MY.UAНовини
Провайдери – це не медіа. Асоціації провайдерів закликали авторів законопроекту «Про медіа» врахувати зауваження
Провайдери – це не медіа. Асоціації провайдерів закликали авторів законопроекту «Про медіа» врахувати зауваження

Провайдери – це не медіа. Асоціації провайдерів закликали авторів законопроекту «Про медіа» врахувати зауваження

Асоціація правовласників та постачальників контенту (АППК), Інтернет Асоціація України (ІнАУ), Всеукраїнська Асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж та Спілка кабельного телебачення України звернулися до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення як до представника робочої групи з підготовки проекту Закону України «Про медіа» (далі – Закону) з проханням врахувати в остаточній редакції документу зауваження асоціацій провайдерів.

Пропозиції були надані за результатами обговорення законопроекту 23 січня 2020 року на робочій групі провайдерів при Національній раді, діяльністю якої опікується член Національної ради Олег Черниш за активної участі керівниці юридичного департаменту Національної ради Ганни Літвіщенко.

Схожий перелік пропозицій АППК, ІнАУ і «Телекомунікаційна палата України» передали народним депутатам 20 січня 2020 року за результатами спільної наради за участі голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександра Ткаченка і його заступника Микити Потураєва, заступника голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександра Федієнка.

У цьому матеріалі розповімо детальніше про наші пропозиції та зауваження.

Крок за кроком неухильно рухаємося до Європи.

З 2014 року на сайті АППК вийшло безліч публікацій про колективні звернення до перших посадових осіб держави з проханням ухвалити Закон України «Про аудіовізуальні медіапослуги».

Ми наполягали на європейському підході в регулюванні медіа, технологічній нейтральності та лібералізації діяльності провайдерів телекомунікацій для потреб телебачення.

Перша редакція проекту закону з'явилася у 2014 році за ініціативи заступниці голови парламентського Комітету з питань свободи слова та інформатизації Олени Бондаренко.

Над проектом № 5189 працював великий авторський колектив.

Фактичним автором проекту був відомий експерт Дмитро Котляр, усі інші члени робочої групи виписували окремі розділи чи консультували кожен за своєю спеціалізацією.

Проект Закону України «Про медіа» – це в певній частині нова альтернативна версія законопроекту про аудіовізуальні послуги, який Україна зобов'язалася ухвалити відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

У додатку ХХХVІІ до глави 15 «Політика з питань аудіовізуальної галузі» розділу V «Економічне і галузеве співробітництво» зазначено, що Україна мала наблизити своє законодавство до Директиви № 2007/65/ЄС від 11.12.2007 про аудіовізуальні медіапослуги протягом двох років з дати набрання чинності Угоди.

Імплементація європейських стандартів у сфері медіа наближає нас до Європи і «знімає» купу невирішених старих «скрепів» давно і безнадійно застарілого законодавства про телебачення.

Принципові «старі» зауваження провайдерів у проекті враховано.

Зареєстрований законопроект № 2693 «Про медіа» враховує низку спільних принципових зауважень і пропозицій стосовно діяльності провайдерів програмної послуги, які в різний час асоціації провайдерів надавали народним депутатам, експертам і Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.

Так, замість ліцензування для провайдерів запроваджується реєстрація.

Реєстрація здійснюється незалежно від технології надання послуг (принцип технологічної нейтральності), враховуючи технологію ОТТ.

Реєстраційний збір затверджується Законом у розмірі прожиткового мінімуму для працездатної особи.

Національній раді забороняється вимагати у реєстрантів відомості, які містяться в інших державних реєстрах.

Пропонується впровадження електронних кабінетів для ліцензіатів і реєстрантів, які повинні інтегруватися з іншими державними реєстрами і через які здійснюється обмін інформацією з Національною радою.

Скасування реєстрації, анулювання ліцензії здійснюється за рішенням суду.

Ліцензія чинна до закінчення строку її дії.

Водночас принципово нова версія Закону розширила сферу своєї дії на відносини, що виникають під час надання послуг друкованими та онлайн-медіа.

Відтак, проект Закону є занадто складним і містить безліч новел, які потребують осмислення та в разі потреби – уточнення.

Провайдери телекомунікацій у сфері медіа – це не медіа.

Історично більшість непорозумінь у провайдерів з регулятором виникає через плутанину термінів і нерозуміння природи діяльності провайдерів, операторів телекомунікацій.

