалія та Сан-Марино, що не мають прямого виходу до Середземного моря, але характеризуються середземноморським кліматом).

Все це країни з різними культурами, різними релігіями, на різних континентах і з різною вартістю туристичних послуг, де кожен зможе знайти собі щось на свій смак і бюджет.

При цьому більшість з цих країн є безвізовими для українців.

З повним списком країн, куди громадяни України можуть відправитися в подорож без візи, читайте в нашому попередньому матеріалі.

По-друге, як ви вже зрозуміли, регіону притаманний субтропічний середземноморський клімат.

А тому тут тепло навіть у зимові місяці, хоча і не без опадів із сильними вітрами.

Можливо, в лютому ви ще не зможете скупатися в морі, але це все одно буде набагато ближче до весни.

Плюс навіть взимку тут багато зелені, квітів і свіжих фруктів.

А чого тільки варта смачна і корисна середземноморська кухня!.

По-третє, Середземномор'я, особливо його європейська частина, дуже навіть доступна для українців в плані дороги – за багатьма напрямками з Києва літає чимало бюджетних авіаліній.

Або ж ви завжди зможете потрапити туди через один з великих європейських пересадочних аеропортів.

Наприклад, у Кракові або Відні, куди з України виконується багато рейсів лоукостерів.

Або ж доїхати наземним транспортом – тим більше, що останнім часом з'явилося набагато більше вигідних пропозицій від залізничних перевізників, враховуючи прийнятий нещодавно курс на скорочення авіаперевезень всередині ЄС.

По-четверте, Середземномор'я – регіон з багатою історією.

Колись тут процвітали найдавніші цивілізації – Стародавній Єгипет, Фінікія, Егейська культура, Давня Греція, а пізніше цю територію захопила Римська імперія, перетворивши її в найбільш розвинений регіон Стародавнього світу.

А тому вам тут точно буде що подивитися – руїни античних міст, старовинні римські амфітеатри, величні собори, затишні купецькі вулички, а також музеї з багатющими колекціями.

По-п'яте, в лютому тут зазвичай несезон.

А тому у вас буде більше можливостей для спокійних прогулянок без натовпів туристів, ви зможете уникнути величезних черг, так і нічліг дешевший буде легше знайти.

Якщо ж ви гостро налаштовані на те, щоб покупатися – доведеться дочекатися квітня.

Тоді вже точно можна буде сміливо пірнати в море.

Хоча, подейкують, що наші сміливці, які звикли до холодів, запросто купаються і в лютому, коли погода сонячна.

Це далеко не повний список «плюсів» на користь середземноморського відпочинку.

Ми зупинимося на тих напрямках, куди з України найлегше вибратися самостійно на кілька днів з мінімальними витратами та максимальними враженнями.

При цьому ми свідомо зупинилися на великих і популярних містах, куди є прямі перельоти, оскільки під час короткої подорожі витрачати багато часу на переїзди все ж втомлює.

Кіпр – гостинність, економія і коти.

Невелика острівна держава Республіка Кіпр у східній частині Середземного моря знаходиться на межі Європи і Азії, а тому тут можна помітити відгомони обох культур.

В останні роки країна динамічно розвивається в плані туризму – відновлює пам'ятки архітектури та облаштовує інфраструктуру, намагаючись зробити акцент не тільки на розкручені курорти Айя-Напа і Пафос, але і на великі бізнес-центри Лімасол та Ларнака.

І при всьому цьому ціни на Кіпрі дуже навіть приємні, а по вулицях усюди бігають котики, здатні розтопити будь-яке серце.

Детальніше про особливості туристичного Кіпру читайте в нашому попередньому матеріалі.

Хто літає на Кіпр у лютому:.

- Ryanair двічі на тиждень (середа і неділя) виконує рейси з Києва в Пафос, ціни на квитки починаються від 18,99 євро без багажу.

- Wizz Air двічі на тиждень (четвер та неділю) виконує рейси з Києва в Ларнаку, ціни на квитки починаються від 989 гривень без багажу.

- Sky Up двічі на тиждень (середа та субота) виконує рейси з Києва в Ларнаку, ціни на квитки починаються від 1270 гривень без багажу.

- МАУ чотири рази на тиждень (вівторок, четвер, субота і неділя) виконує рейси з Києва в Ларнаку, ціни на квитки починаються від 1870 гривень без багажу.

Де зупинитися на Кіпрі:.

Айія-Напа – головний курорт Кіпру в 50 кілометрах від Ларнаки, відомий найбільш розвиненою туристичною інфраструктурою в країні, відмінними пляжами і великою кількістю пам'яток.

На початок лютого на популярних сервісах з бронювання житла тут доступно близько 40 пропозицій, починаючи від приватних апартаментів за ціною 14 євро з людини на добу в центрі міста і одномісних номерів в готелях від 35 євро за ніч.

