MY.UAНовини
Про важливість двопартійної підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки
Про важливість двопартійної підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки

Про важливість двопартійної підтримки України з боку Сполучених Штатів Америки

З часів проголошення незалежності Україна перебувала у різних полях зору політики Сполучених Штатів Америки.

Однак у Вашингтоні завжди визнавали важливість Української держави та її виключне положення в Європі і світі.

Тому влада США, зокрема її законодача гілка, ніколи не залишалася байдужою до долі України.

Ще у 1990-х рр.

члени американського Конгресу та народні депутати України були активними учасниками розбудови двосторонніх відносин.

Саме у той час визначними фігурами українсько-американської взаємодії стали сенатори і конгресмени Річард Лугар, Джон Маккейн, Мітчелл Мак.

Коннелл, Марсі Каптур та інші.

Починаючи з 2013 року, Україна отримала вагому підтримку Конгресу США.

А 2014-й взагалі став рекордним за кількістю знакових подій у Сполучених Штатах, що стосувалися українського питання, адже не лише політики та експерти, але й звичайні громадяни США почали розуміти, що Київ — це швидше європейська, аніж пострадянська столиця.

Стало очевидним і те, що український народ має власну тисячолітню історію й право на самовизначення, а пропаганда російських ЗМІ, яка все ще продовжує працювати для широкого загалу, не має нічого спільного зі свободою слова.

Такої уваги до України, кількості заяв, візитів, прийнятих декларацій та затверджених впродовж року законопроектів раніше не було в історії США.

Вашингтон від самого початку підтримав Революцію гідності.

США наполягали на припиненні насильства, продовженні політичного діалогу, скасуванні «антидемократичного законодавства», дотриманні прав і свобод в Україні.

З кожним новим наступом Кремля на суверенітет та цілісність України, окупацією Криму, навчаннями російських військ на українському кордоні, військовим вторгненням на Донбас — США посилювали тиск на Росію.

З огляду на напружену політичну, економічну та безпекову ситуації в Україні, агресію Російської Федерації, військові дії на сході нашої держави, питання підтримки української політики американськими політичними діячами, зокрема конгресменами, є особливо актуальним і значимим.

Адже одним з головних зовнішньополітичних завдань України на найближчий час, крім кроків із подальшої інтеграції з Європейським Союзом, є вирішення конфлікту із східним сусідом та стабілізація внутрішньополітичного життя.

Численні жертви й втрати, яких зазнала Україна за останні роки, змушують замислитись над силою принципів міжнародного права, дотримання угод та домовленостей.

Саме тому роль окремих політиків, які стоять на варті захисту цінностей вільного світу (до якої партії вони б не належали), — є достатньо ключовою та впливовою.

Так, однією з найвпливовіших лобістів у Конгресі питань, пов’язаних з Україною, є конгресвумен від Демократичної партії Марсі Каптур, співавторка резолюції № H.

Res.447 «На підтримку демократичних і європейських устремлінь народу України та його права вибирати власне майбутнє, вільне від залякування і страху» та авторка проєкту закону № H.

R.5859 «Про підтримку свободи України» (обидва від 2014 року).

Починаючи з подій Євромайдану й подій, пов’язаних з вторгненням російських військ на територію України, вона неодноразово підтримувала Українську державу та українських громадян в їх демократичних і європейських прагненнях та праві на вибір свого власного майбутнього, без залякування і страху.

Головним здобутком М.

Каптур щодо поглиблення відносин між обома країнами є той факт, що вона була однією зі співзасновників Українських зборів в американському Конгресі — Конгресового Українського Кокусу — групи американських конгресменів, які проявляють особливий інтерес до України, сформованої у 1997 році.

Адже Український Кокус є одним із найбільших подібних об’єднань у Конгресі США, в становленні якого особливо вагомою була роль Українського конгресового комітету Америки.

Члени кокусу зустрічаються з представниками української влади, народними депутатами України, беруть активну участь у заходах з української тематики в американському законодавчому органі (Дні України в Конгресі) тощо.

Не меншу підтримку Україні надає конгресмен Еліот Ленс Енґель, Голова комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США, який також, як і Каптур, є членом Демократичної партії США та Українського Кокусу.