Так, стаття 17 проекту Закону встановлює, що «провайдером аудіовізуальних сервісів є особа, що здійснює редакційний контроль щодо добору та організацію в пакети телеканалів та радіоканалів.

Провайдер аудіовізуальних сервісів надає користувачам доступ до пакетів телеканалів та радіоканалів на договірній основі самостійно, або за участі постачальника електронних комунікаційних послуг, який укладає відповідний договір з користувачем».

Каменем спотикання є застосування до діяльності провайдерів вислову «редакційний контроль», який притаманний лише засобам масової інформації, які створюють контент.

Тому, на нашу думку, його можна і треба вилучити з опису діяльності провайдерів аудіовізуальних медіасервісів без шкоди для всього проекту.

Підтвердження нашої спільної з колегами позиції ми знаходимо щодня в угодах з правовласниками: телеканали прямо забороняють провайдерам внесення зміни до сигналу телекомпаній.

Терміни «редакційне рішення» і «редакційна відповідальність» у європейських документах несуть зміст, який далекий від повсякденної діяльності провайдерів.

Відповідно до Директиви Європейського парламенту та Ради 2010/13/ЄС:.

«(bb) «редакційне рішення» (editorial decision) означає рішення, яке ухвалюється на регулярній основі з метою здійснення редакційних обов’язків і пов’язане з повсякденною діяльністю аудіовізуальної медіапослуги;.

(c) «редакційна відповідальність» (editorial responsibility) означає здійснення ефективного контролю за відбором програм та за їх організацією у вигляді хронологічного розкладу для телевізійного мовлення, або у вигляді каталогу для аудіовізуальних медіапослуг на замовлення.

Редакційна відповідальність не обов’язково передбачає будь-яку юридичну відповідальність згідно з національним законодавством за контент або надані послуги».

Через «редакційний контроль» у подальшій діяльності провайдерів аудіовізуальних сервісів можуть з'явитися проблеми на кшталт обов'язку надання права на відповідь та спростування (ст.

44) тощо.

Обов'язки провайдерів аудіовізуальних сервісів.

Обов'язки провайдерів аудіовізуальних сервісів мінімальні, що відповідає концепту спрощення та диджиталізації регулювання.

Однак кількість зауважень до проекту свідчить про те, що читати треба весь Закон, а не лише його окремі статті.

Отже, відповідно до статті 22 та інших статей Закону, провайдер аудіовізуальних сервісів зобов’язаний:.

1) зареєструватися в Національній раді;.

2) забезпечити гарантований доступ до універсального медіасервісу для всіх користувачів його медіасервісів;.

3) включати до пакетів виключно телеканали та радіоканали, які зареєстровані Національною радою відповідно до вимог статей 51, 61, 63, 64 та 122 цього Закону;.

4) застосовувати системи умовного доступу (батьківського контролю) щодо телеканалів та радіоканалів, доступ неповнолітніх до яких має бути обмеженим відповідно до умов їх розповсюдження;.

5) вести облік кількості користувачів його медіасервісів із зазначенням сервісів, які надаються таким користувачам, щорічно надавати цю інформацію Національній раді через електронний кабінет;.

6) якщо інше не передбачено цим Законом, провайдер аудіовізуальних сервісів зобов’язаний укласти договори про надання прав з правовласниками телеканалів або радіоканалів до надання їх користувачеві;.

7) за 30 днів повідомляти користувачів його сервісів, у тому числі через повідомлення на своєму веб-сайті (в разі його наявності), про зміну типу або складу пакету телеканалів та радіоканалів, доступ до якого надається користувачам, розміру користувацької плати, порядку її оплати чи форми розрахунків.

Усього того можна і не робити, якщо ви не пакетуєте телеканали.

Проект Закону створює «зелену вулицю» для партнерських телевізійних сервісів, які стають все більш поширеним явищем.

Партнерські телевізійні сервіси як додаткові до своїх послуг на сьогодні надають не тільки малі та середні провайдери телекому, але й мобільні оператори ПрАО «ВФ Україна» (Vodafone), ПАТ «Київстар» («Київстар») і ТОВ «Лайфселл» (lifecell).

Блокування заборонених медіа в інтернеті.

Статті 97, 110, 112 проекту Закону містять вимоги до «інтернет-провайдерів» не «надавати користувачам мережі Інтернет послуги з доступу до ресурсів/сервісів», якщо є заборона поширення контенту такого суб'єкта у сфері медіа на території України.