Пафос – ще один популярний курорт Кіпру, у давньогрецькій міфології відомий як місце народження богині кохання Афродіти.

Місто входить у список Всесвітньої культурної і природної спадщини ЮНЕСКО завдяки збереженим залишкам давньогрецької цивілізації.

В Пафосі трохи тепліше, ніж в інших частинах Кіпру, і є власний аеропорт (хоча і від Ларнаки сюди їхати всього 140 кілометрів).

Тут набагато більше пропозицій з розміщення – близько 120 на початок лютого, але і ціни трохи дорожчі – приватні апартаменти та кімнати в апарт-готелях за ціною від 22 євро з людини на добу і одномісні номери в готелях за ціною від 29 євро за ніч.

Ларнака – третє за величиною місто Кіпру тільки починає розвиватися як туристичний напрямок, і за останні кілька років тут досягли помітних успіхів.

Вже є чимало варіантів, де зупинитися – близько 150 пропозицій на початок лютого з цінами від 17 євро з людини за ніч.

Ларнака підійде для тих, хто налаштований вирватися в тепло лише на кілька днів, оскільки у міста свій аеропорт і не доведеться витрачати багато часу на дорогу.

В місті є що подивитися за кілька днів – Ларнакський замок, церква Святого Лазаря, набережна і пляжі, а також нові сучасні кафе і ресторани.

Якщо ж подорожуєте на Кіпр на довше і не хочете занудьгувати, звідси дуже легко доїхати в будь-яку іншу точку країни.

Лімасол – друге за величиною місто Кіпру в 70 кілометрах від Ларнаки, що вважається головним фінансовим і культурним центром країни.

Завдяки наявності музеїв, історичних пам'яток та закладів розважальної індустрії (недалеко навіть свій аналог Лас-Вегаса будують), місто відмінно підійде для відпочинку в міжсезоння, коли немає можливості цілими днями валятися на пляжі.

На початок лютого в Лімасолі доступно близько 140 пропозицій розміщення з цінами від 25 євро з людини.

Греція – розслабленість, античність і мусака.

Іноді можна почути відгуки, що Греція – нудний напрямок для відпочинку.

Проте ми все ж готові з цим посперечатися, тим більше, що греки – народ дуже життєрадісний, відкритий і товариський, а ще вони вміють відпочивати – чи то вечірні посиденьки на балконі в колі рідних і сусідів, чи то бурхливе нічне життя.

Ну і не забуваємо про прекрасну грецьку кухню (обов'язково спробуйте мусаку!).

Хто літає в Греції в лютому:.

- Ryanair двічі на тиждень (вівторок і субота) виконує рейси з Києва в Афіни, ціни на квитки починаються від 14,99 євро без багажу.

- Wizz Air двічі на тиждень (вівторок і субота) виконує рейси з Києва в Афіни, ціни на квитки починаються від 1139 гривень без багажу, і двічі на тиждень (понеділок і п'ятниця) з Києва в Салоніки, ціни на квитки починаються від 639 гривень без багажу.

- МАУ чотири рази на тиждень (понеділок, середа, п'ятниця і неділя) виконує рейси з Києва в Афіни, ціни на квитки починаються від 1800 гривень без багажу.

- грецькі авіалінії Aegean Airlines літають з України тільки в літній сезон, починаючи з квітня.

Проте ними можна скористатися, якщо не плануєте затримуватися в Афінах – тоді ви можете легко долетіти на грецькі острови Крит, Корфу, Мілос та інші за ціною в середньому від 50 євро.

Де зупинитися в Греції:.

Афіни – якщо ви ще жодного разу не були в Греції і у вас небагато часу, то для першого знайомства цілком підійде столиця, яка не потребує особливого представлення.

Головні пам'ятники античності, старовинні вулички, багатолюдні квартали і дуже позитивні-дружелюбні місцеві – це все про Афіни.

Ще один плюс – низькі ціни, якщо порівнювати з більш заможними європейськими країнами.

На даний момент в місті доступно понад 1800 варіантів розміщення на початок лютого, починаючи від пропозицій в загальних номерах хостелів по 7 євро за ніч і простеньких двомісних номерів по 13 євро за ніч.

Детальніше про «ранній» відпочинок в Афінах читайте в нашому попередньому матеріалі.

Салоніки – друге за величиною місто Греції, також відрізняється великою кількістю пам'яток античної, візантійської та османської культур.

Знаходиться приблизно в 500 кілометрах від столиці на березі Егейського моря.

На початок лютого в Салоніках залишилося мало пропозицій з розміщення – близько 25, але щось підібрати завжди можна.

Ціни стартують від 15 євро за ліжко-місце в загальних номерах хостелів, а от доступні апартаменти та номери в готелях недешеві – більшість дорожче 100 євро за ніч.

Ханья, острів Крит – повний список всіх островів Греції включає в себе більше 1400 островів, з яких 227 заселені.

