MY.UAНовини
Ревіталізована Лодзь: чому варто їхати до найкреативнішого міста Польщі
Ревіталізована Лодзь: чому варто їхати до найкреативнішого міста Польщі

Ревіталізована Лодзь: чому варто їхати до найкреативнішого міста Польщі

25 січня, 2020, 09:02.

Максим Вікулов.

.

Однє з найбільших промислових міст Польщі, переживши депресію 90-х, нині стрімко розвивається, змінюючись буквально на очах, і демонструючи фантастичний прогрес у сфері міської інфраструктури, урбаністичних рішень, економіки, освіти і туризму.

700-тисячна Лодзь – абсолютно нетипове місто польське місто.

На відміну від Кракова і Варшави, Гданська і Вроцлава, що розбудовувалися в Середньовіччі навколо феодальних замків і ринкових площ, історія Лодзі пов’язана зі стрімкою промисловою урбанізацією XIX ст., а зовнішньо місто нагадує старі квартали Манчестера або Чикаго.

У 1823 році російський намісник Польщі (більша частина якої після поділів Речі Посполитої та Наполеонівських воєн опинилася під владою імперії Романових) призначив регіон центом текстильної промисловості.

Податкові пільги разом з наявністю великої кількості деревини та води (місто постало на 19-ти річках!) спричинили справжній промисловий та містобудівний бум.

До Лодзі потяглися підприємці та робітники не лише з Польщі, але також чехи, євреї та німці, сформувавши багатонаціональний характер міста.

Серед десятків великих промислових підприємств, що постали протягом позаминулого століття, особливо вирізнялися текстильні імперії Людовика Геєра, Кароля Шайблера та Ізраєля Познанського, чиї тканини та одяг не лише домінували на теренах Російської імперії, але також експортувалися по всій Європі і далеко за її межами.

Лише уявіть: у 1860-х роках три чверті текстилю, який носили в Китаї, вироблялося саме в Лодзі.

Поряд з великими фабриками виростали робітничі містечка "замкнутого циклу" - зі школами та ремісничими училищами, пожежними станціями, магазинами.

Найбагатший з фабрикантів, Шайблер, навіть випускав свою "валюту" - щоправда, її приймали лише на території відповідного містечка.

Пьотрковський тракт, що став центром міського життя, швидко забудувався розкішними будинками і віллами промисловців.

Протягом першої половини XX ст.

міська промисловість продовжувала бурхливий розвиток, і на відміну від більшості польських міст, Лодзь не була знищена під час Другої Світової.

За комуністичних часів влада спробувала диверсифікувати виробництво, зробивши акцент на популярній у ті часи радіоелектроніці.

Крім того, місто стало ще й столицею польської кіноіндустрії, а також потужним культурним та освітнім центром: тут постали Студія художніх фільмів, Академія музики, Вища школа театру і кіно.

Чисельність населення сягнула 900 тисяч.

Криза 90-х, банкрутство та зупинка підприємств болюче вдарили по промисловому місту.

Запустілі цехи прийшли в занепад, люди втратили роботу, активна молодь потягнулася в розташовану поруч Варшаву.

Як і будь-де, депресію супроводжував сплеск злочинності.

Загалом - картина, знайома жителям майже всіх промислових міст України.

Але, на відміну від більшості міст пострадянського простору, Лодзь знайшла в собі сили почати кардинальне оновлення – настільки кардинальне, що ми можемо казати про появу нового урбаністичного бренду.

Міська влада прийняла рішення оголосити всі промислові будівлі віком старше 50 років історичними пам’ятками і заборонити їх знесення.

Керівництво Лодзі залучило до розробки стратегії розвитку регіону громадськість, вчених, економістів, промисловців.

Стали думати, як залучити в місто інвесторів, і вирішили створити тут спеціальну економічну зону, звільнивши на перших порах підприємства від податків, надавши бізнесу кредити на вигідних умовах, а порожні будівлі колишніх текстильних фабрик віддавши у недорогу оренду.

Вчені розробили план розвитку міста, тісно пов'язаний зі стратегією розвитку всього регіону і держави.