Припинення надання таких медіа, сервісів реалізується «у формі обмеження доступу до веб-сайту… таке обмеження здійснюється шляхом заборони та/або зобов’язання постачальників послуг хостингу (в тому числі іноземного), що надає послуги і (або) ресурси для розміщення відповідного веб-сайту (сторінки), тимчасово припинити надання таких послуг і (або) ресурсів та/або шляхом зобов’язання відповідного реєстратора доменних імен тимчасово призупинити надання послуг користування щодо відповідного доменного імені».

Блокування в інтернеті є неефективним, руйнує архітектуру, надійність роботи всесвітньої мережі.

Для запобігання негативним явищам асоціації провайдерів запропонували виключити з контраверсійних положень проекту «інтернет-провайдерів», розраховуючи на досягнення компромісу з авторами на засадах, аналогічних до ухваленого Закону України «Про кінематографію»: залишити блокування на рівні постачальників послуг хостингу і доменних імен.

Неуніверсальна медіапослуга.

Обов'язок надання провайдерами телеканалів універсального медіасервісу (УМС) в Законі громіздкий, не прогнозований за обсягами і – що головне – не універсальний, як того вимагають європейські стандарти у сфері електронних комунікацій та Угода про асоціацію.

Так, стаття 115 Угоди визначає право України встановлювати обсяг і спосіб надання такої послуги, які можуть бути отримані всіма користувачами на території країни незалежно від їх географічного положення.

Такі зобов’язання не будуть розглядатися як монополістичні per se за умови, що вони застосовуються у прозорий, недискримінаційний і нейтральний для конкуренції спосіб і не є більш обтяжливими, ніж необхідно для виду універсальної послуги.

У проекті Закону обсяг УМС для місцевих провайдерів значно більший, ніж для національних провайдерів.

Місцевих провайдерів планують зобов'язати ретранслювати не лише програми НСТУ і парламентського каналу «Рада», а й комерційні телеканали місцевого мовлення з 15% місцевого контенту, телеканали мовлення громад, серед яких можуть бути і релігійні, і будь-які інші громади, телеканали тимчасового мовлення, у тому числі експериментальні, що створені відповідно до статті 63 Закону.

Для забезпечення універсальності, прозорості, пропорційності обов’язку надання УМС провайдери пропонують встановити єдиний обов'язок для всіх провайдерів аудіовізуальних сервісів незалежно від технології й території надання доступу до сервісів – лише телеканали публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» і телеканалу державного підприємства «Парламентський телеканал “Рада”».

Державна нереєстрація регуляторних актів Нацради.

Небезпечною для свободи слова в Україні, на наш погляд, є відмова від юстування (реєстрації в Міністерстві юстиції) нормативно-правових актів Національної ради з огляду на традиційне прагнення регулятора контенту втілювати дух, а не букву Закону.

Регулятор має бути незалежним передусім від впливу політиків і комерційних уподобань, а не від законодавства України, на відповідність до якого покликаний перевіряти акти Мін’юст.

Збільшення регуляторного тиску на провайдерів.

Поряд із «пряниками» для провайдерів документ містить нові «батоги».

Сьогодні внесення змін до переліку телеканалів здійснюється за повідомним принципом.

У цій частині Закон погіршує умови діяльності провайдерів у порівнянні з існуючим ліцензуванням (частина 23 статті 61).

Для зміни переліку телеканалів тепер пропонується замість обов'язкового повідомлення через електронний кабінет чекати ухвалення Національною радою рішення, хоча в інших статтях законопроекту закріплено, що провайдер аудіовізуального сервісу самостійно формує перелік телеканалів.

Можливо, це прикра помилка у великому обсязі документу, тим не менш, вона може створити, м'яко кажучи, певний дискомфорт у відносинах провайдерів і Національної ради.

Такі зміни призведуть до невиправданого і неефективного навантаження на регулятора, можливої затримки ухвалення рішень і, як наслідок, правової невизначеності у відносинах між мовниками і провайдерами до ухвалення відповідних рішень Національною радою.

Наприклад, зараз «Медіа Група Україна» (МГУ) вилучає практично в усіх провайдерів програмної послуги України право на ретрансляцію телеканалів «Футбол 1» і «Футбол 2».

Ця історія, хоч і неприємна для глядачів, лежить у площині господарських відносин між провайдерами і МГУ.