Однак звернімо увагу на найбільший з них – Крит.

На острові є три аеропорти, причому два з них міжнародні (Іракліон і Ханья) і один місцевий (Сітія), що робить його дуже зручним.

Також з материка дістатися до острова можна водним транспортом.

Друге за величиною місто Криту – Ханья, відоме своїм венеціанським портом XIV століття, вузькими вуличками і відмінними прибережними ресторанами.

На початок лютого там доступно близько 170 пропозицій з розміщення – ліжка в загальних номерах хостелів від 10 євро та одномісні номери від 18 євро за ніч.

Детальніше про відпочинок на Криті читайте в нашому попередньому матеріалі.

Іспанія – готика, музеї і сієста.

Мабуть, Іспанія поряд з Італією та Португалією, про які також мова піде трохи нижче, є одними з найпопулярніших серед українців напрямків Середземномор'я.

Тут неймовірна архітектура і величезна кількість унікальних музеїв.

А самі іспанці відомі своїм пристрасним темпераментом і особливо розслабленим підходом до життя.

Здається, вони здатні радіти незважаючи ні на що.

А ще Іспанія – це сієста, з вином, паелья і смачними морепродуктами.

Панорама міста, вигляд з гори Монжуїк /.

Будинок без кутів Каса Бальо - одне з знаменитих творінь архітектора Гауді /.

Знамениті вузькі вулички Барселони /.

Стоянка велосипедів на одній з вулиць Барселони /.

Захід сонця в Барселоні /.

Захід сонця в Барселоні /.

Тарілка морепродуктів - обов'язковий пункт у меню кожного гостя Барселони /.

Ринок в Барселоні /.

Хто літає в Іспанії в лютому:.

- Ryanair п'ять разів на тиждень (понеділок, середа, п'ятниця, субота і неділя) виконує рейси з Києва в Барселону, ціни на квитки починаються від 46,99 євро без багажу, двічі на тиждень (вівторок і субота) з Києва у Валенсію, ціни на квитки починаються від 65,99 євро без багажу, і п'ять разів на тиждень (понеділок, середа, п'ятниця, субота і неділя) з Києва до Мадриду, ціни на квитки починаються від 37,99 євро без багажу.

- Sky Up тричі на тиждень (понеділок, середа і субота) виконує рейси з Києва в Барселону, ціни на квитки починаються від 1904 гривень без багажу, і тричі на тиждень (вівторок, четвер і неділю) з Києва в Аліканте, ціни на квитки починаються від 1663 гривень без багажу, інші іспанські напрямки авіакомпанії будуть доступні з квітня-травня.

- МАУ чотири дні на тиждень (понеділок, середа, п'ятниця і субота) виконує рейси з Києва в Барселону, ціни на квитки починаються від 2696 гривень без багажу і сім днів на тиждень з Києва в Мадрид, ціни на квитки починаються від 2044 гривень без багажу, інші іспанські варіанти від МАУ не дуже вигідні.

Де зупинитися в Іспанії:.

Барселона - столиця Каталонії користується особливою популярністю в українського туриста.

По-перше, тому що туди виконується багато рейсів, по-друге, тому що місце це завжди на перших шпальтах, про нього доступно багато інформації, а в стрічках соцмереж регулярно миготять фото друзів з відпочинку у Барселоні.

Місто знамените незліченною кількістю архітектурних шедеврів, багатими музейними колекціями і, зрозуміло, морем.

Це відмінне місце для мандрівників-початківців (тільки уважно стежте за гаманцями та іншими цінностями!), а щоб обійти його повністю, точно не вистачить цілого уїк-енду.

На початок лютого в місті доступно близько 820 пропозицій з розміщення – починаючи від ліжко-місць у загальних номерах хостелів за 8 євро і двомісних номерів за 23 євро.

Детальніше про відпочинок в Барселоні читайте в нашому попередньому матеріалі.

Мадрид – столиця Іспанії в першу чергу відома як впливовий культурний центр, де розташовано безліч музеїв міжнародного масштабу, серед яких Музей Прадо, Центр мистецтв королеви Софії, Музей Тіссена-Борнеміси, Форум Мадрид і багато інших.

Місто знаходиться в центрі країни, а тому не має виходу до моря, тож тут трохи холодніші, ніж у тій же Барселоні.

Тим не менш, середні температури лютого в Мадриді близько 7,5 градусів тепла.

На початок лютого в місті доступно близько 700 пропозиції з розміщення – ліжко-місця в загальних номерах хостелів по 15 євро за ніч та одномісні номери не в самому центрі міста від 30 євро за ніч.

Валенсія – це місто більше ніж з 2-тисячолітньою історією, справедливо занесене до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Середньовічна будівля шовкової біржі Лонха-де-ла-Седа в пізньому готичному стилі, група старовинних воріт навколо Валенсії, численні церкви, розкішні палаци і затишна старовинна міська забудова – все це туристична Валенсія.

