MY.UAНовини
Загострення "синдрому Порошенка" в лютому: що вразило кабінети на Банковій сильніше, ніж коронавірус – Єлісєєв
Загострення "синдрому Порошенка" в лютому: що вразило кабінети на Банковій сильніше, ніж коронавірус – Єлісєєв

Загострення "синдрому Порошенка" в лютому: що вразило кабінети на Банковій сильніше, ніж коронавірус – Єлісєєв

Лютий запам'ятався спланованою військовою операцією росіян на Донбасі, річницею подій під час Революції Гідності та спробами Кремля нав’язати власне бачення вирішення ситуації в Україні через вкид скандальних "12 мюнхенських пунктів".

Команда Зеленського отримала сприятливі позиції для дипломатичного наступу на ключових міжнародних майданчиках – Мюнхенській безпековій конференції, Раді Безпеки та Генасамблеї ООН – таку думку у своєму блозі висловив український дипломат, експредставник України в ЄС Костянтин Єлісєєв.

У підсумку – знову невикористані шанси та плутанина у представленні командою президента стратегічних і тактичних підходів щодо деокупації і повернення українських Донбасу та Криму, брак жорсткої дипломатичної реакції на акти агресії з боку Росії, наростаючі тенденції серед західних лідерів до умиротворення та реабілітації Путіна.

А евакуацію в Україну з Китаю громадян він назвав ганебною і такою, яка "завдала болючого удару по міжнародному іміджу нашої держави і засвідчила суттєві вади в комунікації української влади в екстремальних умовах".

Призначення Андрія Єрмака главою ОП, на думку Єлісєєва, цементує центр вироблення зовнішньої політики на Банковій, ще більше обмежує самостійність МЗС та відводить професійній дипломатичній команді на Михайлівській роль звичайного виконавця та "слуги Офісу".

Про основні зовнішньополітичні підсумки дипломатії Зеленського за два тижні лютого – подаємо текст автора без суттєвих змін.

Проведення спецзасідання Радбезу ООН щодо виконання Мінських домовленостей та розгляд питання ситуації на тимчасово окупованих територіях України у рамках Генасамблеї ООН.

Дискусії на обох майданчиках виявилися своєчасними, адже повернули боротьбу України за відновлення суверенітету і територіальної цілісності на міжнародний порядок денний.

Як і засвідчили факт того, що попри всі дипломатичні маневри і наміри вирватися з фактичної міжнародної ізоляції, російський агресор поки залишається маргіналізованим.

Грунтовні, тверді, аргументовані, з елементами емоцій та креативу (передусім, у РБ) виступи представників України на майданчиках ООН.

Хоча знов не обійшлося без упущень.

У виступах із найвищої трибуни світу не вистачало сигналів про потребу зміцнення політики міжнародних санкцій щодо Росії, звернення уваги на триваючі економічні злочини та проблематику повернення захоплених Росією наших підприємств.

Не вистачало й акцентів на Азово–Керченській проблематиці.

Адже йдеться про цілий регіон, де так само, як і на суші на Донбасі і в Криму, відбувається повзуча анексія Росії.

Забули нагадати українські спікери й про нагальну необхідність забезпечення свободи суднопластва в Азово–Керченській акваторії, про яку, без належної активності і ініціативності Києва, можуть і забути.

Цей період запам’ятається поверненням теми про необхідність розміщення миротворчої місії ООН для сталого і тривалого вирішення ситуації на Донбасі.

Нарешті до цього висновку дійшла і дипломатія Зеленського, яка давно могла б взяти собі на озброєння напрацювання попередніх років, а не чекати поки про потребу миротворців нагадає навіть представник Коста–Ріки в ході пленарних дебатів ГА ООН.

Водночас, чи це був ситуативний крок з боку глави МЗС, чи глибоко усвідомлене і продумане рішення, покаже час.

Широка дискусія про таку місію, на засадах напрацювань попередніх років, може виступити гарантом і наближення повернення миру, і додатковим стимулом для виконання Кремлем його зобов’язань.

Не варто забувати, що Москва найбільше боїться міжнародної присутності на території Донбасі та тверду міжнародну єдність і солідарність з Україною.

Ситуація із захопленням чотирьох українських рибалок і риболовецького судна в Азовському морі засвідчила, що Росія не полишає своїх намірів із повзучого захоплення Азово–Керченської акваторії, як і не відмовляється від наповнення свого обмінного фонду для майбутніх "звільнень".