І незабаром на реалізацію цих ідей почали надходити кошти від ЄС.

Нове життя старих фабрик.

Відправною точкою ревіталізації (термін, який можна перекласти як "Повернення до життя") промислового міста стала колишня ткацька фабрика Ізраєля Познанського.

З 2003 по 2006 рік 13 історичних будівель, що входили до комплексу, повністю відреставрували, зберігши первинний вигляд та цілковито змінивши всередині.

В комплексі "Мануфактура", що постав у колишніх цехах текстильної імперії, розташувалися понад 300 магазинів, ресторанів і пабів, кінотеатри, театр, дискотека, стіна для скелелазіння.

Комплекс "Мануфактура".

Можна пограти в боулінг та більярд, записатися на курси іноземної мови.

На території комплексу розташований мистецький музей MS2 та музей текстильної промисловості, в якому можна ознайомитися з повним циклом перетворення бавовни на готовий виріб.

У найбільшій будівлі розташований фешенебельний готель Andel’s з конференц-центром та відкритим басейном на даху.

В центрі комплексу кілька будівель знесли, створивши прогулянково-розважальну площу з літніми майданчиками і фонтаном.

Наразі в "Мануфактурі" проходять головні фестивалі та виставки, виступи артистів, кінопокази і лекції.

Палац Познанського поруч з "Мануфактурою".

Зараз там міський музей.

Слідом за "Мануфактурою" настала черга й інших об’єктів.

Один з них – комплекс "Ксьонжи млин" - колишній промисловий гігант підприємця Кароля Шайблера, що являв собою справжнє місто у місті.

Житлові будинки позаминулого століття, в яких люди до останнього часу жили без елементарних зручностей, поступово реконструюють державним коштом.

В результаті на постає квартал нових зручних помешкань зі старовинною атмосферою.

Квартири в таких будівлях користуються особливою популярністю серед творчих людей і митців.

Саму ж основну будівлю фабрики Шайблера, побудовану у неоготичному стилі, перетворили на сучасні апартаменти у стилі лофт.

Активно йдуть реставраційні роботи також у цехах колишньої горілчаної мануфактури, на місці якої незабаром постане комплекс "Монополіс".

Поруч з офісами підвищеної комфортності та ресторанами там постане театр, літня сцена, виставкові зали, дитячий клуб, бібліотека, басейн з фітнес-центром і музей горілчаного виробництва.

Між корпусами нового комплексу передбачено створення зеленої зони.

Загалом же на ревіталізацію старих фабричних комплексів і створення привабливої для туристів інфраструктури місто підписало майже 300 контрактів на проєкти на суму 7,5 млрд злотих (біля 2 млрд євро).

Більше половини цієї суми буде профінансовано коштами ЄС.

Реалізовані на цей час інвестиції в рамках ревіталізації принесуть жителям Лодзі в першій половині 2020 року 355 квартир, а завдяки 30 запланованим до кінця року інвестиціям буде підготовлено 87 приміщень для громадських функцій.

Програма ж до 2023 року передбачає 145 будівель, близько 1000 квартир, майже 200 установ у сфері послуг, понад сотню офісів та 29 вулиць, суттєве розширення велосипедної інфраструктуру та пішохідних тротуарів, а також повне озеленення міста.

Так само планується зробити пішохідно-велосипедними всі (!) центральні вулиці, зараз буквально на очах розширюються тротуари та споруджуються численні велодоріжки.

У 2024 році місто прийме "Грін Експо" - всесвітню виставку рішень у міському озелененні.

Якщо модерним центром Лодзі стала "Мануфактура", то її історичним серцем була і залишається вулиця Пьотрковська – одна з найдовших торгівельних вулиць Європи (4,2 км), забудована розкішними будинками XIX – віллами купців і фабрикантів, багато оздобленими кам’яницями, банками, костьолами і, звісно, виробничими приміщеннями.

Вулиця Пьотриковська.

На території одного з таких – чулочної фабрики Франтішка Раміша – у 1990-х виник стихійний китайський ринок.