Енґель був автором зазначеної вище резолюції № H.

Res.447 і є прихильником більш активної участі Сполучених Штатів по вирішенню до кризи в Україні та введення санкцій щодо Росії через її агресивні дії відносно Української держави.

Одним із щирих прихильників України, якого варто окремо виділити, був сенатор-республіканець Дж.

Затятий противник цинічної політики Росії, Маккейн ще 2004 року, разом з сенатором-демократом Джозефом Ліберманом, був ініціатором прийняття Комітетом Конгресу у закордонних справах проєкту резолюції № H.

Res.336, яка закликала Президента США Джорджа Буша-молодшого припинити членство РФ у «Групі Восьми» (G8) із-за відступу її керівництва від демократичних норм, зокрема, через переслідування вільної преси і представників великого бізнесу, за відсутність незалежного судочинства та масові злочини проти мирних мешканців Чечні.

Підтримуючи народні протести під час подій Євромайдану та засуджуючи силові розгони, Джон Маккейн 2013 року прибув до Києва, де спостерігав за подіями з Будинку профспілок, в якому був розташований штаб революції, та, разом із сенатором-демократом Крісом Мерфі, виступив на сцені перед мітингувальниками з підтримкою України та її народу.

Сенатор Маккейн активно підтримував Україну й під час військової інтервенції Росії на територію України — Крим та Донбас.

А наприкінці 2016 року у складі делегації з іншими сенаторами (Ліндсі Гремом, Емі Клобучар) відвідав командний пункт підрозділу морської піхоти Військово-морських сил України біля Маріуполя, щоб на власні очі переконатися у тій ситуації, яка склалася на сході України внаслідок дій РФ та задля того, щоб в чергове запевнити український народ у підтримці з боку США.

Варто підкреслити, що Маккейн був чи не найбільшим прибічником надання Україні летальної зброї, про що неодноразово закликав американських і світових лідерів.

З одним з таких закликів до світу щодо негайного надання Україні зброї Маккейн 8 лютого 2015 року виступив на 51-й Мюнхенській конференції з безпеки, що було досить сильним сигналом.

І, варто визнати, потуги в цьому напрямі мали свої плоди й офіційний Київ почав отримувати американську зброю, особливо коли стало зрозуміло, що влада Росії не бажає йти на компроміси, продовжуючи надалі вести агресивну зовнішню політику.

На жаль, 25 серпня 2018 року Дж.

Маккейн пішов з життя, що, вочевидь, було великою втратою не лише для США, а й для всього вільного світу.

Україна завжди пам’ятатиме Маккейна, адже в його особі українці втратили дійсно великого друга, захисника й поборника демократії.

Доказом подяки за активну проукраїнську позицію є проведення в Україні різного заходів, присвячених постаті видатного американця, на честь якого навіть було перейменовано одну з центральних вулиць української столиці.

Позаяк підтримка України продовжує мати місце серед багатьох американських політичних діячів, незалежно від їхньої партійної приналежності.

Адже вони добре розуміють, наскільки важливим є питання захисту свободи і демократії у світі, включно з нашою країною.

Приміром подальшої солідарності з Українською державою з боку американських партнерів може слугувати факт того, що американський Конгрес наприкінці 2019 року, у доволі непростий час як для США, так і для України, схвалив законопроєкт про державну оборону на 2020 фінансовий рік, в якому передбачена допомога для України в сумі 300 млн.

доларів і який Дональд Трамп невдовзі підписав.

Інший приклад — внесення на початку 2020 року конгресвумен М.

Каптур та іншими членами групи підтримки України у Палаті представників (Е.

Гаррісом, М.

Квіглі, Б.

Фіцпатриком) на розгляд Конгресу резолюції на підтримку України і українського народу, в якій йдеться про підтримку США демократичним процесам в Україні, її інтеграції до НАТО, міститься заклик щодо посилення американської допомоги у сфері безпеки та оборони, підтверджується позиція Вашингтону проти побудови другої гілки від Росії до Німеччини газопроводу «Північний потік» тощо.

Є сподівання, що і цей документ пройде усі необхідні процедури й буде прийнятий найближчим часом.