Відзначимо рішучу, хоча із певним запізненням, реакцію вітчизняного МЗС на цей інцидент.

На відзначення заслуговує активна взаємодія по лінії міністерства оборони України та країн–партнерів НАТО.

Напередодні Мюнхенської безпекової конференції міністр оборони України здійснив візит до Брюсселя, де родзинкою робочої програми стала зустріч у форматі 29+1 з союзниками.

Правильний крок вітчизняного міноборони, яке має стати своїм для наших партнерів по НАТО.

Важливою стала заява міністра про незмінність і твердість євроатлантичного поступу України.

Заявлене очікування щодо рішення про приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО вже у жовтні цього року можна було б вважати позитивним, якби воно одночасно наближало і перспективу отримання Україною Плану дій щодо членства в Альянсі.

Останню ціль продовжуємо визначати більш пріоритетною, якій мали б підпорядковуватися всі інші кроки нашої держави на шляху до Північноатлантичного альянсу, як це і передбачено Конституцією.

Наразі фіксуємо практично цілковите зникнення згадок про ПДЧ для України у риториці ключових високопосадовців України, включно з результатами останніх переговорів президента Зеленського з Генеральним секретарем НАТО у рамках Мюнхенської безпекової конференції.

Заслуговує на підтримку ініційоване Україною спільне звернення міністрів закордонних справ України, Грузії та Молдови до Європейської Комісії щодо виділення достатніх фінансових ресурсів у майбутній Багаторічній фінансовій перспективі Євросоюзу на 2021–2027 роки на цілі зближення асоційованих країн з ЄС.

Треба бути активним і використовувати кожну нагоду для прискорення нашої європейської та євроатлантичної інтеграції.

І хоча на спеціальному засіданні Європейської Ради 20–21 лютого лідери ЄС не змогли досягнути консенсусу щодо параметрів майбутнього багаторічного бюджету Союзу в умовах Брекзіт, українській дипломатії слід продовжувати просувати фінансові інтереси України у структурах Євросоюзу.

Логічним результатом останніх контактів президента Зеленського з керівництвом Міжнародного валютного фонду стало прибуття до Києва 20 лютого команди експертів МВФ для проведення технічних обговорень економічної політики держави з метою започаткування нової багаторічної програми співпраці Фонду з командою Зеленського.

Водночас, суттєвих зрушень очікувати не варто до моменту схвалення Верховною Радою законопроектів щодо унеможливлення ре–націоналізації Приватбанку та проведення земельної реформи.

На позитив тижня заслуговують також одразу дві зустрічі президента Зеленського з відповідними делегаціями Конгресу США і в Україні, і на полях Мюнхенської конференції.

Було засвідчено, що токсичність українського файлу для американської вашингтонської політики має свої межі, і межі ці можна (і треба) подолати.

Варті відзначення потужні запевнення обох сторін щодо твердої і незламної двопартійної підтримки України з боку США.

Це саме той актив, який треба зберегти і убезпечити від потенційних загроз.

На порядку денному без чітких відповідей залишаються питання про здійснення візиту президента України до Вашингтону, призначення посла США в Україні, відновлення роботи двосторонньої Стратегічної комісії та практична реалізація допомоги США у сфері безпеки і оборони.

Залежно від прогресу у цих питаннях і визначатиметься справжній стан стратегічного партнерства між Україною та США.

Всеохоплюючий та повний режим припинення вогню продовжує залишатися "ахіллесовою п’ятою" мирного врегулювання на Донбасі.

Як би не намагалося українське керівництво демонструвати відкритість, миролюбність та навіть лояльність до агресора, ситуація на фронті повертає до жорсткої реальності – перспективи миру залежать лише і виключно від волі Кремля.

За останні тижні лютого навіть найбільші оптимісти мали змогу переконатися в тому, що російська сторона не цінує мирних ініціатив.

На жаль, ми так і не побачили жорсткої реакції Києва на останні спроби Росії підірвати мирне врегулювання, окрім несистемних, спонтанних і емоційних сплесків з боку Банкової.

Дипломатії Зеленського слід провести роботу над помилками та відповідно зробити правильні висновки з випадків військової ескалації на Донбасі і поблизу Золотого 18 лютого, і в районі Новотошківського 22 лютого.

Це відповідь Кремля на оманливе завищення очікувань щодо перспектив сталого і невідворотного миру з російським агресором.