Наразі в рамках ревіталізації його перетворили на креативний простір OFF Piotrkowska, зі студіями та майстернями художників, дизайнерськими та архітектурними бюро.

Саму ж Пьотрковську реконструювали і повністю віддали пішоходам, зробивши найдовшою пішохідною вулицею Європи.

Під час реконструкції кожен охочий міг зробити внесок, натомість отримавши іменну цеглину з викарбуваним на ній ім’ям.

Наразі таких цеглинок на Пьотрковській більше 13 тисяч.

На вулиці – безліч магазинів, кав’ярень, літніх площадок, а також – затишних двориків та лавочок.

Креативні скульптури увіковічнюють промислових магнатів та відомих особистостей, чиє життя та кар’єра були пов’язані з містом.

Поруч з Пьотрковською знаходиться справжній трамвайний вокзал, відомий у народі як "стайня Єдинорога".

Справа в тому, що там перетинаються кілька трамвайних ліній, і з "вокзалу" можна доїхати майже до кожного куточка міста.

Популяризуючи науку.

Наступний об’єкт вразив автора цих рядків найбільше.

На території колишньої теплової електростанції відкрили величезний Центр науки і техніки EC1.

Справжні турбіни та генераторні установки, які інтерактивно "запускаються" в режимі реального часу, наочно і детально познайомлять відвідувача з процесом виробництва електричної енергії.

Окрема зала являє собою диспетчерську ТЕС – з безліччю приладів і панелей управління.

В іншій кімнаті моделюються процеси отримання енергії в реакторі атомної електростанції.

Поруч – зали, де можна власноруч дослідити основні постулати ньютонівської механіки, познайомитися з правилом важеля та правилом блока, поекспериментувати з принципами вітро- та хвилеутворення, взаємодієї моделей суден у воді.

А після цього дослідити мікро- та макросвіти, використовуючи різноманітні телескопи та мікроскопи, і взагалі – заново відкрити закони оптики і переломлення світла.

Окрема експозиція присвячена космосу.

Диспетчерська ТЕС.

Інтерактивна модель роботи реактора АЕС.

Тут можна перевірити і закріпити фізику за 6-й клас.

А тут - "погратися" в кораблики.

У центрі розвішені постери про те, що 2019 рік у Польщі оголошено роком математики.

І це - не проста формальність: за результатами міжнародного тестування школярів PISA, Польща зайняла 10 місце з математики та 11 з природничих наук, поступившись таким визнаним лідерам, як Сінгапур, Японія та Південна Корея, але випередивши більшу частину провідних країн Заходу - включно зі Сполученими Штатами, Великою Британією та Німеччиною.

В іншому крилі електростанції у 2018 році відкрили планетарій - найновіший у Польщі і один з найновіших у Європі (за рівнем оснащеності його порівнюють з планетарієм у швейцарському Люцерні), з неймовірною якістю зображення і об’ємним звуком.

У планетарії – велика база астрономічних об’єктів, включаючи як небесні тіла Сонячної системи, так і тисячі зірок за її межами.

Під час віртуального туру можна наочно дізнатися про різні категорії галактик, "побувати" на екзотичних планетах та навіть "порушити" закони фізики.

Один з найновіших планетаріїв Європи.

Нарешті, у третій частині комплексу розташовані бібліотека, Театр звуку зі студіями звукозапису, та національний центр кіно культури.

Модернові ворота до міста.

Відразу ж за надсучасним науковим центром знаходиться транспортний центр "Лодзь-Фабрична".

На місці залізничного вокзалу часів російського царизму у 2016 році постала модернова мультимодальна підземна транспортна станція, що нагадує термінал одного з провідних аеропортів.

Під скляним склепінням з металевим каркасом - реконстуйований цегляний фасад XIX століття.

"Вестибюль" лодзинського транспортного комплексу.

На її трьох рівнях розташовані залізничний вокзал, автобусна станція і виходи до міського транспорту.

Усі рівні сполучаються десятками ліфтів, ескалаторів та навіть травалаторів.

