MY.UAНовини
Адвокат родин Героїв Небесної сотні: Розстріли на Майдані – в історії немає злочину, легшого для розслідування
Адвокат родин Героїв Небесної сотні: Розстріли на Майдані – в історії немає злочину, легшого для розслідування

Адвокат родин Героїв Небесної сотні: Розстріли на Майдані – в історії немає злочину, легшого для розслідування

20 лютого 2014 року – один з найстрашніших днів в історії сучасної України.

У цей день на Майдані було розстріляно 48 протестувальників.

Загалом під час буремних подій Євромайдану в Києві за період з 18 по 20 лютого загинули 78 цивільних осіб та 13 правоохоронців.

Слідство та судові процеси ведуться досі.

Наприклад, вчора суд відправив під домашній арешт колишнього бійця «Омеги» Володимира Косенка, який, за даними слідства, був серед тих, хто розстрілював «майданівців» того дня, а сьогодні до суду скеровано обвинувальний акт відносно колишнього слідчого МВС, який незаконно затримав та притягнув до кримінальної відповідальності учасників Євромайдану.

Хтось з підозрюваних переховується в Росії, а хтось був звільнений в ході обмінів.

Після ходи в річницю трагічних подій родичі загиблих Героїв Небесної Сотні відправились під Офіс президента з вимогами покарати винних у вбивствах.

Втім за великим рахунком їм логічніше йти під стіни Державного бюро розслідувань, куди наразі «справи Майдану» передаються з Офісу генпрокурора.

Загальний обсяг всіх матеріалів становить 14 тис.

Виконувачка обов’язків директора ДБР Ірина Венедиктова вже виступила з ініціативою змінити законодавство, щоб притягнути до відповідальності всіх винних, зокрема, тих, хто переховується за кордоном.

Адвокат родин Героїв Небесної Сотні Віталій Тітич в інтерв’ю «Главкому» розповідає, на яких етапах перебувають суди і слідство, чому не варто надто хвилюватись через призначення в ДБР колишнього адвоката Януковича та навіщо до України повертаються ексберкутівці, яких виміняли наприкінці минулого року у Росії.

Під час буремних подій Євромайдану в Києві за період з 18 по 20 лютого загинули 78 цивільних осіб та 13 правоохоронців.

«Слідство заблоковане більше року».

Генпрокуратура втратила право вести розслідування у справах Революції Гідності, тепер це – парафія Державного бюро розслідувань.

Але процес передачі йде дуже повільно.

Коли можна очікувати його завершення?.

Те, що з 20 листопада 2019-го прокуратура втрачає функції слідства, стало доконаним фактом за два роки до цієї дати.

Протягом цього часу ми намагалися привернути увагу, аби не допустити блокування розслідування «справ Майдану» та втрати напрацювань попереднього слідства.

Але влада бачила низький рівень суспільного запиту на вирішення цієї проблеми і тупо її ігнорувала.

В результаті передача кримінальних проваджень йде за найгіршим сценарієм.

Створення спеціального слідчого підрозділу з виключною підслідністю за злочинами організованого злочинного угрупування Януковича обумовлено концепцію розслідування.

«Узурпація влади» та економічні і корупційні злочини угрупування розглядались як пов'язані метою і мотивами з насильницькими злочинами, вчиненими під час протестних акцій на Майдані.

У цій системі координат слідство було найбільш ефективним, бо пов'язувало логічним ланцюжком розрізнені епізоди діяльності угруповання, організаторів та виконавців злочинів.

Проте ця логіка досудового розслідування зруйнована новим Генпрокурором – він взагалі не бачить ознак діяльності злочинної організації і відповідно не вважає необхідним об’єднувати розслідування злочинів її членів.

В результаті у ДБР мають опинитись провадження, які перебувають на стадії досудового розслідування за насильницькими злочинами, а в НАБУ – економічними.

Станом на сьогодні адвокати представники потерпілих, не повідомлені про те, який орган (ДБР чи НАБУ) буде здійснювати буде продовжувати досудове розслідування у конкретних кримінальних провадженнях, куди вони передані, хто і в якому стані їх прийняв, хто в них є слідчими, хто є старшим слідчих груп і так далі.

Формально слідство не здійснюється понад три місяці, а неформально – воно заблоковано більше року.

Це відбувається через зміну слідчих?.

Формально так, але це технічна складова проблеми.

Її можна було вирішити або мінімізувати її наслідки.

Але вибачте, це ж не результат стихійного лиха чи якихось форс-мажорних обставин.