Помилковим слід вважати і те, що українська сторона охарактеризувала масований наступ російських військ та незаконних збройних формувань при підтримці важкої артилерії “провокацією”.

Це нівелює відчуття загрози, як і применшує небезпеку та виправдовує справжніх відповідальних за ескалацію насильства на лінії зіткнення – найвище російське керівництво, яке навпаки мало б докладати зусиль для того, щоб лінія фронту перетворилася на лінію миру без регулярних і вбивчих пострілів.

Вочевидь, наступ російських окупаційних сил був тестом Кремля на здатність президента Зеленського діяти в екстремальних умовах, на готовність українського війська гідно відповідати, на рішучість міжнародного співтовариства виступати консолідованим голосом.

Зі знаком мінус відзначаємо безініціативність української сторони у питанні організації і проведення на полях Мюнхенської безпекової конференції зустрічі на рівні міністрів закордонних справ чи дипломатичних радників глав держав Нормандської четвірки.

Очевидна втрачена нагода, для якої були і можливості (всі залучені сторони так чи інакше були у Мюнхені або могли приєднатися), і підстави (як мінімум, невиконання Москвою режиму припинення вогню і підготовка до наступного саміту).

Списувати весь процес врегулювання і прийняття відповідних рішень на рівень глав держав недалекоглядно і небезпечно.

Логічним ходом для дипломатії Зеленського було б спробувати провести зустріч на полях Мюнхенської конференції чи у форматі трійки Київ–Париж–Берлін, чи скористатися з нагоди візиту держсекретаря США і зустрітися на чотирьох (без Росії).

Це був би і потужний сигнал російському агресору і шанс для координації кроків з метою тиску на агресора, тим більше напередодні "українського тижня" на майданчику ООН.

Невиразні результати привезла з собою українська делегація з полів своєї участі у Мюнхенській безпековій конференції – найвпливовішого дискусійного майданчика у світі з питань безпеки.

Здавалося, що потужний політичний десант з Києва мав би забезпечити більш помітну офіційну позицію України, адже у кулуарах були і президентська команда, і чимало своїх депутатів, політиків та громадських діячів.

На виході ж отримали букет згаяних можливостей і загострення на фронті.

Що стосується виступу президента Зеленського, то треба віддати належне авторам, адже більшість сигналів було у правильному напрямі.

Проте, не вистачало чіткості, системності і логічності у викладенні позиції, а також сигналів про зміцнення санкцій та міжнародної проукраїнської коаліції заради перемоги у протистоянні з Росією.

На жаль, знову не почули від президента давно обіцяних стратегій звільнення Донбасу від російської агресії та деокупації Криму.

Відверто розчарувало триваюче тяжіння дипломатичної команди президента Зеленського до пошуку "нових ідей", які більше схожі на аматорство.

Вже багато разів звертали увагу, що театральні експромпти і трохи недоречний гумор у ситуаціях, які вимагають чіткої відповіді, не роблять сильнішою та переконливішою українську позицію.

Звідси й дивні ініціативи про те, як краще відступати – чи секторами, селами або кілометрами, а не примушення відступати Росію та її маріонеток і на фронті, і за столом переговорів.

Це непокоїть наших міжнародних партнерів.

Із знаком мінус проводжаємо запропоновану дипломатією Зеленського ініціативу про спільне патрулювання разом з представниками ОРДЛО на Донбасі.

Схоже, що і в самій дипломатичній команді глави держави швидко збагнули про надмірну ризикованість для України такої гри, і оперативно відіграли назад.

Правда, відступаючи, геть заплутались у свідченнях, на фоні чого складається враження про стартову непродуманість самої ініціативи.

Застерігаємо від здійснення у подальшому подібних кроків, на місце яких мала б прийти системна і продумана наперед (за різними сценаріями) робота.

Слід враховувати і те, що для виборів на Донбасі потрібен не лише контроль над кордоном, але й роззброєння бойовиків і виведення російських військ та техніки.

Саме з цього слід було б розпочинати будь–які креативні роздуми української сторони про нові ініціативи.

Принцип чіткий – спершу безпека!.

Останні тижні запам’ятаються загостренням "синдрому Порошенка", що вразив владні кабінети на Банковій більше, ніж коронавірус.

У підсумку втратила Україна, адже на площадці Мюнхенської конференції не вдалось працювати однією командою і говорити одним голосом, апогеєм чого став недопуск п’ятого президента на панельну дискусію щодо України, де виконував соло президент шостий.