Комплекс настільки масштабний, що його простори нагадують міські вулиці; в той же час, зали очікування - по-европейськи затишні.

Наразі залізнична станція - тупикова і, відповідно, напівпорожня, але за кілька років буде завершено підземний 6,4-кілометровий тонель до іншої станції, поєднавши дві залізничні гілки і перетворивши Лодзь на важливий транспортний вузол.

А оскільки тонель буде мати кілька проміжних станцій, то Лодзь автоматично стане другим польським містом після Варшави, що матиме власне метро.

Система комунікацій у підземному вокзалі.

Столиця польського кіно..

З 1945 року, коли у Лодзі була створена Студія художніх фільмів, місто також стало столицею польського кінематаграфу.

Ще через три роки було засновано Вищу школу кіно, телебачення і театру імені Леона Шиллера.

Серед її випускників - Барбара Брильська, Роман Поланскі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда.

Імена цих та ряду інших діячів польського кіно викарбувані на Алеї зірок, що на вулиці Пьотрковській.

Наразі Школа продовжує працювати, залишаючись елітарним ВУЗом: так, річний набір на акторський факультет становить 20 місць при близько 400 бажаючих; на 8 місць режисерського факультету претендують майже 200 абітуріентів.

У Лодзі серед інших знімалися такі відомі картини, як шпигунсько-пригодницький серіал "Ставка більша за життя", кримінальна комедія "Ва-банк", соціальна драма "Земля обітована", номінований на Оскар фільм "Холодна війна".

Девід Лінч зняв у Лодзі психологічну драму "Внутрішня імперія" (в якому місто зображувало Лос-Анджелес).

"Алея зірок".

Крім цього, в Лодзі з 1947 року також працює студія мультиплікаційних фільмів "Се-Ма-Фор".

Зараз скульптури Медведика Вухастика та інші герої топових польських мультиків з'являються на вулицях міста у рамках нового туристичного маршруту "Лодзь казкова".

А загальну історію польського кінематографу можна дослідити в однойменному музеї, який розташований в колишньому палаці фабриканта Шайблера.

Трохи експонатів музею.

Також у Лодзі народилися і творили такі всесвітньо відомі митці, як піаніст Артур Рубінштейн, поет Юліан Тувім, та письменник і сценарист Анджей Сапковський - автор мегапопулярної наразі саги про "Відьмака".

..і стріт-арту.

В останні роки стріт-арт став ще однією візитівкої Лодзі.

2009 року було створено польский фонд Urban Forms, котрий допомагає художникам з цілого світу знайти в місті майданчик для втілення своїх задумів.

Десятки стін було віддано митцям, наслідком чого стала поява цілої "стріт-галереї" в масштабах міста.

Лодзь стала мегапопулярною серед муралістів, і нині міська влада щороку виділяє певну кількість площ під все нові й нові стріт-об'єкти.

Зображення Артура Рубінштейна роботи бразильського художника Eduardo Kobra.

Робота відомого бельгійця ROA.

Ревіталізація, радикальне оновлення міської інфраструктури та пошук нових урбаністичних смислів не лише зробили життя містян приємним і комфортним, але й дали неабиякий поштовх розвитку економіки і туризму.

В той час, як старі фабрики у центрі міста перетворюються на торгівельні об'єкти і науково-культурні атракції, за містом відкриваються заводи компаній Dell, Bosch, Siemens, Zelmer.

У центрі чимало офісів IT-розробників.

Стрімко збільшується туристичний потік - чимало людей хочуть на власні очі побачити історію успіху міста, яке так швидко та ефектно перебороло депресію.

За словами голови правління Лодзинської туристичної організації Томаша Коралевського, 2016 року Лодзь відвідало 700 тисяч туристів, у 2018-му їх було вже понад 1 млн, а за результатами 2019 року розраховують прийняти 1,1 млн гостей.

ЮНЕСКО включила Лодзь разом з англійським Манчестером до категорії "креативних міст світу", а авторитетний міжнародний туристичний довідник "Lonely Planet" у категорії міст на кожну кишеню другим найбільш рекомендованим містом у світі для відвідин у 2019 році назвав Лодзь.