У розрізі вище зазначеного, важливо, щоб Україна зі свого боку також продовжувала докладати усіх можливих зусиль для поглиблення двосторонніх відносин між Києвом та Вашингтоном.

Головним фактором у цій царині має виступати злагоджена робота усього державного апарату, включно із зовнішньополітичним відомством, та активна діяльність закордонного українського представництва в США.

Вельми обнадійливим є той факт, що до роботи в Посольстві України у Вашингтоні приступив новий його очільник — Володимир Єльченко, який 6 січня 2020 року вручив вірчі грамоти американському главі держави.

І, варто зазначити, кандидатура є доволі вдалою, особливо з огляду на те, що В.

Єльченко добре усвідомлений у внутрішньополітичному житті США.

Адже, варто нагадати, що він двічі у своїй дипломатичній кар’єрі обіймав посаду Постійного представника України в Організації Об’єднаних Націй, а також двічі посаду Постійного представника України в Раді Безпеки ООН, не раз захищаючи перед світовою громадськістю інтереси України, включно у розрізі російської гібридної війни, що є дуже непоганою основою для подальшої роботи Єльченка в США.

З огляду на зазначене, є надія, що ті зв’язки, які були налагоджені між українським та американським народами не лише збережуться, а й надалі укріплюватимуться і розвиватимуться.

Для цього, головним чином, потрібне збереження двопартійної підтримки політикумом США українського питання, особливо у рік непростої американської президентської кампанії, та тримання українського порядку денного в якості актуального.

Щодо президентських виборів в США, то не секрет, що кінець 2020 року буде кульмінацією тієї довгої й запеклої передвиборчої кампанії, яка, разом з процедурою імпічменту, переросла в політичну кризу і в яку, волею-неволею, була втягнута Україна, з важко прогнозованими результатами.

Попри все, вірогідність посідання головного крісла у Білому домі республіканцем Д.

Трампом вдруге — є досить високою.

У будь-якому випадку, з огляду на те, що Вашингтон є основним партнером Києва на міжнародній арені, українському політикуму та вітчизняній дипломатії потрібно продовжувати розвивати і поглиблювати двосторонню співпрацю з цією північноамериканською державою, незалежно від того, хто саме перебуватиме чи то в Овальному кабінеті, чи то в інших органах влади США.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що Сполучені Штати Америки мають намір йти до кінця у справі підтримки України і обидві партії, Республіканська та Демократична, є солідарними на цьому шляху.

У Вашингтоні власним прикладом доводять, що основа світового порядку — у виконанні угод і дотриманні норм міжнародного права всіма без виключення акторами, а саме тими, хто хоче жити у цивілізованому світі, бажаючими добросовісно дотримуватися існуючих правил гри.

Таким державам як Україна, яка знаходиться на передовій у протистоянні вільного світу із силами зла, завжди необхідно триматися поруч таких могутніх країн як США, ще більше посилюючи відносини, які склалися за останню чверть століття між обома народами.

Тільки разом ми зможемо подолати усі труднощі, які посилає нам доля.