Новій команді слід перебороти себе і визнати ефективність створеного у попередні роки запасу міцності, який і дотепер дозволяє проходити складні повороти і на мінському, і на нормандському треках.

А численні зустрічі, які провів п’ятий президент в кулуарах Мюнхена з світовими лідерами, допомогли зміцнити цей запас там, де намітився прорив російського агресора.

Зберігати "український файл" у топі міжнародного порядку денного стає дедалі складніше.

Висновок один: за Україну будуть боротись лише тоді, коли Україна буде сама за себе боротися, із залученням всіх стейкхолдерів боротьби за відновлення суверенітету і територіальну цілісність держави.

А пасивна, інертна зовнішня політика, як і хибні "синдроми" – це прямий шлях на узбіччя світової політики та руйнування проукраїнської коаліції.

На зовнішньополітичній арені особливо в умовах триваючої російської агресії треба виступати єдиним фронтом.

"Дванадцять пунктів" Мюнхенської безпекової конференції ледь не стали російським проривом за спиною оборони Києва.

Добре, що майже в унісон спрацювали дипломатичні зусилля американських друзів, п’ятого президента України та вітчизняного МЗС, які твердо виступили проти токсичних підходів.

Але чіткої позиції самого президента Зеленського на цей мюнхенський документ ми так і не почули, хоча і трибуна, і нагоди були.

Цей випадок, як і дискусії у рамках і навколо Мюнхена, засвідчили, що існує загрозлива тенденція до пошуку шляхів якнайшвидшого умиротворення з РФ за рахунок українських інтересів.

"Мюнхенський папірець" – це "жовта картка" всій українській владі, а його зміст є небезпечним та одночасно показовим.

Миру більше чекають не від Росії, а від України, що глибоко помилково.

На жаль, до цього підштовхнула світову спільноту і сама українська сторона.

Сподіваємося, що у коридорах вітчизняної дипломатії серйозно поставилися до виклику "12 мюнхенських кроків" і зафіксували ключові больові точки.

Є великі питання і до української зовнішньої розвідки, яка мала б попередити цю небезпечну провокацію і не допустити публічної появи антиукраїнського документа.

Черговий тиждень поспіль фіксуємо "біг по колу" української сторони на іранському треку.

Питання, в якому Україна могла б виступати головним гравцем (так виглядало у перші дні), помітно просідає у порядку денному вітчизняної дипломатії.

Незрозумілим виглядало мовчання президента Зеленського з іранського кейсу під час виступів у рамках Мюнхенської безпекової конференції у порівнянні з підвищеною публічною увагою з боку лідерів інших зацікавлених країн, зокрема Канади.

І це попри те, що саме у дні виступу глави держави відбувалася робоча поїздка секретаря Ради національної безпеки і оборони до Ірану.

Забезпечити ефективні результати розслідування, відновлення справедливості та гідні компенсаційні виплати родинам загиблих українців є справою честі для української дипломатії.

В мінус можна записати й телефонну розмову президента Зеленського з Путіним 14 лютого.

Оприлюднений Кремлем за її підсумками прес–реліз чітко засвідчив, що Москва переходить до ультимативної розмови, а українська риторика з умиротворення Росії вже не спрацьовує.

Досить принизливою виглядає й вимога Путіна до України щодо неприйнятності так званої фальсифікації історії.

Звертаємо увагу на кардинальну відмінність змісту повідомлень для ЗМІ за підсумками цієї телефонної бесіди, що опублікували відповідно Банкова та Кремль.

Тестом на спроможність команди Зеленського до кулуарної дипломатії має стати здатність вітчизняного МЗС скоординувати проукраїнську коаліцію у світлі неформальної зустрічі міністрів закордонних справ Європейського Союзу 5–6 березня у Загребі.

На порядку денному – відносини ЄС–Росія.

Завдання Михайлівської – не допустити реабілітації Путіна та нормалізації відносин Союзу з Москвою до припинення російської агресії проти України та повного відновлення територіальної цілісності нашої держави.

Знаковим та важливим буде візит нового віце–президента Єврокомісії – Високого представника ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозепа Борреля в Україну в березні із відвіданням Донбасу.