Як добратися: прямого авіасполучення між Лодзю та українськими містами поки що немає.

Тож найбільш логічно дістатися до Варшави (як це зробити написано у нашому матеріалі, присвяченому польській столиці), а вже звідти автобусом (відходить від станції метро Млочіни) або поїздом поїхати до Лодзі.

Відстань між містами - близько 140 км, орієнтований час в дорозі - 1,5-2 години, ціна питання - від 25 злотих (4 євро).

Крім того, багато автобусних маршрутів з України до Варшави пролягають далі - до Лодзі або навіть Познані.

Де зупинитися: варіантів розташування у Лодзі безліч: від недорогих апартаментів, які можна зняти на Airbnb - до фешенебельних готелів, на зразок уже згадуваного Andel’s.

Втім автор цих рядків порекомендував би hotel Tobaco Lodz (вул.

Коперніка, 64).

Розташований у приміщенні ревіталізованої табачної фабрики, готель пропонує відразу ж поринути у справжню атмосферу міста.

Ціна двохмісного номеру у стилі лофт зі сніданком - від 1400 грн.

Де поїсти:.

Stary Rynek 2 - розташований за однойменною адресою на площі Старий Ринок ресторан, зали якого оформлені в аристократичному стилі кінця XIX - початку XX ст.

Gargoly - затишний ресторан у дворику на вул.

Пьотрковська, 43.

В обох закладах - дуже смачні страви і приємнє обслуговування.

Превалює "лодзинський варіант" польської кухні, що вбрав у себе як власне польські (з акцентом на річкові й рибні страви), так і єврейські і німецькі мотиви.

Якщо ж схочеться випити пива, найкраще завітати до пабу Piwoteka Narodowa, де пивовар Міхал Вжешкевич варить крафтовий напій з найрізноманітнішими фруктовими ароматами, досягаючи відповідного ефекта завдяки використанню різноманітних видів хмелю.

Загалом у колекції пивовара - десятки сортів крафтового пива.

Матеріал було написано за підсумками поїздки журналістів українських видань до Польщі.

Автор дякує за організацію поїздки Закордонний осередок Польської туристичної організації в Києві в особі директора офісу Влодзімєжа Щурека, прес-менеджера Юлії Косинської, та Кшиштофа Кави, а за теплий прийом - Лодзинську туристичну організацію в особі голови правління Томаша Коралевського та Ольги Легчіліної.

