/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F2139dcbed415471bf088075eebc3a076.jpg)
"Слуга народу" подав заяву на волонтерку, яка просила вимкнути російський фільм
Про це Брагар повідомив у своєму фейсбуці і навіть опублікував фото з-під відділку поліції.
Він переконаний, що дії волонтерки порушують 161 статтю Кримінального Кодексу України.
Заяву подано щодо висловлювань Настьонко Конфедерат про те, що російська мова не повинна лунати в Україні.
Дане висловлювання є дискримінацією за мовною ознакою,.
– наголосив нардеп.
Політик переконує, що немає жодного значення, яку саме мову дискримінують.
"За умови дискримінації української чи будь-якої іншої мови реакція була б така сама.
Ксенофобії та дискримінації не місце в Україні.
Україна – це спільний дім для всіх її громадян без огляду на мову спілкування, віросповідання чи національне походження", – підсумував Брагар.
Стаття 161 ККУ: Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками.
Передбачає покарання у вигляді штрафу на суму від 3,4 тисячі до 8,5 тисячі, або ув'язнення до 5 років.
До слова, перед цим Брагар направив депутатський запит до фірми перевізника Winew і заступився за водія, який відмовив волонтерці вимкнути російський фільм.
Нардеп закликав компанію "припинити будь-які утиски" водія рейсу і не звільняти його.
Зауважимо, одразу після скандалу компанія-перевізник заявила, що шокована поведінкою свого працівника і пообіцяла звільнити обох водіїв, які були на рейсі.
Проте "BBC News Україна" пише, що перевізник не звільнив чоловіків, а лише відсторонив від роботи.
Що відомо про скандал з водієм і волонтерками?.
Скандал виник 27 січня у рейсовому автобусі, що їхав з Луцька до Києва.
Саме ним з похорону загиблого на Донбасі бійця Миколи Сорочука поверталися його кохана і волонтерка Ярина Чорногуз та її подруга-волонтерка Анастасія Конфедерат.
Дівчата просили вимкнути російський фільм, який транслювали у салоні, і пояснили: в Донбасі 6 рік йде війна і сам Росія напала на Україну.
В транспорті почалася суперечка, водій відмовився вимикати фільм, а пасажири його підтримали.
Після цього волонтерки вийшли з автобуса просто посеред траси.
Про обурливу поведінку чоловіка вони одразу написали у соцмережах.
У Києві водія зустріли обурені активісти.