Колишня депутат Тетяна Чорновол заявила, що "шеф" виконуючої обов'язки директора Держбюро розслідування і депутат від "Слуги народу" Ірини Венедиктової має зв'язки з адміністрацією президента-втікача Віктора Януковича.
"В руках керівниці ДБР Ірини Венедиктової зараз сконцентроване майже все слідство країни.
Разом з тим, вона дуже вразлива, несамостійна та контрольована, як кожен посадовець, на якого є задокументований компромат", – пише Чорновол.
А у Венедиктової, за словами ексдепутата, він задокументований в декларації.
Вона зазначає, що вказано, що в 2015 році керівниця ДБР придбала офіс (за адресою: місто Харків, вулиця Культури 22 В) за ціною 821 тисячу грн.
(тобто 260 доларів за кв.
м за курсом того року).
"Разом з тим, якщо подивитися сайти продажу квартир в цьому будинку, а ціни в доларах неістотно змінилися з 2015 року, ціна за кв.
зараз там стартує від 1.5 тисячі доларів.
Квартири тут дорогі, бо будинок сучасний, а місце має свої принади – знаходиться біля парку Горького та біля метро.
І навіть, коли будинок лише закладався в 2010 році, квадратний метр в ньому коштував 900 доларів, на "піку" під час Майдану - три тисячі доларів, на "дні" – тисяча з хвостиком.
А у Венедиктової своя ціна – 260 доларів.
Так не буває… без корупції.
Навіть, якщо Венедиктова заплатила гроші тоді, коли будинок почав будуватися, за курсом "вісім", то однаково заплатила вкрай мало.
Тим паче, що Венедиктова купувала офісне приміщення з окремим входом на першому поверсі, що, очевидно, здорожчувало квадратні метри.
І, насправді, комерційна нерухомість коштує на 20% дорожче", – пише Чорновол.
І підсумовує: "Венедиктова купила лише санвузол у власному офісі, а ще, як мінімум, 100 кв.
м їй було подаровано.
За що? Ким?".
"На друге питання можна спробувати відповісти.
Бо купувала вона у ЖБК "Авантаж", власник якого – Денисенко Анатолій.
Це політик-забудовник! Харківський мажоритарник.
Позафракційний 8-му скликанні і знаний як людина Кернеса.
У 7 скликанні був у фракції "Партії Регіонів" в групі… Курченка", – пише Чорновол.
Денисенко, за її даними, походить зараз по одній справі разом з Добкіним, адже привабливу земельну ділянку біля Парку Горького під будівництво ЖБК "Авантаж" Анатолію Денисенку Добкін, будучи міським головою, виділив безкоштовно, як і інші земельні ділянки.
Тобто, "подарував" 220 млн.
"За фактами саме цих аукціонів небаченої щедрості від Добкіна на користь Денисенка після Майдану була порушена кримінальна справа, а в 2017 році ВР зняла з Добкіна недоторканість і він постав перед судом.
З приходом "зелених" жодного судового засідання не відбулося – 11 разів суд відкладався через… неявку адвокатів.
Одним з адвокатів на тому процесі був Олександр Качур – депутат "Слуги народу", нинішній губернатор Харківської області від Зеленського", – пише екснардеп.
Участь Анатолія Денисенка в тій схемі Добкіна ще "розслідується", каже Чорновол: "Цікаво, де зараз ця справа? Передана в ДБР під кураторство Венедиктової, якій Денисенко подарував офіс, який був побудований на землі, яку Денисенку подарував Добкін?".
"Як бачите, вся ця історія про подарунки небаченої щедрості за "красиві очі".
Але в житті так не буває.
В чому розплата?.
Не знаю, чим розплачувалася Венедиктова.
Але знайшла, чим Денисенко розплачувався перед владою "ригів".
Він виплачував "благодійні" зарплати деяким працівникам Адміністрації Президента Януковича", – розповідає Чорновол.
А саме, Анатолій Денисенко, за її словами, разом з помічником народного депутата Андрія Клюєва, Володимиром Бутко, а також керівником Торгово-промислової палати Геннадієм Чижиковим, що є "багаторічним шефом Венедиктової" заснували та фінансували такий собі Міжнародний благодійний фонд "Фонд економічних реформ".
Денисенко навіть очолював його філіал в Харкові.
"Цей фонд став знаменитий тим, що з його рахунків виплачувалася зарплата "реформаторам" та "антикорупціонерам" Адміністрації президента України Януковича, які, нагадаю, працювали тоді плече до плеча з такими "реформаторами" та "антикорупціонерами", як Портнов, Льовочкін, Каськів та Богдан.
Конкретно цим благодійним фондом платилися зарплати працівникам "Центру реформ" в АП Януковича, який очолював Олександр Данилюк", – пише Чорновол.
І нагадує, що донедавна Данилюк був секретарем РНБО – одним з головних стовпів новообраного Президента Зеленського, "аж поки не образився, що його не призначили прем’єром і не пішов геть.
Але його люди лишилися".
"Зокрема, я маю на увазі праву руку Данилюка – Юрія Буцу, що також отримував фінансування через благодійний фонд, який наповнював Денисенко в АП Януковича.
Дивіться документ", – вказує Чорновол.
Зараз Юрій Буца уповноважений з питань управління державним боргом, пише вона і нагадує, що це його тема – "нинішній розпродаж суперрентабельних (з 30% -40% підйому) облігацій державного боргу України невідомо кому на мільярди доларів та погашення "облігацій Януковича".
І додає: "Але це інша тема, яку ще чекають голосні кримінальні розслідування, після того, як "зеленим" прийде гаплик".
"Я тут прошу звернути увагу на інше: бос Венедиктової в Торгово-промисловій палаті Чижиков та благодійник, що подарував їй офіс – Анатолій Денисенко були разом батьками одного благодійного фонду, який фінансував дрібненьких слуг в Адміністрації Президента Януковича, які зараз є кадровим резервом нової влади.
Так що все пов’язано.
Немає ніяких нових обличь.
Яке нове обличчя у Венедиктової, якщо у неї рильце в крихтах зі справи Добкіна?", – запитується Чорновол.
І додає: "Та ні, вона/вони – яскравий приклад спадкоємності влади.
При чому тієї, що орієнтується на Москву.
Дрібні слуги, що крутилися навколо посіпак Януковича, зараз очолили країну.
І ми ще переконаємось, що це найгірший варіант кадрового відбору у владу з усіх можливих.
Бо такі не здатні ані керувати, ані нести відповідальність, ані не красти.
Зате відрізняються аморальністю, цинічністю та жорстокістю.
І хиляться в сторону Москви".