А той, хто на це не згоден та відверто зневажає міжнародний порядок, має платити за це адекватну ціну.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Залужный прервал молчание. ФОТО
Новости Украины
2024-05-05T04:54:41Z
Кремль предупредил три мировые столицы: готовит сокрушительный удар возмездия
Comments UA
2024-05-03T12:51:15Z
Слишком много возмущалась. Россия отказала в гражданстве известной пропагандистке
Comments UA
2024-05-04T15:36:04Z
Зеленский назвал Путина сумасшедшим: что хочет сделать российский диктатор
Comments UA
2024-05-05T05:12:41Z
Иранский военный корабль впервые пересек экватор
ZN UA
2024-05-05T05:40:57Z
Трамп разработал детальный план мирного завершения войны в Украине, - The Telergaph
Известия Киев
2024-05-05T05:31:03Z
Часть информоперации: в ISW объяснили, что стоит за объявлением РФ в розыск политических и военных лидеров Украины
Обозреватель
2024-05-05T05:18:01Z
Будь мы все, россияне, прокляты
Обозреватель
2024-05-04T06:32:31Z
​Стратегия победы меняется: экстрасенс описала сценарий окончания войны в Украине
Апостроф
2024-05-04T09:36:12Z
Пенсионеры застрянут в нищете: почему повышение пенсий в Украине могут "заморозить"
Знай
2024-05-03T15:36:08Z
В Украине резко подорожал один из популярных овощей: как и почему изменилась цена
Обозреватель
2024-05-02T21:22:43Z
В Минэнерго объяснили атаки россиян на энергосистему Украины весной
Корреспондент
2024-05-05T02:33:22Z
Часть пенсий уже пересчитали: кто получит новые размеры выплат с 1 мая
Обозреватель
2024-05-03T21:28:09Z
Платить по 2,64 грн за кВт будут не все: какими будут майские платежки за свет
Знай
2024-05-05T05:36:02Z
Нож в спину: крупнейший банк Турции перестал открывать счета россянам
Корреспондент
2024-05-05T03:06:35Z
В Украине резко подорожала земля: сколько теперь стоит гектар
Обозреватель
2024-05-02T10:46:27Z
Тарифы на газ с 1 мая: опубликована стоимость кубометра
Обозреватель
2024-05-02T22:52:58Z
Упаковка по 80 грн: в Украине супермаркеты изменили цены на сахар, сливочное масло и постное
Знай
2024-05-04T04:06:51Z
В Кремле отреагировали на желание Украины уничтожить Крымский мост
Comments UA
2024-05-02T09:48:11Z
Что Россия принесла жителям оккупированного Северодонецка: красноречивое видео из города
TSN
2024-05-02T20:21:55Z
"Без соседей": в Карпатах дом продают за $8,8 тысячи, как выглядит жилье в лесу
Обозреватель
2024-05-04T22:55:10Z
Оккупанты захватили Котляровку - DeepState
Корреспондент
2024-05-05T00:54:53Z
Ситуация на фронте сегодня 5 мая
UAToday
2024-05-05T06:00:20Z
В Донецкой области враг за сутки убил троих мирных жителей и еще двоих ранил
ZN UA
2024-05-05T05:58:33Z
Вот так результат: названо количество россиян, уничтоженных ударом по полигону в Луганской области
Telegraf
2024-05-02T16:09:41Z
Россиянин-рецидивист на войне в Украине убил еще пятерых сослуживцев, — росСМИ
Фокус
2024-05-03T18:51:02Z
"Могут развернуть бой с пограничниками": Жданов о перебрасывании "кадыровцев" к границе Украины
TSN
2024-05-04T08:06:42Z
Где твоя победа?
ZN UA
2024-05-05T05:31:06Z
Что первым есть на Пасху: традиции праздничного дня
Обозреватель
2024-05-05T02:13:21Z
Украинцам кардинально изменят правила оплаты коммуналки: к чему готовиться
Знай
2024-05-04T10:31:14Z
Страстная суббота: что нужно делать в этот день
ZN UA
2024-05-03T21:31:56Z
Любящая сестра: топ трогательных моментов между принцессой Шарлоттой и принцем Луи
Фокус
2024-05-05T06:00:15Z
Как минимум год у человечества ещё есть
Обозреватель
2024-05-05T05:58:23Z
Сиамские близняшки рассказали об их сексуальной жизни: одну привлекают мужчины, а другую – женщины
TSN
2024-05-02T11:06:14Z
