Адвокат президента США Алан Дершовіц заявив сенаторам, що президентів не можна притягати до відповідальності за те, що вони використовують свої повноваження для підвищення своїх політичних благ.
Про це повідомляє Buzz Feed.
Захисник Трампа пояснив це тим, що президенти вважають, що їх переобрання є найкращим для країни.
"Вибори відбуваються в інтересах суспільства.
І якщо президент робить певні речі, які, на його думку, допоможуть йому обратися в інтересах суспільства, це не може бути чимось на кшталт quid pro quo (послугою за послугу – ред.), що веде до імпічменту", - заявив адвокат Трампа.
Дершовіц назвав три типи можливої мотивації в контексті українського питання:.
суспільний інтерес,.
політичний інтерес.
приватний фінансовий інтерес.
Він переконує, що перші два не можуть бути підставою для імпічменту.
Що ж стосується третього типу, то, за твердженням адвоката, якби йшлося про особисту фінансову вигоду для президента, наприклад, у вигляді доходу від затримки закордонної допомоги, це дійсно було б ознакою корупції.
Адвокат переконує, що Трамп вважає себе великим президентом, і якщо не буде переобраним, то, на його думку, постраждає національний інтерес.
"Це не може бути причиною для обвинувачень для імпічменту", - зазначив Дешовіц.
Як повідомлялося, нижня палата Конгресу США більшістю голосів проголосувала за імпічмент президента США Дональда Трампа.
За першу статтю щодо перевищення повноважень було віддано 230 голосів, проти – 197.
За другу статтю щодо втручання в роботу Конгресу проголосували 229 депутатів, а проти неї висловилися 198.
Після Палати представників, в якій більшість складають демократи, проголосувати за імпічмент має ще Сенат, де більшість мають уже республіканці.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп спостерігав за трансляцією процедури імпічменту, котра відбувалася в Палаті представників Конгресу, в телевізійній трансляції на мітингу своїх прихильників у Мічигані.
Там він заявив, що "демократи затаврували себе вічною ганьбою" через те, що "намагаються анулювати голоси десятків мільйонів патріотичних американців".
У Білому домі в офіційній заяві назвали голосування в Палаті представників "кульмінацією одного з найганебніших епізодів в історії США".
25 вересня Білий дім опублікував стенограму телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським.
Глави держав обговорювали сина колишнього віцепрезидента Джо Байдена – прямого конкурента Трампа на наступних виборах президента США.
Це викликало скандал, який призвів до запуску імпічменту американського президента.
Палата представників Конгресу США проголосувала більшістю за оголошення імпічменту президенту Дональду Трампу.
Вона затвердила дві статті звинувачення: зловживання владою (підтримали 230 конгресменів, проти – 197) і перешкоджання роботі Конгресу (за 229, проти – 198).
У січні 2020 року справу почав розглядати Сенат США.
Процедура має вигляд судового процесу, у якому сенатори стають присяжними, а члени палати представників – стороною обвинувачення.
Після цього відбувається голосування.
Якщо дві третини сенаторів голосують "за" – президента відсторонюють від посади.