Теги за темою
ПольшаТуризм
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Сили ППО знищили 12 з 13 «Шахедів», запущених з північного напрямку
УкраинФорм
2024-05-06T04:22:51Z
"Порятунок і надія": Байден влітку може знятись з виборів президента, — ЗМІ
Фокус
2024-05-06T03:57:53Z
Попри ризики і небезпеку для себе: чому росіяни активізували удари по Харкову
24tv
2024-05-04T18:48:57Z
Трамп розробив детальний план завершення війни в Україні – The Telergaph
ГЛАВКОМ NET
2024-05-04T21:00:30Z
Росія посилила удари по прикордонних територіях України: в ISW оцінили, чи піде ворог в наступ на Суми і Харків
Обозреватель
2024-05-06T04:30:38Z
Сі Цзіньпін приїхав до Парижа з трьома посланнями: одне з них - про війну в Україні
GlavRed
2024-05-06T04:27:22Z
У травні РФ запустить трьохетапний план із дестабілізації України: у Буданова попередили
GlavRed
2024-05-03T06:00:13Z
"Вісники ударів": за допомогою чого Росія коригує свої атаки по Україні
Telegraf
2024-05-04T04:27:10Z
Втрата Часового Яру, наступ Росії та складна мобілізація: головне з інтерв’ю Скібіцького
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T07:57:32Z
В Україні дешевшають два популярні продукти: що буде з цінами далі
Telegraf
2024-05-04T13:12:44Z
Грошей не буде: кому заморозить виплати "Ощадбанк"
24tv
2024-05-04T13:27:09Z
Запозичення до бюджету з початку року становили ₴564 мільярди - Мінфін
УкраинФорм
2024-05-05T21:09:33Z
Нафтогаз підказав, як отримати грошову допомогу на оплату за газ
Хвиля
2024-05-04T03:36:06Z
Супермаркети здивували цінами на яйця та курятину на початку травня
Хвиля
2024-05-06T04:21:24Z
Українцям кардинально змінять зарплати: прогноз НБУ
Agravery
2024-05-06T04:10:34Z
Мінфін "розсекретив" зарплати чиновників через нову систему: подивитись суми зможе кожен українець
Обозреватель
2024-05-03T16:18:53Z
Новий закон про пенсії в Україні: що і для кого зміниться
Обозреватель
2024-05-04T00:50:53Z
Де в Україні ввели відключення електроенергії: ситуація складна в двох регіонах
Обозреватель
2024-05-04T08:56:47Z
Росія готує новий прорив на фронті: у ЗСУ розповіли, які міста під загрозою
GlavRed
2024-05-06T00:27:14Z
Експерт нагадав, хто створив водну лінію оборони навколо Києва: "Героїзм людей досі не оцінений"
24tv
2024-05-03T14:15:42Z
У Київській області на землі з'являться приманки: як виглядають і для чого потрібні
VGorode
2024-05-03T14:48:57Z
Україна не може виграти війну на полі бою: в ГУР зробили несподівану заяву
GlavRed
2024-05-03T05:57:12Z
На фронті минулої доби - 125 бойових зіткнень
УкраинФорм
2024-05-06T04:31:57Z
ЗС РФ окупували Котлярівку: які населені пункти штурмував ворог під Купʼянськом
Фокус
2024-05-06T04:06:51Z
Ракети полетять на Київ: Жданов назвав точні терміни масованого обстрілу
GlavRed
2024-05-05T23:27:13Z
Питання часу: в ГУР МО оцінили ймовірність падіння Часів Яру
Telegraf
2024-05-03T07:13:26Z
Гороскоп на 4 травня для всіх знаків зодіаку: у кого сьогодні здійсниться мрія
24tv
2024-05-04T02:03:39Z
Карандєєв ознайомився з роботою об’єктів культурної інфраструктури Запоріжжя
УкраинФорм
2024-05-03T19:01:46Z
У Міноборони сказали, скільки коштує забезпечення одного солдата ЗСУ
Обозреватель
2024-05-04T08:37:34Z
6 травня – яке сьогодні свято: чому у цей день не можна лінуватися
24tv
2024-05-06T03:33:16Z
Україна сама робить зброю: в Міноборони сказали, скільки контрактів припадає на українську "оборонку"
Telegraf
2024-05-05T02:00:06Z
Причина вас здивує: чому українці обливаються водою у Поливаний понеділок
