Дослідники підозрюють, що від дітей вірус часто передається іншим людям саме фекально-оральним шляхом, повідомляє Nature.
Переважну більшість випадків зараження коронавірусом фіксують у дорослих.
Співробітники Медичного університету Гуанчжоу проаналізували відомості про 745 дітей (від 2 місяців і 15 років) і 3 174 дорослих, які тісно контактували із зараженими впродовж 14 днів до моменту звернення в лікарню.
Медики визначили захворюваність у двох зазначених групах і порівняли симптоми коронавірусу.
Окрім цього, дослідники щодня брали в інфікованих мазки з заднього проходу, аби виявити наявність генетичного матеріалу SARS-CoV-2 (збудника Covid-19).
У 3 дітей не було лихоманки, у 5 – кашлю, а нежить була лише у двох.
Комп'ютерна томографія легень не виявила однозначних ознак пневмонії, а "симптом матового скла" знайшли лише у половини дітей.
Також у дітей не було найчастіших симптомів, що є у дорослих: головного болю, слабкості у м'язах, блювоти, нудоти та дезорієнтації.
Через це вчені припускають, що більшість випадків коронавірусу серед дітей не виявляють через те.
що у них немає симптомів.
Цікаво, що РНК вірусу виявляли у ректальних мазках 8 з 10 дітей ще за декілька днів після того, як перестали виявляти їх на слизових оболонках носа та горла.
У зв'язку з цим вчені підозрюють, що коронавірус серед дітей може поширюватися фекально-оральним шляхом (наприклад, через немиті після туалету руки).
Але попри те, що ймовірність фекально-оральної передачі припускають, її ще не підтвердили.
Адже у людських фекаліях ще не знаходили частки SARS-CoV-2, які були б здатні до реплікації.
Як вберегтися від коронавірусу / 24 канал.