Старое фото в мрачных тонах: как выглядит портрет принца Уильяма и Кейт Миддлтон в честь годовщины
Marie Claire
2024-05-04T15:40:18Z
У ПЦУ рассказали, какой популярной пасхальной традиции нет
TSN
2024-05-04T11:27:17Z
В Киеве на Троещине приготовление еды на Пасху едва не привело к трагедии. Подробности и фото
Обозреватель
2024-05-04T13:52:30Z
Российский самолет сбросил бомбу на Белгород
TSN
2024-05-04T15:00:57Z
Уронили КАБ на дом: в Белгороде упала бомба, которую ВС РФ запустили по Харькову
Фокус
2024-05-04T14:18:13Z
"Россия в огне": в Москве загорелся склад и автосервис. ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-04T16:12:49Z
Украинцы погибли в ДТП в Польше: водитель на скорости влетел в дерево. Фото
Апостроф
2024-05-05T05:48:56Z
СМИ: В Варшаве произошло ДТП с тремя погибшими, двое из них украинцы
Европейская правда
2024-05-05T05:18:59Z
Обвинили в похищении: на Закарпатье произошла драка между военнослужащими ТЦК и ромами
Фокус
2024-05-03T22:45:26Z
В Турции перевернулся рейсовый автобус, есть погибшие
Новости Украины
2024-05-03T12:39:32Z
В Белгороде прогремел взрыв во время атаки РФ на Харьков: появились фото разрушений
Обозреватель
2024-05-04T13:52:34Z
Тренер "Реала" принял новое решение по вратарю сборной Украины
Обозреватель
2024-05-03T07:34:07Z
Тренер "Реала" озвучил вердикт вратарю сборной Украины перед матчем с "Баварией"
Обозреватель
2024-05-03T12:43:30Z
Климас: Для Украины чемпионство Усика очень много значит
Корреспондент
2024-05-02T10:06:55Z
Первый блин комом: Роналдо избавился от Крузейро и готовит к продаже Вальядолид
Известия Киев
2024-05-03T18:37:23Z
Динамо – Колос: онлайн-видеотрансляция матча УПЛ
TSN
2024-05-04T18:06:16Z
Футболист сборной Украины забил "Барселоне" на 4-й минуте матча в Ла Лиге, повторив рекорд столетия. Видео
Обозреватель
2024-05-04T17:53:00Z
"Марсель" и "Аталанта" не определили победителя в первом полуфинальном матче Лиги Европы
TSN
2024-05-02T21:36:18Z
Вратарь сборной Украины по футболу выиграл для "Реала" чемпионат Испании
Обозреватель
2024-05-04T19:17:41Z
Довбик забил "Барселоне" и сделал "Реал" чемпионом Испании
Telegraf
2024-05-04T18:33:16Z
Будьте внимательны на дороге: популярная ошибка может стоить вам 8500 гривен
Знай
2024-05-05T03:21:25Z
Что нельзя делать в авто "ведешкой": не все водители знают
Апостроф
2024-05-02T15:12:10Z
Никогда так не поступайте: что запрещено оставлять в машине в жару
Апостроф
2024-05-04T23:18:47Z
Понадобится обычный лук: автомобилистам озвучили интересный лайфхак
Апостроф
2024-05-04T14:39:24Z
Мало кто может себе позволить: электромобили, которые вызовут восторг водителей
Обозреватель
2024-05-05T05:07:26Z
У автопарка Нацполиции намечается обновка? Вот таким будет Renault Duster 3 для Украины
Знай
2024-05-04T16:51:57Z
Каким был первый немецко-испанский автомобиль
AutoCentre
2024-05-04T15:16:45Z
Выпущена почтовая марка с Бертой Бенц и первым автомобилем
AutoCentre
2024-05-03T18:25:58Z
Toyota показала улучшенный дешевый внедорожник и назвала его цену
Обозреватель
2024-05-03T04:10:05Z
Загадывайте желание: над Землей пройдет один из сильнейших звездопадов XXI века
Апостроф
2024-05-04T09:21:26Z
Украинское медиа попало в скандал из-за нецензурной лексики в адрес Евгения Клопотенко: что известно/Представители издания прокомментировали ситуацию
Апостроф
2024-05-03T14:45:46Z
Таропрогноз на 4 мая 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в субботу
Telegraf
2024-05-03T18:21:08Z
"Бабушка" Шанидар: ученые воспроизвели лицо неандертальской женщины, которая жила 75 тысяч лет назад
Апостроф
2024-05-02T18:27:51Z
Тебя ждет целая вселенная: выходит вторая часть космической стратегии "Sins of a Solar Empire"