Враховуючи останні заяви ЄС, зокрема щодо російського кібернападу проти Грузії, в якій було про все, окрім фіксації Росії як відповідальної за напад, принциповим видається продемонструвати високому гостю і в Києві, і на лінії зіткнення, хто саме винний за людські страждання на Донбасі.

Результати візиту Високого представника ЄС на Донбас будуть мати безпосередній вплив не лише на його підходи щодо російської агресії проти України протягом всієї каденції, але і на зміст подальших дискусій щодо нашої держави на ключових міжнародних майданчиках.

Першим таким майданчиком має стати засідання Ради ЄС із закордонних справ 23 березня, на якому керівники зовнішньополітичних відомств обговорять ситуацію в та навколо України, в тому числі у контексті триваючої російської агресії.

Відтак, принципово важливо продовжити дієву практику організації напередодні або зранку перед засіданням Ради неформальної зустрічі з Групою друзів України в ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

Міністри мають "з перших уст" почути про реальний стан справ на фронті та на переговорних майданчиках, підходи української сторони до наступної анонсованої на квітень зустрічі лідерів Нормандської четвірки у Берліні, а також прогрес на шляху реформ.

У зв’язку із проведенням 24–25 березня у Пітсбурзі (США) засідання міністрів закордонних справ країн Групи Семи, українській дипломатії слід активізувати роботу з метою відображення у заключному комюніке та під час дискусій ключових інтересів України, а саме: підтримка територіальної цілісності України, невизнання спроби незаконної анексії Криму Росією, продовження секторальних санкцій проти Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей та відновлення суверенітету України над всіма тимчасово окупованими територіями.

Результати засідання Сімки має підтвердити незламність та рішучість міжнародної проукраїнської коаліції.

Продовжуємо наголошувати на доцільності організації робочого візиту президента України до інституцій Європейського Союзу у березні для розвитку особистих контактів з новим керівництвом інституцій ЄС та новим складом Європарламенту, обговорення актуального порядку денного двосторонніх відносин у контексті підготовки до саміту "Східного партнерства" та 22–го саміту Україна–ЄС влітку 2020 року.

Наголошуємо на важливості використання періоду пост–імпічменту для якнайшвидшого повернення у "звичайне русло" відносин між Україною та США.

Видається необхідним забезпечити якісно підготовлений візит до Вашингтону парламентського "десанту" для проведення зустрічей з членами Конгресу та представникам Держдепу, аналітичними та бізнес колами задля детоксикації іміджу України в США.

Фактичний провал ініційованої та пролобійованої Кремлем зустрічі голів православних автокефальних церков з "українського питання" в Аммані 26 лютого (10 з 15 голів автокефальних церков відмовились від участі у заході) засвідчує потенційне поле для дипломатичного просування українського інтересу щодо визнання Православної Церкви України.

У цьому контексті важливо активізувати у взаємодії із Вселенським патріархатом відповідну роботу з Болгарською, Грузинською, Кіпрською, Албанською та Румунською церквами.

Міцна незалежна Православна церква України – це гарантія незалежності та стійкості української держави.

Добре, що у коментарі американському виданню "Washinghton Examiner" у відповідь на цинічні антукраїнські сигнали Путіна президент Зеленський став на захист ПЦУ.

Часом "Х" у дієвості української дипломатії та потенційним переламним моментом у процесі міжнародної реабілітації Путіна є урочистості в Москві, зокрема "парад перемоги" у рамках відзначення 75–ої річниці завершення Другої світової війни.

Ключове завдання – не допустити можливості інструменталізації Москвою історії задля досягнення власних геополітичних цілей та здійснити скоординований з партнерами тиск з метою попередження участі світових лідерів у цьому заході.