Завтра, якщо не виправити текст Закону, Національній раді доведеться у таких випадках приймати до 800-900 рішень про внесення змін до реєстру Нацради щодо відомостей для кожного провайдера окремо.

Вочевидь, ефективніше зобов'язати провайдерів через електронні кабінети повідомляти Національній раді актуальні відомості щодо переліку телеканалів і встановити санкцію за порушення повідомлення.

«Дірява» звітність щодо кількості користувачів.

Згідно з підпунктом 4) частини 3 статті 22 провайдерів аудіовізуальних сервісів зобов'язують вести облік кількості користувачів медіасервісів із зазначенням сервісів, які надаються таким користувачам, і щорічно надавати цю інформацію Національній раді через електронний кабінет.

Підпунктом 5) частини 2 статті 113 за ненадання цих даних, невчасне надання або надання недостовірних даних встановлюється відповідальність від одного до 25 розмірів мінімальної заробітної плати.

На думку ІнАУ і АППК, ці положення не передбачають належного правового механізму їх реалізації, адже з тексту проекту незрозуміло, у який спосіб вести облік користувачів, хто, як, за якою методикою та метою і за чий кошт буде перевіряти інформацію.

Зазвичай кількість абонентів встановлюється за результатами аудиторської перевірки фінансово-господарської діяльності підприємства у відповідності до угод правовласників і провайдерів.

Вочевидь, що впровадження такого обов'язку сприятиме боротьбі з несанкціонованим доступом до телеканалів, але враховуючи «зелену вулицю» для партнерських телевізійних сервісів і відсутність механізму обліку і перевірки, незрозуміло, яким чином така вимога буде працювати.

Тому до другого читання варто ще раз уважно обговорити це питання, замінивши облік користувачів на щорічне надання через електронний кабінет звітної інформації за змістом і формою, яка встановлюється Національною радою.

Стимулювати Discovery говорити українською чи заборонити?.

Російські мовники за загальним правилом Закону є забороненими.

Щодо іноземних, у тому числі європейських, запроваджено реєстрацію.

Законопроект не містить точної вказівки щодо застосування мовних квот на таких телеканалах.

Водночас є положення і про заохочення перекладати, і щодо необхідності дотримання мовних квот, як у вітчизняних медіа.

Якщо не уточнити певні норми проекту, вирішувати, чи забороняти (не реєструвати) іноземних мовників, чи стимулювати буде Національна рада, та які б рішення вона не прийняла, є вірогідність їх оскарження в суді.

Стимулююча система базується на встановленні квоти україномовних телеканалів у пакетах провайдерів у частині 14 статті 41 Закону: «Провайдери аудіовізуальних сервісів зобов’язані забезпечувати в кожному з пакетів телеканалів та радіоканалів, доступ до яких надається ними користувачам, частку телеканалів та радіоканалів, що розповсюджуються державною мовою, в обсязі не менше 50 відсотків, а з 10 січня 2021 року – не менше 60 відсотків від загальної кількості телеканалів та радіоканалів в такому пакеті…».

Заборона ретрансляції європейських телеканалів за мовною ознакою, на нашу думку, суперечитиме Європейській конвенції про транскордонне телебачення, яку Верховна Рада ратифікувала у 2008 році.

Відповідно до її положень Україна зобов'язалася на виконання статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (995_004) забезпечити свободу прийому та ретрансляції на своїх територіях програмних послуг, які відповідають умовам цієї Конвенції (ст.

4 Конвенції).

Під час підписання або подання ратифікаційної грамоти Україна заявила, що вона залишає за собою право обмежувати ретрансляцію на своїй території (лише настільки, наскільки вона не відповідає національному законодавству) програмних послуг, які містять рекламу алкогольних напоїв, відповідно до правил, передбачених пунктом 2 статті 15 цієї Конвенції (ст.

32 Конвенції).

«Жодних інших застережень робити не можна», – наголошується у другому абзаці частини І статті 32 Конвенції.

Усі асоціації провайдерів, окрім «Телекомунікаційної палати України», вирішили підтримати модель стимулювання іноземних мовників до перекладу з одночасним внесенням до другого читання певних уточнень до законопроекту.

Повний текст Зауважень.

Спільний лист.