Однак головною гордістю міста є Валенсійський готичний собор, побудований в 13 столітті та відомий як "дім" Святого Грааля.

А ще в місті помітно тепліше – середня температура лютого тут 12,5 градусів тепла.

На початок лютого у Валенсії доступно близько 320 варіантів розміщення – ліжка в загальних номерах хостелів від 10 євро та одномісні номери від 17 євро.

Детальніше про відпочинок у Валенсії читайте в нашому попередньому матеріалі.

Аліканте – це місто помітно поступається за розмірами трьом попереднім, що робить його відмінним варіантом для тих, хто хоче більше спокою подалі від великих туристичних центрів.

Тим більше, до Аліканте є прямі рейси з Києва, та й від Валенсії сюди їхати близько 170 кілометрів.

Ще одним плюсом цього місця є те, що тут помітно тепліше – середні температури лютого в Аліканте становлять 17,6 градусів тепла, а тому якщо пощастить, зможете скупатися.

На початок лютого в місті доступні близько 260 пропозицій з розміщення за ціною від 10 євро в загальних номерах хостелів та від 12 євро в одномісних номерах скромніше.

Італія – романтика, карнавал і мода.

Хороший клімат, стародавня архітектура і відмінна їжа з напоями робить Італію одним з найпопулярніших туристичних напрямків у світі.

Піци, пасти, сири, джелато, вина та багато іншого так і закликають вас пуститися берега.

Романтика ніби витає в повітрі, а барвисті карнавальні дійства змусять веселитися навіть найпохмурішого туриста.

Ну і не варто забувати, що Італія – одне з найкращих місць в Європі для любителів шопінгу.

Хто літає в Італії в лютому:.

- Sky Up двічі на тиждень (вівторок і п'ятниця) виконує рейси з Києва в Неаполь, ціни на квитки починаються від 2386 гривень без багажу, і двічі на тиждень (четвер та неділю) з Києва в Турин, ціни на квитки починаються від 1904 гривень без багажу, інші італійські напрямки авіакомпанії будуть доступні з березня-травня.

- МАУ сім разів на тиждень виконує рейси з Києва в Мілан, ціни на квитки починаються від 3177 гривень без багажу, сім днів на тиждень з Києва в Рим, ціни на квитки починаються від 2936 гривень без багажу, і тричі на тиждень (понеділок, четвер і субота) з Києва до Венеції, ціни на квитки починаються від 2215 гривень без багажу.

Де зупинитися в Італії:.

Неаполь – третє за величиною місто Італії з середніми температурами лютого 13,2 градуси тепла, крім власних архітектурних багатств, відомий ще й тим, що зовсім недалеко від нього знаходяться Помпеї і Геркуланум — античні міста, знищені виверженням вулкану Везувій (він теж зовсім поруч).

На початок лютого в Неаполі доступно близько 2300 варіантів розміщення – місця в загальних номерах хостелів від 5 євро та одномісні номери від 15 євро.

Детальніше про відпочинок в Неаполі читайте в нашому попередньому матеріалі.

Рим – столиця Італії, яку ще називають Вічним містом, не потребує особливого представлення.

Це одне з найстаріших міст світу і стародавня столиця Римської імперії, а кількість місцевих пам'яток від давнини і до наших часів просто зашкалює.

На початок лютого в Римі доступні близько 4580 пропозицій розміщення за ціною від 8 євро в загальних номерах хостелів та від 17 євро в одномісних номерах скромніше.

Докладніше про те, як провести незабутній уік-енд в Римі, читайте в нашому попередньому матеріалі.

Венеція – знамените місто на воді та за сумісництвом одне з найромантичніших місць у світі, останнім часом переживає нелегкі часи – то повінь, то канали навпаки пересохли, але це абсолютно не зупиняє потоки туристів в це дивовижне місто.

Тим більше, що з 8 по 25 лютого цього року там проходить традиційний карнавал, один з найвідоміших у світі.

А тому варто бути готовим, що в цей час там буде неймовірно людно, але одночасно дуже яскраво.

На початок лютого у Венеції доступно близько 650 варіантів розміщення – місця в загальних номерах хостелів від 13 євро та одномісні номери від 30 євро.

Докладніше про Венецію читайте в нашому попередньому матеріалі.

Мілан – друге за величиною місто Італії, відоме як одна з головних світових столиць моди (у лютому тут проходить знаменитий міланський тиждень моди, одна з головних подій в індустрії).

Місто не має прямого виходу до моря, а середні температури лютого тут близько 9 градусів тепла.

Мілан – це глобальне місто, що є важливим фінансово-економічним центром.

Однак нехай це вас не лякає – тут точно є чим зайнятися і що подивитися, і це буде зовсім інша Італія.

