Президент Володимир Зеленський провів нараду, на якій обговорили можливість для молоді з окупованих територій Донбасу отримати паспорти громадянин України.
Йшлося й про сприяння абітурієнтам у вступі до українських закладів вищої освіти, повідомили у пресслужбі Офісу президента."Ми повинні налагодити контакт з цивільними людьми, які перебувають на окупованих територіях і не можуть жити на підконтрольній Україні території", — сказав Зеленський.
Йдеться не лише про тих, хто залишився жити на тимчасово окупованих територіях, а й тих, хто згодом туди повернувся, оскільки не зміг влаштуватися на підконтрольній території або вступити в українські виші.Під час наради запропонували спростити процедуру отримання адміністративних послуг.
Наприклад, при одержанні українського свідоцтва про народження дитини та паспортів мешканцями окупованих територій.
Також розглянули можливість забезпечити дистанційне вивчення української мови та історії України — дисциплін, які нині не викладають на тимчасово окупованих територіях.
Йшлося і про розширення кількості вишів, до яких могли б вступати діти цієї категорії, збільшення квот на бюджетні місця та організацію роботи гарячої лінії для вступників."Глава держави наголосив на важливості організації на контрольно-пропускних пунктах уздовж лінії розмежування у Донецькій і Луганській областях та на адмінмежі з Кримом центрів надання адміністративних послуг, де люди могли б отримати необхідні послуги та важливу інформацію", — додали в ОП.
У нараді взяли участь представники Міністерства освіти і науки, Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби.
Вони вирішили до 1 березня "більш предметно напрацювати пропозиції" та представити їх на наступній зустрічі.Глава парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова із фракції "Слуга народу" в інтерв'ю "Інтерфакс Україна" заявила, що Україна буде виплачувати пенсії жителям окупованого Криму та ОРДЛО.