Теги за темою
Ринок
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Найбільший злом у криптоіндустрії: Bybit втратила $1,5 млрд через хакерів
TSN
2025-02-25T09:48:04Z
Замінить графіт: новий матеріал для батарей забезпечує втричі більшу ємність
Фокус
2025-02-25T09:36:03Z
Для електромобілів без цивілізації: Volvo розробила модульну систему для зберігання електроенергії
AutoGeek
2025-02-25T09:33:49Z
Microsoft дає всім безплатний доступ до програм Office, але з кількома важливими умовами
24tv
2025-02-25T09:33:42Z
Огляд ноутбука Lenovo Yoga Pro 7 14ASP9: бізнес модель з процесором AMD Ryzen AI 9 365 та вбудованою графікою
ITC
2025-02-25T09:28:58Z
Microsoft запустила безплатний Office ─ що з ним не так
ITC
2025-02-25T09:28:38Z
У Steam стартував «Фестиваль новинок» — Gothic 1 Remake, Among Us 3D, PUBG Blindspo та сотні інших ігор
ITC
2025-02-25T09:28:02Z
Скільки води споживає пральна машина: ця цифра вразить
24tv
2025-02-25T08:42:45Z
Квантова гравітація може нарешті розгадати таємницю чорної діри
Portaltele
2025-02-25T08:37:36Z
Китайський гороскоп на завтра 26 лютого: Кроликам - обман, Коням - помилки
GlavRed
2025-02-25T09:27:04Z
Яйце більше не буде розтікатися: як надати яєчні бажану форму за допомогою огірка – лайфхак року
24tv
2025-02-25T09:00:23Z
У які дні народжуються унікальні діти: вони стають лідерами й мотиваторами
TSN
2025-02-25T08:21:38Z
Щасливі числа на 2025 рік для Раків: дізнайтеся, як їх ефективно використовувати
Политека
2025-02-25T08:03:05Z
Найкращі шлейфові парфуми: ці аромати неможливо забути
24tv
2025-02-25T08:03:02Z
Навіщо чистити фільтр пралки та як часто потрібно це робити
24tv
2025-02-25T07:30:20Z
Домашні речі, які постійно створюють безлад, бо їх важко зберігати
24tv
2025-02-25T07:30:15Z
Гороскоп на завтра 26 лютого: Левам - прибуток, Дівам - надзвичайне досягнення
GlavRed
2025-02-25T07:27:15Z
Він є на кожній кухні: який інгредієнт зробить з оселедця делікатес
24tv
2025-02-25T06:27:41Z
Поліцейські вилучили у двох пасажирів столичного метрополітену понад 850 згортків із психотропами
Украина Криминальная
2025-02-25T09:42:54Z
Поліцейські розслідують обставини побиття посадовця Одеської міської ради
Украина Криминальная
2025-02-25T09:36:29Z
Безробітний у формі поліції «жартував» на заправці. Суд застосував суворе покарання
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T09:06:15Z
В Одесі іноземця засуджено за розбій та незаконне поводження з гранатою
Украина Криминальная
2025-02-25T08:57:57Z
У ДР Конго невідома хвороба вбила вже понад 50 людей
УкраинФорм
2025-02-25T08:36:48Z
Тривога тривала всю ніч: які наслідки атаки росіян на Київ та область
24tv
2025-02-25T08:27:42Z
SpaceX виявила причину вибуху Starship та обіцяє запобігти повторенню інциденту
24tv
2025-02-25T08:27:37Z
У Південній Кореї стався обвал нового мосту, є загиблі
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T08:24:02Z
На Волині у гімназії 8 дітей отруїлися невідомою речовиною
24tv
2025-02-25T08:21:23Z
Туркі опинився в епіцентрі скандалу під час битви в Ер-Ріяді: відео неприпустимої поведінки
24tv
2025-02-25T09:48:58Z
Менеджер назвав опонента для Кличка: він зупинив китайського гіганта
24tv
2025-02-25T09:48:27Z
Рома — Монца 4:0 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-02-25T09:40:44Z
Відомий біатлоніст заявив, що став жертвою побиття з боку тренера збірної
24tv
2025-02-25T09:24:41Z
Лунін зіграє за Реал у півфіналі Кубку Іспанії проти Сосьєдаду
Football.ua
2025-02-25T09:18:32Z
Довбик покине Рому: італійський гранд планує трансфер українського нападника
24tv
2025-02-25T09:12:33Z