Незалежно від політичних уподобань і кольорів всередині України єдність та солідарність на зовнішній арені – це запорука нашої перемоги!.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Доктор объяснил, что люди видят перед смертью: никто даже не догадывался
Знай
2024-04-26T20:30:10Z
Как "вытащить" человека в случае инсульта до приезда скорой помощи: главные советы, которые спасут не одну жизнь
Знай
2024-04-21T13:51:40Z
«Почему появляются родинки во взрослом возрасте?»
Marie Claire
2024-04-24T11:31:48Z
Насколько опасны красные и коричневые пятнышки в курином яйце: многие об этом не знают
TSN
2024-04-26T09:03:21Z
Истребитель супербактерий. Ученые разработали мощный антибиотик, который может совершить прорыв в медицине
Обозреватель
2024-05-02T05:52:08Z
Ваш идеальный завтрак готов: Хименес-Браво поделился рецептом, где всего один обязательны ингредиент
Политека
2024-05-02T05:34:07Z
Названы 5 болезней, при которых врачи запрещают есть сельдь: с чем нельзя сочетать рыбу
TSN
2024-04-25T09:06:28Z
Зубные имплантаты обезобразили лицо женщины: "Похожа на монстра"
TSN
2024-04-22T11:06:22Z
Назван фрукт, защищающий от старения и способный продлить жизнь на десятки лет
TSN
2024-04-18T10:36:59Z
Важная ошибка, которая портит холодец: все зависит от одного ингредиента
Telegraf
2024-04-21T12:33:30Z
Воняет, как в доме престарелых: как избавиться от затхлого запаха в квартире
Знай
2024-04-26T09:51:47Z
Май станет счастливым для трех знаков Зодиака
Telegraf
2024-04-25T16:42:20Z
5 качеств идеальной любовницы, о которой мечтает каждый мужчина
Marie Claire
2024-04-28T07:31:20Z
Рецепт для настоящих ценителей шоколада: как приготовить шоколадную паску на Пасху/Сделайте оригинальную выпечку
Апостроф
2024-05-02T05:30:34Z
Творожная запеканка без творога: чем заменить главный ингредиент в блюде
Обозреватель
2024-05-02T05:07:47Z
Очень вкусный сырники без творога: рецепт, за который можно и душу продать
Знай
2024-04-30T03:51:52Z
Устойчивый жир и копоть больше не проблема: лучшие способы мытья сковороды
Апостроф
2024-04-27T17:00:01Z
Глазурь для пасок, которая не осыпется: Клопотенко раскрыл рецепт, который все изменит
Политека
2024-04-27T14:19:52Z
РФ выбрала город-миллионник, как новую цель для ударов баллистики: в ВСУ сделали тревожное заявление
Comments UA
2024-05-01T19:15:06Z
"Никакая помощь США не поможет", – Шойгу назвал "четкую и несомненную" дату завершения войны в Украине
Новости Украины
2024-04-24T15:33:53Z
Россия пойдет в ва-банк. Стало известно, какой ключевой город Украины окажется под угрозой
Comments UA
2024-04-24T17:03:55Z
Стало известно, где сейчас экс-главнокомандующий Залужный
Новости Украины
2024-04-21T18:03:29Z
Майдан в Тбилиси: президент Грузия Саломе Зурабишвили сделала заявление
TSN
2024-05-02T05:48:51Z
Минимум восемь человек госпитализировали после столкновений с полицией в Грузии
ZN UA
2024-05-02T05:48:07Z
"Двигайся, Европа", - Трамп сделал заявление об Украине, которого никто не ожидал
Новости Украины
2024-04-21T07:51:21Z
Зеленский рассказал, как судьба Украины может измениться уже в июле
Comments UA
2024-04-29T04:12:31Z
Путин сделал циничное заявление о Донбассе
Корреспондент
2024-04-25T19:18:24Z
3 мая – какой церковный праздник, не делайте одну вещь, чтобы потом не плакать в течение 40 дней
TSN
2024-05-02T05:06:29Z
Когда закончится война в Украине: известный астролог Влад Росс назвал точную дату
TSN
2024-04-18T17:36:31Z
Удар по врагу будет внезапным: старец Захарий назвал год окончания войны в Украине
Апостроф
2024-04-19T15:27:58Z
Украина вернула в США установку Patriot: СМИ узнали, что произошло. ФОТО, ВИДЕО
Новости Украины
2024-04-21T15:54:43Z
Действительно ли РФ отводит войска из Запорожской области: куда может перебросить
Comments UA