24tv
2024-05-06T04:30:08Z
Росіяни концентрують війська на кордоні з Харківською області – чого чекати
ZN UA
2024-05-06T04:13:11Z
Відлякати російську авіацію: Євлаш пояснив першочергові завдання літаків F-16
24tv
2024-05-05T01:42:54Z
"На**й ту церкву охороняти": поліцейська з Одеси вляпалася в скандал
TSN
2024-05-05T20:36:02Z
Українцям у Польщі дали інструкцію, як записати дитину до школи у 2024 році
Хвиля
2024-05-03T19:21:03Z
Обійшовся штрафом: суд виніс вирок чоловіку, який у нетверезому стані спровокував смертельну ДТП на Львівщині
Варта1
2024-05-05T19:31:30Z
Відмовив двигун — у Латвії літак здійснив аварійну посадку на шосе
InternetUA
2024-05-05T20:25:43Z
Спроба імпорту кокаїну на £40 мільйонів: у Британії затримали чотирьох чоловіків
УкраинФорм
2024-05-06T02:03:09Z
У Сумах прогриміли вибухи
ГЛАВКОМ NET
2024-05-05T22:45:12Z
Загарбники вдарили по енергообʼєктах Сумщини
УкраинФорм
2024-05-05T22:12:52Z
Поліція Сумщини розшукує безвісти зниклого неповнолітнього хлопця
Украина Криминальная
2024-05-05T21:57:25Z
У Бразилії внаслідок повеней і зсуву ґрунту загинули 66 людей, понад 100 зникли безвісти
УкраинФорм
2024-05-05T20:30:37Z
У російському Шебекіно впав безпілотник: місцева влада звинуватила Україну
Обозреватель
2024-05-05T18:37:03Z
Росіяни скинули ФАБ-1500 на село на Харківщині
УкраинФорм
2024-05-05T17:51:13Z
Дніпро-1 зіграє з Кривбасом, Верес прийме Минай: розклад матчів УПЛ
Чемпион
2024-05-06T04:00:25Z
Ювентус уперше за 12 років чотири рази поспіль зіграв унічию в Серії А
Чемпион
2024-05-05T22:06:08Z
Спортінг — чемпіон Португалії сезону-2023/24
Football.ua
2024-05-05T21:49:35Z
Банкеро — наймолодший гравець, який набрав 35 і більше очок у 7-му матчі плей-оф НБА
Чемпион
2024-05-05T21:45:12Z
Помер Луїс Сесар Менотті, з яким Аргентина виграла ЧС-1978
Football.ua
2024-05-05T21:36:06Z
Севілья розібралася з Гранадою
Football.ua
2024-05-05T21:34:25Z
Валенсія з Яремчуком зазнала поразки від Алавеса: результати матчів Ла Ліги
Чемпион
2024-05-05T21:00:02Z
Пальма другий рік поспіль виграла Лігу чемпіонів УЄФА з футзалу
Football.ua
2024-05-05T20:58:46Z
Рома та Ювентус зіграли в бойову нічию
Football.ua
2024-05-05T20:43:02Z
Ви не пожалкуєте: які авто радять купувати у 2024 році
Обозреватель
2024-05-04T03:04:54Z
Важливо для кожного автовласника: як змінити колір авто і не отримати штраф
Знай
2024-05-06T04:21:39Z
Як очистити плями від їжі з оббивки автомобіля: кілька дієвих кроків
Политека
2024-05-06T02:01:03Z
Норріс здобув першу перемогу в кар'єрі: результати Гран-прі Маямі
Чемпион
2024-05-05T21:36:06Z
Гонка Формули-1 на узбережжі Атлантичного океану: усе про Гран-прі Маямі
Чемпион
2024-05-05T21:21:24Z
У ресторані Формули-1 можна поганяти на симуляторі чи випити "автомобільний" коктейль
24tv
2024-05-05T18:33:28Z
Українці нарешті побачили Poch Tavria XL, яку збирали для Франції: навіть у таких журналах немає
Знай
2024-05-05T18:21:48Z
Чоловік знайшов Lamborghini Diablo Jota свого батька після 20 років пошуку
24tv
2024-05-05T12:06:48Z
Які авто мають середню ціну, але мають значно дорожчий вигляд: фото
Обозреватель
2024-05-05T11:10:36Z
Лише люди з орлиним зором знайдуть кота за 7 секунд: загадка, яка підкориться тільки обраним
GlavRed
2024-05-06T04:27:43Z
Який побутовий предмет перебиває з'єднання Wi-Fi: мало хто про це здогадується
GlavRed
2024-05-06T03:27:14Z
Вперше помічено, як дика тварина робить "мазь" і лікує нею рану
ZN UA
2024-05-04T15:33:28Z