Українка шпажистка виграла «золото» кадетського Євро у Туреччині
УкраинФорм
2025-02-25T09:09:15Z
Мілан веде перемовини щодо трансфера Де Кейпера із Брюгге
Football.ua
2025-02-25T08:58:44Z
Лунін поставив ультиматум Реалу: українець ухвалив рішення щодо майбутнього у клубі
24tv
2025-02-25T08:57:36Z
ЗСУ відкинули росіян з Успенівки, водночас ворог захопив село на Донеччині – Deep State
TSN
2025-02-25T09:48:01Z
Військові показали, як вночі збивали "Шахеди" над Києвом: пошкоджено бойове авто
24tv
2025-02-25T09:42:33Z
Ворог обстріляв Херсон, поранений чоловік
УкраинФорм
2025-02-25T09:39:26Z
Розкрадання на будівництві Подільського мосту: до суду скеровано ще одну справу
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T09:33:42Z
«Усі розмовляють українською»: військовий Тамерлан розповів про жителів Курської області
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T09:33:41Z
Чоловік, який був у "російському полоні" отримав повістку та відмовився від мобілізації: яка причина
TSN
2025-02-25T09:33:28Z
На Херсонщині привласнили понад 300 га сільськогосподарських земель
AgroNews
2025-02-25T09:25:08Z
Уночі росіяни обстріляли у Херсоні лікарню
УкраинФорм
2025-02-25T09:12:04Z
Російський штурм закінчився втратами: ЗСУ розбили колону техніки на Харківщині
24tv
2025-02-25T09:12:01Z
Ukraїner видасть дебютну книгу журналіста, військовослужбовця Дмитра Крапивенка «Усе на три літери»
Детектор М
2025-02-25T09:49:00Z
Тренди в дизайні інтер'єру, які скоро стануть несмаком
24tv
2025-02-25T09:48:23Z
Кемерон Діаз уперше "засвітила" обличчя сина
GlavRed
2025-02-25T09:27:53Z
Фіналістка "Танців з зірками" зворушила танцем з коханим, який втратив ногу на війні
24tv
2025-02-25T09:24:04Z
У Будапешті проходить виставка дитячих малюнків та есе «Обличчя української мрії»
УкраинФорм
2025-02-25T09:21:10Z
Фільм про війну, який став володарем BAFTA: хто зіграв у стрічці "Камінь, папір, ножиці"
24tv
2025-02-25T08:51:53Z
"Оскар-2025": де та коли дивитися, ставки букмекерів, Україна на церемонії та загроза скасування
TSN
2025-02-25T08:51:31Z
Центр сучасного мистецтва М17 під загрозою через "непрозорі схеми" з майном НСХ
Фокус
2025-02-25T08:45:01Z
Настя Каменських опинилася в лікарні - що сталося
GlavRed
2025-02-25T08:27:05Z
"Ляльковий будиночок": у Британії крихітне житло продають за ціною розкішних апартаментів
24tv
2025-02-25T09:48:38Z
Українські розробники Vidar Systems представили революційну акустичну систему виявлення ворожої артилерії
InternetUA
2025-02-25T09:46:48Z
Зеленський закликав партнерів інвестувати у виробництво дронів
УкраинФорм
2025-02-25T09:45:16Z
Яніна Соколова відповіла на чутки про роман з лідером "Другої Ріки" Валерієм Харчишиним
TSN
2025-02-25T09:33:32Z
Офіційно військовослужбовець: Міша Крупін повідомив, що склав присягу
24tv
2025-02-25T09:33:10Z
Укроборонпром виготовлятиме бронетранспортери Roshel за канадською технологією
УкраинФорм
2025-02-25T09:30:02Z
Бельгійські розробники представили революційні лазерні керовані ракети FZ275 LGR
InternetUA
2025-02-25T09:16:06Z
"Важко повірити": мати перевірила приховану камеру й побачила, що син робить о 2 годині ночі
Фокус
2025-02-25T09:12:42Z
Перехід на військові рейки: німецький гігант може відмовитися від автопрому на користь зброї
24tv
2025-02-25T09:03:44Z
Слони насправді хворіють на рак частіше, ніж всі думали: але у них є один секрет
Фокус
2025-02-25T09:15:33Z
Українські студенти-медики більше не зможуть отримувати дипломи без складання ліцензійних іспитів КРОК — глава Центру тестування при МОЗ
ZN UA
2025-02-25T09:00:21Z
Що робити, коли немає часу хворіти на застуду, грип чи коронавірус: поради епідеміологині