З дев’яностих років минулого століття Україна декларує позбавлення прокуратури функцій слідчого органу, але виконання постійно відтермінувалося.

Після Майдану прокурорське лобі тримало функцію розслідування у себе, мотивуючи це якраз нібито необхідністю розслідування справ Майдану.

Хоча слідчими у цих провадженнях було максимум лише 30–40 прокурорів у складі управління.

Горбатюк (Сергій Горбатюк – екскерівник управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, яке здійснювало розслідування економічних злочинів часів екс-президента Януковича, та злочинів, скоєних під час Революції Гідності – «Главком») протягом років писав діючим генпрокурорам рапорти, пропонував варіанти вирішення цієї проблеми.

Коли головою ДБР призначили Романа Трубу, він комунікував з ним напряму, намагаючись зменшити негативні наслідки від майбутньої передачі справ до його відомства, але ніхто не рухався.

«Правоохоронці генерують злочини значно тяжчі, за ті, які вони нібито розслідують».

У ДБР кажуть, що передача справ відбувається так мляво через велику кількість епізодів та речових доказів.

А раніше ніхто не знав, що їх велика кількість і треба буде передавати? Ніхто не знав, що треба забезпечити тяглість? Що треба забезпечити відповідальність слідчих, аби не було так, щоб п’ять років він цим займався, а потім кинув та пішов? Але все було зроблено навпаки, аби помножити негативні наслідки.

Тобто до створеного відділу ДБР з розслідування злочинів, вчинених під час масових протестів у 2013-2014 рр., у вас заздалегідь скепсис?.

Мій «скепсис» не обмежується цим відділом ДБР.

Усі українські правоохоронні органи перебувають у стані перманентної дисфункції – вони не тільки не виконують своїх обов’язків, а генерують злочини значно тяжчі, ніж ті, які вони нібито розслідують.

Президент Володимир Зеленський та голова Офісу генпрокурора Руслан Рябошапка вислухали побажання від родин Небесної сотні.

Чи поділяєте ви занепокоєння щодо призначення заступником голови ДБР пана Олександра Бабікова, який був адвокатом Януковича, а тепер розслідуватиме справи Майдану?.

Ні, не поділяю.

Безперечно, це неприйнятно, з точки зору моралі, і неприпустимо в силу вимог адвокатської етики, але версія про «руку Януковича» не витримує критики – ані йому, ані членам колишнього організованого злочинного угруповання немає жодної потреби у цьому.

Протягом шести років вони абсолютно ефективно розвалювали слідство у своїх кримінальних провадженнях.

І при цьому не мали (офіційно) «своєї людини» в органі досудового розслідування.

Януковичу не треба публічно пхати свого адвоката до ДБР, бо в нього й так навкруги маса своїх людей була і є.

Управління спецрозслідувань роками працювало в умовах, коли «сторона Януковича» отримувала плани слідчих дій одразу після нарад або доповідей керівника підрозділу у ГПУ.

А про результати розгляду апеляційним судом клопотань на проведення негласних слідчих (розшукових) дій вони дізнавалися раніше за прокурорів, які їх подавали.

Якого Бабікова їм ще потрібно? Це спрощення ситуації і переведення її на побутовий рівень.

«Рябошапка завдав два найпотужніших удари по справах Майдану за всі роки».

Те, що Генпрокуратура перетворилась на Офіс прокурора, з’явився новий очільник відомства Руслан Рябошапка, хоч якось позначилось на динаміці розслідування?.

Поки вся «реформа» прокуратури вичерпалася зміною назви.

Рекламована Рябошапкою атестація проводиться з численними порушеннями законодавства і здорового глузду, негативні наслідки цього матимемо найближчим часом.

Тому покращення не бачу, а ось погіршення – так.

Незаконно та свавільно звільнені ключові слідчі, керівники слідчого підрозділу, які працювали над розслідуванням.

Зруйнувавши концепцію досудового розслідування у «справах Майдану» та прибравши людей, які ефективно працювали, Рябошапка завдав два найпотужніших удари по цих справах за всі роки.

На які категорії можна поділити справи Майдану та в якому вони зараз стані?.

Взагалі «справа Майдану» – це такий мем.

Є велика кількість кримінальних проваджень, які знаходяться на різній стадії розслідування або судового розгляду.

Частина – насильницькі, і не тільки на Майдані, а по Україні загалом.

Частина – злочини економічні, злочини проти національної безпеки, зокрема, узурпація влади.