2024-05-02T05:39:32Z
Систему не обманешь: за какие "проступки" могут отобрать субсидию
Знай
2024-05-02T05:36:39Z
Проверяйте банковскую карточку: украинцам дополнительно выплатят по 4000 гривен
Знай
2024-04-19T08:30:35Z
ВСУ потеряли пять танков Abrams за два месяца: NYT назвал основную причину
UNIAN NET
2024-04-20T15:36:57Z
Придется жить на одну пенсию: кого из стариков оставят без доплат и надбавок
Знай
2024-04-21T16:36:33Z
В США полиция застрелила ученика, который пришел в школу с оружием
ZN UA
2024-05-02T05:48:01Z
В Киеве ночью прогремел мощный взрыв, есть пострадавшие: подробности
Апостроф
2024-04-28T11:09:43Z
В России упал самолет: появились первые подробности
TSN
2024-04-19T12:48:35Z
На Закарпатье 19-летний парень изнасиловал ребенка
TSN
2024-04-18T08:22:41Z
На Харьковщине трактор подорвался на мине, еще в один попал дрон
TSN
2024-05-02T05:06:50Z
Россия ударила по Одессе баллистикой: разрушены терминалы "Новой почты", много пострадавших. Фото и видео
Апостроф
2024-05-02T03:57:37Z
Расстрел копов: стало известно, сколько оружия было в авто нападавших
Корреспондент
2024-04-23T02:34:44Z
Расстрел полицейских на Винниччине: в деле обнаружились новые обстоятельства, связанные с подозреваемыми
Новости Украины
2024-04-21T11:48:19Z
"Задерживают группами ежедневно": в ГПСУ назвали "расценки" за незаконный выезд из Украины
Фокус
2024-04-24T07:21:01Z
Украинцам автоматически перечислят пенсии с 1 мая: у кого и на сколько вырастут выплаты
Апостроф
2024-04-28T09:09:18Z
Найдете в кошельке – не тратьте: за эту монету коллекционеры заплатят не меньше 10 000 гривен
Знай
2024-04-21T17:06:09Z
Коммунальные платежи отменяются: названа категория лиц, которой можно не платить
Знай
2024-04-29T19:12:59Z
Украинцам перечислят пенсии с 1 мая: кто и сколько будет получать
Апостроф
2024-04-24T08:21:18Z
Поставщики назвали годовые тарифы на газ: кому придется платить по 10 гривен
Апостроф
2024-05-02T05:33:16Z
В Украине цены на бананы достигли нового рекорда: с чем это связано
Хвиля
2024-05-02T05:06:03Z
Платите по 700 грн за свет или живите без него: украинцев ставят перед фактом
Знай
2024-04-30T03:36:01Z
Только на хлеб с маслом и хватит: украинским пенсионерам повысили выплаты
Знай
2024-04-28T08:30:20Z
Субсидии вам не видеть: что не учитывают украинцы, обращаясь за помощью
Знай
2024-04-30T14:12:48Z
«Усеянная телами дорога… Люди ходили и искали своих родственников». Репортаж из Изюма — о жизни и памяти
ZN UA
2024-04-21T10:25:33Z
Оккупанты все чаще бьют по Одессе: в ВСУ раскрыли тревожную причину
Telegraf
2024-05-01T08:45:02Z
"Когда начнут стрелять в городе, они поймут": побывавший в плену военный предупредил украинцев
Политека
2024-04-28T06:01:43Z
В Киеве под зданиями ТЦК выстроились очереди
Корреспондент
2024-04-25T09:45:22Z
За сутки в Донецкой области РФ убила четырех гражданских
Корреспондент
2024-05-02T05:42:47Z
Силы обороны Украины подбивают все больше бронетехники и автомобилей российских оккупантов – статистика на 2 мая
AutoCentre
2024-05-02T05:34:57Z
Взят в плен или убит: в российских пабликах истерика из-за Буданова
Новости Украины
2024-04-21T13:21:05Z
В Днепре объявили повышенный уровень опасности: что произошло
UNIAN NET
2024-04-24T06:15:44Z
Когда отступят дожди и вернется тепло: синоптики дали прогноз до конца апреля
Апостроф
2024-04-24T06:04:27Z
Похоронили 140 детей от 5 до 14 лет: люди нашли пугающее захоронение - это было для ритуала
Знай
2024-04-22T04:22:33Z
Таропрогноз на 2 мая 2024: выберите карту и узнайте, что Вас ждет в четверг
Telegraf
2024-05-01T18:09:46Z
Эта головоломка большинство ставит в тупик: найдите на рисунке мороженое за 10 секунд
Апостроф
2024-04-25T22:18:26Z
Что делать, если на телефоне пропала связь: важная инструкция
Политека
2024-04-30T09:31:22Z