24tv
2025-02-25T08:03:40Z
Як пройти ВЛК з 1 березня: які аналізи здати та яких лікарів пройти
24tv
2025-02-25T07:54:59Z
В Україні призупинено програму допомоги хворим Терапія плюс
1News
2025-02-25T07:51:56Z
Б’юті-процедури для очей: чому спочатку варто відвідати офтальмолога. Рекомендація експерта Ексімер
Корреспондент
2025-02-25T07:24:42Z
Скільки українців мають психологічні проблеми: нові дані ВООЗ
24tv
2025-02-25T07:24:10Z
Дефіцит ліків і закриття аптек: медичний експерт закликав переглянути нові правила регулювання фармринку
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T07:00:49Z
Більшість забуває: чому потрібно знімати каблучку перед тим, як лягати спати
GlavRed
2025-02-25T04:27:04Z
Біткойн впав нижче $90 000, досягнувши найнижчого рівня з середини листопада
Комсомольская правда
2025-02-25T09:46:56Z
Рязанський НПЗ зупинив роботу після атаки українських дронів - Reuters
УкраинФорм
2025-02-25T09:42:22Z
Гральний бізнес приносить мільярди: надходження у січні 2025 року рекордні
24tv
2025-02-25T09:33:33Z
Біткоїн обвалився нижче $90 000. Обсяг ліквідацій перевищив $1 млрд
InternetUA
2025-02-25T09:31:47Z
НІБУЛОН домовився з IFC про реструктуризацію $18 млн боргу
AgroPortal
2025-02-25T09:30:39Z
У двох областях запровадили обмеження на споживання електроенергії
24tv
2025-02-25T09:24:44Z
Придністров’я різко підвищує тарифи для населення після енергетичної кризи
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T09:24:16Z
Насіння, зрошення та зерносховища: ФАО підтримає агросектор України у 2025 році
AgroPortal
2025-02-25T08:30:25Z
В Україну імпортували автобусів на 55 млн доларів: статистика
AutoCentre
2025-02-25T08:30:03Z
Водія позбавили прав за порушення ПДР, вчинене 65 років тому
Фокус
2025-02-25T09:21:56Z
BMW випустила лімітований M4 CS на честь легенди мотоспорту
AutoCentre
2025-02-25T09:07:01Z
За телефон у руці – шалений штраф: як водям не потрапити у пастку
ТСН
2025-02-25T09:03:36Z
Новий Hyundai Ioniq 5 поцупив у конкурентів безліч покупців
ЗаРулем
2025-02-25T08:03:44Z
610 сил і запас ходу 1300 км: представлено недорогий преміальний кросовер від Chery
Фокус
2025-02-25T07:45:11Z
Для машин на автопілоті: Toyota побудувала власне “розумне” місто
AutoGeek
2025-02-25T07:36:30Z
Представлений 930-сильний Porsche Cayenne від ательє TechArt
AutoCentre
2025-02-25T07:06:34Z
Доведеться заплатити тисячі євро: штрафи для водіїв у Німеччині порівняли з українськими
Хвиля
2025-02-25T06:06:25Z
Конкурент Ford F-150: BYD замахнувся на великий пікап
ЗаРулем
2025-02-25T05:09:09Z
Рада з другої спроби ухвалила постанову про підтримку демократії
УкраинФорм
2025-02-25T09:48:55Z
"Трамп відверто підігрує Путіну": чого Україні очікувати від мирних переговорів з Росією
TSN
2025-02-25T09:48:17Z
Держсекретар США пояснив, чому Штати голосували проти «української» резолюції в ООН
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T09:48:12Z
Рада підтримала припинення повноважень «слуги» Кормишкіної
ГЛАВКОМ NET
2025-02-25T09:48:04Z
Рада звільнила Кормишкіну: хто може стати нардепом замість неї
TSN
2025-02-25T09:48:03Z
Рада з другої спроби проголосувала за постанову щодо виборів в Україні після припинення вогню
Комсомольская правда
2025-02-25T09:42:49Z
ЗМІ: великі країни ЄС і глава ЄК проти передачі Україні заморожених активів РФ
Европейская правда
2025-02-25T09:42:23Z
Мерц вимагає, щоб уряд Шольца узгоджував з ним всі зовнішньополітичні рішення – і не тільки
Европейская правда
2025-02-25T09:37:53Z
Росія атакувала ракетами та "Шахедами": відомо про наслідки, кадри
Политека
2025-02-25T09:34:53Z