Окремий блок – це злочини судової влади, зокрема, економічні злочини, пов’язані з правосуддям.

Розслідування останніх – мабуть, найбільше досягнення Горбатюка і воно є карколомним за своїми результатами, але про це мало хто знає.

Епізод терористичного акту 20 лютого 2014 року (мем – «розстріли») розкритий і розслідуваний в частині причетності до цього злочину конкретних осіб.

Слідство встановило одну групу безпосередніх виконавців злочину і передало до суду справу з обвинуваченням щодо п’яти з них.

Судовий розгляд триває з 2015 року і зараз на фінальній стадії.

Притягнули до суду, тих кого вдалося затримати, інші втекли – щодо них має бути заочне провадження.

Минулого літа в суді були представленні та досліджені ключові докази обвинувачення, які доводять факт організації і координації цього терористичного акту на найвищому рівні та в інтересах РФ.

Щоб не допустити ці докази до судових дебатів і відповідно вироку, Росія зірвала судовий розгляд – поставила вимогу віддати «беркутівців» в обмін на заручників і полонених українських військових.

Але ми маємо завершити судовий розгляд у цій справі: немає значення – за присутності обвинувачених чи ні.

Це питання державних інтересів і всіх притомних громадян України, незалежно від їхніх політичних уподобань і їхнього ставлення до подій Майдану.

Завдання суспільства є спонукати владу змінити процесуальне законодавство, що гарантуватиме міжнародну легітимність результатам цього судового розгляду, і захистити процес від провокацій.

Обміняні ексберкутовці заявили, що повертаються до України.

Але ж двоє з «беркутівців», виданих Росії, вже знову повернулись до України «захищати добре ім’я «Беркуту».

Їхнє «повернення» цілком очікуване.

Повернулися двоє, яким головуючий суддя Дячук три місяці тому змінив запобіжний захід – звільнив з під варти.

В ухвалах суду про зміну запобіжного заходу суддя просто відкинув частину обвинувального акту, причому зробив це без будь-якої мотивації.

Підсудні обвинувачуються у вчиненні терористичного акту, який призвів до загибелі 48 осіб та інших тяжких наслідків із застосування вогнепальної зброї та інших дій.

Їхня безпосередня участь у виконанні терористичного акту доведена наданими суду доказами.

З точки зору кримінального права, немає значення, що саме робили ці двоє «беркутівців» – стріляли по беззбройних протестувальниках чи спостерігали за тим, як це роблять інші члени злочинної групи.

Учасники організованої групи підлягають кримінальній відповідальності за злочини, у підготовці або вчиненні яких вони брали участь, незалежно від тієї ролі, яку виконував у злочині кожен із них (ч.2 ст.30 ККУ).

Проте суддя оцінив їхню участь у злочині окремо, визнавши, що вони вчинили злочин значно менший, ніж їм інкриміновано.

Такий висновок суду аргументовано тим, що слідство не встановило конкретних осіб, які були вбиті чи поранені з їхньої табельної зброї.

Тепер фактично ці двоє мають на руках рішення суду, яким їм гарантовано, що вони будуть піддані покаранню не більшому, ніж те, яке вже відбули.

На думку суду, вони вже відсиділи стільки, скільки б він дав їм, якби виніс вирок.

У процесі цього судового розгляду у мене накопичилися багато питань до головуючого у цій справі судді.

А його рішення в частині зміни запобіжного заходу підсудним взагалі тягнуть на відвід від розгляду.

Але заміна головуючого на цій стадії розгляду може спричинити серйозні негативні наслідки для процесу.

Які, вважаєте, докази у справі розстрілів на Майдані були втрачені за ці п’ять років?.

Все, що кажуть про нібито спиляні дерева і непроведені слідчі експерименти, – це «запоребріківська» брехня, яку, на жаль, множить українська преса і навіть адвокати потерпілих.

Насправді, це дуже легкий для розслідування злочин.

Немає в історії криміналістики злочину, легшого для розслідування, ніж терористичний акт 20 лютого 2014 року.

Нема злочину, який фіксувався би від моменту його підготовки до завершення десятками відеокамер.

Не було такого, щоб злочинець вбивав людей і при цьому роздавав інтерв’ю.

Нам нема необхідності додумувати об’єктивні обставини вчинення злочину.

Суб’єктивні ж його складові, відповідно до норм кримінального права, презюмуються за наслідками, які були досягнуті цим злочином.

А наслідки – це терористичний акт, використаний тоді Російською Федерацією і який активно використовується нею проти України зараз.

