/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1533893409%2Ftsn-42acd4d1c978ea629b0f3f2d0d116492%2Fthumbs%2F550xX%2Ffe%2F61%2F8d8a1c23ef98888a3ec476095ee561fe.jpg)
"Є країни, які налаштовані скептичніше". Кулеба заперечив, що Угорщина блокує вступ України до ЄС
У питанні досягнення Україною перспектив членства у Євросоюзі Угорщина не є країною, яка блокує цей процес.
Серед держав-членів ЄС є більш скептично налаштовані щодо членства України в ЄС, але ніхто із них не виступає проти інтеграції.
Таку думку висловив віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в інтерв'ю "Радіо Свободі".
За словами Кулеби, після того, як між Києвом і Будапештом виникла певна суперечка, влада Угорщини дійсно почала блокувати засідання Комісії "Україна-НАТО".
Однак наша держава намагається врегулювати проблеми, а Будапешт підтримує запроваджені санції проти РФ.
"Угорщина ніколи не заперечувала європейської перспективи України.
Це правда, що після того, як у нас виникла з ними суперечка певна, Угорщина почала блокувати засідання Комісії Україна-НАТО.
Але в ЄС Угорщина підтримує санкції проти Росії, запроваджені у відповідь на агресію проти нашої держави.
І в принципі нічого не блокує.
І в нас є двосторонній наш трек, де ми намагаємося вирішувати проблеми.
Але я не бачу і ніколи не чув, щоб Угорщина заперечувала європейську перспективу України", - сказав Кулеба.
Також віцепрем’єр-міністр додав, що серед держав-членів ЄС є ті країни, які більш скептично налаштовані щодо членства України в Євросоюзі.
Але, наголошує Кулеба, жодна із них не виступає проти інтеграції.
"Збалансовуючи їхні інтереси, формується і позиція ЄС.
Але я не знаю жодної країни Єропейського Союзу, яка виступала би проти того, щоб Україна максимально наблизилася до ЄС і стала невід’ємною частиною широкого європейського простору", - підсумував Кулеба.
Як відомо, Угорщина вимагала від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади.
Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.
Повідомлялося, що Угорщина зніме вето на переговори України з НАТО у разі повернення закарпатським угорцям права на навчання рідною мовою.
Окрім цього, вона надасть 50 млн євро на розвиток прикордонної інфраструктури.