Не кажучи вже про можливості для шопінгу.

На початок лютого в Мілані доступно близько 1550 пропозицій з розміщення – починаючи від ліжок у хостелах за 8 євро на добу і одномісних номерів по 25 євро на добу.

Турин – четверте за величиною місто Італії, також не має виходу до моря, зате знаходиться біля підніжжя Західних Альп, а тому тут помітно холодніше, ніж в решті частини країни.

Вважається важливим культурним центром північної Італії, також тут знаходиться велика кількість пам'ятників архітектури.

На початок лютого в Турині доступні близько 400 пропозицій з розміщення за ціною від 20 євро в загальних номерах хостелів та від 25 євро в приватних апартаментах.

Португалія – тепло, океан і старовина.

Португалія – одна з трьох країн Середземномор'я, яка не має прямого виходу до Середземного моря (вона омивається водами Атлантичного океану).

Однак оскільки тут середземноморський клімат, її і відносять до цього регіону.

Це одна з найтепліших частин Європи і тому ідеально підійде для особливо теплолюбних туристів.

Турист милується панорамою Лісабона із замку Святого Георгія в Лісабоні /.

Туристи милуються панорамою Лісабона із замку Святого Георгія в Лісабоні /.

Краєвид на історичну частину Лісабона і Атлантичний океан /.

Краєвид на історичну частину Лісабона і Атлантичний океан /.

Панорама Лісабона із замку Святого Георгія в Лісабоні /.

Туристи на Торговій площі (Praca do Comercio) в історичній частині Лісабона /.

Туристи на Торговій площі (Praca do Comercio) в історичній частині Лісабона /.

Жовтий трамвай в історичній частині Лісабона /.

Павичі на території замку Святого Георгія в Лісабоні /.

Павичі на дереві в замку Святого Георгія в Лісабоні /.

Павичі на дереві в замку Святого Георгія в Лісабоні /.

Вид на історичну частину Лісабона /.

Зупинка трамваїв на Торговій площі в Лісабоні /.

Історичний центр міста Сінтра (Португалія) /.

Туристи оглядають територію садиби "Регалейра" в Сінтрі /.

Фасад палацу Регалейра в місті Сінтра /.

Туристи в парку на території садиби "Регалейра" в місті Сінтра /.

Оглядова вежа на території садиби "Регалейра" в місті Сінтра /.

Колодязь на території садиби "Регалейра" в місті Сінтра /.

Будиночки на території садиби "Регалейра" в містечку Сінтра /.

Вид на Атлантичний океан зі скель Мису Рока (Cabo da Roca) в Національному парку Сінтра-Кашкайш /.

Маяк на Мисі Року (Cabo da Roca) в Національному парку Сінтра-Кашкайш /.

Маяк на Мисі Року (Cabo da Roca) в Національному парку Сінтра-Кашкайш /.

Туристи купують консервовані сардини в сувенірній крамниці в історичному центрі Лісабона /.

Рибальський човен під час лову сардин в припортових водах міста Лісабон /.

Бездомні в припортовій зоні міста Лісабон /.

Вид на морський порт в Лісабоні /.

Скульптура імператора Бразилії Педру IV в центрі площі Россіу в Лісабоні /.

Скульптура імператора Бразилії Педру IV в центрі площі Россіу в Лісабоні /.

Скульптура імператора Бразилії Педру IV в центрі площі Россіу в Лісабоні /.

Скульптура імператора Бразилії Педру IV в центрі площі Россіу в Лісабоні /.

Хто літає в Португалію у лютому:.

- Wizz Air двічі на тиждень (вівторок і субота) виконує рейси з Києва в Лісабон, ціни на квитки починаються від 3119 гривень без багажу.

- МАУ сім разів на тиждень виконує рейси з Києва в Лісабон з пересадкою, ціни на квитки починаються від 4209 гривень без багажу, сім днів на тиждень виконує рейси з Києва в Порту з пересадкою, ціни на квитки починаються від 6096 гривень без багажу, рейси МАУ в Фаро і Фуншал (острів Мадейра) виконуються з двома пересадками, займають від 14 до 24 годин і коштують від 7 тисяч гривень.

Де зупинитися в Португалії:.

Лісабон – столиця Португалії і одне з найбільш доступних для українського туриста місць у цій сонячній країні (середні температури лютого тут близько 17 градусів тепла).

Є одним з найстаріших міст світу і найстарішим містом Західної Європи, а тому ви точно знайдете, що подивитися.

На початок лютого в Лісабоні доступні близько 1400 пропозицій з розміщення за ціною від 5 євро в загальних номерах хостелів та від 15 євро в скромних одномісних номерах.

Якщо ж набридне сидіти в місті, можна буде вибратися в Сінтру – місто в 23 кілометрах від Лісабона з безліччю пам'яток, або ж відправитися на мис Рока – найзахіднішу точку Євроазіатського континенту в 40 кілометрах від столиці.