Павло Вуєць, «Главком».

Портнов і Лукаш провели власне «розслідування» щодо розстрілів Небесної сотні.

Хто куруватиме справи Майдану? ДБР назвало ім'я керівника спеціального відділу.

«Зганьби Майдан».

Хто і як легалізує злочини проти Небесної сотні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россия может использовать ядерное оружие в космосе: в Пентагоне заявили об угрозе для гражданских спутников
Обозреватель
2024-05-03T08:57:52Z
РФ выбрала город-миллионник, как новую цель для ударов баллистики: в ВСУ сделали тревожное заявление
Comments UA
2024-05-01T19:15:06Z
"Очень опасная игра": некоторыми блогерами должны заняться спецслужбы, — Жорин
Фокус
2024-05-02T19:36:12Z
Худшая инаугурация в истории. Стало известно, кто приедет на «коронацию» Путина
Comments UA
2024-05-01T16:54:09Z
Безопасность и не только: Украина и Великобритания подпишут новое соглашение на целых сто лет
Telegraf
2024-05-03T09:51:43Z
"Прекратить бояться": известный экзорцист рассказал, когда Украину покинет энергия войны
Знай
2024-05-03T09:51:11Z
В Госдуме после намеков Кислицы заявили, что уничтожат «режим» Зеленского
Comments UA
2024-05-02T14:03:35Z
Разговор с Анной Болейн: экстрасенс рассказала, полетит ли ядерное оружие через территорию Украины
Знай
2024-05-02T20:21:14Z
Помощь США – не панацея. Что должна сделать Украина, чтобы не проиграть
Comments UA
2024-05-02T21:48:18Z
В Украине резко подорожал один из популярных овощей: как и почему изменилась цена
Обозреватель
2024-05-02T21:22:43Z
Когда закончится война. Оптимистический и пессимистический экономические сценарии на 2024 год
Фокус
2024-05-03T09:12:57Z
Субсидии вам не видеть: что не учитывают украинцы, обращаясь за помощью
Знай
2024-04-30T14:12:48Z
В Украине резко подорожала земля: сколько теперь стоит гектар
Обозреватель
2024-05-02T10:46:27Z
Что будет с ценами в ближайшие месяцы: НБУ обновил прогноз по инфляции
TSN
2024-05-03T09:51:36Z
Страны G7 отказались от идеи полной конфискации российских активов: в FT озвучили причины
TSN
2024-05-03T09:51:05Z
Украинцы смогут получить денежную компенсацию: кому следует обратиться в отделение "Ощадбанка"
Знай
2024-05-02T11:30:03Z
Тарифы на газ с 1 мая: опубликована стоимость кубометра
Обозреватель
2024-05-02T22:52:58Z
Санкции подождут: США возобновили работу с крупнейшими российскими банками, в чем причина
Telegraf
2024-04-30T13:28:34Z
Что Россия принесла жителям оккупированного Северодонецка: красноречивое видео из города
TSN
2024-05-02T20:21:55Z
В Кремле отреагировали на желание Украины уничтожить Крымский мост
Comments UA
2024-05-02T09:48:11Z
Не знали, что прилетят ATACMS : сотни российских военных собрались на открытой местности, — Forbes
Фокус
2024-05-03T06:57:55Z
Как правильно снимать показания счетчиков воды: нужно запомнить одно правило
Telegraf
2024-05-02T15:57:11Z
Пасху в Украине ударят заморозки: синоптики предупредили об опасности
Апостроф
2024-05-03T09:45:36Z
Тепло днем, прохладно ночью: прогноз погоды на выходные 4-5 мая
Апостроф
2024-05-03T09:34:43Z
Вот так результат: названо количество россиян, уничтоженных ударом по полигону в Луганской области
Telegraf
2024-05-02T16:09:41Z
Обострение возле Сумщины: зачем туда пригнали кадыровцев
Корреспондент
2024-05-02T13:30:35Z
Оккупанты все чаще бьют по Одессе: в ВСУ раскрыли тревожную причину
Telegraf
2024-05-01T08:45:02Z
Сиамские близняшки рассказали об их сексуальной жизни: одну привлекают мужчины, а другую – женщины
TSN
2024-05-02T11:06:14Z
Украинцы ломятся в ТЦК перед принятием нового закона о мобилизации: но добровольцами "почти не пахнет"
Знай
2024-05-03T06:36:14Z
