/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1572803298%2Ftsn-c458e64851561f73ec5a071df604b604%2Fthumbs%2F550xX%2Fc8%2F65%2F05b374c84d7765d13210fec5cfb165c8.jpeg)
Україна готова відкрити КПВВ у Золотому та планує відновити залізничне сполучення з Луганщиною
Україна готова до відкриття контрольного пункту в'їзду-виїзду "Золоте" та планує відновити залізничне сполучення між підконтрольною частиною Луганської області та мережею української залізниці.
Про це повідомила речниця представника України в ТКГ Дарка Оліфер.
У своєму Facebook вона підсумувала урядову нараду стосовно українських громадян на Донбасі, яка відбулася під головуванням Міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих території та внутрішньо переміщених осіб України Оксани Коляди.
"Україна готова до відкриття КПВВ "Золоте", як це передбачено домовленостями лідерів країн Нормандської четвірки в Парижі, його повноцінна робота полегшить перетин лінії зіткнення для всіх мешканців Луганської області", - написала Оліфер.
Речниця додала, що в уряді нині продовжуть працювати над вдосконаленням інфраструктури інших пунктів пропуску.
Також відповідним органам доручили розвивати проект з будівництва залізничної лінії, що з'єднає підконтрольну Україні частину Луганської області з мережею української залізниці.
"Створення цієї лінії сполучення зробить серйозний внесок в економічний розвиток Луганщини, її потребує, насамперед, малий та середній бізнес, в тому числі, аграрії регіону, які створюють робочі місця та сплачують податки до державного бюджету України", - йдеться у повідомленні.
На зустрічі обговорили також проблему повернення боргів від ОРДЛО за спожиту воду.
"Необхідність її вирішення Україна обговорюватиме з РФ в рамках Тристоронньої контактної групи", - зазначила речниця.
Як повідомлялося, наступне відведення військ може відбутись в районі Гнутового, що на Донеччині.
У листопаді ще на двох ділянках - у Золотому Луганської області та Петровському на Донеччині.
Розведення сил та засобів в цих пунктах було передбачене рамковим рішенням щодо розведення сил і засобів, підписаним сторонами на переговорах ТКГ у Мінську ще у вересні 2016 року.