Як дізнатися, що за вашим телефоном стежать: головні ознаки та вирішення проблеми
Политека
2024-05-06T04:31:27Z
Сітка смерті: українські команди дізналися суперників у плей-оф ESL Pro League Season 19 з CS 2
Чемпион
2024-05-06T04:27:35Z
Вчені розробили новий спосіб отримання прісної води з повітря
Portaltele
2024-05-06T04:10:13Z
Google Maps готуються до оновленого інтерфейсу
Portaltele
2024-05-06T04:10:07Z
Як налаштувати спалах у смартфонах Xiaomi для сповіщення про повідомлення та дзвінки
InternetUA
2024-05-06T04:01:02Z
Розумні антени формують майбутні технології супутникового Інтернету
InternetUA
2024-05-06T03:01:22Z
Виклики на шляху Козерогів, невпевненість захопить Раків: чоловічий гороскоп тижня 6 – 12 травня
24tv
2024-05-06T03:36:03Z
Фінансовий гороскоп на тиждень з 6 до 12 травня: хто примножить гроші
GlavRed
2024-05-05T11:27:39Z
Коли садити кабачки у відкритий грунт, щоб отримати хороший урожай
Политека
2024-05-06T03:21:22Z
Хто сьогодні отримає хорошу новину: гороскоп на 5 травня для всіх знаків зодіаку
24tv
2024-05-05T03:42:54Z
Якщо залишилося трохи повидла – приготуйте рогалики: вийдуть не гіршими, ніж у дитинстві
Telegraf
2024-05-06T04:15:51Z
Як зробити так, щоб у вашому домі був гарний запах: прості поради
Политека
2024-05-06T04:01:14Z
Гороскоп Таро на 6 травня для всіх знаків Зодіаку: будьте обережні в цей день
Политека
2024-05-06T03:42:29Z
У Туреччині можуть закрити три тисячі готельних об'єктів
УкраинФорм
2024-05-06T03:30:55Z
Ностальгія чи важливі зустрічі: гороскоп на 6 травня для всіх знаків зодіаку
Обозреватель
2024-05-06T03:07:31Z
Популярна українська співачка вагітна від Олександра Пономарьова - ЗМІ
GlavRed
2024-05-05T21:27:57Z
Костя Гнатенко назвав відому людину, яка "запліднила" Ані Лорак ідеєю "русского міра" задовго до війни: він родом із Росії
Обозреватель
2024-05-03T12:31:17Z
Бійки та спалахи гніву: що колишній чоловік Брітні Спірс думає про її витівки
GlavRed
2024-05-06T00:27:01Z
У Швеції відбулася церемонія відкриття Євробачення-2024
УкраинФорм
2024-05-05T22:07:54Z
Alyona Alyona та Jerry Heil влаштували битву яєць на честь Великодня на відкритті "Євробачення"
Комсомольская правда
2024-05-05T20:27:19Z
Це її питання, – відомий український співак заступився за Славу Камінську, яку хейтять за мову
24tv
2024-05-05T19:03:14Z
Битва крашанками та поява Фінляндії у сфері з джинсів: як минуло відкриття "Євробачення-2024"
TSN
2024-05-05T18:48:40Z
Півтора мільйона глядачів: Мадонна дала найбільший концерт у кар'єрі
ГЛАВКОМ NET
2024-05-05T18:27:33Z
Їх обожнюють мільйони: серіали на Netflix з високим рейтингом
24tv
2024-05-05T18:18:28Z
Одне яйце, одне яблуко — і гора смакоти на столі: рецепт, який рятуватиме вас вранці
Telegraf
2024-05-05T04:18:53Z
Названі хвороби, з якими мобілізуватимуть у ЗСУ
1News
2024-05-03T15:01:55Z
Вчені назвали побічні ефекти вакцин проти COVID-19
ГЛАВКОМ NET
2024-05-03T20:12:20Z
Де можна здати аналізи безкоштовно
Украина Криминальная
2024-05-05T22:45:21Z
Учені дізналися, яке почуття більше за сум і тривогу шкодить серцю
ГЛАВКОМ NET
2024-05-05T17:18:09Z
Як правильно обрати тональну основу: корисні поради
Обозреватель
2024-05-05T17:10:18Z
Ця помилка під час чищення зубів робить їх жовтими: про неї знають одиниці
24tv
2024-05-03T18:18:55Z
Початок клінічних випробувань першого в світі препарату для вирощування зубів оголошено в Японії
360ua.news
2024-05-05T19:27:51Z
Добре, що маму ми не слухали: ось чому корисно не застеляти ліжко
Знай
2024-05-05T17:51:03Z