Праздник 3 мая: что нельзя делать сегодня в Страстную пятницу
Telegraf
2024-05-03T03:33:00Z
Помощь будет: когда Украина может перейти в контрнаступление
Корреспондент
2024-04-30T11:51:02Z
Женщина выиграла 1 миллион долларов дважды за 2 месяца
Фокус
2024-05-03T09:51:56Z
Ретроградный Плутон 2024: гороскоп для всех знаков зодиака
TSN
2024-05-03T09:51:46Z
Страстная пятница: значение и запреты
ZN UA
2024-05-02T21:31:38Z
Израиль принял решение о полном отказе от ЗРК Patriot. В чем причина
Comments UA
2024-04-30T19:46:08Z
Сколько денег получают украинские беженцы в Европе: появились результаты нового опроса
Comments UA
2024-05-02T17:06:35Z
Новый обстрел Одессы и атака беспилотников на НЗП в России: главные новости ночи 2 мая 2024 года
TSN
2024-05-02T03:36:33Z
Огонь распространяется с огромной скоростью: российская Бурятия объята пламенем
Telegraf
2024-04-30T18:15:33Z
Фура чуть не упала на женщину: в Киеве произошло жуткое ДТП
TSN
2024-04-30T14:36:15Z
Погибли невестка со свекром: обновлены данные о жертвах удара по Золочеву
Апостроф
2024-05-01T13:33:35Z
В Московской области РФ прогремел загадочный взрыв
Новости Украины
2024-05-03T09:54:15Z
В Ленинградской области РФ прогремел взрыв: атака беспилотника? ВИДЕО
Новости Украины
2024-05-03T09:45:00Z
"Среагировать было невозможно": что известно о кровавом ударе России по Одессе и в каком состоянии пострадавшие
TSN
2024-05-01T08:48:14Z
Тревожная ночь в России: в Ростове-на-Дону — "бавовна", а в Махачкале воет сирена
TSN
2024-04-30T23:36:28Z
В Краснодарской стране дроны атаковали НПЗ
TSN
2024-05-02T03:36:19Z
"Вам от России прилетит": в Минспорте отреагировали на заявления чемпионки Украины по гребле
Фокус
2024-04-30T18:51:47Z
Мудрик помог "Челси" победить "Тоттенхэм" и приблизиться к зоне еврокубков
TSN
2024-05-02T20:48:07Z
Забытая Кабаева раскрыла свой неприятный секрет, который мог разрушить ее карьеру
Comments UA
2024-05-01T20:51:05Z
"Марсель" и "Аталанта" не определили победителя в первом полуфинальном матче Лиги Европы
TSN
2024-05-02T21:36:18Z
В Испании анонсировали возвращение Куртуа после паузы в 9 месяцев
Корреспондент
2024-05-03T09:42:12Z
Мудрик получил высокие оценки за матч с Тоттенхэмом
Корреспондент
2024-05-03T08:36:54Z
Климас: Для Украины чемпионство Усика очень много значит
Корреспондент
2024-05-02T10:06:55Z
Лунин в основе: "Реал" назвал стартовый состав на полуфинал Лиги чемпионов
ZN UA
2024-04-30T17:25:18Z
Месси пришел поддержать Майами, однако клуб проиграл
Корреспондент
2024-04-30T10:09:12Z
Владельцам авто могут выписать штраф из-за цвета машины: как избежать наказания
Апостроф
2024-05-02T20:54:13Z
Что нельзя делать в авто "ведешкой": не все водители знают
Апостроф
2024-05-02T15:12:10Z
Toyota показала улучшенный дешевый внедорожник и назвала его цену
Обозреватель
2024-05-03T04:10:05Z
Первый летающий автомобиль успешно совершил полет с пассажиром: скоро пробки будут и вверху
Знай
2024-05-02T13:51:28Z
Видеокарты ASUS Dual Radeon RX 7900 XT/XTX получили систему охлаждения с двумя вентиляторами
Overclockers
2024-05-03T07:30:56Z
Cadillac не готов полностью перейти на электромобили
AutoCentre
2024-05-03T07:16:18Z
Об этом многие забывают: что обязательно делать со стиральной машиной
Telegraf
2024-04-30T19:00:27Z
Hertz распродает 10 тысяч электрокаров Tesla из своего автопарка
AutoCentre
2024-05-03T09:09:35Z
Презентован новый Volkswagen ID.3 2024: как изменился популярный электрокар
Фокус
2024-05-03T08:04:54Z
"Бабушка" Шанидар: ученые воспроизвели лицо неандертальской женщины, которая жила 75 тысяч лет назад
Апостроф
2024-05-02T18:27:51Z