Подробиці читайте в нашому попередньому матеріалі.

Порту – друге за величиною місто Португалії, історичний центр якого розташований на правому березі річки Дору, в декількох кілометрах від місця її впадіння в Атлантичний океан.

Центр міста оголошений ЮНЕСКО Всесвітнім культурним надбанням.

Середня температура лютого в Порту становить 10 градусів тепла.

На початок лютого в місті доступно близько 850 пропозицій з розміщення – починаючи від ліжок у хостелах за 7 євро на добу і одномісних номерів по 18 євро на добу.

Якщо вже зовсім немає сил терпіти до весни, не варто страждати вдома.

Краще сміливо вирушайте в теплі краї Середземномор'я, тим більше, що це не так далеко і не настільки дорого.

Зате отримані емоції і заряд вітаміну D точно будуть коштувати витрачених зусиль і грошей.

І пам'ятайте: навіть якщо у вас зараз немає пари - не варто відмовляти собі в романтичній подорожі.

Хто знає, можливо саме в дорозі ви когось зустрінете.

Вдалих вам подорожей!.

Марина Григоренко.

#Італія#Іспанія#Греція#Португалія#Кіпр.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Германия сообщила, будет ли отправлять своих представителей на инаугурацию Путина
Comments UA
2024-05-06T12:06:29Z
Залужный прервал молчание. ФОТО
Новости Украины
2024-05-05T04:54:41Z
Слишком много возмущалась. Россия отказала в гражданстве известной пропагандистке
Comments UA
2024-05-04T15:36:04Z
Некоторые западные страны проигнорируют инаугурацию Путина: кто уже отказался
Telegraf
2024-05-05T15:51:09Z
Под "Смуглянку" и "Катюшу": в Мадриде проходит митинг поклонников "победобесия", видео
Апостроф
2024-05-06T13:36:36Z
"Теперь обязаны": кого заставят раздавать повестки
Знай
2024-05-06T13:30:52Z
Путин выставил в Москве трофейную технику Запада: как реагируют в мире
Comments UA
2024-05-05T17:21:53Z
Стало известно, почему РФ, имея преимущество в силе и средствах, не может захватить Украину
Comments UA
2024-05-06T12:30:33Z
Будь мы все, россияне, прокляты
Обозреватель
2024-05-04T06:32:31Z
Часть пенсий уже пересчитали: кто получит новые размеры выплат с 1 мая
Обозреватель
2024-05-03T21:28:09Z
Коммуналка в Украине вырастет еще сильнее: что подорожает быстрее
Обозреватель
2024-05-05T22:31:46Z
ПриватБанк решил побаловать украинцев лакомыми скидками: можно сэкономить кучу денег
Знай
2024-05-06T04:06:52Z
Кредиторы Украины требуют вернуть долги – WSJ
Обозреватель
2024-05-05T11:16:47Z
Довоенные объемы. Украина вернула экспорт морем
Корреспондент
2024-05-06T13:22:27Z
Безопасность ЗАЭС под угрозой: министр энергетики сообщил о риске ядерного инцидента
Обозреватель
2024-05-06T12:55:52Z
Цифра удивит: сколько можно было бы заработать, если пять лет назад купить на $1 тыс. золото
Обозреватель
2024-05-04T01:14:24Z
У Boeing начались проблемы с производством из-за санкций против РФ - СМИ
Корреспондент
2024-05-04T03:57:37Z
Украинцу пересчитали платежку за газ и заставили доплатить почти 62 тыс. грн: за что накажут каждого
Обозреватель
2024-05-03T22:55:36Z
Ударили посреди ночи: выяснились последствия новой атаки россиян
Политека
2024-05-06T03:09:39Z
"Россияне активизировались накануне 9 мая": в ВСУ рассказали, какие города под угрозой
TSN
2024-05-04T16:27:49Z
Бойцы ВСУ показали штурм и захват оккупантов в плен – мощные кадры
TSN
2024-05-05T13:36:05Z
Какой катер поразило ГУР в Крыму и что с ним сейчас: детали от Юсова
TSN
2024-05-06T13:28:01Z
"Банзай-наступление": в Defense Express рассказали о плане россиян "захватить" Харьков
Фокус
2024-05-06T13:21:09Z
"Иностранные образцы": россияне показали украинский морской дрон с установленными ракетами
Фокус
2024-05-06T12:57:50Z
"Без соседей": в Карпатах дом продают за $8,8 тысячи, как выглядит жилье в лесу
Обозреватель
2024-05-04T22:55:10Z
Россияне пытаются прорвать оборону ВСУ с трех сторон на лиманском направлении: карта
ZN UA
2024-05-04T09:10:54Z
