У Нацбанку пояснили, що поточна ситуація на українському валютному ринку склалася під впливом психологічного чинника, який, імовірно, має короткостроковий ефект.
Водночас причин для паніки немає, наголосили у НБУ.
НБУ бореться з "розхитуванням" ситуації на валютному ринку за допомогою продажу валюти з резервів, обсяг яких досяг максимального рівня з 2012 року.
Національний банк продовжить слідкувати за ситуацією з поширенням коронавірусу та за станом світових фінансових і товарних ринків і буде за необхідності й надалі проводити інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань,.
– додали у НБУ.
Також у відомстві зазначили, що ситуація в економіці України наразі стабільна: падіння цін на нафту, яке відбулося 9 березня, позитивно вплине на економіку, а падіння цін на товари українського експорту компенсували збільшенням обсягу цього експорту.
Що відбувається з курсом валют: головне.
В останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів.
На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи.
Цей спад продовжився і на початку березня.
9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%.
Цьому сприяла паніка на ринках, пов'язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією.
10 березня американська і європейська валюти суттєво подорожчали.
Особливо це стосується основної валюти ЄС.
За долар доведеться заплатити 24 гривні 92 копійки – на 18 копійок більше, ніж у попередній день.
Ціна євро – 28 гривень 23 копійки, євро зросло на 54 копійки.