Знай
2024-05-05T05:51:26Z
Больше не выманят деньги: как проверить, что сайт, банковская карта или мобильный номер являются мошенническими
Знай
2024-05-05T04:21:21Z
Обнаружен новый вид пауков
ZN UA
2024-05-04T05:29:04Z
На Солнце произошла мощная вспышка: на Земле исчезла связь
UAToday
2024-05-02T14:06:31Z
Переход со смартфона на кнопочный телефон: какие три главных преимущества
Апостроф
2024-05-02T22:18:56Z
Почему так воняет в "панельках" в квартирах - главные причины невыносимого запаха, от которого не скрыться
Знай
2024-05-05T02:51:55Z
Кому ждать неприятностей в мае: гороскоп для всех знаков
Обозреватель
2024-05-02T11:01:47Z
Это сало съедят не дождавшись борща: как его запечь с чесноком и специями
Telegraf
2024-05-04T09:18:45Z
Как хранить паски, чтобы они не черствели: секреты опытных хозяек/Важно не только испечь вкусную паску, но и сохранить ее аромат на длительное время
Апостроф
2024-05-04T13:33:20Z
Быстрая вкуснятина на завтрак: шеф-повар дала гениальный рецепт
Политека
2024-05-05T05:31:13Z
Защитите свой огород от ошибок: правильное использование опилок в садоводстве
Знай
2024-05-05T05:21:08Z
Всего одно растение избавит от всех слизней и сорняков на даче: удачный лайфхак
Telegraf
2024-05-04T17:45:05Z
Из чего сделать бюджетные тарталетки для праздничного стола: вам пригодится обычный хлеб
Обозреватель
2024-05-04T18:07:05Z
"Мертвый город": путешествие в Чернобыль, переживший российскую оккупацию
Обозреватель
2024-05-03T03:55:29Z
"Это незаконно": полуобнаженная Тина Кароль без нижнего белья похвасталась соблазнительными изгибами
Знай
2024-05-05T03:51:53Z
Устроила безумные и пьяные танцы: в России высмеяли бывшую певицу из Украины
Comments UA
2024-05-02T20:48:14Z
Опухла и изменилась до неузнаваемости: Анна Тринчер показала искалеченное лицо - "Есть невозможно, смотреть на себя невозможно"
Знай
2024-05-03T19:51:28Z
Мария Яремчук беременна? В сети появилось видео пропавшей певицы, а инсайдеры предположили, кто может быть отцом
Обозреватель
2024-05-04T06:53:20Z
"Нам не удалось пожить семейной жизнью". Дарья Легейда – о муже в ВСУ и откровенно о темах, которые считает некорректными
Обозреватель
2024-05-05T01:04:41Z
"Бог подарил ей голос, но отнял разум". Костя Гнатенко раскрыл неожиданные факты о предательнице Таисии Повалий
Обозреватель
2024-05-05T01:04:41Z
Певицу из Украины освистали зрители во время концерта в РФ, она покинула зал
Comments UA
2024-05-02T19:12:49Z
Женщина поразила кардинальной сменой внешности после удаления второго подбородка
Фокус
2024-05-04T12:42:16Z
Звезда сериала "Киев днем ​​и ночью" Артур Логай живет на одну аренду: "Почти не зарабатываем"
Знай
2024-05-04T09:52:39Z
Как избавиться от плесени на стенах: существует простой рецепт
Апостроф
2024-05-04T11:12:55Z
Ваши дети в опасности, если вы их моете мылом: доктор Комаровский предупредил родителей
Знай
2024-05-04T18:21:21Z
От чего умирают люди: самые распространенные причины смерти в мире
Comments UA
2024-05-02T14:06:15Z
Список болезней, с которыми украинцев освобождают от мобилизации: органы, психика и травмы
Знай
2024-05-04T06:36:33Z
Как очистить кухонные шкафы: полезные советы для хозяек
Политека
2024-05-05T02:01:53Z
Как уменьшить влияние негативных новостей на психику: следуйте следующим советам
Апостроф
2024-05-04T21:03:26Z
Без лишней драмы: 10 психологических лайфхаков, чтобы легче переживать потрясения и стресс
Marie Claire
2024-05-04T13:01:18Z
Как правильно выйти из Великого поста и что можно есть: советы диетолога и рецепт
TSN
2024-05-03T18:51:32Z
Рейтинг министерств Украины по информированию о своей деятельности
Comments UA
2024-05-05T04:57:46Z