Пролежали целых 220 млн лет: археологи раскопали настоящих чудовищ, чем это грозит
Знай
2024-05-02T05:51:49Z
Экологически чистый и с гарантией на 17 лет: компания "Артдекор" начала использовать новый материал для натяжных потолков
Обозреватель
2024-05-02T05:07:15Z
Что делать, если телефон быстро разряжается: эти советы помогут решить проблему
Политека
2024-04-28T18:46:18Z
Нисходящая Луна несет много изменений: чего ожидать с 25 апреля по 7 мая
Апостроф
2024-04-23T19:48:03Z
Чем нельзя протирать экран телефона, чтобы не повредить его
Telegraf
2024-04-19T02:03:55Z
Просто во время концерта умерла 31-летняя певица
Comments UA
2024-04-28T20:42:09Z
Блогерша Монро высказалась о своем первом сексе: "Это было ужасно"
TSN
2024-04-25T14:51:27Z
Klavdia Petrivna дала первое интервью
Корреспондент
2024-05-01T16:39:25Z
Евгений Кошевой з "Квартал 95" разрыдался перед камерами: не ожидал такого происшествия
Знай
2024-04-27T14:51:06Z
Стивен Кинг назвал экранизацию, которая оказалась лучше, чем его собственная книга
Обозреватель
2024-05-02T03:33:27Z
Сцена в "огне": появились кадры из второй репетиции alyona alyona и Jerry Heil на Евровидении 2024
Telegraf
2024-05-01T18:48:39Z
Путинистка Снежана Егорова раскритиковала дочь Стасю Ровинскую за ее проукраинскую позицию/Бывшая украинка также вспомнила родственников, живущих в оккупации
Апостроф
2024-04-29T14:06:15Z
Валюха из "Сватов" помолилась за российских окупантов: как сейчас выглядит Татьяна Кравченко, спившаяся и поддержавшая войну
Обозреватель
2024-04-29T14:55:07Z
Народный артист Украины раскрыл размер пенсии легендарных певцов: денег хватает только на бензин из Закарпатья в Киев
Обозреватель
2024-04-26T10:25:09Z
"Нарушает все законы": чемпион ОИ из РФ в угаре призвал российские власти "снести банду" в руководстве МОК
Обозреватель
2024-04-30T13:25:39Z
Украинский супертяжеловес потерпел поражение от брата Тайсона Фьюри
TSN
2024-04-21T10:04:44Z
Вместо принца из Дубая – вратарь сборной Украины: как Лунин нашел свою любовь, которую сравнивали с женой Роналду
Обозреватель
2024-04-29T17:19:24Z
Сенсация года! Непобедимый чемпион мира по боксу проиграл бой, трижды угодив в нокдаун. Видео
Обозреватель
2024-04-21T07:46:31Z
"Колол яд": украинский чемпион, который помог СССР обыграть США, не ходил после травмы, но стал министром и привез в сборную американца
Обозреватель
2024-05-02T03:49:39Z
Забытая Кабаева раскрыла свой неприятный секрет, который мог разрушить ее карьеру
Comments UA
2024-05-01T20:51:05Z
В РФ пригрозили "Кинжалами" после слов украинских комментаторов
Telegraf
2024-04-28T12:54:05Z
Непобедимый украинский тяжеловес выиграл бой мощным нокаутом. Видео
Обозреватель
2024-04-20T19:43:09Z
"Что ты бл*** не знаешь!?" Милевский слетел с катушек в первом же матче за новый клуб. Видео
Обозреватель
2024-04-23T16:37:15Z
Об этом многие забывают: что обязательно делать со стиральной машиной
Telegraf
2024-04-30T19:00:27Z
Если внезапно отказали тормоза: как быстро и безопасно остановить любую машину
Telegraf
2024-04-25T14:00:09Z
Механик с 50-летним стажем объяснил, какую ошибку с колесами лучше не допускать
Знай
2024-04-29T04:21:18Z
В Украине введут новые правила растаможки авто: нардепы приняли решение
Обозреватель
2024-04-24T09:46:23Z
Новая Toyota C-HR и все ее сюрпризы
Корреспондент
2024-05-02T05:07:29Z
Ford разрабатывает недорогую модель вместо Fiesta: что известно об этой машине
Обозреватель
2024-05-02T03:31:36Z
Nissan наполнит рынок недорогими электрокарами и гибридами: подробности, фото и видео
Фокус
2024-04-25T14:51:50Z
Британские инженеры электрифицировали Land Rover Defender
AutoCentre
2024-04-18T15:43:46Z
Самый быстрый кроссовер в мире: Lamborghini презентовал 800-сильный Urus
AutoCentre
2024-04-25T15:07:34Z