Зеленський провів нараду з питань тарифів на теплопостачання.
Офіс президента України.
Президент України Володимир Зеленський зібрав нараду з питань тарифів на послуги теплопостачання для населення.
Про це повідомляється на сайті Офісу президента.
На нараді були присутні прем’єр-міністр Олексій Гончарук, очільники профільних міністерств, голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк, керівник Офісу Президента України Андрій Богдан та його заступники.
Зеленський заслухав інформацію про те, які кроки було зроблено для зменшення вартості послуг і зниження енергоспоживання за час, що минув.
"Всі ми боролися за це.
Будь ласка, щодо результатів.
Мене цікавить, яка платіжка була в грудні, у порівнянні – в січні, що чекає людей у лютому", – сказав Зеленський.
Глава держави зазначив, що, за його інформацією, багато споживачів справді констатують зменшення сум у рахунках за послуги ЖКГ.
Водночас є повідомлення про мінімальне зниження тарифів або його повну відсутність.
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук зазначив за грудень споживачам було нараховано до сплати на 5-35% менше – залежно від міста та регіону.
"Загалом 143 підприємства у 120 містах ухвалили рішення про зниження тарифу, і дуже значний відсоток людей у країні отримав реальне зменшення рахунків у грудні.
Ми продовжуємо працювати з обласними держадміністраціями, і в січні очікуємо, що більше підприємств зможуть долучитися до цього процесу", – повідомив очільник уряду.
Прем’єр-міністр підкреслив, що у тих містах, де тарифи на тепло раніше були більш економічно обґрунтованими, зараз менше можливості для їхнього зниження, ніж у регіонах, де вони були завищеними.
Олексій Гончарук також додав, що на вартість тепла у кожному регіоні впливає технічний стан підприємств теплокомуненерго, їхнє обладнання, обсяги споживання та втрати тепла.
Щодо розділення платіжок за газ на дві, голова НКРЕКП Валерій Тарасюк зазначив, що раніше громадяни сплачували і за сам газ, і за його доставку за однією квитанцією, а нині мають сплачувати окремо за паливо і за його транспортування.
За словами Валерія Тарасюка, це необхідно для того, щоб у перспективі українські споживачі могли вільно змінювати постачальника газу.
Учасники зустрічі погодилися, що основний запас зменшення вартості тепла для населення не у зниженні цін на газ, а у проведенні ефективної термомодернізації будівель та реалізації заходів з енергоефективності у житловому фонді.
Як повідомлялося, Гончарук доручив місцевій владі проконтролювати, щоб у січні та лютому українці отримали дешевші платіжки за комунальні послуги, ніж у грудні.