По одной из громад Сумщины россияне выпустили пять авиаракет - ОВА
ZN UA
2024-05-04T01:47:35Z
Бесплатный проезд для всех: украинцам отменят плату за коммунальный транспорт
Знай
2024-05-05T20:12:57Z
Какой завтра, 7 мая, праздник – все об этом дне, какой церковный праздник, что нельзя делать
TSN
2024-05-06T06:06:38Z
Украинцам кардинально изменят правила оплаты коммуналки: к чему готовиться
Знай
2024-05-04T10:31:14Z
Женщина пришла в больницу на обследование, но ее "обрадовали" тем что она для них умерла: "Как..."
Знай
2024-05-06T04:51:21Z
Кэшбек от Зеленского: что за программа "Купуй Українське" и почему за украинцами будет следить налоговая
Фокус
2024-05-06T13:36:11Z
Россия проведет учения с ядерным оружием
Корреспондент
2024-05-06T13:33:13Z
Украинцы получат новые надбавки к пенсиям: кто "вытянет счастливый билет"
Знай
2024-05-06T04:36:43Z
Мобилизация в Украине: мужчин, не вставших на военный учет, будут штрафовать без их ведома
TSN
2024-05-06T10:43:58Z
У Захаровой случился припадок из-за «выкорчевывания» русского языка в Украине
Comments UA
2024-05-03T15:42:01Z
В Днепре прогремел мощный взрыв: что известно
Telegraf
2024-05-06T10:18:52Z
Мама бросила младенца под "окно жизни", оставив записку, которая разбивает сердца
Знай
2024-05-06T05:51:43Z
Активность вражеских беспилотников и взрывы в Харькове: главные новости ночи 4 мая 2024 года
TSN
2024-05-04T03:33:19Z
В Киеве на Троещине приготовление еды на Пасху едва не привело к трагедии. Подробности и фото
Обозреватель
2024-05-04T13:52:30Z
Бегемот преследовал лодку с напуганными туристами, а затем принялся кромсать ее
Фокус
2024-05-06T13:36:20Z
Защитница Азовстали попала в ДТП
Корреспондент
2024-05-06T13:33:07Z
В РФ за сутки намело полутораметровые сугробы, на федеральной трассе 30-километровый затор. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-05T13:24:30Z
Уронили КАБ на дом: в Белгороде упала бомба, которую ВС РФ запустили по Харькову
Фокус
2024-05-04T14:18:13Z
Российский самолет сбросил бомбу на Белгород
TSN
2024-05-04T15:00:57Z
Жена футболиста сборной Украины разделась топлес на Сейшелах и поразила формами. Фото
Обозреватель
2024-05-05T18:01:17Z
Рейтинг WTA: Украинки устанавливают историческое достижение
Корреспондент
2024-05-06T07:42:45Z
ПСЖ - "Боруссия" Д: онлайн-трансляция полуфинала Лиги чемпионов
Telegraf
2024-05-06T13:19:10Z
"Ты дерьмо Ярмоленко". Стадион в Лондоне устроил обструкцию Мудрику. "Челси" отомстил за украинца. Видео
Обозреватель
2024-05-05T15:58:26Z
"Я старик": Ломаченко высказался о возможном завершении карьеры в боксе
ZN UA
2024-05-06T12:51:57Z
Макрон сообщил, что Мбаппе примет участие в Олимпиаде
Корреспондент
2024-05-06T11:51:35Z
Трубин и Бенфика проиграли, отдав Спортингу титул
Корреспондент
2024-05-06T06:51:54Z
Россия готовит пропагандистские вбросы вокруг Евровидения и Олимпиады – европейские СМИ
Апостроф
2024-05-06T13:28:41Z
Гвоздик: Много украинцев больше не любят Ломаченко
Корреспондент
2024-05-06T13:18:06Z
На аукцион выставили раритетное купе Nissan Silvia
AutoCentre
2024-05-06T06:01:59Z
Какие свечи зажигания выбрать: советы от автомехаников
AutoSite
2024-05-06T10:37:00Z
Будьте внимательны на дороге: популярная ошибка может стоить вам 8500 гривен
Знай
2024-05-05T03:21:25Z
Никогда так не поступайте: что запрещено оставлять в машине в жару
Апостроф
2024-05-04T23:18:47Z
Двуликий Янус: Citroen создали очень необычное авто с двумя кабинами
Фокус
2024-05-06T13:21:29Z
В апреле украинцы ввезли меньше подержанных легковушек, чем в марте
Корреспондент
2024-05-06T13:15:52Z
Выпущена почтовая марка с Бертой Бенц и первым автомобилем
AutoCentre
2024-05-03T18:25:58Z
Понадобится обычный лук: автомобилистам озвучили интересный лайфхак
Апостроф
2024-05-04T14:39:24Z
Каким был первый немецко-испанский автомобиль
AutoCentre
2024-05-04T15:16:45Z
До какого процента нельзя разряжать свой телефон: почти все ошибаются