Таропрогноз на 2 мая 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в четверг
Telegraf
2024-05-01T18:09:46Z
19-летний россиянин напал на украинца: его ждало скорое наказание
Comments UA
2024-04-30T11:15:21Z
Как выглядела женщина-неандерталец 75 тысяч лет назад: ученые сложили 200 частичек черепа ради этого фото
Telegraf
2024-05-02T19:21:59Z
Полет на Луну под угрозой срыва: что обнаружили на космическом корабле NASA
Фокус
2024-05-03T09:51:23Z
ASUS готовит к релизу обновлённую версию ROG Ally
Overclockers
2024-05-03T09:42:38Z
На Луне обнаружили два ранее неизвестных минерала: их нет на Земле
TSN
2024-05-02T11:21:48Z
Захватят спутники и применят ядерное оружие: США опасается ударов РФ и Китая из космоса
Фокус
2024-05-02T12:12:40Z
Украинцы заметили в небе "таинственные объекты": эксперты рассказали, что это
Фокус
2024-05-02T23:51:00Z
Для мяса, курицы и рыбы: идеальный кляр готовится по этому рецепту
Telegraf
2024-05-02T19:15:12Z
Кому ждать неприятностей в мае: гороскоп для всех знаков
Обозреватель
2024-05-02T11:01:47Z
Не делайте этого никогда: почему нельзя касаться носа у домашних кошек
Апостроф
2024-04-30T13:48:47Z
Позволяет понять истинное отношение к вам: прием, которым пользуются дипломаты
Апостроф
2024-05-02T20:30:37Z
Исчезнет сразу: как бороться с плющом
Telegraf
2024-05-03T09:45:44Z
Клумба по-королевски: садовник короля Чарльза III рассказал, какие цветы следует сажать для пышного сада
TSN
2024-05-03T09:36:21Z
Как очистить стеклянную электрическую плиту: несколько эффективных советов
Политека
2024-05-02T20:25:10Z
Витаминная бомба: рецепт ягодного смузи, который наполнит энергией
Telegraf
2024-05-02T11:33:09Z
Запаситесь лавашами для этой закуски: она просто готовится и быстро съедается
Telegraf
2024-05-01T19:15:10Z
Ефросинина рассказала, где находится ее муж-военный
Корреспондент
2024-05-03T09:00:52Z
Двойник Олега Винника открестился от "короля волчиц": меня называли его сыном
Обозреватель
2024-05-03T09:27:55Z
Устроила безумные и пьяные танцы: в России высмеяли бывшую певицу из Украины
Comments UA
2024-05-02T20:48:14Z
Певицу из Украины освистали зрители во время концерта в РФ, она покинула зал
Comments UA
2024-05-02T19:12:49Z
Ирина Федишин рассекретила, как готовится к Пасхе и какие в ее семье соблюдают традиции
TSN
2024-05-03T09:51:47Z
"Ты просто в прострации": Анна Тринчер рассказала о неудачных свиданиях
Фокус
2024-05-03T09:42:52Z
67-летний Том Хенкс восхитил романтическими фото с женой и показал, как они выглядят
TSN
2024-04-30T19:03:45Z
Российская телеведущая покинула Россию: что известно
Comments UA
2024-05-01T20:21:32Z
Что носить этим летом: 7 трендов на которые стоит обратить внимание
Фокус
2024-05-02T08:45:48Z
AstraZeneca признала побочные эффекты вакцины против COVID-19
ZN UA
2024-04-30T20:31:15Z
От чего умирают люди: самые распространенные причины смерти в мире
Comments UA
2024-05-02T14:06:15Z
"Как к собакам": мариупольцы рассказали об отношении "врачей" и уровне медицины в оккупации
TSN
2024-05-01T13:48:54Z
Обязательная медкомиссия: новые правила мобилизации исключат статус "ограниченно пригодных"
Хвиля
2024-05-01T18:27:06Z
Сорбитол может быть опасным для людей с непереносимостью фруктозы
Обозреватель
2024-05-03T07:04:27Z
Как увеличить урожай картофеля: секреты опытных огородников
Telegraf
2024-05-03T06:18:31Z
Как вырастить крупную редиску: советы от опытных огородников
Апостроф
2024-05-02T00:15:46Z
Что будет с кровяным давлением, если пить смузи каждый день: исследования
UAToday
2024-05-03T09:03:18Z
Лучше элитной косметики: какая еще польза дегтярного мыла
TSN
2024-05-03T08:33:11Z