Telegraf
2024-05-05T17:57:31Z
Как правильно полностью удалять сообщения в Telegram: есть два простых способа
Политека
2024-05-05T20:01:43Z
Редкий римский додекаэдр, найденный в Англии, озадачил археологов. Фото
Обозреватель
2024-05-06T10:22:30Z
Больше не выманят деньги: как проверить, что сайт, банковская карта или мобильный номер являются мошенническими
Знай
2024-05-05T04:21:21Z
Электромагнитное оружие Pulsar защитит от дронов наземную технику, самолеты и БПЛА
Фокус
2024-05-06T13:17:24Z
Там может быть вода и жизнь: астрономы обнаружили рекордную планету в 4 раза больше Земли
Фокус
2024-05-06T12:42:31Z
Загадывайте желание: над Землей пройдет один из сильнейших звездопадов XXI века
Апостроф
2024-05-04T09:21:26Z
Кто надул "пузырь" в глубоком космосе: он разогрет до 8,3 млн градусов Цельсия
Фокус
2024-05-06T05:57:31Z
Обнаружен новый вид пауков
ZN UA
2024-05-04T05:29:04Z
Почему так воняет в "панельках" в квартирах - главные причины невыносимого запаха, от которого не скрыться
Знай
2024-05-05T02:51:55Z
10 важных вещей, которым нужно научить ребенка до 10 лет
Обозреватель
2024-05-06T04:07:24Z
Как не испортить джинсы при стирке: семь правил, за которые любимые штаны скажут "спасибо"
Telegraf
2024-05-06T06:36:41Z
На пасхальном столе забудут о пасках и мясе: все будут есть эту необычную картошку
Telegraf
2024-05-04T15:12:52Z
Любовный гороскоп на неделю для всех знаков Зодиака: узнай, что приготовили тебе звезды
Comments UA
2024-05-06T13:36:15Z
Тест: каким животным вы могли бы быть?
Marie Claire
2024-05-06T13:31:22Z
Это сало съедят не дождавшись борща: как его запечь с чесноком и специями
Telegraf
2024-05-04T09:18:45Z
День ангела 6 мая: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2024-05-05T21:21:32Z
Съедят до последней крошки и спросят рецепт: готовим пасхальный "Медовый" кекс
Telegraf
2024-05-03T15:12:09Z
Мадонна побила исторический рекорд The Rolling Stones
Comments UA
2024-05-06T11:42:11Z
Миллиардер Умар Камани устроил свадьбу за миллиард гривен
Корреспондент
2024-05-06T12:16:45Z
Свадьба года: бракосочетание миллиардера Умара Камани и модели Нады Адель стоила 20 млн фунтов
Фокус
2024-05-05T15:30:06Z
Мария Яремчук беременна? В сети появилось видео пропавшей певицы, а инсайдеры предположили, кто может быть отцом
Обозреватель
2024-05-04T06:53:20Z
Вдохновили женщины: Кристиан Лабутен выпустил коллекцию стульев на шпильке
Фокус
2024-05-06T13:36:04Z
Владимир Остапчук показал редкое фото своих родителей: "Мои"
TSN
2024-05-06T13:33:36Z
Опухла и изменилась до неузнаваемости: Анна Тринчер показала искалеченное лицо - "Есть невозможно, смотреть на себя невозможно"
Знай
2024-05-03T19:51:28Z
Где сейчас и как живет голос культового сериала "Друзья" Лариса Руснак
Обозреватель
2024-05-06T01:04:11Z
"Это незаконно": полуобнаженная Тина Кароль без нижнего белья похвасталась соблазнительными изгибами
Знай
2024-05-05T03:51:53Z
Кто не должен идти в ТЦК с 18 мая: с какими болезнями не мобилизуют
UAToday
2024-05-05T18:51:05Z
Опаснее тревоги и печали: ученые узнали, как чувство гнева повреждает наше сердце
Фокус
2024-05-05T11:27:38Z
Даже в 30 лет ты превратишься в бабушку: три привычки, которые портят кожу лица
Знай
2024-05-06T06:21:49Z
Как избавиться от плесени на стенах: существует простой рецепт
Апостроф
2024-05-04T11:12:55Z
Не только в салоне красоты: как сделать кондиционер для волос дома и иметь красивые локоны
Обозреватель
2024-05-06T13:19:53Z
Диагностика ЖКТ без боли: ученые разработали устройство-таблетку
ZN UA
2024-05-06T13:10:54Z
Почему выпадает очень много волос: врачи объяснили, какого витамина не хватает организму
TSN
2024-05-05T14:33:31Z
Список болезней, с которыми украинцев освобождают от мобилизации: органы, психика и травмы
Знай
2024-05-04T06:36:33Z
Белки могли вызвать проказу у людей в Средневековье – исследование
ZN UA
2024-05-05T12:49:20Z